PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
Sfiks. / 79.175.229.* / 2011-05-09 21:11
Ciekawe jest stwierdzenie "eksploatacji potencjalnego złoża Shyrak"!!! Martwi mnie również powrót do mrzonek typu TOTAL i "umożliwienie pozyskania najlepszych światowych technologii i urządzeń służących świadczeniu tychże usług, pozyskania i komercjalizacji technologii przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych na komponenty paliwowe lub w energię"?!!! Nie liczyłbym na 100 złotych. Ludzie drugi raz nie dadzą się nabrać!!!
geolog 2 / 2011-05-09 21:14
Jak bedzie ropa dadzą się nabrać na wszystko. Poza tym jak bedzie ropa i ja się nabiorę i jeszcze dokupię akcji.
pjti[]kt],ik' / 83.6.40.* / 2011-05-09 21:10
Jak myślicie jutro zielone czy czerwone ??? Mi się wydaje zielone !!!
sas321 / 46.113.39.* / 2011-05-09 21:01
Nie jestem jakimś fachowcem ale jeśli jakiś czas temu po info ,że EBOR da kredyt kurs skoczył prawie do 40 zł, to teraz po info o dużych złożach 100 zł nie będzie wygórowaną ceną.
igo / 93.154.143.* / 2011-05-09 20:58
geolog 2 dzięki za wyczerpującą opinię i taką pokrzepiającą twuj fan
geolog 2 / 2011-05-09 21:20
Dziękuję. To że ja sam mam wszystko w Petrolu powoduje że mogę nie być obiektywny. Też mnie boli jak kurs spada.
Ale na firmę trzeba patrzeć fundamentalnie... wiem że to śmiesznie brzmi.
Dlatego mimo wahań kursu nie sprzedawałem na byle wzroście i byle spadku. Bo jak ogłoszę informację o ropie to kurs podskoczy o 150% - zobaczymy sami.

Bo o ile mają ropę to naprawdę sytuacja diametralnie się zmieni. Daytraderzy nie dadzą rady grać przeciwko trendowi. Wejdą fundusze i po dużym wyskoku będzie wzrost po 10% regularnie co sesję. Będzie to co było na KGHM kiedyś tylko dużo szybciej.
geolog 2 / 2011-05-09 20:57
Chciałbym poprosić piszących na tym Forum aby nie kpili z pomysłów Zarzadu Petrola w zakresie odnawialnych źródeł energii, gazu łupkowego itp.

Oni myślą szerzej nie tak jak część z nas.
My myślimy tak: ropa jest, wydobywać może wiercić gdzieś indziej, ropa ropa ropa.
A oni wiedzą że teren w Kazachstanie trudny. Odwiert kosztuje do 100 mln DOLARÓW.Ryzyko duże efekt niepewny.
To że się przy Shyrak-1 poszczęściło (mamy nadzieję) nie oznacza że zawsze tak będzie.
A gaz łupkowy, wiatraki i inne pomyśły:
- to możliwe stałe źródło dochodów
- oraz o czym nie pomyśleliście.... kolejny atut w celu uzyskania finansowania z EBOiR... a to duże pieniądze. Energia odnawialna czy trzeba lepszy pomysł żeby to łądnie w projekcie wyglądało....

Dlatego nie śmiejmy się z tego. Oni wiedzą co robią. Shyrak-1 da dużą kasę i firma wyjdzie na prostą ale zyski trzeba będzie zainwestować. Być może w coś bardziej pewnego niż wiercenie 5 km w kierunku jądra ziemi....
Oni nie dlatego to wymyślili, że nie ma ropy tylko dlatego że coś z kasą zrobić trzeba będzie, ładnie to w papierach dla EBOiR wygląda oraz jest na topie.
chciwa ciotka na dulary / 91.196.109.* / 2011-05-09 21:22
Jasne, mogą też piec ciasta. Przecież każdy lubi ciasta. Z pieczenia ciasta też nie należy się śmiać...

Te dodatkowe tematy są niebezpieczne, bo rozmieniają na drobne główny temat. Gdyby jednym tchem wymienili te wszystkie dodatki - to ok - brzmi wiarygodnie. Ale z tych dodatków robią się poważne punkty. Nadziej an rope są opisane w punkcie 1. Kolejnych wiele punktów opisują inne działania. Jeśli nie będzie ropy - podadzą info w stylu - jednen z celów spólki nie został osiągnięty, ale na szczęście mamy inne równie ważne cele jak pieczenie ciast i szukanie wiatru w polu. Tego się boję.

pozdrowienia,
ślepa genia.
KURZACZII / 79.163.24.* / 2011-05-09 20:52
komunikat był o 17.45, nie przypadkowo....
poniżej ciekawy link, dla tych co jeszcze nie czytali:
http://www.petrolinvest.pl/index.php?option=com_docman&gid=918&task=doc_view
jkhi;'oj;l\' / 83.6.40.* / 2011-05-09 20:40
O którj był ten nowy komunikat .po zakończeniu sesji czy nie
gracz giełdowy / 87.105.213.* / 2011-05-09 20:37
Jutro całkiem możliwe, że kurs osiągnie 10,50 zł za akcje. USA może w tym dopomóc, poza tym emocje przestaną już być tak napięte jak dziś. 9,90 zł na zamknięciu dobrze wróży.
KURZACZII / 79.163.24.* / 2011-05-09 20:36
Obecny na posiedzeniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Prezes Zarządu Spółki, Pan Bertrand Le Guern, powiedział: decyzja NWZA jest bardzo ważna i dobra dla Spółki, która uzyskała konkretne perspektywy finansowania, konieczne do realizacji strategii.
Prace w Kazachstanie prowadzone są zgodnie z planem i ufam, że już niedługo będziemy mogli sięgnąd po te środki w celu przygotowania fazy eksploatacyjnej na strukturze Shyrak – dodał Prezes Petrolinvestu.
geolog 2 / 2011-05-09 20:32
Witam
właśnie wróciłem z pracy i siadam do analizy.
Najbardziej podoba mi się sformułowanie "Obecny na posiedzeniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Prezes Zarządu Spółki, Pan Bertrand Le Guern, powiedział:"
To jakiś narrator opowiada piękną baśń... pod względem stylistycznym to naprawdę ciekawe.

A tak merytorycznie:
1. jestem coraz bardziej przekonany że sprzedaż akcji przez PI/OW po circa 7,50 to tak naprawdę było uwolnienie części akcji spod działania Ustawy o papierach wartościowych (informacje o kupnie/sprzedażY)- konsekwencje widoczne są na wykresie wahań kursu poza tym zabezpieczono się na wypadek niepowodzenia

2. wygląda że wszystko poszło zgodnie z planem firma włoska wykonała piękny głęboki odwiert nie popełniono błędów jak przy Koblandy-3

3. obecnie oczekiwana jest opinia eksperta. Jednak o ile się oeirntuje do oszacowania złoża i przejścia do kolejnej fazy niezbędne jest szczelinowanie itp prace. Nie wiem, czy ekspert w celu przekwalifikowania złoża nie zażąda nowych danych...

4. my tak naprawdę oczekujemy informacji jest ropa dużo i zwyżki o 300-400%. A to się wszystko może jeszcze wydłużyć w czasie i to poważnie.

5. wiem, że część osób na Forum mi nie uwierzy, ale myślę już że niedługi mimo gwałtownych wahańwywzrostkursu nastąpi odwrócenie trendu i spokojny wzrost wyceny samej spółki jak i jej akcji

6. jeśli RK zdecyduje się na zmianę postępowania - przejrzyste tak naprawdę zasady to może uzyska finansowanie EBOiR i współpracę z Totalem. Myślę że warto poczytać warunki uzyskania kredytu z EBOiR to bardzo pouczająca lektura.

7. Wahania kursu myślę że w ciągu kilku tygodni mogą być ale mam nadzieję że poniżej 8 PLN nie zejdzie. Zakłądanie stop lossów może jednakże spowodować że głębsza błyskawicza korekta jest możliwa.

Pan RK objął akcje po 10 PLN my nie mamy takiej pozycji w firmie i tyle nie zaryzykowaliśmy co on.
Powiem jedno: po 10 PLN to będzie promocja (choć może być jeszcze lepsza za kilka dni). Warto pamiętać, że Petrol zobowiązał się że WIĘCEJ EMISJI NIE BĘDZIE. Było to w którymś z komunikatów.
Jeśli zmieni się polityka, warunki zawieszające z EBOiR to naprawdę (choć teraz nikt mi nie uwierzy) stopniowy wzrost do 100 PLN jest jak najbardziej możliwy.
Zasadniczą sprawą jest EBOiR - oni zarządzali przejrzystości i notowań Petrolu na giełdzie w Londynie oraz kilka innych naprawdę poważnych warunków.
Jeśli te warunki zostaną spełnione WEJDĄ FUNDUSZE.

Na dzisiaj wygląda, że Petrol kasy będzie miał w bród.
Jednak akcji też będzie miał w bród... jeśli dobrze liczę ok 100 mln. Przepraszam 110 mln. Teraz jest 60, do tego dojdzie 10zn +30 oraz zapomniane prawie 10 z poprzedniej niewykorzystanej transzy.

Tak przy okazji... czy możecie sprawdzić czy ja dobrze liczę czy z poprzedniej grudniowej transzy wykorzystano całe środki... tzn chyba zostało z 90 mln złotych tj 9 mln akcji.
Czyli to nie 400 mln tylko 490 mln.Sprawdzcie prosze.
ouj:k\[pk; / 83.6.40.* / 2011-05-09 20:06
O którj był ten nowy komunikat
w4;o85y54 / 83.6.40.* / 2011-05-09 20:13
po zakończeniu sesji czy nie
leoni 07 / 2011-05-09 19:55 / Tysiącznik na forum
Witam :-) jest dobrze ale jutro pewnie jaszcze zjazd w dół :-( maja siano i mają ropę (tylko nie wiadomo ile i o jakiej jakości ) więc czekamy i albo albo
ABWL. / 83.26.94.* / 2011-05-09 19:52
Przesiadka na Optimusa
axzez / 95.178.84.* / 2011-05-09 19:50
http://www.petrolinvest.pl/pl/download/komunikaty-prasowe/komunikat-prasowy/view-12.html

no to mają 400mln zł, teraz tylko żeby z tego potencjalnego złoża było co wydobywać
igo / 93.154.181.* / 2011-05-09 19:44
a co sądzi o tym wszystkim geolog
geolog 2 / 2011-05-09 20:17
Juz odpisuje moment
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy