PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
aDACA / 83.0.156.* / 2011-03-28 10:21
A CO SIĘ DZIEJE NA SPÓŁCE ŻE IDZIE W GÓRĘ
ill / 83.27.176.* / 2011-03-28 10:45
jak ktoś chce mieć głos na walnym to musi dziś na koniec mieć akcje
ill / 83.27.176.* / 2011-03-28 10:15
7,84
ill / 83.27.176.* / 2011-03-28 10:14
idzie rakieta :)
lukeee25 / 2011-03-28 10:01 / Bywalec forum
witam wszystkich. "specjalne" pozdrowienia dla wizjonera Darek SERWIS
Darek SERWIS / 178.56.101.* / 2011-03-28 09:55
ostre wzrosty !!!!!!!!!!!! 35zł Jest ropa
Flambeur / 85.222.86.* / 2011-03-28 10:14
No i dzida !
leoni 07 / 2011-03-28 09:21 / Tysiącznik na forum
Witam na forum :-)
Radek 2008 / 2011-03-28 08:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witajcie z rana:) Jak nastroje przed piękną sesją???:)
kielich / 2011-03-27 22:39
witam, a propo walnego, żeby pojechać i cos zdzialac trzeba zliczyc glosy, ktorymi mozna zaglosowac. nie mozne byc to jedna oboba, ktora zaprezentuje nas na walnym. nie piszecie iloma akcjami dysponujecie a w jednosci sila, nie jest to niemozliwe, zeby to zorganizowac, ja posiadam 50 tys akcji. petrolin dzieli sie na 56717656 pan krauze posiada okolo 10% to jest 5671765:50000 moich akcji to jest 113. trzeba znalezc tylu ludzi co zrownowazy najgrubszego akcjonariusza. tu nie chodzi szkodzic spółce ale zeby wiedziec co sie dzieje jak inwestuje kase. pan krauze piecze piekne prosie i mu nalezy sie zjesc najlepsza parie, bo inwestuje najwieksze pieniadze, ale moglby chociaz rzucic łeb i noga. my za tą pieczen zaplacilismy, jesli on rzuci swoim pieskom to my zostaniemy z boku głodni.. jesli kogos to interesuje to czekam na forum i ewentualnie podam maila
leoni 07 / 2011-03-27 21:47 / Tysiącznik na forum
Witam czytam na dobranoc i uważam że można dostać kota od tych komentarzy gdyż nikt nie wie co będzie w najbliższym czasie jestem na tej forum dobre może 2 lata wiec jakiś pogląd mam ,,,,,,,a na walnym chciałbym być gdyż "być może " dowiedziałbym się co zamierza spółka w najbliższym czasie pytanie czy powiedzą wyczerpujące informacje na temat odwiertu ???Poczekam i przeczytam sobie wiadomości które zostaną przedstawione tu lub gdzie indziej ale obstawiam ze będzie to masło maślane typu wiercimy wiercimy jest ale pewni nie jesteśmy itp jak przez ostatnie lata ,,,,dymanie i nic wiecej ,,,,,
Semek 2 / 46.134.170.* / 2011-03-27 19:00
Czy ktoś wie jaki będzie minimalny okres "zamrożenia" akcji posiadanych przez akcjonariuszy biorących udział w walnym ?.
lamjac / 2011-03-27 19:19 / Bywalec forum
teraz akcji się nie zamraża sie przed walnym
w przypadku walnego w dniu 16.04 dniem kiedy trzeba posiadać akcje jest 31 marzec ale że rozliczenie transakcji to 3 dni to trzeba miec akcje na zamknięcu sesji w dniu 28 .03 już 29 można je sprzedac
Semek 2 / 46.134.181.* / 2011-03-27 22:28
dziękuję
lamjac / 2011-03-27 16:25 / Bywalec forum
czemu po 25 , ja obstaje przy 600 zet za papier z nowej emisji - 350 po tyle wprowadzali na giełdę / plus 250 za cztery lata bujania nas / a po 25 to możemy ostatecznie je odkupic jeśli wszystkie 30 milionów papierów sprzedadzą
coliberek / 77.87.0.* / 2011-03-27 16:21
proszę o to plan KOV a Rychu nie może sobie poradzić z jedną dziurą gdyby Rychu miał
taki plan może za 100 lat by część z tego zrealizował:


Kulczyk Oil Ventures planuje wykonać w tym roku łącznie co najmniej 12 odwiertów na Ukrainie, dwa odwierty w Syrii oraz do sześciu odwiertów w Brunei, wynika ze sprawozdania kierownictwa z działalności za 2010 rok.

W roku 2011 spółka zamierza wykonać przynajmniej pięć odwiertów na Ukrainie oraz wykonać lub ponownie wykonać przynajmniej siedem odwiertów, a dodatkowo uruchomić programy stymulacji wydobycia, w tym między innymi szczelinowanie i selektywnego zakwaszania do sześciu odwiertów. Po włączeniu odwiertów do eksploatacji przewiduje się znaczący wzrost wydobycia, z aktualnego poziomu ok. 6 000 Mcfe dziennie (brutto) - głosi sprawozdanie, dołączone do raportu rocznego.

Spółka zamierza ponadto przeprowadzić program badań sejsmicznych na Ukrainie, zmierzający do określenia nowych możliwości koncesyjnych.

W Syrii spółka planuje wykonanie i przetestowanie dwóch odwiertów. Po ukończeniu odwiertów spółka przewiduje, że całość jej zobowiązań wynikających z koncesji poszukiwawczej zostanie zrealizowana - czytamy dalej.

W Brunei KOV planuje wykonanie do sześciu odwiertów oraz przetestowanie do siedmiu odwiertów. Spółka zamierza ponadto pozyskiwać i przetwarzać linie sejsmiczne 2D. Spółka spodziewa się, że do końca 2011 r. będą kontynuowane zobowiązania wynikające z Etapu 2 dla Bloku L. Dla Blok M, spółka przewiduje wypełnienie wszystkich zobowiązań Etapu 1 i dalszą realizację zobowiązań Etapu 2 - napisano także w sprawozdaniu.

Spółka podkreśla, że wszystkie jej potwierdzone i prawdopodobne rezerwy znajdują się na Ukrainie. Według stanu na koniec ub.r., potwierdzone i prawdopodobne rezerwy (netto) ropy naftowej wynosiły 140 Mbbl, zaś gazu ziemnego - łącznie 33 689 MM cf.

KOV miał 18,62 mln USD skonsolidowanej straty netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 roku wobec 12,20 mln USDstraty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży ropy naftowej i gazu ziemnego wyniosły w ub.r. 8,95 mln USD.
lamjac / 2011-03-27 16:36 / Bywalec forum
super tylko czekać na zyski powodzenia a tak na marginesie nas intersuje petrol a nie kov więc pisz swoje uwagi na forum kova a nie u nas jak będę zainteresowany kovem to tam sie przeniosę i pozbieram wszystkie informacje o tej spółce
lamjac / 2011-03-27 16:13 / Bywalec forum
jeśli chodzi o walne to pan krauze prokom osiedle wilanowskie i ci wszyscy którzy kupili akce na umowy cywilo prawne nie mają praw głosu art 413 ksh aby podjąć uchwałe o wyłączeniu dotychczasowych akcjonariuszy za musi być 80 % głosów na walnym więc na jedną akcję przeciwników nowej emisji potrzeba 4 akcji zwolenników to naprawdę będzie ciekawe walne
mamamamamam / 194.145.96.* / 2011-03-27 12:52
załóżmy że jest ropa, i że jesteśmy rychem
ale o tym że jest ropa wie tylko rychu i jego ziomki
nikt spoza nie wie czy w korycie coś jest

co zrobić by wydymać reszte?
a nie przepłacić
jakby rychu zaczął skupować to kurs by poszedł wysoko do góry
a nie o to chodzi by rychu nam kurs zawyżał tylko my mu
czy nie lepiej dla rycha kupić akcje po 10 gdy cena na rynku jest 7-8,

żaden z nas nie kupi akcji w tej cenie
choć niektórzy może by się skusili czując zapach rysinej ropy
ale gdy jest klauzula że przy sprzedaży powyżej ceny zakupu 70% zysku trzeba oddać rychowi to nikt na to nie pójdzie

nikt oprócz rycha
bo tak czy owak cały zysk jest w ręku rycha

a co do gadania o potrzebach kapitałowych spółki
jak dla mnie to bzdura
gdy ktoś planuje inwestycję
sporządza plan wydatków
nikt mi nie wkręci że jak zaczynam poszukiwania ropy to w planach nie mam kapitału na jej oczyszczenie czy transport
to tak jak budować dom i w pewnym momencie kapnąć się że brakuje na dach
tyle że w spółce akcyjnej tak nie można
jest zarząd
i on musi przedstawić plan inwestycyjny
a taki plan nie może wyglądać tak jak inwestycja w wyżej wspomniany dom

druga sprawa

jeśli potrzebujemy kapitału
to określa się szacunkową kwotę
ale jeśli szacunkowa kwota wacha się o około 50% (200-300 mln)?
to ktoś robiła jakiesz szacunki czy rzucił kwotę z dupy za przeproszeniem?

inna sprawa

jeśli chce najtaniej pozyskać kapitał
to mając do wyboru kapitał od akcjonariuszy a kapitał zewnętrzny (kredyt)
nalezy wybrać kredyt bo jest on tańszym źródłem finansowania
i jest to korzystniejsze dla spólki

jednym słowem wydaje mi się że rychu chce się obkupić po 10zł
wie że to jest wyżej niż jest na rynku i nikt oprócz niego w to nie wejdzie
zwiększy swój udział do około 33% i wydawałoby się że przepłacił
lecz gdy rzuci hasło że jest ropa
będzie kase trzepał na dywidencie i na ostrych wzrostach
może nawet i do 100zeta

TAKA JEST MOJA OPINIA NA TEMAT DZIAŁAŃ RYCHA
PROSZE O WASZE OPINIE NA MOJE SUGESTIE
Machintosz / 81.219.222.* / 2011-03-27 13:26
Dodam, że dobrym momentem do ogłoszenia, że jest tam ropa, jest samo walne zgromadzenie w Gdyni.
Machintosz / 81.219.222.* / 2011-03-27 13:22
Sądzę, że ten cały odwiert nie jest pewny, nikt z zarządu petrola nie jest pewny, że ropa tam jest ale jest 50% szans, że tam jest więc stąd weszli w ten interes (tym bardziej, że wyniki spółki od lat są tak tragiczne, że przydałoby się zrobić wielki skok). Ponadto i tak duża część kapitału pozyskiwana z giełdy będzie inwestowana w inne cele (zakup sprzętu do poszukiwań łupków, przejęcia) aby wreszcie wyjść na prostą bo już nie ma żartów. Spółka musi zacząć przynosić zyski i Zarząd to wie, jeśli nie chce skończyć na bruku. Tak więc, te emisje są jakby zabezpieczeniem przed bankructwem w razie gdyby te 50% było za mało i ropy by było za mało w Shyrak, lub wcale, lub nie było opłacalne jej wydobycie.
mamamamamam / 194.145.96.* / 2011-03-27 14:35
jeśli odwiert nie jest pewny, to po co im kasa na oczyszczanie ropy i jej transport, po co to pisać
to jawne okłamywanie akcjonariuszy
i podchodzi pod knf

jak dla mnie ziomki z zarządu nie utopiły by w czymś co im nic nie przyniesie
wiedząc lepiej od nas jak sprawa stoi

wątpię by na walnym coś powiedzieli o ropie

powiedzą wtedy gdy rychu obejmie nową emisję
Machintosz / 81.219.222.* / 2011-03-27 18:12
Musieli to napisać (o tym, że emisja jest po to by była kasa na oczyszczanie ropy itp) po to by zdobyć środki na inne inwestycje, które uchronią spółkę przed ujemnym wynikiem finansowym w następnym roku.
Semek 2 / 79.162.72.* / 2011-03-27 08:48
Jest piąta biała świeca, musi być do góry. Do kiedy będą zablokowane akcje tym co wezmą udział w walnym?.
lamjac / 2011-03-27 15:50 / Bywalec forum
teraz akcji się nie blokuje ci co mają akcje na po zamknięciu sesji w dniu 28.03 moga je zarejestrować w dni 31 03 / trzy dni na rozliczenie / a 29 można je sprzedać więc na walnym można nie mieć wcale akcji nie wiem co za imbecyl to wymyślił
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy