PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
amator1122 / 2010-03-27 22:14 / Tysiącznik na forum)
Chociaż nie mam petrola zainteresowalem się nim (wiadomo dlaczego)i równiez zrobiłem AT ,
z moich analiz wychodzi , ze trend spadkowy zatrzymał się na lini szyi tym samym zamknąl luke startową i bedzie wzrastal .
powodzenia.
teves / 2010-03-27 21:56 / Bywalec forum
Panowie z całym szacunkiem dla was i waszej AT,
ale uważam, że to wam nic nie powie, tu jest ostra gra
funduszy zagranicznych i analizę można włożyć między bajki bo ma się
nijak do tej spółki.Gra na pewno potrwa jeszcze trochę,
więc trzeba cierpliwi czekać, bo jak widzicie my zrobić nic nie
mozemy.

Pozdrawiam
amator1122 / 2010-03-27 23:12 / Tysiącznik na forum)
Szkoda ,ze się nie podpierasz w spekulacji AT bo ona pokazała odwrócenie trendu na poziomie 33-34 , w wykresie swiczkowym po długiej białej swiecy wystapiła świeca wysokiej fali doidi ,która sygnalizuje zmiane trendu jak również poparta zostala następną świecą która nazywa się "spadająca gwiazda" i to był sygnał do wyjscia ale chciwość i nieznajomość AT wzieły u wiekszości spekulantów góre.
petrolek / 82.177.81.* / 2010-03-27 21:51
Jest ktoś zorientowany w sprawie wykupu nowej emisji, czy akcje po 10 zł mogli kupić akcjonariusze na zasadzie praw poboru, czy raczej rozgrabiły je fundusze lub w jeszcze inny sposób zostały sprzedane? Jakby nie patrzeć, to na dzień dzisiejszy mają 100% zysk i jest jeszcze z czego obniżać kurs, a chętnych na tańsze akcje nie brakuje. Może też ktoś zsumował ile akcji było w obrocie po ostatniej emisji. Myślę jednak, że 20 zł obroni się w poniedziałek i to będzie złamanie trendu spadkowego, a może trzeba poczekać aż zdecydowana większość tych nowych zostanie sprzedana i dopiero tedy nastąpi odbicie. W końcu to jest dość duża spółka i ostatnio jej szanse rosną.
Z pozytywnym nastawieniem na poniedziałek, a jeżeli jeszcze nie poniedziałek, to na resztę tygodnia i głowa do góry panie i panowie :)
o co chodzi? 19, 35 i 47 zł akcja?? / 195.205.27.* / 2010-03-27 21:37
18 marca 2010 roku spółka podpisała umowę z Kingsbrook Opportunities Master Fund LP, Iroquois Master Fund Ltd. oraz GEM Global Yield Fund Limited (łącznie Inwestorzy) dotyczącą udostępnienia spółce finansowania w wysokości do 127,5 mln zł, w drodze emisji przez spółkę niezabezpieczonych obligacji zamiennych o łącznej wartości nominalnej do kwoty 112,5 mln zł lub przedpłaconych warrantów subskrypcyjnych za łączną kwotę 15 mln zł z ceną wykonania równą 19 zł za akcję, a ponadto wydania Inwestorom do 2.400.000 warrantów subskrypcyjnych emitowanych na podstawie Uchwały nr 1 NWZ spółki z dnia 30 grudnia 2009 r., uprawniających do objęcia do 2.400.000 akcji spółki emitowanych za cenę 35 zł za jedną akcję (w odniesieniu do pierwszej transzy 1.200.000 warrantów) i 47,5 zł za jedną akcję (w odniesieniu do drugiej transzy 1.200.000 warrantów), o łącznej wartości 99 mln zł - podał Petrolinvest.
roobb / 195.205.27.* / 2010-03-27 21:43
jeżeli nie mają czegoś konkretnego, to o co chodzi z tą ceną za jedną akcję? Oddadzą za 47,5 jeżeli warość giełdowa bedzie np 12 ? Proszę o przetłumaczenie w/w tekstu na zrozumiały ,))
popis / 2010-03-27 19:27 / Bywalec forum
panowie skończcie z tą formacją głowy i ramion bo to jest nie poważne to wybicie i zjazd jest tak nietypowe ,że latwiej jest tu doszukać sie przekrętu niz czegokolwiek innego nie chcę się spierać o wykres bo już go wyrysował i zinterpretował t. jerzyk analityk techniczny z wbk .inna rzecz jest tu istotna i bardzo nietypowa .Kurs petrola nigdy nie spadał o 22% w ciągu jednej sesji wciągu ostatnich dwóch lat nie mówiąc ospadku o60%w tydzień t nawet w odsłonie największego kryzysu korygował się najwyżej o12%.sprawdzcie sobie w archiwum gpw też na money.pl. liczą się fakty kture trzeba połaczyć w całość ,dla mnie ta sytucja jest tak nietypowa że nie wierzę w to że nagle pojawi sie ktoś zainteresowany tymi papierami sprawa śmierdzi na kilometr .każdemu znas życzę wybicia pod niebiosa za dobrego wujka pieniądze pewnie to będzie 24.12 2010.
roobb / 195.205.27.* / 2010-03-27 20:20
AT w tym przewale powoduje, że niedziela będzie znośna ,))) Kurs petrola za jednym zamachem nie spadł nigdy o 22 % - to prawda ale spadał z ok 170 na 26 - dzień po dniu, z 67 na 37 - hurtem, z 24 na 12 - podobnie... będzie to dla nas pewna lekcja na kilka następnych tyg. dlaczego? dlatego, ze jażeli następnym razem, ktoś z tego forum zwietrzy zarobek na oilu to ponownie wskoczy na niego tylko, że z pewną lekcją w głowie. pozostaje tylko pytanie czy będziemy mieli za co ,)) ja sam to przerabiałem ok rok temu i zobaczymy czy wytrwam w postanowieniu ,)) które sobie obiecałem a składało się z 2 etapów. pierwszy etap- przełamanie mojej zachłannośc- zawaliłem. teraz zmierzę się z moją cierpliwością i rozsądkiem. wiem, że powinienem jak jedno i drugie wykluczyć z życia na kilka lub kilkanaście kolejnych sesji. w kilku przypadkach dało to dobry rezultat ale teraz może być inaczej i tu cały problem. wracamy za każdym razem do tych samych tematów mimo lekcji jakie otrzymujemy od czasu do czasu ,))
ali153 / 2010-03-27 18:26
Przejrzałem wasze opinie i powiem szczerze że jestem mile zaskoczony poziomem dyskusji Musze przeznac że największe wrażenie zrobiła na mnie AT pana Aramin 173. Dlaczego? Popatrzyłem sobie na kurs spólki i niesamowite podobieństwo odnośnie kursu widzę w marcu i kwietniu 2009 Otórz jak widac na wykresie mieliśmy doczynienia z linią boczną na poziomie 37 36 Nagle strzał na 51 zajscie 45 odbicie 63 zejscie41 odbicie 51 W póżniejszej perspektywie obrona poziomu 41 (nieskuteczna) no i potem już tylko południe Teraz analizując wykres z ostatnich 3 miesięcy wyrażnie widac podobieństwo ale oczywiście na innych poziomach Mam tylko nadzieję że ta analiza się potwierdzi w realu Pozdrawiam i prosze o opinie
popis / 2010-03-27 15:20 / Bywalec forum
jeszcze jedno przed dodrukiem rynek podejrzewam dyskontując to wyceniał akcje tej spółki na około 13 zł teraz doszly nowe kredyty i pożyczki wiemu już od kogo to co nagle ma się stać jedyne co może przyjśc to odbicie i jeżeli do niego dojdzie to może być to 26.30 a czemu tyle to każdy kto gra i trochę interesuje się techniką powinien wiedzieć
popis / 2010-03-27 15:08 / Bywalec forum
odpowiem wpiątek po prostu nie znałem faktów o których napisalem wczoraj wieczorem ,żacząlem po prostu wątpić czy AT tutaj ma sens w sparcie zresztą w okolicy 20 ,10 pękło następne 19.75 dość poważne ale podejrzewam żesprZedający otym też wiedząi udają jakąś grę przy tych poziomach jak nie wiesz o czym pisałem wczoraj wieczorem to przeczytaj
Aramin173 / 62.21.69.* / 2010-03-27 14:59
Panowie tutaj na forum panuje jeden wielki problem. Wszyscy podają swoje typy, uważając przy tym, że to właśnie jego typ jest prawidłowy. Wszystkie wasze typy nie wiadomo skąd są brane! Strzelacie poprostu! Każdy przez was podany typ powinien mieć jakieś solidne podstawy oparte chociaż by o Analizę fundamentalną bądź techniczną! Przez te bzdury, ktore tuaj wypisujecie siejecie tylko i wyłącznie panikę przez co tracą miliony osób i chyba wy sami również. Nostradamus powiedz mi proszę dlaczego sugerujesz ze podejdziemy na te 30zł o których piszesz a nie np. na 25 bądź 50? Po co strzelasz! Podaj jakieś solidne podstawy swojego typu! Popis ty to już wogóle takie bzdury wypisujesz... w piątek piszesz o wsparciu i plusach a teraz mówisz ze kupisz po 10zł... boże (nie odbieraj mnie źle) poprostu strzelając siejecie tylko panikę! Kto chce zarobić niech kupuje, kto nie chce stracić niech poczeka (to oczywiście tylko moje zdanie) są solidne podstawy AT by kurs przebił po raz kolejny poziom 42.9. Niżej starałem sie wszystko opisać więc możecie poczytać.
supersticious / 60.53.167.* / 2010-03-28 07:58
Wiesz do czego sluzy AT? do niczego. Co Tobie z jakichs glupich wykresow, wyliczenia, cuda na kiju z czego nic sie i tak nie sprawdza nawet w 50%.
nostradamus / 24.184.166.* / 2010-03-27 15:29

Być może podejdziemy jeszcze pod 30 zł ale na jakieś większe
wzrosty nie ma co liczyć.

Napisałem ,,być może''. I nie obstawiam konkretnej wartości ,a to z prostej przyczyny. Spekulacja.Dlatego proszę odbierać to jako mój prywatny pogląd na zbliżające się sesje i nic więcej.Za to z chęcią przeczytam twoje uzasadnienie przekroczenia 42.9.
popis / 2010-03-27 14:53 / Bywalec forum
teoretycznie każdy ma swoje racje ale np strata petrolu 400mln w 2009r brak prognozy na ten rok z tej kasy co k dostal podpisując cyrograf to ponad polowa poszla na spłatę kredytu do pko co mu tam zostało to na waciki dla kochanki,a nie na dwa lata na wiercenie jak sie chce grać to trzeba wiedzieć z kim się gra
popis / 2010-03-27 14:26 / Bywalec forum
dobrze żeby odbicie przyszlo w poniedzialek,ale z tego co widać bez jakiegoś art typu przewierciliśmy się wreszcie przez poklady soli to fundusze zresztą diabli wiedzą czy to nie jakiś mafijny kapital,w poniedzialek pojdą po swoje pisałem o tym w cześniej to będzie czarny poniedzialek.natomiast zjazd o kolejne 20 % a potem odbicie o15% co to da . jeżeli się mylę to praktycznie ta ich gra niemiala by logiki.może być próba podciągnięciarynku dla zmylki i w ciągnięcia naiwnych,że właśnie zlapali dołek wtedy zgadzam się ztobą ,,,,ze trzeba zwiewać nie patrząc na straty,jednak jestem prawie przekonany że oni tzn fundy o tym doskonale wiedzą o czym myślimy i w poniedziałek nie dadzą nam żadnych szans. Może prędzej we wtorek
zorak / 2010-03-27 14:23 / Bywalec forum
Miałem uśrednić sprzedając MIT , ale zrezygnowałem.
nostradamus / 24.184.166.* / 2010-03-27 14:06
To, że na Petrolinveście działają nasi giełdowi spekulanci każdy wie. Jak to spekulanci są mistrzami w odsprzedawaniu niechcianych akcji po dobrej cenie. Moim zdaniem prze ostatnie 3 tygodnie wielu inwestorów zostało popularnie mówiąc "ubranych" w akcje i teraz za bardzo nie wie co z nimi zrobić. Jeżeli ktoś kupił powinien jak najszybciej sprzedać przy spodziewanym na dniach odbiciu. Dla osób uważających ten komentarz za stronniczy przypomnę ,iż ta spółka nie jest np. Immoeastem ,który po pamiętnej strasznej przecenie podniósł się. Podniósł się bo były fundamenty. W przypadku Petrolinvestu nie ma na to większych szans. Ciekawe jak w najbliższym czasie zachowa się nasz "rodzynek". Osobiście chciałbym aby akcje rosły i to wszystkie ale niestety nie widzę nic dobrego w inwestowaniu w tą spółkę. Być może podejdziemy jeszcze pod 30 zł ale na jakieś większe wzrosty nie ma co liczyć. Ewidentnym sygnałem sprzedaży będzie przebicie dolnego wsparcia. A sygnał sprzedaży jest zawsze sygnałem sprzedaży.
supersticious / 60.53.167.* / 2010-03-28 07:55
100% zgoda z przedmowca, jezeli chodzi o fundamenty, to ta spolka tego nie ma.

Zwykla szulerska spolka.
asasa / 95.160.98.* / 2010-03-27 14:42
Osnośnie spekuły, która kupuje w nadziei na szybki zysk, a potem oddaje na -10% - masz rację. To żadne fundusze przeprowadzają pomiędzy 6 a 12 tys. transakcji dziennie. ty Wy - spekulanci!!!
Odnośnie Immo nie masz racji jak kosztował 1 PLN - nie było fundamentów tylko bankrut, jak kosztuje 15 PLn to juz są fundamenty. Z Pertolem to samo 20 PLN bankrut a jak dojdzie np. do 100 to super spółka.
popis / 2010-03-27 13:34 / Bywalec forum
jak to mówią nie ma racji ten kto nie ma akcji ja kiedyś miale m ale ze stratą wyszedlem na razie nie myśle testować swoich emocji na tym papierze ale prognozy na rten rok w biotonie są podobno dość ciekawe .po prostu trzeba sie przylądać jak zacznie się papier bujać góra dół wyznaczał jakies nowe maksima to można by spróbować ale jak zleci pod.0,18 to lepiej odpuscic
RAFAŁ W... / 95.40.150.* / 2010-03-27 13:04
PANOWIE BIOTON MA TYLE PAPIERU NA DRUKOWANE ŻE INWESTORĄ CZY TO PŁOTKI CZY GRUBE RYBY NIE WYSTARCZY NA TO KASY. BO PRZY TEJ ILOŚCI AKCJI ŻEBY POSZEDŁ DO GÓRY COŚ WIECEJ TO MUSI MIEĆ GIGANTYCZNE OBROTY, A SKĄD BĘDĄ NA NIM OBROTY JAK ON MA SAME STRATY, WIEC NIE MA NA NIEGO CHĘTNYCH !!!! I TAK SAMO BEDZIE Z PETROLEM JAK NADRUKUJĄ TYLE BADZIEWIA I WPROWADZĄ WSZYSTKO DO OBROTU... CZYŻ NIE MAM RACJI...
supersticious / 60.53.167.* / 2010-03-28 07:52
Nie masz za grosz racji.

Co ma do rzeczy cena akcji do obrotow? Wez idz sie utop baranie jeden.

Zamiast kupic 10 akcji po 10zl, kupie 100 akcji za 1zl. Obroty takie same? Pewnie ze tak.

Wez przestan juz gadac bo nawet podstaw nie ogarniasz.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy