PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
leoni07 / 95.40.175.* / 2011-05-10 09:16
Grube ryby i rekiny w tym również ja czekamy na dalsze postępy i informacje dotyczące odwiertu patrząc po obrotach ,,,,,,,,,,,,,:-) gdyby tak było jak pisze geolog 2 to już byśmy mieli widły ale najwidoczniej już nie wierzą Rychowi i spółce
Adgjm / 178.56.88.* / 2011-05-10 09:15
Mapiszcie jaki jest kurs i jakie obroty. Dzieki
przemo00 / 2011-05-10 09:17
9,88 obroty bardzo mizerne 700 tys.
nic się nie dzieje i się zapowiada, że cały dzień taki będzie
Płynący z trendem / 84.10.103.* / 2011-05-10 09:14
Przesiadka na Miraculum. Chcecie odzyskać stracony kapitał? Dużo czasu nie zostało!!!
http://www.youtube.com/watch?v=DZgqBFw8AB4
bsn / 194.11.254.* / 2011-05-10 09:08
takie ruchu na pertolu jeszcze nie było :)
vid / 89.231.220.* / 2011-05-10 09:05
A kiedy będzie wprowadzenie nowych akcji do obiegu? (kiedy ogólna ilość akcji się zwiększy?)
leoni 07 / 2011-05-10 08:53 / Tysiącznik na forum
Witam serdecznie na forum :-) geolog 2 chyba jesteś kobietą a co więcej żoną dyrektora :-) piszesz tek pięknie że już wielu forumowiczów uwierzyło w Ciebie jak w ,,,,,??? ja osobiscie nic co do Ciebie nie mam i sam czytając Twoje wypowiedzi myślę "jest dobrze kurcze jest dobrze " ale już tylu było co pięknie pisali i później był tylko " srocz " Czytając prawie wszystkie informacje oglądając wiadomości na Tv to co piszesz ma sens i się pokrywa ale jednak będę robił tak jak mi sumienie podpowiada aby nie być uśpionym Jestem już troszkę na tym rynku GPW więc już za wiedzę zapłaciłem :-) JAK BĘDZIE TO SIĘ PRZEKONAMY :-) pozdrawiam i nie jest to wpis na potępienie forumowicza geolog 2 w żadnym wypadku tylko o zapalenie się lampki czy aby na pewno ???
geolog 2 / 2011-05-10 07:03
Przy kupnie i sprzedazy musimy pamiętać, że po ogłoszeniu jakiegokolwiek pozytywnego komunikatu o ropie kurs wzrośnie o 100% i za 10 PLN się już nie kupi.
to samo oczywiscie dotyczy brak ropy za 10 się nie sprzeda.

Ale chcąc kupić na po 9,40 można kupić już za 19,40 - takie ryzyko.
W chwili obecnej wszystko wskazuje na to, że to końcowy etap kupowania po 10 plus minus potem już tylko drożej.

Ja piszę te uwagi na Forum po to, żebyśmy mieli świadomość jak wygląda proces potwierdzania złoża i żeby nie zakładać że p. RK ma bardzo złe intencje.

Prezes le G. prowadzi trochelepszą politykę informacyjną. Na końcu jak będzie ropa to powie... ale Panowie i Panie ja wszystko podawałem po kolei tylko że Wy nie słuchaliście nie czytaliście ze zrozumieniem i zakłądaliście że moja Firma chce Was oszukać.
No cóż teraz też można kupić akcje ale trochę drożej.
Naprawdę tak będzie.

Jeśli chodzi o informacje to już wszystko przekazałem to co uważąm i wiem.
Dalej spodziewam się dofinansowania Petrolu za te 10-19 mln akcji.
Informacje o ropie coraz lepsze i skowowy wzrost cen.
W międzyczasie jakies dobre informacje o zmianie udziału procentowego.

Ja już na tym Forum dużo się napisałem tak że więcej nie będę zajmował miejsca.
Apeluję o kulturę wypowiedzi ich merotoryczność i minimalną wiarę w Firmę której powierzyliśmy swoje pieniądze.
Tomek_Poczatkujacy / 195.205.223.* / 2011-05-10 08:58
Geolog2 - Popieram
nmn / 87.207.129.* / 2011-05-10 06:57
KTO WAM POWIEDZIAŁ ŻE PETROLINVEST MUSI WYDOBYWAC ROPĘ

wystarczy ze sprzedadzą przeszacowane złoże chińczyjkom za 20% wartości.


To już daje 30zł na akcje po emisji
geolog 2 / 2011-05-09 22:51
Czy ktos może prześledzić ile już z poprzedniej transzy wykorzystano ?
Czy ja się mylę czy jeszcze ok 90 mln PLN czyli 9 mln akcji ?

Plus 10 mln za umowę z kwietnia plus 30 mln dzisiaj...

Czyżby 49 mln akcji miał objąć RK ?
A co uważacie że "osoby trzecie" są mu nieznane nie ma na nie wpływu / nie może ich poprosić o odsprzedanie.... przecież on nie wypuścił tych akcji na rynek.... przynajmniej na amen. Bo już je odkupiono.

Jak by tak dokładnie policzyć to RK jest bogatym człowiekiem jak wie że ma ropę może się okazać że kontroluje.... 70% akcji spółki.
A jeszcze nowe emisje.... to że za kilka tygodni będzie miał >50% to pewne ale jestem przekonany że ma lub będzie miał po tych emisjach i programach wymiany kasy na akcje po kursie 10 PLN.... ok 70%.

Swoją drogą ten program wymiany kasy na akcje to majstersztyk.
Taka cicha mała emisja po 10 złotych.
Ja naprawdę czekam na informację o zmianach w akcjonariacie.Myślę że to już niedługo teraz czekamy tylko czy taki gwałtowny wzorst cen akcji nie odbije się niekorzystnie na teoretycznym kursie wymiany. Bo wymiana wcale nie musi byc po 10 PLN jak kurs wzrośnie może być tylko drożej.
MR31 / 46.134.61.* / 2011-05-10 00:47
Piszę jeszcze raz bo kawałek zjadło;)

Geolog,
a czy możliwy Twoim zdaniem jest manewr ustalenie kursu wymiany poniżej 10 PLN? Przecież z kursem na GPW mogą zrobić co chcą.

MR31
geolog 2 / 2011-05-10 06:55
Wymiana nie może następować przy cenie poniżej minimalnej czyli 10 PLN.
geolog 2 / 2011-05-10 06:55
Cenie nominalnej akcji miało być.
MR31 / 46.134.61.* / 2011-05-10 00:44
Geolog,
a czy możliwy Twoim zdaniem jest manewr ustalenie kursu wymiany
siedze na OIL / 89.204.137.* / 2011-05-09 23:12
no ale Rysiek upchał papiery po swoich (i to nie mało) żeby trzymali kurs w ryzach... co im sie na razie udaje. dwa razy odbiło sie od 11 pln
ROPA ROPA / 83.6.40.* / 2011-05-09 21:59
ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA ROPA
kiepuszko / 83.26.243.* / 2011-05-09 21:42
Poniższe informacje (fragment z newstlera, który otrzymałem), pochodzące z zapisu uchwał WZ dają chyba dość jasny obraz sytuacji - znaczy jest dobrze, i przynajmniej w najbliższym czasie akcje pójdą w górę.
Podwyższenie kapitału służy przed wszystkim
uzyskaniu przez Spółkę efektywnego narzędzia umożliwiającego pozyskanie środków finansowych przede
wszystkim: (i) w związku z koniecznością zabezpieczenia środków finansowych niezbędnych dla przejścia z fazy
1 – prace poszukiwawcze na odwiercie Shyrak – 1 do fazy 2 projektu, czyli eksploatacji potencjalnego złoża
Shyrak poprzez zapewnienie koniecznej infrastruktury wydobywczej dla oczyszczenia i magazynowania
wydobywanej ropy naftowej, zagospodarowania towarzyszącego ropie naftowej gazu ziemnego oraz
przygotowania ropy do transportu,
geolog 2 / 2011-05-09 21:35
Jak czytam niektóre wpisy to myślę że nie wszyscy orientują się jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o sytuację na Shyrak-1.
Ja oczywiście też nie wiem ale z dostępnych danych wiadomo że odwiert zakończyli.
Zarząd jednak mimo że już pewnie wie, jakiej jakości jest ropa i ma dane geologiczne to jednak:
NIE WIE CZY Szybkość wypływu, charakter wypływu i inne parametry będą wystarczające aby można uznać że możlwa jest eksploatacja na dużą skalę.

Najpierw należy przeprowadzić próbną eksploatację. Dlatego też naprawdę Prezez l.G. i sam RK ani nawet Główny Geolog wbrew temu co myślimy nie wiedzą czy ten odwiert da się eksploatować przemysłowo.

Nie można myśleć tak: jest ropa jakiej jakości dobra to akcje podskoczą do 200 zl. Petrol musi zacząć wydobywać próbnie. Nie chodzi o próbkę tylko o kilkutygodniowe wydobycie z maksymalną prędkością wypływu.
MR31 / 79.162.89.* / 2011-05-09 22:28
Witaj geolog 2,
piszę, bo widzę, że interesujesz się wnikliwie tematem i można sporo wyczytać z Twoich komentarzy.
Ile Twoim zdaniem maksymalnie może to jeszcze potrwać zanim zaczną ten regularny wzrost (o ile oczywiście S-1 się nadaje)?
Ja, szczerze mówiąc pogubiłem się już w tym gąszczu informacji, nie wspomnąc już o subiektywizmie z racji zaangażowania.

Pzdr
M
geolog 2 / 2011-05-09 22:43
Normalna eksploatacja pod koniec roku. Ale rynek tak długo nie będzie czekał.... w ciągu kilku tygodni będzie wiadomo czy i jaka jest ropa i z grubsza czy da się eksploatować.
Puls biznesu parkiet onet.pl itp puszczą informacje proste - jest ropa RK miliarderem bez wdawania sie w dywagacje jak my tutaj.

W mojej ocenie wzrost 100% w ciągu najbliższych tygodni i wzrost o 1000% w ciągu kilku miesięcy. Zwróćcie uwagę, że jak akcje będą po 20 PLN to tylko jeszcze raz i drugi raz 100% wzrost i nagle mamy 80 PLN.
MR31 / 79.162.89.* / 2011-05-09 23:08
Dzięki za opinie.
Czas pokaże czy RK da nam zarobić ;)

Pozdrawiam trzymając zaciśnięte kciuki i pośladki ;)

MR31
chciwa ciotka na dulary / 91.196.109.* / 2011-05-09 22:04
tak. Przed nami droga jeszcze daleka. Ale w każdym momencie mogą się z tego wykręcić. Jeśli ropa jest słaba - na pewno podadzą wcześniej info na zachętę w stylu jest ropa, ale teraz badamy jaka aby pozbyć się 30 mln akcji. Skoro do tej pory nie podali następnej podpuchy (którą w swoim stylu i beszczelnie moga podać) to znaczy że podpucha (prawdziwa lub nie przed nami)

Jestem pewien, że będzie jazda w górę tylko będzie trzeba czujnie mówić pass...

pozdrowienia,
slepa genia,
kup petrola do dojenia.
bodo1 / 188.33.226.* / 2011-05-09 21:32
Ja się wcześniej nabrałem,kupiłem,trzymam.Mam zawsze taką zasadę że kupuję przed info,bo po odwieszeniu może już się nie opłacać.
yh98g['o\ip]o / 83.6.40.* / 2011-05-09 21:17
Jak myślicie jutro zielone czy czerwone ??? Mi się wydaje zielone !!!
geolog 2 / 2011-05-09 21:12
No i najważniejsze.
Główny cel osiągnięty... udowodniono że na NWZA akcje dla PI/OW/RK zostały dobrze wycenione (po 10 PLN) bo przecież rynek wyżej ich nie wyceniał.
Teraz tylko zamiana dofinansowania 100+300 mln plus zaległe 90 mln (o ile się nie pomyliłem) na akcje.
I tutaj sztuczka polega na kursie wymiany. To jest średnia ze 180 dni lub ostatni kurs (wg woli wymieniającego) czyli opłacałoby się im na razie nie podnosić kursu. Trzeba tylko policzyć średnią ze 180 osttnich sesji i sprawdzić jaki wpływ na średnią miałby wzrost np. do 20 PLN przez kolejne 30-50 sesji. Bo to im trochę może podnieść kurs wymiany - co jest dla nich niekorzystne.

Czyli jeden z hamulców wzrostu ceny już nieaktualny (emisja dla RK po 10 PLN) teraz tylko pytanie o kurs wymiany....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy