PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
djaugust / 87.205.25.* / 2010-05-25 16:04
ja tez sprzedalem polowe petrolu wchodze w inne spolki aby odrobic straty nie ma co liczyc na cud i zamrazac pieniadze. Pieniadze musza na siebie pracowac!
leoni 07 / 2010-05-25 14:45 / Tysiącznik na forum
Jak spółki idą w dół to zaraz są Ci mądrale i piszą głupoty ze czytać się nie chce
roobb / 195.205.27.* / 2010-05-25 16:00
jeżeli nie chcesz czytać, to nie czytaj... a może stać cię na to, żeby napisac coś mądrego ??? Chciałbym zauważyc, że Petrol idzie systematycznie w dół od marca. jeżeli uważasz to za chwilową korektę to...... ,)) powodzenia.
BILILU-SB / 83.12.116.* / 2010-05-25 14:25
JEST ROPA JEST ,WŁAŚNIE WYCISKAM Z NOSA HI HI HI .
roobb / 195.205.27.* / 2010-05-25 13:20
Czekałem, zastanawiałem się co robić i wymyśliłem. Wcześniej pisałem na tym forum później nie miało to żadnego celu z racji przytaczanych argumentów i poziomu dyskusji. Dzisiaj po wielu tygodniach szarpania nerwów sprzedałem połowę na otwarciu. Moje zdanie jest takie jeżeli odbije to ok, jeżeli nie to zaczynam odrabiać straty na innych spółkach, które są pewniejsze niż Petrol... Wiem, że ciężko jest przełknąc gorycz porażki ( wtopiłem sporo na petrolu) ale trzeba zacząć działać. Nie mam już pojęcia jaki będzie tego finał ale siedzenie i oględanie jak z dnia na dzień jest coraz gorzej nie ma sensu. Jeżeli odpali każdy wsiądzie prędzej czy później. Jeżeli nie - to przynajmniej utopię mniej. Co do Spółki, to jej zachowanie oraz zarządu, który ma drobnych imwestorów w D... jest zastanawiające i baaardzo niepokojące.
widmo / 83.8.46.* / 2010-05-25 16:13
Zrobiłem to samo tylko ja wywaliłem ten syf po 16zł i wskoczyłem w Cityinteractive firma wygląda bardzo ciekawie.
petro100 / 2010-05-25 14:35 / Bywalec forum
Masz racje kolego zgadzam się z Tobą - robie tak samo - kto wie czy w piątek nie będzie 10zł.
Keke / 60.53.49.* / 2010-05-25 13:36
Bo najpierw to się analizuje spółkę drogi kolego, a później inwestuje w nią - nie odwrotnie.
~wc / 90.12.227.* / 2010-05-25 20:17
brawo, brawo, wszyscy słuchajcie Keke, a nie piszecie o wysiadce przy stracie 50-cio procentowej
to jest jedna wielka spekuła

popatrzcie na mądrzejszych od was, fundusze akcji i ich portfele, czy jest tam pertolek?
czy widać w ich portfelach zysk po wejściu w petrolka.

to jest bajeczka jak elek.
oczywiście, że się odbije, tylko, że nie ciułacze na tym zarobią a duzi gracze.
oni zaczną podwyższać cenę, wtedy leszcze wskoczą a oni wyskoczą

powodzenia
roobb / 195.205.27.* / 2010-05-25 15:54
słuchaj ja nie płacze nad tym, ze poszło trochę kasy nie w tym kierunku o którym myślałem. Nie wyrywam sobie włosów z głowy itp. Napisałem to dlatego, że byc może komuś to pomoże. A analizy kolego to przy petrolu i innych spółkach poszukiwawczych ( nie wydobywczych ) można sobie wsadzić w ..... ,)
Keke / 60.53.49.* / 2010-05-25 16:34
Właśnie z takiego powodu, że tak jak powiedziałeś analizy spółek wydobywczych można sobie wsadzić, omijam te spółki szerokim łukiem. Inwestuj w to co znasz, co łatwo pomierzyć, będzie o wiele łatwiej, gwarantowane.

Ja nie mówię że Ty płaczesz z tego powodu, po prostu dyskutujemy. Ja też nie mam dużego doświadczenia, ale zacząłem od czytania książek o inwestowaniu fundamentalnym, inwestowaniu na podstawie wyceny wartości spółki. Bardzo pomocne to jest, szczególnie na początku.
ANDRYEJ / 213.158.197.* / 2010-05-25 14:36
Drogi kolego..inwestycja to zakup spodni,pieczywa,dobrej oliwy z oliwek i umiejetnosc czerpania z tego radosci.....gielda to zadna inwestycja i nawet jwsli ktos na niej zarabia to jest to warte funta klakow...
Keke / 60.53.49.* / 2010-05-25 16:16
Tutaj się z Tobą niestety nie zgodzę.

Giełda to nie inwestycja, inwestujesz w firmy które są wyprzedawane na giełdzie. Kupując część akcji danej firmy stajesz się właścicielem majątku i wszystkiego co należy do danej firmy - inwestujesz w firmę bezpośrednio, przyczyniasz się do jej rozwoju, albo upadku.

Od Ciebie tylko zależy czy zainwestujesz w firmę dobrą która się rozwija i pomnaża kapitał który zainwestowałeś lub złą, która ten kapitał rozwadnia i dzieli.

To są podstawy, jeżeli tego nie rozumiesz to się nie dziw że będziesz notował słabe wyniki.

Proponuję parę angielskich pozycji "The Intelligent Investor" B. Graham, "Security Analysis" B.Graham, Dodd.
roobb / 195.205.27.* / 2010-05-25 16:40
dooobre ,) jeżeli z tą fikcją literacką utożsamia się chociaż 5 % osób, które zaliczyły min jeden wpis na tym forum, to staję się ascetą i wyrzekam się wszelkich dóbr materialnych ,) nie chcę Cię obrażać ale spójrz gdzie jesteś, popatrz na otaczjaących Cię "inwestorów" i odpowiedz sobie na pytanie ilu z nich grając na giełdzie chce stać sie współwłaścicielem majątku danej spółki ,)) To co napisałeś moze mieć miejsce w krajach, gdzie społeczeństwo ma miesięc wakacji w ciepłych krajach, bezpieczną kasę na lokacie, dom i pieniądze na granie w kasynie ,)) i na giełdzie. Zamiast angielskich pozycji proponuję polską: Jak nie dać się w.... przez innych ,)) pzdr
Keke / 60.53.49.* / 2010-05-26 02:32
Inwestor to taki co wkłada kase na 5-10 lat, powiedz mi ile osob tutaj inwestuje. Odpowiedz = 0.

Wiekszosc tutaj miota sie kupujac i sprzedajac 10x w ciagu roku, placac gigantyczne prowizje do maklerow.

Kazdy ma jakies ideologie dotyczace inwestowania, ja mam swoje ty masz swoje. Wazne aby jakies miec i sprawdzac ich prawdziwosc, ja nie mowie ze twoje nie sa trafne. Ja proboje zweryfikować swoje i zaaplikowac to co juz jest sprawdzone przez innych.

Tak wogole, to zeby powiedziec czy cos dziala czy nie dziala to najpierw to trzeba sprawdzic, nie?

Gielda nie rozni sie niczym od kraju do kraju, sa spolki niedowartosciowane i przewartosciowane na kazdej gieldzie. Pozostaje kwestia ich identyfikacji.
~wc / 90.12.227.* / 2010-05-25 20:21
petarda !!
już płaczę ze śmiechu !!

i zgadzam się, na gpw nie działa to, co opisują w mądrych książkach o inwestowaniu
analityk rynku paliw / 83.14.99.* / 2010-05-25 10:47
to za moment okaże się ze cena skoczy do 20pln. Poza tym pamiętacie, jak pisali że Amikę kupi elektroluks, też cena poszybowała z 20pln do 60plnl, by spaść do 3pln przed rokiem, a zaraz okazało się, że Samsung kupi amikę i cena znów doszła do45pln. Z petrolinvestem może być taki sam przekręt, że teraz dołują, aby za miesiąc ogłosić, że właśnie ruszyło wydobycie. Niestety te akcje trzeba trzymać, jeśli chce się coś odzyskać. Poza tym petrolinvestor ma rację, jeśli na wszystkich działkach obok już wydobywają ropę, to na tej pertola też ropa jest, tylko ktoś po prostu celowo nie chce jej wydobywać.
błłłłłłłłłłłłłłłe / 89.76.200.* / 2010-05-25 15:46
Samsung kupi Amice??? chyba chodziło ci o jedną fabykę którą Amica sprzedaje Samsungowi, jeśli tak to trochę się zapędziłeś z tym przykładem...
leszcz 10000000 / 89.73.141.* / 2010-05-25 10:31
czytam to forum i dochodzę do wniosku, że większość tu obecnych to zaklinacze rzeczywistości. trzeba sobie chyba powiedzieć ,że petrolinvest to jeden z największych przekrętów w historii GPW. Kiedyś był uniwesal , potem elektrim ale krauze chyba prześcignął wszystkich. spójrzcie co ten facet zrobił na giełdzie - bioton, prokom , petrolinvest. same przekręty- potem jedynie komentarz z przeprosinami , że zawiódł inwestorów.
poza wyjątkową umioejętnością wyciągania kasy t en facet nic nie umie doprowadzić do końca . same porażki , więc czemu akurat miałby coś zrobić w tej spółce. takiemu nieudacznikowi na pewno złamie się wiertło na 1 m przed dobraniem się do złoża, potem odda koncesję francuzom i da ogłoszenie w prasie z przeprosinami. ogłaszam zrzutkę na zakup butelek dla rysia, żeby napełnił je ropą i wysłał w prezencie każdemu zawiedzionemu inwestorowi. przynajmniej każdy będzie miał co wnukom pokazać.
djastra / 2010-05-25 10:53 / portfel / Tysiącznik na forum
"...poza wyjątkową umioejętnością wyciągania kasy t en facet nic nie umie doprowadzić do
końca . same porażki , więc czemu akurat miałby coś zrobić w tej spółce..."

Nie zgodzę się z Tobą - dla mnie ten pan jest gigant - umie zarabiać kase na giełdzie i śmieje sie z tych co teraz sprzedają na stracie.Może się mylę -ale na giełdzie pieniądze nie biorą sie z nieba.Trzeba ich wyciagnąc od leszczy ,czyli tych co sprzedaja na stracie,a potem mają pretensje do wszystkich.
Mick78 / 95.48.66.* / 2010-05-25 10:51
skłaniam się ku takiej opinii raczej nic z tego nie będzie tzn. mnóstwo drobnych inwestorów straci, często niemałe pieniądze bo chęć zysku, naganianie i wygłaszanie mega superlatyw i super widoków na Petroprzyszłosć zrobiło swoje.. takie są fakty...
Mick78 / 95.48.66.* / 2010-05-25 10:01
niech się wypowie największy "specjalista" na forum mega optymista-naganiacz czyli Petrolinvestor... mnie nie nagonił bo sam ustalam co i kiedy kupuje/sprzedaje ale jak czytam te jego wypociny to krew człowieka zalewa... jakie teorie snuje... k... mać specjalista. Prawda jest taka, ze tylko garstka wybrańców wie o co w tej spółce chodzi i co będzie dalej,niczego tu nie można zakładać, wszelkie teorie to wróżby, tak samo AT jest tu bezużyteczna.. Odnośnie ropy to pewnie coś tam jest tylko pytanie czy Petrola nie wyrolują w międzyczasie tak, że praktycznie będzie miał symboliczne prawa do koncesji... już dużo oddał Totalowi za śmieszne pieniądze...
marco invest. / 79.190.135.* / 2010-05-25 10:00
prawda jest taka,ze jeśli na sąsiadujących działkach znaleziono rope to kwestia czasu i moze Rysiowi sie uda:)
XXXMichael / 217.30.129.* / 2010-05-25 08:37
Według analiz mojego banku, kurs może spać do 12 zł, take profit jest na 12,52. Główna linia trendu spadkowego to 10 zł. Pytanie czy kurs nie wykreśli podwójnego dna ? To była by formacja pro wzrostowa. Z drugiej strony mam głowę z ramionami gdzie można spokojnie pogłębić spadki. Pytanie tylko czy jakaś porządna korekta się nie należy ? Może i tak ale do tego trzeba zmiany trendu na rynkach światowych. Na dziś mamy ładne tąpniecie myślę iż idzie 5 fala, po której będą 3 miesięczne wzrosty i może tam można szukać nadziei :)
asasas / 83.13.87.* / 2010-05-25 08:37
Nie wiem jak wy ale zaczyna mine to w********* leci w dół bez żadnego powodu gdzie inne spólki rosną , co za idiota sprzedaje te papiery coś mi się wydaje , że nie długo usłyszymy spółka upadła!!!! a wszystkie te przekręty na 40 zł to była niezła ściema aby odzyskać częściowo kasę!
lukas76krak / 79.162.46.* / 2010-05-25 08:23
Obawiam się, że szykuje się kolejna emisja (np. 200mln po 50gr) i wiedzą o tym tylko wtajemniczeni, dlatego zjeżdżają z wolumenu...
economista / 87.105.83.* / 2010-05-24 20:21
Kto sprzedaje te akcje coraz niżej? GEMy itp kupowały coś po 19 zł. Zarobili wcześniej na ubraniu leszczy pożyczonymi akcjami po 20-40 (ja tam się znalazłem także) więc mogą schodzić coraz niżej? No bo przecież to nie drobnym zwieracze cały czas puszczają jak to się zauważyłem zwykło się mówić o panikarzach? Albo to są może pracownicy, ludzie Krauzego itd i ci co weszli w posiadanie wcześniejszych emisji poniżej 10 zł? Bo oni już wiedzą, że drożej tych papierów rynek nie wyceni? Nie rozumiem tego ustawicznego spadku w kontekście tych 19 zł. Zamieszali i wszystko w granicach prawa oczywiście...
Golfistka / 2010-05-24 22:58 / Tysiącznik na forum
Taak, bardzo dziwne wywalanko od 16.20 do 16.30 w dniu dzisiejszym.. Po najniższej cenie dnia, a skupowali po 3.000 szt, 28.000szt, 10.000 szt, wiele razy po 1.000 i 2.000 szt. Co by to mogło oznaczać?
Przekazanie akcji z rąk do rąk w kręgu rodzinnym? Może i coś się szykuje niebawem.. Hm..
Keke / 60.53.49.* / 2010-05-25 13:27
Te 10tys szt nie robi juz takigo wrazenia jak za czasów ceny akcji 42zł no nie? :)
leszcz 10000000 / 217.113.232.* / 2010-05-24 17:30
ludzie , na co wy liczycie. przecież to banda oszustów i nieudaczników jest w tej spółce. jedyne co potrafią znaleźć , to stare zardzewiałe wiadro po ropie, które zostawił żołnierz radziecki w 1956 roku, jak jechał przez step. nawet jak na świecie będzie hossa, to ten papier będzie dołował.
zorak / 2010-05-24 19:59 / Bywalec forum
Bardzo mi się spodobało , uśmiałem się.
Lubię takie wpisy.
F.Cortez / 95.49.31.* / 2010-05-24 19:30
Spółka wydobywcza która nic nie wydobywa to inwestycja jak w wyprawę Kolumba do Indii. Logiczniej kupić Lotos lub PGNIG
petro100 / 2010-05-24 16:25 / Bywalec forum
Jednak nie zaświeciło , ale dla ZORAKA już nie długo spełnienie marzeń i oczekiwane 120 -tylko przecinek trzeba przestawić w lewo na 12,0.-pozdrawiam.
zorak / 2010-05-24 19:57 / Bywalec forum
120zł. bez przecinka.Dobre petro100 dobre.
F.Cortez / 95.49.31.* / 2010-05-24 21:30
czy zamierzasz ogłosić wezwanie po 120??!!!!
pawka76 / 89.229.153.* / 2010-05-24 16:44
czy ktoś mógłby mi szczegółowo opisać jak ustawić stop loosa w promaku. Z góry dziękuję
Kazik wiecie skad / 2010-05-24 22:36 / Tysiącznik na forum
W pomaku wygląda to tak: wybierasz opcję zlecenie GPW , pojawia się okno i w lewym dolnym rogu znajduje się opcja - ,,Limit aktywacji,, - tam podajesz wartość po jakiej cenie chcesz ewentualnie pozbyć się papiera. Zlecenie pojawia się w arkuszu zleceń dopiero w momencie przekroczenia przez kurs rynkowy twojego poziomu limitu aktywacji .
Kazik wiecie skad / 2010-05-24 22:38 / Tysiącznik na forum
W promaku:) nie w pomaku:).
petro100 / 2010-05-24 09:04 / Bywalec forum
No,no czyżby dziś zaświeciło dla nas wzrostowe słońce?
zapakowany..... / 86.184.132.* / 2010-05-24 12:55
czy ktos wie kiedy planuje sie wydobycie przemyslowe ? w kaazachstanie oczywiscie
Petrolek / 82.177.81.* / 2010-05-24 22:33
Kilka tyg. temu było info, że są na głębokości 1200 m....docelowo mają wiercić do 6000 m. W trudnych warunkach, np. w Bieszczadach - skały - w czasie 8 godzinnej zmiany można było wywiercić ok 1.5 - 2 m. W miękkich terenach w centralnej Polsce ok. 30 m. Z tego co słyszałem od nafciarzy, w Kazachstanie nie ma zbyt trudnych warunków do wiercenia. Licząc średnio 50 - 60 m / dobę - jeżeli nie nie było niespodzianek - w tej chwili powinni być na głębokości ok 2500 - 3000 m. Zatem do złoża powinni dowiercić się w sierpniu.
Wówczas chyba przeczytamy konkretne info o zasobach, a to dopiero wyraźnie podniesie ceny akcji.
Aktualnie mamy do czynienia z falą spadkową, Petrol również nie może się temu oprzeć. Myślę, że z chwilą zatrzymania trendu spadkowego rozpocznie się już powolny ale stały wzrost kursu, aż do sierpniowego info, a od tegoż konkretny skok do góry.
To są moje przemyślenia ale pewnym nie można być niczego. Info może być też rozczarowujące aczkolwiek wszystkie dotychczasowe dane przeważają za pozytywnym.
Zastanawia mnie też, kto i dlaczego dziś wywalił tyle papierów w końcówce sesji po 13.91tym samym zbijając kurs.
Z pozdrowieniami dla posiadaczy walorów Petrola.
hohlick / 2010-05-24 13:37 / Tysiącznik na forum
kiedy coś znajdą
Willi_ / 2010-05-24 12:30
taaa, aż wali po oczach :)
petrolman / 213.227.72.* / 2010-05-24 21:44
Wydaje się, że faktycznie tak jest jak piszesz, trudno byłoby zrozumieć przede wszystkim finansowanie przez EBOiR, gdyby OTG było suche. Pamiętajcie, iż najniższy historyczny kurs to niecałe 13 pln, a więc abstrahując od podpisanych umów z GEM wehikułem inwestycyjnym to trzeba przygotować się na bliską, pozytywną informację.
Tutaj umowy z Totalem bym zbytnio nie przeceniał - koncerny paliwowe mają budżety poszukiwawcze ze sporym % przeznaczone na straty (nietrafione odwierty). Sądzę, że sporym plusem było badanie przez EBOiR i w konsekwencji udzielenie pożyczki.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy