PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
leoni 07 / 2011-01-11 20:19 / Tysiącznik na forum
No tak ruszyło na forum zadrżało :-) Jak jurto bedzie mondrale prosze piszcie ??? zobaczymy kto trafi he he ja do jutra sie wstrzymuje z wypowiedzi
niga / 83.18.113.* / 2011-01-11 21:36
ok pobawmy się - jutro obstawiam dalszy wzrost do 9:10
potem petrojazda - budzik ustawiony, popcorn kupiony :)
PS: ale literówek narobiłeś... świętujesz?
pozdr
leoni07 / 95.40.233.* / 2011-01-12 15:35
I cóż napiszesz niga jak patrze to mysle ze nawet na forum nie trafiasz a co dopiero kase ustawiać he he bez urazy
niga / 178.235.4.* / 2011-01-12 18:02
masz rację pomyliłem się kilka minut :)
sb -billu / 95.48.117.* / 2011-01-11 19:49
O NASTEPNE LESZCZE DO NABIJANIA W BUTELKE - TYLE ZE PUSTA,BEZ ROPY.JUZ TYLE KOPIĄ ZE ZARAZ DO CHIN SIE PRZEWIERCA,A ROPY NI MA - KIEDY LESZCZE ZROZUMIA ŻE CENA DOCELOWA PETROLINV JEST RÓWNA CENIE BIOTONU.
siemień / 83.10.2.* / 2011-01-11 19:46
podniecacie się ..... jeszcze nie skupili wystarczające ilości papiera....jeszcze nas potrzymają.

Leszcze i trzęsidupy muszą opuścić ten pokład- w przeciwnym wypadku nie odbijemy!!
dar77 / 83.6.57.* / 2011-01-11 19:13
I chciało by się zakrzyknąć "leć petrol leć" teraz na północ bo południe już zwiedzone. Tylko jednak czekać malkontentów którzy zaraz będą zrzędzić że to znowu podpucha i ubieranie leszczy.
Tylko czy po takim zjeździe ktoś kto nie obserwował spółki od dłuższego czasu da się podpuścić, czy może zaczęło się skupowanie w momencie całkowicie utraconego zaufania do spółki przez rynek?.
Jeśli taki był plan o czym pisało tutaj kilku forumowiczów to wydaje się że lepszego momentu na kupno poniżej 10 zł. już nie będzie. Nadmienię tylko fakt że wszyscy obejmujący nowe emisje płacą cenę nominalną akcji a nie po aktualnym kursie. Wydaje się że jakiś interes w tym mają "bo kto przy zdrowych zmysłach" wyłożył by kilkadziesiąt milionów żeby tylko umoczyć??????
Moim skromnym zdaniem będzie wyskok ponad tę magiczną nominalną 10-tkę czego sobie i innym posiadaczom akcji życzę:-))
Franekkk / 178.37.126.* / 2011-01-11 19:34
Chciałbym żebyś miał rację, ale jak będzie to się okaże.
kiedru / 62.152.134.* / 2011-01-11 17:13
jakas dzida na koniec notowan wystrzelila
jac28 / 77.252.65.* / 2011-01-11 17:31
to się pojawił dopiero GROT adzida jeeeeszczeee POOOtrwaAA
Edi Bo / 78.9.150.* / 2011-01-11 17:51
Oby. Ostatnio ruchy na tej spółce albo sa zaraz na otwarciu (ładnie otwarcie i w ciągu godziny zjazd na maxa) albo jak teraz pociągnęli na końcowce - zmyły robią czy faktycznie osiagnelismy drugie dno i teraz jedziemy w góry....
Edi Bo / 78.9.150.* / 2011-01-11 17:19
w niespełna dwie godziny natłukli ponad 8 milionów - tak jakby ktos kupowal paczkami... Ma ktos z Was na to teorie?
Edi Bo / 78.9.150.* / 2011-01-11 17:18
No właśnie - widzicie obroty? Co jest grane?
kiedru / 62.152.134.* / 2011-01-11 17:24
pewnie jakies po sesji pojdzie i sie dowiemy
kiedru / 62.152.134.* / 2011-01-11 17:25
info
kris1687 / 2011-01-13 16:44
kilku krzykaczy sie skrzyknelo iciągle pisze nie od rzeczy cierpliwości czas pokaże
leoni 07 / 2011-01-11 10:56 / Tysiącznik na forum
Dzien dobry
niga / 83.18.113.* / 2011-01-11 02:27
BBC relacjonuje: akcje petrola spadają - gniew inwestorów - niektórzy stracili nawet 3000 USD (!)
http://www.bbc.co.uk/news/business-12149340
Kałmyk / 195.238.70.* / 2011-01-11 09:20
To, że akcje petrola spadają, to nie jest żadna sensacja. Petrol jest spółką o dość dużych obrotach a to stwarza możliwości manipulowania kursem i zarobku na spadkach dla grających pożyczonymi akcjami. Każdą spółkę można w ten sposób zdołować Ci co krzyczą , że petrol to bankrut, obawiają się wzrostów , bo na wzrostach mając pożyczone akcje można tylko tracić.Pozdrawiam.
niga / 83.18.113.* / 2011-01-11 13:04
ale na razie opon nie palimy pod GPW :)
leoni07 / 77.113.94.* / 2011-01-11 14:59
kalmyk czytales to hi hi
jerzako / 2011-01-10 11:08 / Bywalec forum
Witam

Jeżeli kupuję to napewno nie za Twoje pieniądze
i takie gadanie nie ma sensu.
Każdy kupując chce zarobić a to że tyle skomlących się odzywa po wtopie to inna sprawa
Nie kupuj to nie będziesz płakał.
A jak ktoś inny kupuje to zaprzeproszeniem g... Ci do tego.
Na forum można sobie pogadać na luziku a nie w chamski sposób krytykować innych.

powodzenia
agusia355 / 85.193.207.* / 2011-01-10 16:59
racja oby tylko wszyscy tak uważali to forum było by bardzo miło poczytać Niestety większość sam widzisz jaka jest :)
leoni 07 / 2011-01-10 10:07 / Tysiącznik na forum
Dzien dobry nie bede komentował tych wpisów pod moim adresem wykształcenie i inteligencja nie pozwala mi sie zniżać do ich poziomu :-)
aga355 / 85.193.207.* / 2011-01-09 18:32
witam serdecznie
mozna sie troche posmiać:)
http://www.bankier.pl/forum/temat_re-a-gdyby-nie-znalezli-ropy-to-w-rezerwie-maja-gaz-lupkowy,9276445.html
akcja petrola / 91.94.94.* / 2011-01-09 15:51
chorzy ci co kupuja tę spółkę !!!! lubicie tracic a najbardziej ten caly leoni hahaha to juz trzeba sie leczyc na nogio bo mu na łeb za póżnoD:P:P
a traccie jak lubicie
spokoj / 87.96.4.* / 2011-01-09 17:01
DAJCIE spokój dla leoniego po starcie kasy takiej jako on tez byscie zwarjowali!!! niech gada sam ze soba i cieszmy sie , że nas to nie trafiło:)
zieleniutka / 2011-01-10 10:19 / Bywalec forum
a co wy po nim tak jedziecie ,nikomu nie karze kupować..a sam jak stracił to jego sprawa..jego kasa. Do końca i tak nie wiemy czy straci czy zarobi...Rysiu to wie...
leoni07 / 77.115.196.* / 2011-01-10 19:36
:-)
Jesse L / 2011-01-09 16:46 / Tysiącznik na forum
Panie "nogio" jest taka strona jak www.gpw.pl (może słyszałeś kiedyś?) i tam jest taka zakładka jak; Papiery Wartościowe Dopuszczone Do Krótkiej Sprzedaży.
hihihihihi / 87.96.4.* / 2011-01-09 17:18
chyba jednak jestes leoni bo widze ze ten sam poziom i styl pisania niemasz co napisac to do literówki się przyczepisz ZAbawny gość z Ciebie leoni
leoni hihi / 46.134.24.* / 2011-01-09 17:26
lepiej w niedziele poogladac hele w opalach niż leoniego czytać On niech sie zajmie budowlanką bo inwestor z niego jest taki jak z koziej dupci tromba bomba
Jeszcze leszcz / 195.242.68.* / 2011-01-09 14:39
Kolego twierdzisz, ze Cie ta spolka nie interesuje, a jadnak odwiedzasz ten temat wklejasz jakies dziwne opowiadania. Takimi wpsami udowadniaszt to, ze nie spolka jest w dolku lecz Twoja psychika.
Jestes pewien, ze spolka nie znajdzie ropy, wiec nic tylko graj na krotko
erty / 46.112.136.* / 2011-01-09 19:57
Opowiadanie odzwierciedla wszystko o ,inwesorach' petrola. Naiwni marzyciele.Nie przygotowani do zajmowania się grą na giełdzie. Napisane ze sporą dawką humoru mimo,że opisuje wielką wpadkę ,inwestycyjną' .
autor widmo / 89.74.87.* / 2011-01-08 23:34
Znalazłem w sieci ciekawe opowiadanie o tym jak może kończyć się bliższa znajomość z Petrolem:) Mam nadzieję ,że autor tej historii nie będzie miał mi za złe wklejenie go na tym forum.
A oto i ona:

,,...koszmar który jest póki co dla mnie najbardziej kosztowną ale i też kuriozalną z racji chwilowego odmóżdżenia jakiego wtedy doznałem - nauczką, postanowiłem opisać to szerzej, wypluć z siebie a być może stanie sie to ku przestrodze dla innych...

Rozdział pierwszy

Kaiser

Działo się to w połowie marca 2010, pewnego pięknego słonecznego popołudnia na alpejskim stoku w przerwie między jednym a kolejnym zjazdem, knajpa z tarasem, słoneczko świeci, kufel Kaisera w dłoni, w drugiej ociekający tłuszczem wspaniały biały wurstl, do tego nastrojowe stokowe hity (wśród nich mój ulubiony!: „Marina Aus Tirol”…), jednym słowem sielanka…
Dzwoni telefon; kolega z Polski, też”inwestor”; dzwoni i mówi nerwowym głosem:
”człowieku, dawaj szybko jakiś sprzęt, szukaj sieci, bierz kompa, popatrz na Petrolinvest, Total, ropa, EBOIR, czytam tu , czytam tam, normalnie idzie ciag na maksa, chłopie jak się nie pospieszysz to się nie załapiesz a akurat w tej chwili koryguje się o 20%, łykaj!!!”…
Na to ja:”stary, ale ja nic nie wiem o tej firmie, nigdy się nią nie interesowałem, nawet chyba ani razu nie spojrzałem na wykres, wyniki, do tego słyszałem że gościu kręci lody itp., w ogóle nie czuję tematu, siedzę tu w knajpie , pije piwo i rozkoszuję się widokami…”
On:”mówię ci człowieku, ja zleciłem, moim zdaniem okazja nie do powtórzenia!”
Ja:” no ale jaka cena teraz , jaka ostatnio, jak się zachowywał, co dokładnie za informacje są itp.”
On:” troche ostatnio drożał, ale to nie ma znaczenia, człowieku, teraz to już kompletnie nieistotne , teraz jest po 32, ale zaraz będzie 150-200 kosztować!!!”

No i ja, wbrew wszystkiemu, wbrew swoim zwyczajom, wbrew zdrowemu rozsadkowi, wbrew wszelkim zasadom nawet tym najgłupszym, siegam po ostatni łyk Kaiser-a, biorę telefon i dumny jak paw myslę sobie „a niech tam , raz się żyję, zarobie kokosy tu i teraz, na stoku, tak jest!: połaczę się tym 1,5calowym ekranem z bankiem, udowodnię wszystkim jak się robi prawdziwą kasę przy pomocy czarnego rysika stukającego w porysowany ekran mojego leciwego HTC Touch, siedząc na stoku wielkiej alpejskiej góry, popijając Kaiser-a i kończąc białego wurstla jednocześnie…złożę zlecenie po te 30…a niech tam, niech będzie po 32 by być pewnym zakupu!...skończę wurstla, założę narty i fru na dół!...Tak jest, trzeba mieć fantazję dziadku!

Rozdział drugi

Prawda i ślepota

Wracam do hotelu, zmęczony całodziennym trudem wypoczywania, ale jednoczesnie z poczuciem spełnionego obowiązku: w końcu jak się okazuje na nartach można nie tylko wydawać kase ale i ją zarabiać! Z taką to myśla odpalam kompa i biorę się za lekturę…Petrolinvest…hm….wyniki…HM…wyniki 2009…HHHMMMM(!)…wykres 3 miesieczny…o fuck! Co to do cholery jest??? wieża Eiffla czy Saturn 5 ??? „trochę podrożał”??? Pogięło go czy jak??? No ale dobra , spokojnie, wyluzuj stary, to przecież ropa, Total, kasa, banki, miliardy baryłek…Sprawdzam rachunek – jest, kupiłem po 32! Zamknięcie? 28…no dobra; to korekta, spokój, mysle sobie:” jutro będzie +20%, zarobisz chociaż na ten karnet, wywalisz ten badziew i zapomnisz o sprawie”
Nastepnego dnia z pewna dozą nieśmiałości zmieszaną lekka nutą niepokoju przeistaczającą się w delikatną nerwokupę w miarę zbliżania się godziny 9:00 …patrzę na ekran i oczom nie wierzę..27, 26…kolejne dni mijają…24…22…a ja dalej patrzę ekran …niby widzę a nie widzę...

Rozdział trzeci

przebudzenie

mijają dni, mijają tygodnie, czytam wszystko co tylko zostało opublikowane na temat tej Paskudy, Maszkary, Zgniłgo Jaja którego śmieją zwać papierem wartościowym...czytam i dochodzę do siebie...Pierwsza reakcja- dobra, może tu i było kręcenie lodów, może i wydojono tutaj kasę sprzedając marzenia frajerom za bezcen (do których poniekąd dołączyłem po latach...), ALE: zastanówmy sie rozsądnie - strata gigantyczna, kurs 14 czy 15 , już przestałem patrzeć nawet, ucieczka teraz - trudno to nazwać na tym etapie stoplossem...trzeba było wczesniej zrestartować procesor kretynie...No nic; przeanalizujmy rachunek prawdopodobieństwa: kręcą lody, ok, niech kręcą, to pewne na jakieś 50%, ale przecież dalej będą chcieli kręcić to i może pojawi sie okazja by wyjść chociaż z resztką twarzoczaszki...no chyba że nie kręcą - a jak nie to co nas czeka; naprawdę szukają tego lepkiego płynu o kloacznej barwie, a może faktycznie juz tam gdzieś sie czai pod ziemią i wkrótce wytryśnie pchnięty Totalowską kasą w efekcie której przecież nawet połowiczny uzysk będzie jak połowa garażu Sułtana Brunei dla kloszarda!


Rozdział czwarty

decyzja

Zbli
Returns / 89.171.15.* / 2011-01-09 08:37
Czlowiek rozczarowany i zalamany - normalne bo stracil pewnie duuuzo kasy. Ale, ze stracil na tej spolce to przypadek. Przeciez traci sie tez na innych spolkach! Ze wszystkich komentarzy wynika, ze traci sie jedynie na tej spolce a na innych sie tylko zarabia - bzdura!
pozdr, returns
autor widmo / 89.74.87.* / 2011-01-08 23:43
Ciąg dalszy historii:

Rozdział czwarty

decyzja

Zbliża sie maj, słońce, ciepło, wreszcie!...jest git, wywalamy te kurtki, wyciągamy ciemne szkiełka, czas sie zabrać do roboty, ale najpierw...dzień jak codzień: ekran, tabelka, wykresiki, rutyna, cyferki sie przewalają jak zwykle...czerwone sie miesza z zielonym, Białek bełkocze - za 45601 dni będziemy mieli kolejny szczyt na S&P500!!!wow! ten gościu ma łeb...łyk kawy, jeszcze jeden, aż tu nagle - zielono, ale jak! ze strzałkami!! który to??? - no nie, tylko nie to...to ON, ON jak OlejNapędowy...pnie się w górę jak Pałac Kultury w 56 roku!!! 15, 16, 17!!!! ale zaraz : miałeś plan - ruletka, kolor czarny, 50/50, fifty fifty, zostaw go w spokoju!
Choć wzrok pozostał mglisty, choć ekran zaczął sie zamazywać, choć mózg zaczął dryfować gdzieś...do jakiegos innego świata...bez stacji benzynowych...aut...statków...samolotów...kauczuku...prawa dłoń jak ten poczwarzasty z jajka wykluty zarodek Aliena 8smego pasażera Nostromo sięgnęła odpowiedniego klawisza i stało się...egzekucja wykonana...

uff...od razu sie lepiej poczułem...


Sytuacja opisana powyżej zmusiła kolegę "doradcę" do uznania swojego chwilowego otumanienia; wstyd i wyrzuty sumienia to napewno uczucia które ujrzałem na jego twarzy...sprzedał w tym samym momencie po moim szybkim sygnale aby to rozważył. Nie ma co chyba dodawać że dzisiaj ani on ani ja nie żałujemy tej akurat decyzji. Żeby była jasność - nie mam do nikogo pretensji prócz siebie, w końcu sam stukałem tym rysikiem, nie kto inny...

...szczęśliwie póki co to jedyny taki przypadek w tym stylu, owszem zdarzało się nie raz źle trafiać i sprzedawać ze stratą, to normalne, ale taka hipnoza zdarzyła mi sie tylko w tym przypadku...
To doświadczenie niestety ma też pewne negatywne implikacje jeli chodzi o racjonalność wielu moich decyzji inwestycyjnych: choćby nie wiem jakie młoty, przekręcone, odwrócone czy pogiete, głowy z ramionami, doji czy inne fifulki wskazywały na dalszy trend wzrostowy, to jeśli cokolwiek choćby mgliście przypominającego wieżę (a dokładniej jej lewą połówkę...) Eiffla, trzymam się takiego waloru z dala..."
autor widmo / 89.74.87.* / 2011-01-08 15:15
Że też jeszcze ktoś interesuje się tą spółką .
Widać ,że tylko dwie rzeczy są nieskończone:
wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Jeszcze leszcz / 195.242.68.* / 2011-01-08 17:40
Skoro sie tu wpisales czyli Ciebie tez ta spolka interesuje:).
Cytaty zaznacza sie w cudzyslowia, no chyba, ze to Ty jestes Albert Einstein :)
autor widmo / 89.74.87.* / 2011-01-08 18:35
Skoro jesteś w stanie uwierzyć ,że spółka znajdzie ropę to i będziesz w stanie uznać mnie za Einsteina.
Interesowanie tą spółką - to zakup akcji.
Nic nie można poradzić na ludzką głupotę. Widać ,że nikt nie dostał wystarczającej nauczki . Można Was śmiało nazwać finansowymi masochistami.
Jeszcze leszcz / 195.242.68.* / 2011-01-09 13:48
,,Interesowanie tą spółką - to zakup akcji." a to ciekawe:). Osobiscie interesuje sie ok 70 spolkami. Wg Ciebie powinienem wszystkie te spolki posiadac w swoim portfelu??:)
Jeszcze leszcz / 195.242.68.* / 2011-01-08 14:50
Kalmyk moze czekaja az batylka ropy bedzie powyzej 100$, wtedy bedzie wiekszy zarobek, no ale najpierw trzeba miec co wydobywac:).
Po drugie Rysiek wcale nie skupuje po cichu. Te zwiekszenia stanu posiadania do 27% to poprzez ostatnie emisje dla Prokromu i Osiedla Wilamowskiego. Osobiscie Rysiek posiada 3 586 akcji:). Ma ktos wiecej z tego forum??:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy