PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
lamjac / 2011-05-07 15:36 / Bywalec forum
witaj geplog 2
masz parę błędów w swio tekście
1 podniesienie kapitału akcyjnego oznacza że spółka wyemituje 20 - 30 milionów akcji o wartości nominalnej 10 zł każda czyli kapitał spółki zostanie podniesiony o 200 - 300 milionów złotych
2 cena emisyjna nie może być niższ od ceny nominalnej czyli 10 zł ale może być wyższa jak np emisja akcji dla zarządu spółki ustalona na kwotę 227 zł za akcje dlatego zarząd jej nie objoł mimo że termin objęcia akcji upłynoł 30 kwietnia 2011 roku
3 Prokom ma umowę ze spółką na kupno akcji po średniej cenie z ostatnich 180 dni dlatego cena nie wzrasta bo średnia jest poniżej 10 zł za akcję
4 jeśli nie dojdzie do podwyższenia kapitału w poniedziałek to najprawdopodobiej pan RK będzie musiał kupwac akcje na giełdzie a to oznacza tylko jedno wzrosty , chyba że żeczywiście się ewakuuje ze spółki to wtedy spadki
5 jeśli chodzi o informację to zarząd musi ją podać jesli tego nie zrobi to zgłoszę wniosek do sądu rejestrowego o zawieszednie podwyższenia kapitału akcyjnego do czasu ukaznia się komunikatu jak równiez zgłoszę to KNF aby nie dopuszczał akcji do obrotu giełdowego do czasu wyjaśnienia sprawy po tym jak zarząd wprowadził w błąd sąd i KNF z poprzednią emisja to tym razem jak widać boi sie konsekwencji
6 jeśli tam rzeczywiście jest ropa to ja jako akcjonariusz też chę kupic akcje po 10 zł z nowej emisji kiedy ich warość na rynku będzie powiedzmy po 40 zł i chyba każdy z nas też tego chce to jest właśnie inwestowanie a nie tylko gra na giełdzie
7 i ostatnia informacja dla ciebie ja w tej spółce jestem od poczatku i mam 1 słownie jeden papier tej spółki za który zapłciłem ponad 750 zł słownie siedemset piędziesiat złotych trzymałem go bo nigdy nie wiadomo kidedy może być potrzebny ,fakt dokupiłem doniego potem 9 akcji i razem jest 10 które mam zablokowane i wrazie czego zawsze są do dyspozycji po prostu nimi nie chandluje
a twoje spostrzeżenia są fajne i warte czytania i analizowania
pozrawiam równiez tych którzy zanależli jakąś fajną informacje i podają linki do tej informacji aby tak dalej
a oni napewno z nas się nie śmieją bardziej mysla jak z tego wybrnać aby nie dac plamy w końcu chozi o dużę pieniądze
geolog 2 / 2011-05-07 18:15
Witaj lamjac

ja również przyłączam się do apelu o używanie Worda lub innego edytora tekstu aby unikać błędów. Ale to forma do poprawy ale treść świetna.

1. Mi nie chodzi o cenę nominalną akcji tylko cenę sprzedaży czyli cenę za którą będzie można nabyć akcje (to może być cena np 10 lub 15 lub 20 i więcej). Jeśli sprzedadzą akcje po 20 zl w cenie nominalnej 10 zł to przecież kapitał zakładowy wzrośnie x 20 PLN a nie 10.

2. zarząd ma prawo ale nie obowiązek obejmowania akcji tak samo jak my kupując na GPW o to nie ma co mieć do nich pretensji

3. rzeczywiscie kupują po średniej cenie i może to jest powodem m.in. dla którego blokowany jest wzrost cen akcji. Pamietajcie że z matematycznego punktu widzenia wystrzał na 20 sesji do ceny powyżej 20 złotych może im podnieść średnią nawet o 10 gr

4. policzmy proszę ile akcji Prokom już objął w ramach umowy z zeszłego roku (umowy dofinansowania) o ile dobrze pamiętam nieco ponad 10 mln akcji.... limit był coś 19 czy 20 mln. Plus do tego 10 mln podpisane kilka tygodni temu. O ile się nie mylę mogą prawie 20 mln akcji jeszcze objąć za wkłady a 10 PLN/szt

5. może tu i masz rację ale zanim sprawa nabierze mocy sądowej to już ogłoszą komunikat i się przedawni. Aczkolwiek to ciekawy aspekt - polityka informacyjna. WZA to moment w którym spółka musi dzielić się posiadanymi informacjami. Biorąc to pod uwagę nawet skłonny jestem założyć podanie do poniedziałku komunikatu. Mogą się jednak nieco obawiać pytań i awantury. Komuś nerwy mogą teoretycznie puścić a im przecież taka antyreklama nie jest potrzebna. Najłatwiej by było podać wcześniej komunikat.

6. to nie do końca jest tak. czesc akcjonariuszy jest uprzywilejowana. Ale uczciwie rzecz biorąc firmy RK najwięcej tu włożyły kasy i mają prawo oczekiwać największych profitów.

Pozdrowienia
geolog 2 / 2011-05-07 14:58
Ja bym tam nie wiązał jakiś specjalnych nadziei z NWZA - klepną emisję nowych akcji i tyle. Jeśli ustalona od razu zostanie cena to zorientujemy się kto ma kupić.
O ile informacja o złożu podana zostanie dziś-jutro to wiadomo że nowa emisja będzie po wysokiej cenie.
Jeśli cisza to dla PI po 10 PLN.

Jedyne co można będzie zaobserować to nastroje osób z Zarządu i osób towarzyszących. Jeśli będą usmięchnięci i wyluzowani to dobrze rokuje.
Jeśli nerwowi to źle.
andrzej... / 46.113.15.* / 2011-05-07 15:12
no tak mam nadzieje że ktoś zda raport z wza bo mnie niestety tam nie będzie :-(
geolog 2 / 77.253.34.* / 2011-05-07 14:01
A oni z nas sie smieja co my tu wypisujemy.

Dobrze bedzie - dlatego choćby, ze większość nie wierzy że Petrolowi się uda. To bardzo dobry objaw - myślę że w ostatnich dniach i w kolejnych o ile będą jeszcze ceny promocyjne drobni inwestorzy redukują zaangażowanie.
Ludzie RK i on sam nie mogą teraz nic bezposrednio kupowac wiadomo dlaczego.
Ale inni duzi wtajemniczeni zapewne dokupują.

Każdy z nas po kilka razy dzienne sprawdza czy juz jest komunikat.
A on może być nawet za kilka tygodni.
Do tego czasu większości puszczą nerwy i oddadzą po sztywnym kursie.

Na NWZA nic nie powiedzą i nie pomoże art. Kodeksu spółek handlowych - zanim sąd rozpatrrzy skargę uczestnika WZA już dawno będzie znany raport.
Spółka zasłoni się koniecznoscia utrzymania informacji w tajemnicy i nic się nie dowiemy. Byc moze dojdzie do jakiejs awantury czy pyskówki ale nic więcej.
Nie liczcie że coś na NWZA ujawnią - nie mogą gdyż nie po to utajnili tak informacje że nic nie wiadomo żeby mieli coś na walnym sugerować.

Jedyna nadzieja w tym, że prace na odwiercie muszą dalej postępowac. National musi zostac zdemontowany a na jego miejsce dalsze urządzenia i prace.
Spółka ma środki na działalność i tutaj nie ma obaw. A zanim nowa emisja dojdzie do skutku upłynie dużo czasu.

Główne pytanie kto ma objąć nową emisję:
a) wesja Nr 1 - ludzie RK po 10 PLN - nie będzie info do poniedziałku ani w ciągu najbliższych dni
b) wersja Nr 2 - drobni akcjonariusze - cena zostanie wywindowana nawet powyzej 20-30 PLN.

Pamiętjamy że może być 30 mln akcji za 200 mln czyli kurs 6,70 PLN albo i odwrotnie 20 mlnakcji za 300 mln czyli kurs po 15 zl. Wszyscy zakładamy że po 10 PLN co niekoniecznie musi byc prawda.

Ja uwazam, że teraz to jest hazard prawdziwy i loteria.
Ja sam zaryzykowałem ale nikomu tego samego nie chcę radzić.
Uwazam, że patrzac na spokojnie nie ma przesłanek, że to jedno wielkie oszustwo jak niektórzy podejrzewają - koszty odwiertu były za duże.

RK szykuje się do naprawdę dużego skoku. On ma inne cele jak my - jemu nie chodzi o 10 50 cy 100 tys złotych tylko o ogromne pieniądze i prestiż. Jeśli będzie chciał ponownie wskoczyć na podium najbogatszych ludzi w Polsce to może spodziewać się, że kurs nie zostanie zbity z 25 do 15 PLN ale sukcesywnie podciągnięty do 100 PLN.

Mnie intryguje tylko czy RK zamierza odkupić od filarów te zapomniane sprzedane po 7,50 akcje.
Bo tu możliwe są 2 scenariusze:
a) filary sprzedają po 30 PLN kurs spada do 15-18 RK odkupuje
b) RK odkupuje po 10 PLN jako RK a nie Prokom.
oczywiscie wiele innych scenariuszy tez jest mozliwych

Tak, jak pisałem wczesniej On zaryzykował wiele więcej niż my wszyscy razem. Nieprawdą jest jakoby wtopił tylko pieniądze inwestorów - swoje również i to ogromne o czym wszyscy zapominają. Jego sukces to nasz sukces.
Ja miałem to szczęśćie że przygodę z Petrolem zacząłem przy kursie 5 PLN a nie 50. Może dlatego jestem optymistą.
Pozdrawiam wszystkich
geolog 2 / 77.253.34.* / 2011-05-07 14:40
Ale nie myslcie ze mialem tyle szczescia... kupowałem po 5, 6 ,7 i 9 PLN. Srednia mam chyba koło 7 PLN. Jesli ropy nie ma to strata ogromna bo kurs spadnie do 2-3-4 PLN. Mysle ze ponizej 3 PLN nie warto sprzedawac bo społka jednak nie zbankrutuje. Ma inne złoża które może sprzedać. Najgorszy scanariusz to 3 PLN. Potem zwyżka do 5 PLN.

A może Petrol ma ropę jednak, dostanie pożyczkę z EBOiR i zaczną dalej wiercić z Totalem. Może okres spekulacji już się jednak kończy i spólka już nie będzie traktwana jako niewiarygodna.

Jeden raport może zmienić wszystko.
Oczekiwaniue nas wykonczy - nawet ja myslalem w piatek o sprzedazy czesci akcji.
Tutaj nie ma sie co patrzyc na kurs bo zasadnicze znaczenie ma raport.

Przed jego ogloszeniem społka powinna wystapic o zawieszenie notowan. b.
Raport jest:
a. dobry lub bardzo dobry
b. zły
c. czego nikt nie analizuje - nijaki tj. konieczne są dalsze badania jest ropa ale trzeba dokonac dalszych badań pogłębić odwiert itp moze jedt duzo może mało. Scanriusza Nr 3 nikt się nie spodziewa i moze taki będzie raport....
andrzej... / 46.113.15.* / 2011-05-07 15:04
nie mów ja kupowałem po 6 ,8 10.40 i 10.80 średnia wychodzi 9.70 pożyjemy zobaczymy nawet jak nie będzie infa do poniedziałku do po wza skoczy w góre a jak bedzie zły scenariusz to nie wiem ...
Soldier of Fortune / 91.94.253.* / 2011-05-07 13:51
W poniedzialek firma zapewne oglosi upadlosc. Tam ropy nigdy nie bylo i nie bedzie. Rysiu juz spakowal walizki na kanary. Wzial kase w dobrym momencie sprzedal w.pi.zd.u ta makulature i ma spokoj, a wy dalej snijcie o morzu ropy, a tak naprawde jedyna rope jaka zobaczycie to ta wyciekajaca z dziurawych bakow waszych polonozow.

http://www.petrolinvest.pl/pl/akcjonariat.html popatrzcie na akcjonariat:D

Walcie na Optimusa. 17 maja premiera wiedzmina 2; pewny zysk, jestesmy juz po korekcie takze wzrosty sa nieuniknione. Madrzy beda wiedziec co maja zrobic. PEACE.
geolog 2 / 77.253.34.* / 2011-05-07 14:33
Firma ma kilka koncesji oraz odiert Shyrak-1 który znajduje się nad dużym złożem.
Petrol jest na dnie i choć może spaść do 2-3 PLN to jednak nie zbankrutuje a jesli Shyrak-1 ma dużo dobrej ropy to wszyscy, którzy mogli kupic po 10 a nie kupili bedą żałować.
Tu nie chodzi o 30% tylko o 300%
petr... / 79.190.135.* / 2011-05-07 13:04
jesli przed walnym nie bedzie info to mysle,ze to jakis walek...
chciwa ciotka na dulary / 91.196.109.* / 2011-05-07 13:29
amam nadzieje ze od 9 rano w poniedzialek kurs bedzie zawieszony - ale bardziej to mysle ze na walnym nic nie powiedza - tyle ze czekaja na ekspertyze niezalezna. A potem bedzie ze czekaja na niezalezne powtwierdzenie niezaleznej ekspertyzy przez niezaleznego eksperta nie zwiazanego z przemyslem wydobywczym (aby bylo jeszcze bardziej poza podejrzeniami)
andrzej... / 46.113.15.* / 2011-05-07 12:58
k**** trzymają ludzi na ostatni gwizdek
błagaam / 178.37.206.* / 2011-05-06 23:52
proszę o pomoc w pisaniu pracy mgr. zostało mało czasu a potrzebuje ok.80 ankiet ;) szybka ankieta na temat rachunków maklerskich i platform w nich wykorzystanych.

http://tinyurl.com/phankieta

z góry dziękuję!
andrzej... / 46.113.15.* / 2011-05-07 13:01
Dobra wypełnie jak mi tu dasz info o ropie?
Nie wiadomo kto / 81.219.167.* / 2011-05-07 12:47
Dobra nie krzycz już wypełniłem.
Dodam, że warto było.
Zachęcam innych.
Olek Kwach - akcjonariusz / 62.87.164.* / 2011-05-06 22:13
ratuj się kto może
.., / 83.24.54.* / 2011-05-06 22:27
dlaczego
Olek Kwach - akcjonariusz / 62.87.164.* / 2011-05-06 23:43
bo w tych niewiadomych jest tylko 1 logiczne rozwiązanie (chyba, że wszystko co dzieje się w tej spółce jest nielogiczne). Myślą, że odpowiedź w poniedziałek
Nie wiadomo kto / 81.219.167.* / 2011-05-07 12:50
W tej spółce nie ma logiki ale jest z*********** podniecenie na pojawienie się nie kompletnej lub inaczej nie uzsadnionej wiadomości.
leoni 07 / 2011-05-06 20:46 / Tysiącznik na forum
Gdzie jest pier,,,,,dolony Radek 2008 dawajcie mi tego sur,,,,,,, niech ja go dopadne w swoje ręce za te brednie które wypisuje ,,,,,,miało być 10,45 pisał z taką pewnością ,,,,,,,albo się nauczy szacunku na tym forum albo będzie chłosta ,,,,,,,,,,,,,
Soldier of Fortune / 91.94.253.* / 2011-05-07 13:54
Ten Radek dawno juz siedzi na Optimusie hehe
Agusia35S / 2011-05-07 06:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no nie mów że mu wierzyłes :) taki wspaniały mądry inwesstor jak Ty a słucha forumowiczów:) pozdro
kielich / 2011-05-07 06:52
a co tak rano niespimy natym wyjezdzie czyzby walne niedaje spac pani agusi 35s
Agusia35S / 2011-05-07 08:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
:) rano7-8 przed sniadankiem rowerek :) dlatego byłam na forum:) teraz snaidanko i ....
c3rb3r / 89.230.66.* / 2011-05-06 22:28
Wielokrotnie mu powtarzałem że to naganianie skończy się kiedyś tak, że mu ktoś łeb urwie!
strazak1980 / 85.202.53.* / 2011-05-06 20:59
u kolego..... co się porobiło? już weekend zacząłeś?
j123 / 46.134.218.* / 2011-05-06 20:14
Spokojne dni do walnego ,kurs ustabilizowany.
makaki / 217.212.230.* / 2011-05-06 18:29
czy 9 maja ma byc ustalona dokladnie cena emisyjna ? Jesli nie musi to raport na weekend bedzie.
Flambeur / 85.222.86.* / 2011-05-06 18:02
Ropa jest a jakoby jej nie było
Jedną malutką kropelką
Tak wielu się zmyliło
strazak1980 / 85.202.53.* / 2011-05-06 17:55
analizując skrupulatne odzwierciedlające bieżący stan sprawozdania petrola to nie zdziwił bym się że napiszą o tym że się dowiercili do ogromnego złoża ropy o nieprzebranej ilości ale ropa będzie nadawała się do przetwarzania za 1000 lat.... tak więc pozdrawiam cierpliwych....
dar77 / 83.24.116.* / 2011-05-06 17:36
do lamjac
Mamy wszyscy nadzieję że jak będziesz na tym walnym to będziesz prowadził na bieżąco sprawozdanie na tym forum bo wszyscy będą czekali. Jak zauważyłeś to jest chyba największe forum na którym ukazują się opinie na temat petrola. Wszyscy również czekamy na odpowiedź na twoje pytanie które pewnie będzie brzmiało" Czy spółka dowierciła się do złoża i czy jest tam ropa nadająca się do eksploatacji? Oraz Jak długo będziemy czekać na opinię specjalisty jakie są zasoby złoża?" Życzę powodzenia i czekam na Twoją informację. Pozdrawiam:-)
lamjac / 2011-05-06 19:53 / Bywalec forum
na pewno sie odezwę z walnego bo rzeczywicie to forum jest super raz wesoło raz smutno a często bardzo rzeczowo
myślę że komunikat o ropie będzie przed walnym bo to może uspokoić nastroje na walnym co nie oznacza że będzie to spokojny spacerek dla zarządu a jak będzie to zobaczymy
w związku z tym że chcę aktywnie działac na walnym to wybaczcie ale czasami trudno dyskutowac i pisać na forum ale wszystkie najważniejsze informacje będę puszczać natychmiast
leoni 07 / 2011-05-06 20:43 / Tysiącznik na forum
dar 77 co do osoby pod loginem lamjak to bym nadziei sobie nie robił ostatnio nawet chciał moje pełnomocnictwo aby mnie reprezentował na wlany przed spółką tak się zaklinał że jedzie i będzie głośny że chłopowi uwierzyłem że pojedzie :) ale po walnym spytałem na foru czy był i się okazało że nie bo coś mu tam wypadło hi hi hi no nie panie albo (gówniarzu) LAMJAK ??? Wiec lepiej teraz tam bądź !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
12354 / 79.191.210.* / 2011-05-06 17:24
walne i co to samo co Boryszew i i inne spółki. Boryszew przed walnym rósł i po też, az do ok. 4 zł, a dzisiaj wart jest 1 zł.
andrzej... / 109.243.135.* / 2011-05-06 17:52
Ty znawca jeszcze będziesz kupował po 80 zeta za sztukę od nas bo wtedy będziesz widział zyski jak my będziemy wychodzić więc goń się jak ci już pisałem naganiaczu j**...
7654 / 87.205.197.* / 2011-05-06 17:36
Kolego jak nie masz pojecia to sie nie wypowiadaj. Po drodze było z tego co pamietam min 2 emisje z prawem poboru i investor mający pojecie wie o co chodzi w pp. Można było zarobić średnio 17%.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy