PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
zorak / 2010-04-23 22:04 / Bywalec forum
Nikomu nie polecam takiego drugiego dania do obiadu
jakie ja zjadłem.
Golfistka / 2010-04-23 22:12 / Tysiącznik na forum
z czego to było? z żabich udek?
zorak / 2010-04-23 22:02 / Bywalec forum
Hej Golfistka,
Dzisiaj nie strzeliłem gola bo jestem po marnym śniadaniu i podłym
obiedzie.To drugie danie było fatalne.
Golfistka / 2010-04-23 22:11 / Tysiącznik na forum
Przecież strzelasz gola na śniadanie ?
Golfistka / 2010-04-23 22:11 / Tysiącznik na forum
rozczarowałeś mnie ..
Golfistka / 2010-04-23 21:31 / Tysiącznik na forum
Fajnie .. nikt nic nie pisze, bo nie ma o czym tu pisać na tym zafajdanym Petrolu. Cisza..
Jak tam Kazik, juz doleciałeś po Polski czy chmury wulkaniczne jeszcze nie puszczają do domu rodzimego?
A Ty zorak jak się masz? Wybrałeś bardzo dobrą powiem metodę na Petrola - profilaktycznie strzelasz gola, gdy nie wiesz o co chodzi.
Golfistka / 2010-04-23 22:09 / Tysiącznik na forum
NAWET GEM JUŻ STRACIŁ ZAINTERESOWANIE PETROLEM !!
Mick78 / 89.73.216.* / 2010-04-24 12:06
spokojnie... jeszcze będzie burza popytu na Petrolu.. tyle w temacie...
petro100 / 2010-04-23 16:26 / Bywalec forum
Petrol dzisiaj na plusie --aż o 18 gr to jest normalnie " porażające "(jak mawiał pewien minister sprawiedliwości)
leoni 07 / 2010-04-22 16:14 / Tysiącznik na forum
Dzisiaj widzę ze wszystkie spólki na dół a petrol spokojnie balansuje szkoda ze nie na plusie ..... he he he
zygi123 / 2010-04-22 15:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Słuchajcie,Wy tu przeżywacie tego Petrolinvesta, a tu Kulczyk z podobnym wynalazkiem wychodzi do ludzi i papiery ma do zbycia. Czy ktoś się tym interesuje? tzn. projektem pod nazwą KOV "Kulczyk Oil Ventures". Jeszcze nie wiadomo po ile będzie sprzedawał marzenia o wielkiej ropie, ale chce podobno pozyskać około 265 mln. USD na poszukiwania itp oraz z pewnością na wypłaty dla swoich zagranicznych niewyobrażalnie kreatywnych managerów.
Może tak przesiadka na Jana, bo z Rychem coś nie bardzo. Co sądzicie
Krauzela / 83.233.38.* / 2010-04-23 10:40
Ja sądzę ,ze dacie się nabrać Kulczykowi tak samo jak daliście sie nabrać Krauzemu
Ente / 60.53.54.* / 2010-04-22 16:06
Jak ktos zna biznes ropy naftowej (siedzi w tym cale zycie) to potrafi ocenic obiektywnie dokumenty prezentowane przez KOV i wyczytac ile w tym jest prawdy co Kulczyk pisze.

Oczywiscie jak sie nie zna tematu to sie normalnie trzyma z dala od takich spolek. Widzisz na petrolu ile ludzi na forum MOCNO WIERZY ze spolka w ciagu 2 tygodni zacznie wydobywac rope i kurs wystrzeli na 100zl.

normalnie szok, i bicie o wode bezmozgowcow.
popieracz / 77.255.38.* / 2010-04-22 23:32
Popieram popieram kolege "Ente"
Jedyne co Petrol ma wspólnego z ropą to nazwę..
rupert12 / 2010-04-22 14:59
Witam, a co sądzicie o KluczykOilVentures?
ubawionypopachy / 188.33.41.* / 2010-04-22 15:41
A story that was passed down from Ben Graham illustrates the lemminglike behavior of the crowd: "Let me tell you the story of the oil prospector who met St. Peter at the Pearly Gates. When told his occupation, St. Peter said, “Oh, I’m really sorry. You seem to meet all the tests to get into heaven. But we’ve got a terrible problem. See that pen over there? That’s where we keep the oil prospectors waiting to get into heaven. And it’s filled—we haven’t got room for even one more.” The oil prospector thought for a minute and said, “Would you mind if I just said four words to those folks?” “I can’t see any harm in that,” said St. Pete. So the old-timer cupped his hands and yelled out, “Oil discovered in hell!” Immediately, the oil prospectors wrenched the lock off the door of the pen and out they flew, flapping their wings as hard as they could for the lower regions. “You know, that’s a pretty good trick,” St. Pete said. “Move in. The place is yours. You’ve got plenty of room.” The old fellow scratched his head and said, “No. If you don’t mind, I think I’ll go along with the rest of ’em. There may be some truth to that rumor after all."

Już kiedyś tu pisałem o tym, Kulczyk pozazdrościł Rychowi lekkości z jaką zbiera kasę, Rydzyk i Owsiak to przy nich rydz i owsik :)
Supersticious / 60.53.54.* / 2010-04-22 16:13
No a ta anegdota jest piekna i jakze prawdziwa. Benjamin Graham byl wielki i takim pozostanie, mozg inwestycji i ekonomii, a egzekucja wykonywana jest przez Warrena Buffetta - jego ucznia #1.

Oczywiscie mozna ta anegdote podpiac pod pierwsze lepsze zachowanie spekulacyjne ludzi, ktorzy nie maja wlasnego zdania i ida z tlumem.
Legionnaire / 2010-04-22 15:21
Powtorka z Petrola, aczkolwiek ewentualny sukces KOV-a spowoduje wzrost wartosci akcji Petrola.
petro100 / 2010-04-22 13:55 / Bywalec forum
Może to głupie pytanie - dlaczego Petrol nie spada tak mocno- jak inne spółki- tylko się ślizga w okolicach zera
czy juz dochodzi swojego dna ?
czy komus zależy na tych granicach?
czy to może konsolidacja?

Kiedys POPIS wiedział na temat dużo
gall333 / 2010-04-22 11:38 / Bywalec forum
Ludzie, inwestorzy, czas na sp. COMPLEX tam będzie zarobek.
lleesszzcczz / 83.27.169.* / 2010-04-22 10:47
Jak się czyta te komentarze tych WYMIATACZY giełdowych i ANALITYKÓW to śmiać mi się chce:
wg większości WYMIATACZY giełdowych to 99% transakcji na GPW to ubieranie leszczy
wg ANALITYKÓW spadki = realizacja zysków
wzrosty = byki poszły na zakupy
Czy ktoś może puścić normalny komentarz - trafiony lub nie ale wynikający z własnych przemyśleń?
Wg opisów wynika że na GPW nie ma normalnego inwestora.
Bo tak z opisów wynika że na GPW są sami leszcze.
Może zrobimy konkurs na największego leszcza?
Jak nie ma tu osób co są w stanie pochwalić się zyskiem w jakimś okresie czasu to może powiecie kto więcej kasy wtopił
Ente / 60.53.54.* / 2010-04-22 14:47
A po co ma ktos puszczac komentarz trafiony?

Wiesz po co jest analityk na GPW? Po to zeby nabijac ludzi na albo zakup albo sprzedaz, z tego ma kase.
Legionnaire / 2010-04-22 15:18
Chyba pomyliles analityka z doradca finansowym.
Ente / 60.53.54.* / 2010-04-22 16:03
Analitycy zajmuja sie prognozami na GPW, i dzieki temu masz powypisywane glupoty na serwisach takich jak money.pl, bankier.pl itd.

Mowia zeby kupowac akcje spolek ktore sa od dawna przewartosciowane, i daja debilne wartosci spolek. Spola jest warta 20zl / akcje, a oni pisza ze 35zl / akcje. Szok.

Doradca finansowy zarabia na tym oczywiscie, ale kto najwiecej zarabia? Makler, nie zaleznie czy kurs idzie w gore czy w dol, wazne jaki obro, to sie tylko liczy.
Legionnaire / 2010-04-22 18:08
Raczej biura maklerskie. Maklerzy nie zarabiaja duzo - poza Warszawa jakies 2-3tys i to z reguly po roku lub dwoch bycia asystentem maklera. W Wawie to i z 10tys zarabiaja, ale tylko Ci z doswiadczeniem. Do tego dochodza premie, ale one sa tez baaardzo zroznicowane.

Co do analitykow - nalezy rozroznic czy sa oni przedstawicielami jakichs instytucji(bankow), czy dzialaja niezaleznie. Jesli chodzi o prognozy, to kazdy gada co mu sie rzewnie podoba... Jesli zas chodzi o rekomendacje, to... one musza byc odpowiednio opisane - musza byc wskazane min. 2 modele na podstawie ktorych wyceniono wartosc spolki, wskazanie, czy zachodzi konflikt interesow(np. czy dana instytucja jest subemitentem dla danej spolki). Na money.pl czy na bankier.pl tylko cene docelowa pokazuja - szkopul tkwi w szczegolach, ktorych "sie nie czyta", choc czesto warto. Jesli Ci sie jakas rekomendacja nie podoba, albo cos co jakis analityk wygaduje, to zglos to do KNF(rekomendacje) albo do Zwiazku Maklerow i Doradcow.
Ente / 60.53.54.* / 2010-04-23 03:03
Dzieki za informacje otworzylo mi to oczy troche szerzej.

Pozdr
Legionnaire / 2010-04-22 11:50
Ja jestem sardynka, albo i szprotem;) Za cienki jestem na leszcza:)
Legionnaire / 2010-04-22 11:57
Wg mnie kurs zmierza powoli w strone 15zl, po czym po udanej obronie zacznie sie wybicie. Zasiegu nie typuje. Docelowo 25zl na koniec roku. Nie posiadam akcji Petrola na chwile obecna.

Wyrazone wyzej zdanie jest tylko i wylacznie moja opinia, a nie zadna rekomendacja.

Pozdrawiam,
Legionnaire
07.75 / 92.244.32.* / 2010-04-21 21:02
obecnie spolka robi krok naprzod i 2 w tył. wiec mamy do czynienia z powolnym obsuwaniem sie kursu. Jesli nic szczegolnego na spolce sie nie wydarzy to uwazam ze kurs moze wrocic do 15 zł, czyli przed wybiciem 22 % jakiś czas temu.
petro100 / 2010-04-21 11:55 / Bywalec forum
co sądzicie o tych nie wielkich obrotach ,drugi dzień małych wzrostów - o czym to może świadczyć?
zamotaniec / 62.152.141.* / 2010-04-21 12:52
spokojna dystrybucja dla leszcza ot co
zorak / 2010-04-21 11:32 / Bywalec forum
Przed chwilą wstałem i nie wiem o co chodzi.
Więc profilaktycznie strzeliłem gola.
1323 / 80.48.210.* / 2010-04-21 10:43
W końcu spokój i bardzo małe obroty-no to czas na zakupy.
rupert12 / 2010-04-21 09:58
Pytanie do dowiadczonych - czy warto wejsc w PZU ? Proszę o informacje , bo jestem poczatkujacy. Dzieki.
Supersticious / 60.53.54.* / 2010-04-21 10:56
Najlepiej przeczytac prospekt emisyjny. Po przeczytaniu ze zrozumieniem nalezy wyciagnac wnioski, czy ten prospekt zacheca cie do kupna akcji PZU ? Czy po przeczytaniu cos ci sie nie podoba, cos jest podejrzane, czujesz cze ten kto pisal ten prospekt mial intencje zeby cie oszukac?

Duzo rzeczy jest pochowanych, jest bardzo duzo informacji ogolnych , ktore nic nie wnosza, aczkolwiek proboja zwodzic ludzi, takich jak:"Spolka bedzie sie poprawiala z roku na rok, poniewaz ma planie duzo inwestycji".

I teraz sobie odpowiedz jak ludzie maja powyzsza informacje traktowac powaznie?

Licza sie tylko i wylacznie konkrety. Wyniki finansowe ma bardzo dobre, akcja jest bardzo droga, i zarzad smieciowy.

Sa + i -, sam musisz zdecydowac.
Supersticious / 60.53.54.* / 2010-04-21 10:44
Dlugodystansowo? Nie. Wartosc ksiegowa to ok 140zl za akcje. Przeczytalem wiekszosc prospektu emisyjnego.

C/WK = 2,3

ROE bardzo atrakcyjne rzedu 15% zwrotu rocznie, mimo tak atrakcyjnego zwrotu rocznego(niewiele spolek moze sie pochwalic takimi wynikami) cena 310zl za akcje to troche przesada.

Zarzad firmy bardzo slaby, ich slabosc wynika z faktu ze zarzad sie zmienia tak czesto jak ty czy ja zmieniamy bielizne.

Slaby zarzad powoduje ze mimo iz PZU ma pozycje lidera na rynku, powoli ja traci na rzecz konkurencji.

Zawsze trzeba sobie zadac pytanie, dlaczego spolka po 80 latach dzialalnosci wychodzi na rynek, emituje akcje? Po co tej firmie wiecej kasy, jezeli kasa ta nie umie obracac? Wypracowali ponad 3mld zysku i nie wiedza co z tymi pieniedzmi zrobic.

To jest firma dojrzala, bez perspektyw na przyszlosc. Perspektyw nie ma z powodu slabego sztabu zarzadzajacego firma. Zyski netto (3,7mld zl 2009r) nie sa dobrze reinwestowane, poniewaz zarzad nie ma pomyslow na rozwoj firmy. To jest powodem wyplacania mega dywident akcjonariuszom. Dywidenda moze byc czyms dobrym, lub czyms zlym, w tym wypadku jest zla.

Moim zdaniem PZU zostanie zjedzone przez konkurencje w przeciagu parudziesieciu lat.

Dobra rzecza natomiast jest to ze place dla pracownikow w PZU sa niskie. Prezes spolki zarabia 500tys zl, zarzadcy po 40tys. W porownaniu do plac bankierow(prezes banku: 3mln +) to kropla w morzu. Z racji niskich plac zarzad czesto sie zmienia, i wracamy do punktu wyjscia ze nowy zarzad jest niedoswiadczony i nie pracuje na rzecz firmy tylko bardziej na rzecz wlasnej kieszeni. PZU to taki przystanek w karierze, dla osob na stanowiskach kierowniczych.

Na koncu liczy sie jak Ty do tego podchodzisz, co chcesz osiagnac po inwestycji w ta spolke. Jezeli chcesz zarobic na debiucie to moze ci sie udac, aczkolwiek nie ma nic pewnego na 100%.

Samo wejscie w spolke nie jest zle, spolka jest warta uwagi, jednak nie za taka cene 310zl za akcje..
leoni 07 / 2010-04-21 10:01 / Tysiącznik na forum
Ja nie wchodzę w Pzu ze względu na ograniczenia myśle że bedzie podobnie jak z PGE liczyłem ze uda mi sie kupic wiecej akcji a tam była du..Zarobić pewnie bedzie można ale z względu na ograniczenia nie wiele....wiec.....???
rupert12 / 2010-04-21 10:26
dzięki za opinię, różni mądrzy szacują na ok 15% wzrost , ale....?
Supersticious / 60.53.54.* / 2010-04-21 11:06
Jest cos takiego jak manager stabilizacyjny przez pierwsze 30dni notowan PZU na GPW.

Manager ten to gosciu z pakietem 2.5mln akcji PZU, jego zadaniem jest stabilizacja kursu PZU. Jezeli wybije sie ponad jakis pulap, powiedzmy 10% to ten gosciu sprowadzi to do parteru.

Dlatego tez nie ma co liczyc na owocny debiut.
rupert12 / 2010-04-21 14:04
Ok, prospekt przeczytałem już wcześniej ale klika rzeczy mi uświdomiłes , bardzo dziękuje za rzetelną informację.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy