PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
popis / 2010-03-27 12:57 / Bywalec forum
jeszcze raz przeczytale tę opinię o biotonie ma być nie czarnym koniem tylko" najjaśniejszą Gwiazdą"
zorak / 2010-03-27 13:32 / Bywalec forum
Na to samo wychodzi moim zdaniem.
popis / 2010-03-27 12:45 / Bywalec forum
to znaczy .ze może zaliczyć solidne UP
popis / 2010-03-27 12:44 / Bywalec forum
wg analityków dm bzwbk bioton ma być" czarnym koniem wigu 20"
zorak / 2010-03-27 12:56 / Bywalec forum
Też to czytałem o Biotonie i jego ostatnie podrygi mogą
świadczyć o tym , że ci analitycy mogą mieć rację.
RAFAŁ W... / 95.40.150.* / 2010-03-27 12:27
PANOWIE NIE CZARUJMY SIE ''PETROL'' TO DRUKARNIA . A DOKŁADNIE ';;GRUBY RYSIEK K.;; CZEGO DOBITNYM PRZYKŁADEM JEST ;;BIOTON;; TEŻ FIRMA GRUBEGO RYŚKA K. NADRUKOWAŁ TAM PAPIERU ŻE TERAZ BIOTON JEST ZA BEZCEN. BO PAPIERÓW SĄ JUŻ MILIARDY...... W BIOTONIE TO JUŻ LITER BU BRAKŁO I TERAZ WSZEDŁ NA SAMOGŁOSKI ;; I, O, Ó,Y;; TERAZ DRUKUJE JUZ TAKIE SERIE.... A W PETROLU Z TEGO CO WIDAĆ CHCE ZROBIĆ TO SAMO....
asasa / 95.160.98.* / 2010-03-27 14:44
Druk na Petrolu się skończył na ok. 2 lata. Jak się znów coś pojawi to kurs spadnie o 50%. Jak to się fachowo mówi: wydrukowane akcje są już w cenie Petrola.
popis / 2010-03-27 11:15 / Bywalec forum
technicznie jakieś odreagowanie powinno przyjść już po 40% wdól ąle tego nie bylo wątpię żeby jakis analityk o zdrowych zmyslach móglcoś takiego powiedzieć tutaj to tylko bukmacherka i obstawianie naile zleci 10%na minus amoże 40% na minus może dla zaciemnienia obrazu wponiedzialek coś odbije bo jak mówią zdechłego konia jak się rzuci z trzeciego piętra to też się odbije
zorak / 2010-03-27 11:31 / Bywalec forum
Ja niestety mogę tylko powtarzać to co mówią inni.
Nie dysponuję taką wiedzą jak Wy i mówię to wprost.
W czasach kiedy zarabiałem na giełdzie działałem
na wyczucie i nic poza tym.
Chociaż przyznaję , że od czasu kryzysu zachowanie
się akcji poszczególnych spółek jest zupełnie różne
od tego przed kryzysem.
zorak / 2010-03-27 11:07 / Bywalec forum
To była rozmowa Tejchmana z dwoma analitykami.
zorak / 2010-03-27 11:06 / Bywalec forum
Wczoraj póżnym wieczorem znowu była mowa o Petrolinveście
na CNBC biznes. Tym razem jeden z analityków stwierdził , że
możliwe , że przyszły tydzień da +30% w reakcji na duże spadki
jakie widzieliśmy do tej pory.
popis / 2010-03-27 10:52 / Bywalec forum
wstałem i czytam te wasze komentarze jedne emocjonalne drugie niby uspokajające ,ale nikt nie napisal ,ze spotkal się z taką sytuacją nie podal możliwego scenariusza wszyscy mają jakieś doswiadczenia ja też mam wiem co to jest manipulacja informacją ąle logika nakazuje ostrożnośc dla mnie logicznym wytlumaczeniem jest tylko to żeR K jest na krawędzi bo umowa jaką podpisal z fundami o tym świadczy jak nie wierzycie to wydajcie parę groszy na anlizę prawną umowy z fundami dalej jestem przekonany że kurs się zwali w okolice 12 zl dla wierzących w wsukces tej inwestycji wwydam rekomendację cena docelowa10 zł zalecenie trzymaj
zorak / 2010-03-27 10:31 / Bywalec forum
Ja kupiłem po 39,99zł. i jakoś nie trzęsę gaciami drogi kolego.
Tak się składa , że zawsze odstawałem od większości.
Tu kłania się teoria reakcji tłumu , której nigdy nie ulegałem.
Nie jestem takim fachowcem jak większość na forum chociaż siedzę na
WGPW od czasów pierwszych pięciu spółek ( lata dziewięćdziesiąte ).
Kasę zarobiłem w latach 1999 - 2002r.
Od tamtej pory na tym bazuję lokując w papierach max.5% swoich
środków.
Rozumiem tych , którzy sprzedali z dużymi stratami.
I bardzo im współczuję bo nigdy nie było mi do śmiechu gdy inni tracili.
Aramin173 widzę , że masz dużą wiedzę.
Nie mam zielonego pojęcia co to jest formacja głowy z ramionami czy
formacja podwójnego szczytu.
W latach kiedy osiągałem sukcesy na giełdzie taka wiedza nie była mi
potrzebna.
Aramin173 gdybyś mógł mi przybliżyć swoją wiedzę byłbym bardzo wdzięczny.
Aramin173 / 62.21.76.* / 2010-03-27 09:12
Moi drodzy inwestorzy. Widzę, że wszyscy trzęsiemy gaciami i podejrzewam, że z tych osób które kupiły po 40zl to już nikt nie został i sprzedali z ogromnymi stratami, ale cóż takie jest życie. Sam kupiłem za 26 i początkowo też trząsłem gaciami, ale teraz patrze na to bardziej pozytywnie :-) spójrzcie na wykres z 25 ostatnich sesji. Nie da się podważyć że AT kreuje nam 2 możliwe scenariusze z czego najbardziej prawdopodobny jest ten pierwszy:

1. FORMACJA GŁOWY Z RAMIONAMI - Jest to formacja odwrócenia trendu, którą tworzą trzy lokalne szczyty, czyli lewe ramię, głowa i prawe ramię. Szczyt głowy powinien być jednocześnie najwyższym punktem całej formacji. Najwyższe obroty utrzymują się w trakcie tworzenia lewego ramienia. Ponowny wzrost aktywności obserwowany jest przy szczycie głowy, przy czym obroty powinny być niższe od towarzyszących lewemu ramieniu. Przy tworzeniu prawego ramienia wolumen obrotów powinien być najniższy. Ponowny wzrost aktywności obserwowany jest przy dojściu i przebiciu linii szyi. Potencjalny zasięg spadku wyznacza wysokość głowy odmierzona w dół od punktu przebicia linii szyi. Formacja głowy i ramion należy do jednej z bardziej wiarygodnych formacji.

Linia szyi znajduje się w przedziale 18-19zł Dlatego też podejrzewam że poniedziałek i ewentualnie wtorek bedą spadki do tego poziomu, a potem najbardziej gwałtowne odbicie do wyrysowania głowy (szczyt głowy w przedziale 55-65zł) następnie kolejna zwałka w okolice 18-19zł i potem jazda na północ na 42,9 do szczytu prawego ramienia. Tutaj należy sprzedawać i uciekać, bo potem nastąpi ogromna zwałka!

2. FORMACJA PODWÓJNEGO SZCZYTU - Formację podwójnego szczytu charakteryzuje kształt litery "M". Jak sama nazwa wskazuje tworzy ją układ dwóch szczytów, gdzie oddzielające je minimum jest jednocześnie punktem wybicia z formacji. Kształtowaniu dwóm najwyższym szczytom towarzyszy wzrost obrotów, przy czym obroty na drugim szczycie są zazwyczaj niższe. Minimum cenowe podkreśla natomiast bardzo wyraźny spadek aktywności. Kolejny przyrost obrotów może mieć miejsce przy wybiciu z samej formacji. Zasięg spadku wyznacza odległość pomiędzy linią dwóch szczytów a najniższym punktem formacji odmierzona od wspomnianego minimum.


Moim zdaniem AT kreuje nam ta pierwszą opcję i Ci co wytrzymali (a nie wiele ich zostało) są w stanie zarobić, a wiec zarobi rysiek i fundy :-)

Te ogromne obroty, które mają miejsce od kilku sesji są potwierdzeniem rysowania lewego ramienia! Pozdrawiam i życzę wszystkim, żeby mój scenariusz się sprawdził.
ubawionypopachy / 109.243.111.* / 2010-03-27 20:41
Brzuch mnie boli, na prawdę można takie rzeczy na serio pisać?

ale jednak pociesza mnie to ze są ludzie wyznający takie rzeczy, jest z kim wygrywać:)
roobb / 195.205.27.* / 2010-03-27 13:36
moim skromnym zdaniem, lewe ramię i głowa już jest. powinno nastąpić w najbliższych dniach wyrysowanie prawego ramienia i zjazd w dół z okolic 23 zł niestety w okolice... aż boję się o tym napisac dlatego, że sam mam akcje i czekam. Rok temu kupiłem w okolicy 59 zł, panika - sprzedalem za ok 48. Za kilkanaście dni kurs wrocił w okolicę 58. Liczę na podobny powrót teraz. Ale myśli są różne. Co robić nie wiem. Najważniejsze nie panikować -choć to będzie trudne.
Aramin173 / 62.21.69.* / 2010-03-27 14:33
No a powiedz mi w którym miejscu jest twoim zdaniem linia szyi? Przy jakim poziomie? No może źle patrzę, ale wydaje mi się że szczyt lewego ramienia został wyrysowany po 6 sesjach od poziomu 18.76 do 42,9. Podczas tych sesji widać również ogromy wzrost obrotu, co może świadczyć właśnie o kreowaniu lewego ramienia. To tylko czysta teoria, która może nie mieć zupełnie odzwierciedlenia w rzeczywistości jednak wydaje mi się ze warto zwrócić na to uwagę. Poziom 18.76 będzie punktem wspracia i właśnie od tego poziomu powinno nastąpić odbicie. Być może koło godziny 12-14 będziemy testować ten właśnie poziom, a następnie może nąstąpić odbicie i zamknięcie albo na małym minusie bądź nawet na plusie. W sumie to w obecnej sytuacji Akcje muszą się jeszcze zwalić o 6% do poziomu 18.79 a jak wszyscy wiemy taka zwałka to może już na otwarciu wystąpić :-) Kiedy osiągniemy szczyt głowy obroty powinny się zmniejszyć. Warto również zwrócić uwagę iż w sesjach wzrostowych obroty były niemal dwukrotnie większe od tych w sesjach spadkowych. Świadczy to o tym że sporo osób(a raczej funduszy) trzyma jednak papiery w oczekiwaniu na wzrosty. Drobnica się przede wszystkim wyprzedała napędzając obroty po 100mln w odniesieniu do ponad 200mln w sesjach wzrostowych. Do wyrysowania szczytu głowy obroty nadal będę ponad 100mln na sesję. Pozdrawiam!

P.S. To tylko moje zdanie i czysta teoria, która może mieć się ni jak do rzeczywistości, dlatego też proszę się tym nie kierować. Jakiś kolega wcześniej nastawił się na zakup po 10zł. Może i dobrze robi bo ta formacja, która obecnie się kreuje daje sygnał do spadków po przekroczeniu llini szyi, które to przełamanie powinno nastąpić po około 18 sesjach (poziom 18.76 i nastąpi wówczas zwałą kursu. Proszę również zwrócić uwagę że podczas tych sesji przynajmniej 3 razy spadnie kurs poniżej 19zł. (A wiec potwierdziło by tą teorię o najnizszej średniej 3 sesji z najlbiższych 20, ale nie dokońca wiem o co wam w tym chodziło, gdyż interesuje mnie tylko AT)
roobb / 195.205.27.* / 2010-03-27 15:41
wg mnie 18.76 i 42.9 to nie jest lewe ramię ale głowa. Wolumeny obrotów lewego ramienia, głowy o raz początku zarysu prawego ramienia wg literatury też się zgadzają. Określenie, że 18.76 i 42.9 jest to lewe ramię - pobożne życzenie, które jak dla mnie mogłoby się spełnić.
Aramin173 / 62.21.76.* / 2010-03-27 18:03
Kurcze roobb to w takim razie według Ciebie w ktorym miejscu jest linia szyi i jaki jest dołek pomiędzy lewym ramieniem a głową? Sorki ja poprostu tego nie widzę a chcę obrać jakąś taktykę na najbliższe sesje. Ja na wykresie nie widzę puki co lewego ramienia więc dlatego to co ja nazywam lewym ty nazywasz głowa. W literaturze jasno jest stwierdzone że najwyższy obrót występuje w chwili tworzenia się lewego ramienia i tak też by sie to kreowalo :-) Bardzo proszę powiedz mi jak to widzisz bo chciałbym podyskutować na temat AT. Lepsze to od biadolenia i narzekania jak to robią inni :-) Może poprostu coś umknęło mojej uwadze...
roobb / 195.205.27.* / 2010-03-27 20:03
moje zdanie jest takie. obroty od 9 marca są nienaturalnie wysokie, wiemy dlaczego - przewałka akcjami lub coś podobnego czego mój rozumek nie pojmuje. jeżeli jest tu jakaś formacja a dokładnie głowy i ramin to wg mnie lewe ramię od dołka z 11.02 do dołka z 25.02. głowa zaczyna się formować od tego dołka do piątku ostatniego. niestety wolumen obrotów jet w tej formacji odrobine inny niż klasycznie - dlaczego - wiemy. linia szyi od 15.39 (25.02) do 20.04(26.03) . Dalej podejście pod 25 zł i jazda w dół. tak żle i tak niedobrze. jednak jak wyczytałem w ostatnim poście, analiza pod kątem AT w tym przypadku może być tylko zbędną pisaniną.
roobb / 195.205.27.* / 2010-03-27 16:24
a tak z innej beczki nie mającej nic wspólnego z AT. obserwując oil od początku takie zachowanie nie powinno bardzo dziwić. były mocne wzrosty i duże spadki. ja uważem, że dołek jest za nami. są duże wahania kursu, coś wisi w powietrzu. kasę, którą pozyskali nie dostali od frajerów i tego sie trzymam. miałem ustaloną taktykę na nastepne sesje, poczytałem Waszych komentarzy i mam mętlik w głowie. podobnie jak z kghm, kiedy mozna było fajnie zarobic jak zwykle znaleźli się tacy co nie zdązyli załapać się na dobrą cenę i później nadrabiali na podobnych forach różnymi proroctwami...
Mick78 / 95.48.66.* / 2010-03-27 08:03
no trochę nas dyma ta wielka spekuła aczkolwiek spokój i cierpliwość nas może uratować.. no i kasa na uśrednianie w dół..-)) Przerabiałem to na Petrolu już 2 razy zawsze z dużym zyskiem... ostatnio gdy miałem średnią cene zakupu 27 zł a kurs zjechał do 13 zł i nadzieje były nieduże na jakiś EBOiR czy Total.... No ale cierpliwość... podstawa na giełdzie... Teraz te fundy rozp... wszystko razem z Ryśkiem ale chociaż jest nadzieja bo jest kasa na wiercenie... oby tylko się na wierceniu kieszeni drobnych nie skończyło... Sytaucja wobec coraz więszej spekuły jest kiepska ale pamiętajcie, że jest kasa na funkcjonowanie co nie było zbyt pewne jeszcze 2 miesiące temu... Nie zgodzę się, że główną działalnością Petrola są usługi drukarskie... tzn. drukowanie akcji... ropa jest i to napewno (raporty niezależnych podmiotów) główny problem polega na tym ile czasu i kasy potrzeba jeszcze aby wreszcie zaczęli coś wydobywać..... A teraz... no cóż spekuła - fundy wykorzystują zapisy umów i tyle i Rychu też.... cóż chyba trzeba to przetrwać... Nie jestem takim mega optymistą jak ten "specjalista" Petrolinvestor ale w długim okresie powinno być dobrze....
joungmilton / 2010-03-26 23:40 / Bywalec forum
Przyszedł mi na myśl potencjalny scenariusz ich działań. Jestem przekonany, że kurs będzie przebijał opory. Tak aby nabijać technicznych w butelkę. Potem pozorny wzrost, kolejne leszczobranie.
Mam wrażenie że ich działania są antytechniczne. Czy ktoś mógłby to potwirdzić kto śledził ropniaka z perspektywy AT?? Bądż zaprzeczyć.
asasas / 95.160.98.* / 2010-03-27 14:48
Kogo masz na myśli bo nie kumam czaczy???
dodibe / 87.204.83.* / 2010-03-26 23:59
Tu nie chodzi o AT, tu nie chodzi o ropę. Matko jedyna, czy wy jeszcze doszukujecie się tutaj normalnych mechanizmów rynkowych? Otwórzcie oczy, tu chodzi jedynie o zbicie kursu, co jest logiczne i oczywiste. Nie chce mi się już tego tłumaczyć, ale poczytajcie sobie o Gemie i spólce, poczytajcie o rychu. Na czym polegają biznesy Rysia? Na drukowaniu akcji i ubieraniu w nie nowych (no, tak. I nie wiem jak nas nazwać: inwestorów czy naiwnych?).
supersticious / 60.53.167.* / 2010-03-28 07:43
Zbicie kursu? Kurs nigdy nie byl wysoki. Chyba nie jestes powazny myslac ze 5 dniowy wzrost o ok 150% wyznacza nowy wysoki kurs akcji.
joungmilton / 2010-03-27 00:02 / Bywalec forum
Daj spokój taki precedens nie może trwać w nieskończoność. Nie nadstawiałby karku swoich zdrowych spółek prokomu i os. wilanowskiego na szwank kredytując petrola.
dodibe / 87.204.83.* / 2010-03-27 00:48
Jakiego Prokomu? Prokom sprzedał jeż ze dwa lata temu. Kupiło Asseco. A os. wilanowskie to taki dobry biznes? taki sam, jak ja Sea towers w Gdyni. Sorki, baaardzo chciałabym nie mieć racji, ale niestety refleksja przyszła po czasie, ale przyszła. Przez ostatnie 3 dni naczytałam się do oporu o gemach-sremach i biznesach RK. No i jeden wniosek z tego wynika: WIELKA D..A!!! Popatrz na biotka, tu chce zrobić to samo, bo to jedyny biznes (produkcja akcji), na którym ten pan zarabia.
joungmilton / 2010-03-26 23:42 / Bywalec forum
Jestem przekonany, że będą przebijać punkty oporu, tak to sprytnie będą zbierać papiery od graczy zakładających stop lossy. A co im szkodzi i tak sami sterują kursem... yebane fundy
rupert12 / 2010-03-26 23:32
Tak z ciekawości PXM jeszcze trzymasz czy puściłes? ja niestety oddałem po 4.65 żeby uśrednić petrola :(((
zorak / 2010-03-27 10:35 / Bywalec forum
PXM jeszcze zamierzam długo trzymać.
Zobaczymy może to Twoja decyzja o uśrednieniu jest słuszna.
cover20 / 213.77.117.* / 2010-03-26 22:41
Witam na koniec tygodnia. Pomyliłem się o dwa złote typowałem 18.00. Macie już pełne portki??? To jeszcze nie koniec. Gruby Rycho ma jeszcze w sejfie kilkanaście mln. akcji. Musicie się przygotować na ich przyjęcie. Ha ha ha ha ha ha ha ha. W ciągu 2 tygodni swój typ podtrzymuje 12,-PLN. Na przyszły tydzień załóżcie nowe pampersy. Ha ha ha ha.
nocny marek / 89.73.16.* / 2010-03-26 22:58
do caver20
nie mam akcji tej spółki,szanuje swoje zdrowie i nie wchodzę w takie spólki,nie mniej przygladam sie co się tam dzieje,podziwiam kupujacych i bardzo nie podoba mi sie ton w jakim sie wypowiadasz o tych,którzy ryzykują.trochę kultury i taktu.,a jak lubisz pampersy to do żłobka,bo chyba z niego jeszcze nie wyrosłeś.
1323 / 80.48.210.* / 2010-03-26 23:04
racja kolego widać że gościu sprzedał ze stratą a teraz czeka na niskie poziomy żeby odrobić
gospii / 83.20.129.* / 2010-03-27 10:39
popieram kolegów - cover20 to jakiś zakompleksiony, całe życie kopany w d... gość i teraz szuka odreagowania.
Musiał wtopić kasę i może mu lepiej jak widzi że coś spada.
Pozdrawiam tych co piszą konkretne informacje - czy dobre czy złe ale konkretne oparte na jakiś podstawach
zamotaniec / 83.220.119.* / 2010-03-26 22:37
obroty generowane przez fundy grają między sobą szkoda ,że tylko do jednej bramki za jakiś czas wywindują pewno kurs w okolice 30 po jakimś śmiesznym info np.odkopaliśmy kości tyranozaura ropa już blisko hehehe
dodibe / 87.204.83.* / 2010-03-26 23:35
I niech się stanie. Od razu spuszcę śmiecia i nigdy więcej, choćby mnie kołem łamali, gówna nie ruszę.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy