PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
jerzako / 2010-11-26 21:10 / Bywalec forum
Witam

Panowie co wy wypisujecie?
Jak emocje biorą górę nad zimnym wyrachowaniem to macie efekty
wtapiasz oszczędności, bierzesz kredycik- na akcje które mają niedługo wystartować w niebo.
Cały czas promocja ; po 40 po 20 po 10 po 6 i jakoś wielkie G...... z tego.
M K / 85.193.243.* / 2010-11-26 16:35
Witam naganiczy.Jakos tak cicho sie zrobilo.Co nikt juz was nie slucha,plyta sie skonczyla.Nalezy zmienic plyte,albo pisac te glupoty innej spolce.Tutaj do konca roku na pewno bedzie kiarunek na polnoc.POZDRAWIAM
03081966 / 195.222.101.* / 2010-11-26 15:06
WITAM!
CZYTAM OD CZASU DO CZASU KOMENTARZE I UDERZA MNIE W NICH WZAJEMNE CHAMSTWO DO SIEBIE I NIENAWIŚĆ DO KRAUZE. BRAKUJE WAM SZACUNKU I DYSTANSU, JAKBYŚCIE BYLI NIE WIEM JAKIMI REKINAMI BIZNESU. KRYTYKUJECIE KRAUZE I DZIAŁANIA JAKIE PODEJMUJE, A TAK NAPRAWDĘ NIKT NIC O NIM NIE WIE I SĄDZĄC PO WIELU WYPOWIEDZIACH, NIEWIELE O SKALI NAFTOWEGO BIZNESU. FACET ZBUDOWAŁ DUŻO, SPOSOBAMI NA JAKIE POZWALA TEN KRAJ, ISTOTNE JEST TO, ŻE BYŁ SKUTECZNY. TERAZ W OPARCIU O KONTAKTY I DOŚWIADCZENIE PRÓBUJE ROZWIJAĆ NOWY BIZNES, A NIE JEST TO PIEKARNIA, POTRZEBUJE CZASU I PIENIĘDZY BO TO JEST NIE MAŁA INWESTYCJA. PETROINVEST JUŻ ZAINWESTOWAŁ MILIARD ZŁOTYCH, A NIE BYŁY TO TYLKO WASZE PIENIĄDZE I NIE PŁACZE TAK JAK WY - WIELCY INWESTORZY. ZAINWESTOWALIŚCIE, NIEKTÓRZY MOŻE ZARYZYKOWALI 1000 PLN I BIADOLICIE ŻE NIE UROSŁO JAK NA DROŻDZACH, NAJLEPIEJ W TYDZIEŃ. TO NIE TEN BIZNES TO NIE PIEKARNIA. CIEKAWE KTO BĘDZIE Z WAS MIAŁ ODWAGĘ TRZYMAĆ I SPRZEDAWAĆ AKCJĘ PO 350-400 PLN ZA SZTUKĘ, JAK ZACZNIE SIĘ WYDOBYCIE NA SKALĘ PRZEMYSŁOWĄ. CIEKAWE, KTO BĘDZIE INWESTOREM PRZYNAJMNIEJ TAKIM JAK KRAUZE I ZAROBI!!! NO KTO???
gypsy / 82.139.38.* / 2010-11-26 17:59
człowieku opamiętaj się, gdy K .podawał informacje o totalu i Eborze bardzo dobrze wiedział, że słupy i Prokom pod te infa wywalą miliony akcji i upie...lą kurs na maxa, na dodatek okazuje się że umowa z Eborem to jedna wielka lipa obliczona na przyciągnięcie rynku i ubranie go w bezwartościowego śmiecia, rok temu podali info o emisji akcji dla Eboru o strategicznym inwestorze, o wierceniach w 2010r, ludzie gdy kupowali akcje wierzyli że te umowy będą realizowane, na dzisiaj okazuje się ze wszystkie te komunikaty, łącznie z podawaniem dat wydobycia roby to jedno wielkie oszustwo pod które wywalano w rynek miliony smieci za które ludzie płacili grube pieniadze, czy to że na biotonie dokonano tego samego procederu nie nauczyło cie niczego?
03081966 / 195.222.101.* / 2010-11-27 12:07
JESTEM SPOKOJNY I OPANOWANY! A TY?
r. / 195.205.27.* / 2010-11-26 17:49
czy miałeś kiedyś okazje przeczytać przynajmniej jeden raport bieżący tej firmy?? jeżeli tak, to nie pisałbyś tych bzdur. jawnie, ewidentnie i bez mrugnięcia okiem wspomniany pan razem ze swoimi poplecznikami grają wszystkim inwestorom na nosie. jeżeli byłoby inaczej, mieliby odwagę jasno i wyraźnie powiedzieć co tak naprawdę dzieje się w tej chwili bez mydlenia oczu prawniczym i skomplikowanym bełkotem. i nie zestawaj szemranych interesów K. z przedsiębiorcami, którzy pracą własnych rąk mozolnie i przede wszystkim UCZCIWIE budują swoją pozycję rynkową. mam wrażenie, że nie wiesz co się dzieje w Petrolu i dlatego oszczędzę Ci dosadnych słów określających Ciebie i Twój pkt niewidzenia ,)
03081966 / 195.222.101.* / 2010-11-27 11:57
WITAM PONOWNIE!
DZIĘKUJĘ CI r. I NIE WIEM CO CIĘ POWSTRZYMAŁO, BO TO DZISIAJ STANDARD, OD UŻYCIA JAK TO NAZWAŁEŚ DOSADNYCH SŁÓW OKREŚLAJĄCYCH MOJA SKROMNĄ OSOBĘ. TO JUŻ JAKIŚ POSTĘP!!!!!!!! SPÓŁKA OIL INTERESUJE MNIE OD JAKIEGOŚ CZASU ZE WZGLĘDU NA NIE BANALNY I NIE TUZINKOWY RODZAJ DZIAŁALNOŚCI. CZYTAM RAPORTY FIRMY, CHOCIAŻ PRZYZNAJĘ, ŻE ZE WZGLĘDU NA ZŁOŻONY CHARAKTER DZIAŁALNOŚCI NIE WSZYSTKO POTRAFIĘ ZINTERPRETOWAĆ WE WŁAŚCIWY SPOSÓB. OCZYWIŚCIE, ŻE NIE WIEM CO SIĘ TAK NAPRAWDĘ DZIEJE W PETROLU, A TY WIESZ? PRACUJESZ TAM, MASZ TAM JAKĄŚ CIOTKĘ, ALBO PRZYSŁOWIOWEGO WUJKA? A MOŻE JESTEŚ Z TYCH REKINÓW BIZNESU, KTÓRZY WIEDZĄ WSZYSTKO. A MOŻE PO PROSTU STRACIŁEŚ KASĘ I CIĘ TO SPARALIŻOWAŁO I NIE POTRAFISZ JUŻ MYŚLEĆ Z OPTYMIZMEM. JA WIEM TYLE ILE MOGĘ DOWIEDZIEĆ SIĘ Z PRASY O SPÓŁCE I Z JEJ KOMUNIKATÓW. UŻYWASZ TUTAJ SŁÓW SZEMRANY INTERES, A NIE ZASTANAWIAŁEŚ SIĘ NAD TYM, ŻE TAK GO NAZYWAJĄC, WYSTAWIASZ SOBIE ŚWIADECTWO, ŻE MOŻE NIC O NIM NIE WIESZ!!!
infiniti / 87.205.89.* / 2010-11-26 15:25
W pełni popieram powyższy punkt widzenia. Sam prowadzę kilka firm i wiem co to znaczy w naszej polskiej rzeczywistości opierać się wszelkim przeciwnościom losu i biurokracji państwowej. Skala w której porusza sie p.Krauze jest porażająca i możemy mu tylko zazdrościc i podziwiać.Facet inwestuje i ryzykuje własne pieniądze,czas i zdrowie,bo już dawno mógłby byc rentierem. Inwestorem jest on,bo jego inwestycja to długoterminowy,obarczony wielkim ryzykiem projekt - w przeciwieństwie do większości wypowiadających się na forum,którzy mienia się inwestorami,a tak naprawde są tylko drobnymi spekulantami,bo ich interes obliczony jest na krótkotrwały zarobek polegający na odsprzedaży kupionych pare dni wcześniej akcji...I tak jak pisałem już wcześniej tym samym sami przyczyniają się do takich spadków,a wine chcą przenieść na wszystko wokół...Pozdrawiam cierpliwych.
Obdarty z marzeń / 77.255.38.* / 2010-11-26 19:23
Prowadzę własną firmę od stanu wojennego , więc nie czaruj swoją wiedzą. Nasza giełda pozwala na oszustwa wobec akcjonariuszy zgodnie z prawem, bez ponoszenia konsekwencji. Ulokowałem swoje oszczędności w akcjach petrola w marcu tego roku. W nagrodę dostałem kilka ciosów w plecy od polskiego biznesmena . Jak sam umoczysz , to zrozumiesz kim tak naprawdę jest akcjonariusz na polskiej giełdzie.
infiniti / 87.205.89.* / 2010-11-26 21:19
Po pierwsze - kupowałeś akcje petrola z własnej nieprzymuszonej woli decydując się tym samym na ryzyko...no chyba ,że nie wiedziałeś że ta spółka nic nie produkuje.Przyciągnęła Cię chęć wielkich petropieniążków,bo gdyby nie to pewnie zainwestowałbyś dajmy na to w KGHM.Nieprawdaż? Po drugie - ciosy w plecy otrzymujemy dokładnie takie same...Po trzecie wreszczcie dobra rada - nie inwestuje się oszczędności tylko nadwyżkę z pełną świadomością możliwości straty szczególnie gdy obiektem pożądania jest ropa. Inaczej jest to czysty hazard,na który mnie też przychodzi czasem ochota,ale wtedy lecę do Vegas,co iTobie polecam...Szczególnie hotel Steva Wynna...
Obdarty z marzeń / 77.254.171.* / 2010-11-27 07:29
Swoje rady zachowaj dla siebie. Nie jestem debilem żeby wszystkie pieniądze ładować w petrola. Kupiłem też Amikę po 5.20 . i wiele innych spółek. Ale z takim przekrętem jak na petrolu , to się jeszcze nie spotkałem.
infiniti / 89.228.204.* / 2010-11-27 08:41
To sprzedaj Petrola i nie płacz....a jeśli koniecznie chcesz zarobić na ropie to kup parę litrów na Neste i sprzedaj na Orlenie...Żegnam.
Obdarty z marzeń / 77.254.55.* / 2010-11-27 14:35
Bezcenna rada, godna tylko wielkiego biznesmena. Dzięki. Pisząc : pozdrawiam cierpliwych, jednicześnie kpisz sobie z tych co trzymają akcje. Jestem cierpliwy i trzymam akcje. Czkam na nowe wiele obiecujące informacje i nowych chętnych , chcących umoczyć swoją kasę.
leoni 07 / 2010-11-26 10:11 / Tysiącznik na forum
Dzien dobry
1323 / 95.51.154.* / 2010-11-26 12:28
No nie jest taki zły:-)
leoni07 / 95.41.98.* / 2010-11-26 14:22
Gdzieś Ty był forumowiczu ???
realista.. / 217.172.255.* / 2010-11-25 15:23
Witam,
Przeczytajcie mój wczorajszy post napisałem"jutro spadek minus 5%"
Nie o to chodzi jednak.
Chodzi o to,ze nie patrzcie na tego petrola to banda ,która zarabia na nas pieniadze.
Pójdzie do góry bo musi a Wy aby sie nie denerwowac zamknijcie to i nie zyjcie tym z minuty na minute szkoda zdrowia.
Jak dojdziecie do zera lub zero plus nie mówiac o pokaznych zarobkach SPRZEDAWAĆ i wiecej tego gówna nie dotykac choćby nie wiem co.
Do 12-13zł dojdzie,ale pozniej spadnie i bedzie jak Bioton takze nie zgubcie sie a teraz zostawcie to gówno.
leoni07 / 95.40.75.* / 2010-11-25 16:03
Udało Ci się strzelić :-)
leoni07 / 95.40.75.* / 2010-11-25 16:22
Realista co teraz powiesz ???
03081966 / 195.222.101.* / 2010-11-26 15:34
NIC NIE POWIEDZIAŁ! CIEKAWE!
infiniti / 89.228.204.* / 2010-11-25 14:54
Witam

A ja Wam mówię nie sprzedawać. Jeśli ktoś wytrzymał do tego poziomu to spokojnie czekać, bo dziś za póżno żeby zachowywać się jak plankton...przecież dziś wyrażnie widać,że nie ma ma już parcia na dalszy spadek. Z moich obserwacji wynika coś wręcz przeciwnego,a to co dzieje się w tej chwili to prowokacja,której niestety niektórzy jeszcze się poddają...Ja raczej czuję poważny potencjał do naprawdę sporych wzrostów,tym bardziej,że poziomy z których będzie start wydają mi się sztucznie i z premedytacją zaniżone...
Agusia35S / 2010-11-25 14:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
cóż można powiedziec tylko potrzeba cierpliwości a zobaczymy kto ma rację :) Ja wszystkim życzę dużych wzrostów :) powodzenia i do uslyszenia w następnym tygodniu bo na kilka dni spadam papapa I bez stresów:)
fhjasdk51258 / 91.94.231.* / 2010-11-25 14:19
a nie za pieniadze ludzi którzy powierzając Ci pieniądze robisz ich w "Bambuko",takie działanie to zwykłe oszustwo.Daleko na krzywdzie ludzkiej nie zajdziesz.
leoni 07 / 2010-11-25 13:42 / Tysiącznik na forum
Witam mam akcje i jestem a jak jestem to pisze, pisze swój pogląd nikt nie powinien tym się kierować !!! Ale są ludziska którzy mi zarzucają ze naganiam a tak nie jest !!!
r. / 195.205.27.* / 2010-11-26 17:54
już masz akcję?? niedawno napisałeś, że ich nie masz... żałosna i już mniej radosna jest Twoja twórczość tutaj ,)))
Kałmyk / 195.238.70.* / 2010-11-25 14:21
Witam wszystkich . Leoni ja też mam akcje kupione po 26 zł. Kiedy Petrol odtrąbił spektakularny sukces.EBOiR i TOTAL podpisał umowy, a GEMY kupowały akcje po 36 zł. Napiszesz że trwa wyleszczanie, to źle. Napiszesz ,że trwa wyprzedaż to jeszcze gorzej.Staram się na swoim przykładzie pokazać, że wielki sukces tej spółki to wielka klęska drobnych akcjonariuszy, ale to też źle.
leoni07 / 95.40.75.* / 2010-11-25 16:00
Kałmyk dokładnie tak jak napisałeś ja ma średnią dużo niszą ale mam tego papiera dużo oj duzo mam troszkę kasy wolnej i zainwestowałem ni tylko w Petrola ale tu naj więcej podpowiem jak pójdzie o 28% TO KUPUJE Audi A7 ale będe trzymał jeszcze czesc papiera aby zarobić tak to wyglada u mnie :-)
LONG DONG SILVER / 195.95.182.* / 2010-11-25 12:07
uważaj bo urwie następnemu....:p
karkosik :))) / 195.95.182.* / 2010-11-25 11:57
że się zacznie było pewne, nie podniecać się emisją po 10, bo nie sądzę, że aż tak wysoko będą wyciągać, przecież powyżej tej ceny podawały by fundusze w***..... w spółkę, wystarczy dowalić kilkanaście procent i znowu paru baranków, podnieconych ropą, rozbiło świnkę i dokupiło akcje, chociaż jak siedział od debiutu to pewnie musiał założyć kominiarę na głowę i mały napadzik :). Ktoś zarobił 2 % ktoś inny 5%, a ktoś inny już w***.... :(
zenek79 / 78.8.67.* / 2010-11-25 09:34
ale urwał..... chyba znowu się zaczyna
rysiu misiu / 195.95.182.* / 2010-11-25 11:52
trzeba zmienić filmik dle poczekamy jak będzie po 4 zł
MISIU RYSIU / 195.95.182.* / 2010-11-25 11:45
ALE INFO W LINKU:
http://www.youtube.com/watch?v=KmoBsNz_fgY
fi / 188.33.221.* / 2010-11-25 09:29
szanuj innych ,a inni mają cie gdzieś
bylem szejkiem / 2010-11-25 04:45
Szanuj innych,a będą Ciebie szanować. A propo*s niektórych wypowiedzi, przesyconych
agresją i wulgaryzmami.Chciałbym z ochotą wchodzić na forum,wymieniać myśli,dzielić się
informacjami,jakże byłoby miło.Prawda ? Zalecałem wcześniej powściągliwość po stronie
zakupów.I jaki efekt ? A szkoda,zwłaszcza waszych portfeli.Ja,jak Wam już pisałem na tej
spółce straciłem duże pieniądze,cóż,muszę odrabiać na innych spółkach.Jakoś mi idzie.
Lecz po turbulencjach na kursie,wrócę do Petrolinvestu.Obserwuję notowania i analizuję.
To ,że pan Krauze sprzedał akcje,nie dziwi.Ma postawione poważne zarzuty,nie te,które
podawali dziennikarze.Uświadomiono temu panu,.ze rozporządza pieniędzmi akcjonariuszy
pieniędzmi POŻYCZONYMI od akcjonariatu.W błędzie jest jakiś tam solorz,czy też
kanapowcy BCC,że pan Krauze zainwestował własne pieniądze.Tych "własnych" to było tyle
co kot napłakał.Z prokuratury pana nie zawieziono do aresztu.Dlaczego? A ile wyniosło
poręczenie majątkowe? Czy nie na 25 listopada wyznaczono termin wpłaty ? Stąd ten zrzut akcji. A,że zarząd powstrzymuje spadek kursu,to normalne,mając w perspektywie nową,
dużą emisję akcji, pułap z jakiego będą mogły być wprowadzane,to 32-35 żł.Dotarłem do
informacji,że akcje bedą wprowadzane sukcesywnie, w pięciu transzach.Czy to możliwe?
Wydaje się,że tak.Zwłaszcza ,że w spółkę wchodzą francuskie fundusze inwestycyjne.Dziś mieliśmy ładne zakupy na poziomie 7.20. Zrzucając akcje, ANALIZUJCIE. Oni by kupili po wyższej cenie. Tak głowy do góry. Acha,proszę nie podawać jako świeże info, starych,
z 2007 roku informacji. Piszących takie bzdety, nie ostrzegam, lecz proszę.Powagi trochę
Może lepiej się stało,z tym wyjściam pana Krauze ze spółki.,myślę,że będzie dobrze.Trzeba
tylko wybrać optymalny moment wejścia.Zauważycie to.Wejdzie nas 9 osób.Będzie ruch.
Pozdrawiam wszystkich, zwłaszcza Konstancin,Zalesie i Trakt Brzeski.

poręczenie majątkowe?
EDI27 / 78.9.150.* / 2010-11-25 13:11
A co myślisz o ubijaniu dna? Może to teraz ten moment? Nie wydaje mi się aby trend spadkowy się utrzymał.
Sfiks. / 79.175.229.* / 2010-11-24 17:23
Bertrand Le Guern, prezes Petrolinvestu:
"Nerwową reakcję inwestorów spowodowała zapewne sprzedaż akcji Petrolinvestu przez głównego akcjonariusza, Ryszarda Krauzego. Mam jednak zapewnienie, że traktuje on inwestycję w Petrolinvest jako długoterminową. Nie ma żadnych obiektywnych podstaw, by kurs spółki tak spadał. Wyniki III kw. wykazują straty, ale są zdecydowanie lepsze niż rok temu. Zadłużenie stopniowo spada. Sądzę, że nastroje uspokoi strategia — przedstawimy ją na przełomie listopada i grudnia." Musimy wzmacniać, zaniedbaną sprzedaż gazu płynnego (LPG). Ten biznes — jako jedyny — generuje dla spółki przychody
niezbędne do bieżącego prowadzenia biznesu." "Rewolucji nie będzie: poszukiwanie i wydobywanie ropy mają być naszą podstawową działalnością"
realista.. / 217.172.255.* / 2010-11-24 19:38
Jutro zjazd w dół 5%
josz / 84.10.5.* / 2010-11-24 19:02
Podaj proszę linka do tej informacji. Dziękuję :)
miron62 / 2010-11-24 21:30 / Tysiącznik na forum
Dobrze
miron62 / 2010-11-24 21:29 / Tysiącznik na forum
Dobrze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy