PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
!!! / 83.68.76.* / 2010-12-07 09:59
http://www.czasnazysk.pl/wykres/oil
03081966 / 195.222.101.* / 2010-12-07 08:40
PORÓWNUJĄC SPÓŁKI OIL I KOV ZASTANAWIA MNIE JEDNO! OIL MA WARTOŚĆ RYNKOWĄ 289 MLN, A KOV 610 MLN! OBYDWIE SPÓŁKI NA DZIEŃ DZISIEJSZY RÓWNO PONOSZĄ STRATY. KTÓREJ Z NICH KURS JEST ZANIŻONY, A KTÓREJ ZAWYŻONY? OPINIE NA TEMAT KRAUZE I KULCZYKA SĄ ROZBIEŻNE. CZY TO OZNACZA ŻE KRAUZE JEST BE, A KULCZYKA WSZYSCY KOCHAJĄ I WYCENIAJĄ JEGO OSOBĘ NA 321 MLN.
oil-infos / 91.192.88.* / 2010-12-07 10:16
Wartość rynkowa nie obejmuje zobowiązań długoterminowych. OIL ma 3 razy więcej długu niż wartości!!!!!!!!!
03081966 / 195.222.101.* / 2010-12-07 10:21
PIĘKNE DZIĘKI ZA CENNĄ PODPOWIEDŹ. TO MI JAKOŚ UCIEKŁO!
POZD
jerzako / 2010-12-07 08:33 / Bywalec forum
No ciekawe co będzie 9 grudnia po tym dzisiejszym komunikacie???
kiro / 89.77.216.* / 2010-12-07 11:03
KLASYKA
co komunikat to ta sama sytuacje...
podnoszenie kursu/nadzieja/ i wyprzedaż.
i tak w kółko
rzeżbią wszystkich-wielu masakrycznie
IDĄ NA MAKSA , BRAKUJE KASY NA INWESTYCJE
kiro / 89.77.216.* / 2010-12-07 11:03
KLASYKA
co komunikat to ta sama sytuacje...
podnoszenie kursu/nadzieja/ i wyprzedaż.
i tak w kółko
rzeżbią wszystkich-wielu masakrycznie
IDĄ NA MAKSA , BRAKUJE KASY NA INWESTYCJE
jerzako / 2010-12-07 08:21 / Bywalec forum
Skoro na Kaukazie jest ropy do bólu to czemu wcześniej Rosjanie nie podjęli eksploatacji tych złóż. Spółka tyle czasu wierci i nic.Teraz liczą że po jakimś piep.....komunikacie , że wznowili wiercenia , akcje skoczą do 20 zł i znowu wyleszczą frajerów.
Może w końcu akcjonariusze zaczną myśleć a nie reagować na bodźce.


miłej zabawy
griszka1 / 83.10.96.* / 2010-12-06 21:52
PETROLINVEST SPÓŁKA AKCYJNA - Wprowadzenie akcji do obrotu na GPW 19.000.000 szt serii B - co z tego wyniknie ?? pikowanie pionowe na południe czy wznoszenie na pólnoc??
manolo / 83.20.146.* / 2010-12-06 21:12
moim zdaniem tu mozna zarobic ...no i stracic ..ogolnie to jedna wielka szulernia ...tyle komunikatow ... ze ktos komus cos za cos ..a wlasciwie to pan krauze panu krauze pozycza sprzedaje oddaje zabiera ..a na koniec dodrukuje jeszcze ze 100 mln papieru i sprzeda kolejnej swojej spolce by ta w zamian za akcje jeszcze innej spolki oddala akcje spolki zaleznej od i w koncu juz nikt nie bedzie wiedzial z kim kto komu i za co ...a kurs a kogo to obchodzi ..przeciez ten pan i tak ma te akcje za darmo to moze i nawet za 1 grosz oddac
Mickey99 / 213.156.107.* / 2010-12-07 01:35
Co to znaczy, że Krauze i tak ma akcje za darmo?! Żeby objąć akcje musi przelać kasę na konto spółki. Wyjątkiem są akcje z programów "motywacyjnych" oraz akcje przydzielone w zamian za pożyczki Krauzego udzielone spółce.
Nie ma akcji za darmo, które może oddać za 1 grosz, więc po ch... takie p******* wypisujesz.
manolo / 83.27.43.* / 2010-12-07 22:59
to moze dla pana jasniej ...jak z jednej swojej kieszonki wyciagniesz 1 zl i wlozysz go do drugiej kieszonki ...to wciaz masz ta 1 zl ... jedyna roznica to ze znajduje sie ona w innej kieszonce .. a jesli w dodatku przy wkladaniu do drugiej kieszonki wyciagniesz papierek ktory sprzedasz za druga zlotowke a moze za mniej a moze za wiecej .. to malo istotne bo i tak przy takiej zabawie nie mozesz stracic a tylko zyskac ...
portfel p.krauze masz tutaj http://notowania.pb.pl/instrument/Krauze
dodam tylko ze polnord jest w 45 % wlascicielem prokom investments ...a prokom wraz z osiedlem wilanowskim 45 % polnordu ..komunikaty emitenta znasz zapewne .. to wiesz dlaczego te spolki przywolalem ,,, milej zabawy zycze z petrolinvestment
Mickey99 / 213.156.107.* / 2010-12-08 02:37
Kolega zupełnie się zagubił z tymi kieszonkami :-)
Objęcie nowej emisji za gotówkę to nie jest przekładanie pieniędzy z kieszonki do kieszonki. Jak wyciągniesz pieniądze z jednej kieszonki i obejmiesz akcje, to one nie wrócą w magiczny sposób do drugiej kieszonki. Wrócą tam tylko wtedy jeżeli sprzedasz akcje. Jeżeli jednak obejmiesz akcje po 10 zł a sprzedasz po 1 gr, to do drugiej kieszonki wróci bardzo mało pieniędzy.
manolo / 83.21.55.* / 2010-12-08 23:42
prokom(glowny udzialowiec okolo 45 procent polnord ktorego okolo 45 procent posiada prokom p.krauze) obejmuje akcje petrolinvestment (p.krauze - glowny udzialowiec ,) ... no wiec skoro uwazasz ze ja sie myle to powiedz mi komu p.krazue przekazuje pieniadze za objete akcje ?????/
Mickey99 / 213.156.123.* / 2010-12-10 03:54
Ten główny udziałowiec to ma razem ze wszystkimi swoimi firmami mniej niż 20% akcji Petrola. Główny to on jest tylko z nazwy. To że Krauze posiada udziały w spółkach, które obejmują akcje z nowych emisji nie zwalnia go od wpłacenia kasy na konto Petrola, w którym jego udział jest stosunkowo niewielki. Żadna z firm, które wymieniłeś nie jest prywatnym folwarkiem Krauzego, on posiada tam jedynie udziały, większe lub mniejsze.
Pozdr
Returns / 89.171.15.* / 2010-12-06 21:50
napisal co wiedzial !! Pewnie ma papier kupiony po min. 200PLN. pozdr,
manolo / 83.20.146.* / 2010-12-06 22:37
ogolnie stracilem ok 9 tys ..ale gdybym trzymal do teraz to mialbym strate okolo 30 tys ... no to moze nieco konkretniej osiedle wilanowskie ... prokom ??? kogo sa te spolki sw mikolaja czy p. krauze ... myslisz ze po co te info sie pojawilo zeby nieco kurs wywindowac dla 19 mln nowych akcji ...i to nie ty je bedziesz sprzedwac ... a tu masz poczytaj sobie na pocieszenie ..zwroc uwage na cyferki w artykule
http://www.rp.pl/artykul/67299,336176.html
Anty - Midas / 78.8.0.* / 2010-12-07 06:54
Po co podajesz linka do artykułu z lipca 2009 r ????
manolo / 83.27.43.* / 2010-12-07 22:25
sytuacja z artykulu jest analogiczna do tej z wczoraj ..info niemal identyczne ..wiec przypuszczam ze bedzie podobne zakonczenie .. a jak wiesz ponad rok temu kurs byl duzo wyzszy wiec kierunek chyba znasz
z zewnatrz / 79.185.185.* / 2010-12-06 20:47
szczerze powiedziawszy moim skromnym zdaiem jeszcze nizej spadnie kurs patrzc na analize techniczna i fundamentalna....... by tak spadac gdy inni odrabiaja straty albo rosna ............. BIOTON bedzie mial kompana :P
IMBRYK / 195.245.213.* / 2010-12-06 17:32
Zasoby prognostyczne struktury Shyrak oszacowane zostały przez niezależnego eksperta McDaniel & Associates na 311 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej

Panie i Panowie...jasno napisali inwestorom że zasoby sa szacowane na "ekwiwalent ropy" a to nic innego jak ropa z nosa_:)
Kałmyk / 77.255.255.* / 2010-12-06 19:36
1 tys. baryłek ekwiwalentu ropy naftowej = 6 milionów stóp sześciennych (6MMcf) gazu ziemnego, to sobie oblicz IMBRYK. ile to jest.
IMBRYK / 91.94.245.* / 2010-12-07 12:12
Faktycznie przeoczyłem...w takim razie jest to gaz z odbytu Pana K...niezle musi się n*********** bobu żeby tyle grzmotnąć..._:)
leoni 07 / 2010-12-06 15:41 / Tysiącznik na forum
Pocieszające ale nie zadowalające,,, Rysiu dawaj lepsze informacje na takie tylko barany się nabiorą ,,,,,,,a inni będą czekać dalej i gotowkę trzymać w pogotowiu czyż nie ???Żeby nie było posiadam duzo tego papiera :-)
leoni 07 / 2010-12-06 15:15 / Tysiącznik na forum
Jestem i pisze dzien dobry :-) późno bo znów ostre skupienie i cwiczenia do południa :-) Coś mnie od rana ominęło ???
Sfiks. / 79.175.229.* / 2010-12-06 15:06
No i mamy dobre INFO "Spółka zależna Petrolinvestu, OilTechnoGroup, wznowiła prace wiertnicze na odwiercie Shyrak 1 na koncesji w Kazachstanie. Po przeprowadzeniu dodatkowych analiz potencjału geologicznego struktury Shyrak znajdującej się na koncesji OTG w Kazachstanie oraz wyników rozpoczętego odwiertu, Petrolinvest podjął decyzję o wznowieniu prac wiertniczych na odwiercie Shyrak 1. Zasoby prognostyczne struktury Shyrak oszacowane zostały przez niezależnego eksperta McDaniel &Associates na 311 mln baryłek .Finansowanie prac wiertniczych zostało zapewnione w wyniku podniesienia kapitału Petrolinvestu i środków finansowych zapewnionych przez głównego akcjonariusza spółki, Prokom Investments."
pepepe / 89.167.50.* / 2010-12-06 12:38
To oni tam mają wznawiać odwierty od 1300 m do złoża tj. do ponad 7000 m, a na drugiej koncesji rozpoczynać
Od odwiertu do potwierdzenia złoża i wydobycia tyci tyci, potem tylko transport i dobrze sprzedać i już w 2035r pojawią się pierwsze zyski
No nieźle to pewnie teraz kurs wystrzeli pionowo o jakieś 30 - 40 groszy
Buaha, ha, ha...
Mickey99 / 213.156.107.* / 2010-12-06 14:38
Koleś ośmieszasz się takimi komentarzami. Nie masz pojęcia o czym piszesz.
Kałmyk / 77.255.255.* / 2010-12-05 12:00
NAGIE FAKTY: Od 2007r. Oil jest w posiadaniu kilku koncesji na potwierdzone złoża w Kazachstanie. Firma prowadząca odwierty, znajduje ropę. Do gry wciągnięto EBOiR i TOTAL, w celu potwierdzenia tego wyczynu. Prezes liczy zyski i podaje wielkość wydobycia. Euforia zamienia się w klęskę, po ogłoszeniu,że zmiękły rury w ziemi. Kto ponosi odpowiedzialność za ten fakt? Oil. Może rury nie zmiękły, tylko są zaczopowane gęstą masą złoża. Tego nie wiemy. Następuje wymiana zarządu. Od tej pory obserwujemy jak wartość akcji spada, za sprawą gry prowadzonej przez R.K. Na boczny tor odstawia EBOiR i olewa jego zalecenia. TOTAL jest w cichym obwodzie. Postanawia nagle po raz kolejny zwiękrzyć kapitał spółki. Sprzedał akcje ze stratą, ale ma pieniądze. Teraz może odkupić kilka milionów akcji więcej niż miał. Wystarcz jedna iskra, żeby to ,co prawie zgasło rozpaliło się od nowa.Tą iskrą może być wtajemniczona jego firma chętna do obięcia 19 mil akcji Oil. Na jednym ogniu może upiec dwie pieczenie, lub zbankrutować jak napisało wielu na tym forum.
Kałmyk / 195.238.70.* / 2010-12-06 12:25
http://energetykon.pl/?p=11622-wznowienie prac przy odwiercie
reman / 2010-12-05 15:17 / portfel / Bywalec forum
szkoda czasu na ten papier
leoni07 / 77.114.72.* / 2010-12-05 15:31
szkoda to jest jak teściowa wpadnie do studni i się nie utopi :-)
Jesse L / 2010-12-05 13:12 / Tysiącznik na forum
Podoba mi się to forum na przykład z tego powodu, że można wyciągnąć wnioski jakich błędów należy nie popełniać. Ktoś kiedyś powiedział że najlepiej uczyć się na cudzych błędach. Reguła ta sprawdza się jeszcze lepiej jeśli w grę wchodzą nasze pieniądze.
Sorry Kałmyk, ale tej firmy nikt rozsądny nie kupi. Każdy kto zarobił duże pieniądze albo dysponuje dużym kapitałem tego nie tknie. Dlatego że przez te wszystkie lata z pewnością uświadomił sobie że zarobek zarobkiem ale tak naprawdę ważniejsze od tego jest ochrona kapitału - a ta spółka tego nie zapewnia. Oczywiście ktoś nowy zaczynający swoją przygodę z giełdą dysponując kwotą 10tyś zł może połaszczyć się na Petrola z nadzieją szybkich i spektakularnych zysków, ale jeżeli dobrze się do tego przygotował to ograniczy straty przy spadku 8%, 10% czy też więcej procent. Jeżeli tego nie zrobi to strata może sięgnąć 50 i więcej procent. Oczywiście może mieć też dużo szczęścia i akurat wstrzelić się w kilkunastoprocentowy ruch korekcyjny w górę ale takie wybicia są bardzo rzadkie i prawie niemożliwe do wychwycenia. Wierz mi że są osoby które zapewne obserwują tą spółkę i dysponują milionami, ale właśnie dlatego że nie inwestują w takie spółki ciągle mają te miliony.
Kałmyk / 77.255.255.* / 2010-12-05 17:24
Do Jesse L Czytam Twoją wypowiedz i wyciągam wniosek, że nie posiadasz akcji Oil. Jednak interesujesz się tą spółką, zniechęcając innych do inwestycji. Liczysz na dalsze spadki i odpowiedni moment na zakupy. Czekasz, dlatego tu jesteś.
Jesse L / 2010-12-05 23:05 / Tysiącznik na forum
Witaj Kamłyk. Tak, zgadza się, nie posiadam na dzień dzisiejszy ani jednej akcji Petrola. Lecz co do dalszych Twoich stwierdzeń, niestety mylisz się. Nie interesuje się tą spółką, gdyż nie ma się tu za bardzo czym interesować. Tym bardziej nie liczę na dalsze spadki, gdyż nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Czy ta spółka kosztuje 5, 10 czy też 15zł, dla mnie nie przedstawia żadnej wartości - wartości potencjalnego wzrostu. Moja metoda polega na inwestowaniu w spółki wzrostowe. Petrol - jak by na nią nie spojrzeć nie jest spółka wzrostową i każdy to stwierdzi. Jeżeli kiedykolwiek znajdą ropę (osobiście wątpię aby ją w ogóle szukali) kurs prawdopodobnie skoczy o 100%, wtedy dokonam zakupu. Jestem skłonny zapłacić za jedną akcję 2x więcej po potwierdzonej informacji niż kupić obecnie po dużo niższej cenie. Więc raczej nie zniechęcam innych do inwestowania. Jeżeli ktoś podejmuje decyzje inwestycyjne na podstawie wypowiedzi z forum a nie na podstawie własnego osądu sytuacji to jeszcze przed nim długa droga zanim zacznie odnosić sukcesy na parkiecie. Zapewne posiadasz akcje Petrola, udzielasz się tutaj i bronisz swoich decyzji inwestycyjnych co do tej spółki i bardzo dobrze, ale prawdopodobnie stosujemy tak odmienne metody inwestycyjne że raczej nigdy nie dojdziemy do porozumienia. Niemniej pozdrawiam i życzę udanych transakcji.
leoni07 / 77.114.72.* / 2010-12-05 15:29
Ja myślę i mam nadzieje że się nie mylę człowiek jest tak zbudowany że jak ma milion to chce drugiego pazerność ludzka nie zna granic czyż nie tak ? ,,,,,Ci co mają miliony to czekają i obserwują gdyż na takiej spółce jak Petrol można szybko zarobić ten drugi milion stracić co najwyżej 5-8 % jak się pilnuje :-) Firmy uważam że wejdą z Ryśkiem w układ ja np bym wszedł pod warunkiem że pojechałbym i zobaczył wyniki potwierdzające ilości złoża a nie że jest :-) a każdy inny znając firmę Ryska uczyni podobnie czyż nie tak ??? Jak Petrol wszedł na GPW kogo przekręcił tylko drobnych inwestorów .O tym żeby przewiózł jakieś firmy nie słyszałem chyba że macie jakieś potwierdzone informacje ?Na koniec tak czy tak tego nikt po za R....nie wiej jak dalej sie potoczy bieg spółki możemy być bankrutami albo mieć jakiś godziwy zarobek :-) pozdrawiam
Jesse L / 2010-12-05 23:16 / Tysiącznik na forum

możemy być bankrutami albo mieć
jakiś godziwy zarobek

To już lepiej iść do kasyna i zagrać w ruletkę w czarne i czerwone, przynajmniej nie trzeba czekać miesiącami na efekt :)

Sytuacja autentyczna, nie ściemniam - mój znajomy wciągu jednego wieczoru wyciągnął z ruletki 18tyś dolarów australijskich.
Sfiks / 79.175.229.* / 2010-12-04 21:37
Panuje pełna zgoda, że są to Akcje wysokiego ryzyka. Taka inwestycja na rynku akcji może być obecnie bardzo słabą okazją do zarobienia pieniędzy. Jeśli jednak założymy dosyć optymistyczny scenariusz, że trafi się dobre info - nastąpi przesilenie, które doprowadzi do wzrostów z marca!!! Inwestowanie na rynkach finansowych jest bardziej ryzykowne niż gry hazardowe, gdzie na ogół nie potrzeba wyrafinowanych metod analizowania rynku i ograniczania ryzyka. Silne emocje w trakcie gry na rynkach finansowych powodują, że nawet z dobrze zapowiadającej się inwestycji na ogół przeciętny inwestor osiąga niewielkie zyski lub ponosi straty, które często osiągają duże rozmiary. Petrolinwest od debiutu stracił 99%. Niestety na nią większość inwestorów, zwłaszcza początkujących nie jest przygotowana.Duży inwestor może więcej! Krótka sprzedaż umożliwia zarabianie na spadkach cen papierów wartościowych. Papiery wartościowe PETROLINV są dopuszczone do krótkiej sprzedaży o czym przekonaliśmy się osobiście. Dla osób dysponujących niewielkim kapitałem taka strategia jest prawie niemożliwa, ponieważ dość łatwo można stracić kapitał.
Tomek G / 80.51.44.* / 2010-12-06 17:18
"Inwestowanie na rynkach finansowych jest bardziej ryzykowne niż
gry hazardowe" - od tego momentu już dalej nie czytałem....
sdrftyuiyreryui / 91.94.123.* / 2010-12-04 14:37
teves śmieciu żyjesz?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy