PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
popis / 2010-03-26 22:22 / Bywalec forum
najgorsze uważam jest to że uczciwi ludzie do końca nie wierzą że zostali oszukani ,wszyscy liczą na jakąś ropę łatwiej sie żyje z nadzieją. można to zrozumieć pozdrawiam i do poniedziałku
popis / 2010-03-26 22:13 / Bywalec forum
te obroty to są prawdopodobnie sztucznie wywołane ale na logikę jeżelinihonswi pożycz papiery w dniu kiedy kosztują 40zł a ma oddać po roku to po jakiej cenie odkupi może po żadnej bo nie będzie już petrola na gieldzie jak wponiedzialek nie będzie odbicia to trzeba się ewakuować to śmierdzi na kilometr
1323 / 80.48.210.* / 2010-03-26 22:40
a ja czekam bo spekuła nie raz bedzie chciała zarobic i tym razem to ja będę ich dymał
nostradamus / 173.114.98.* / 2010-03-26 22:19
Zamiast wpadać w panikę poczekaj na koniec poniedziałkowej sesji.Wtedy będziesz miał jaśniejszy obraz sytuacji.
1323 / 80.48.210.* / 2010-03-26 22:08
Rysiu ,Jankesi,Nihons i pewnie jeszcze paru innych,ale spekuła i to mi się zaczyna podobać.Niedługo między sobą zaczną się dymać a my musimy to wykorzystać i odebrać swoje.Czy ktoś podziela moje zdanie?
popis / 2010-03-26 21:43 / Bywalec forum
żle wpisalem nazwę funduszu prawidlowa to Nihonswi
popis / 2010-03-26 21:35 / Bywalec forum
raport o pożyczce podpisal prezes Gricuk i wiceprezes Balicki ciekawe ,ze w wywiadzie prezes gricuk byl bardzo zdziwiony czemu kurs spada , sprawa nie nalży do typowych była nagonka na te papiery wystrzal 17,03 na 42 a od 18 zjazd który trwa do tej pory. dla mnie to jest klasyczny przekręt być moze wświetle prawa niemożna nic tej pozyczce zarzucić ale, zbieżność istotnych dat 17,03 wyskok dzień pożyczki a 18.03 zwała o 20%
nostradamus / 173.114.98.* / 2010-03-26 21:52
W skrócie:
Sytuacja niewesoła. Kurs Petrola znajduje się w newralgicznym punkcie. Po spadkach dotarliśmy do kluczowego wsparcia .
Jeżeli poziomy zostaną utrzymane to technicznie czeka nas korekta wzrostowa jest to możliwe ale szanse na obronę są niewielkie. Można powiedzieć odbijemy ponieważ zaczynają spadać obroty ale niestety tak nie jest , są one ciągle zbyt duże żeby mogło to być sygnałem wyczerpywania się podaży. Ostatnie 3 świeczki dzienne to konsolidacja w bok po sporym spadku, niestety z nadal bardzo dużą aktywnością na rynku. Dla mnie taka aktywność i bliskość ważnych poziomów nie wróży dobrze. Technicznie natomiast powinna nastąpić korekta.
Jeżeli kurs spółki pokona linię trendu dołem czeka nas test może nawet i minimów głównego trendu czyli 12.91zł. Dla posiadaczy to teraz wydaje się mało możliwe ale tak samo możliwe było 40zł 3 tygodnie temu. Pamiętajmy również o "wspaniałych" wynikach finansowych spółki. Osobiście uważam że najaktywniejsze fundusze podciągnęły ceny akcji przed wynikami spółki a w momencie ich ogłoszenia już były bez głównych pakietów. Teraz grają tylko dla podtrzymania atmosfery a za dwa trzy tygodnie już nie będziemy pisać o Petrolinveście :(
asasas / 95.160.98.* / 2010-03-27 14:51
Technicznie, co ty technik mechanik ? co to za p******* z tą techniką???
K.M.. / 94.136.16.* / 2010-03-26 21:22
Petroinvestor baluje za kasę jaką dostał za naganianie,gdy przyjdzie pora, wruci aby dalej naganiać,dobrze,że nie ma już tego mędy przybłędy olejwody.
wieloimienny olejwoda / 77.255.248.* / 2010-03-26 22:23
Jest tylko zmienił nick. Czyżby Jola K. tęskniła?
popis / 2010-03-26 21:20 / Bywalec forum
oczywiscie chodzi wtej pożyczce o papiery petrolinwestu
popis / 2010-03-26 21:18 / Bywalec forum
no cóz wydaje się , że dotarłem do żródła tej wywalanki lub jednego ztych co wywalają 24 03 2010 ukazał się raport bieżący KNF nr 24\2010.znajduje się tu informacja o pożyczce prokom inwestmentosoba bedąca członkiem zarządupożycza wdniu 17 03 2010 . 900000akcji na rzecz Nihonshi .AG z siedzibą w Szwajcarii w Hergiswil.natomiast osiedle wilanowskie pożyczyłna rzecz tego funduszu 300000 akcji wszysko na rok od 18.03 zaczeły się gwaltowne spadki .niesłyszałem otych szwajcarach może ktos coś wie na ich temat.ale to wszysko musialo być czescią jakiegos planu .raport ukazal się wczoraj
dodibe / 87.204.83.* / 2010-03-26 23:30
Popis, czytasz te komentarze, czytasz i jeszcze jesteś zaskoczony. Komunikat o pożyczce był wcześniej, wczoraj być może go powtórzyli. A teraz ten cud manewr w skrócie (po przeczytaniu wielu info na temat GEM-u, Petrola i pana RK-tfu). Gem i zapewne pozostałe dwa fundusz też, udzielają wsparcia finansowego w zamian za akcje. O.K.? Niby wszystko jest O.K, ale... no i tu zaczyna się cała zabawa. Najpierw pożyczysz nam akcje- tu mamy umowę pożyczki z jakimiś szwajcarami, ale poczytaj na Centrozapie-to był warunek udzielenia finansowania. My oddamy ci akcje po roku. W którymś komentarzu jest informacja o tym jak działa GEM (któraś spółka się nie zgodziła na te warunki, nie pamiętam już która, a RK zarzekał się, że Petrol nie musiał pożyczać akcji Gemowi. Gemowi- nie, ale pożyczył jakiemuś Hergi coś tam i to akurat dzień przed podpisaniem umowy z Gemem i fumflami). I teraz, Gemy, sremy mają 1 200 000 akcji, które spuszczają po cudownym kursie, a oddać je mają po roku. Jak myślisz, po jakim kursie odkupią? to był pierwszy warunek, tu jeszcze nie ma wsparcia finansowego dla spółki. Warunek drugi: nie dostają od razu akcji, dostją warranty (na obligacje musieliby zgodzić się wierzyciele, ale obligacje można zamienić na warranty- vide umowa), z ceną wymiany no, jaką? Ano nie wiadomo jaką. Cena niby jest określona w umowie, ale gdyby w momencie wymiany warrantów na akcje, cena na rynku była niższa od tej ustalonej ,to wymieniają po tej niższej. OK, pierwsza transza idzie po 19 zł., ale teraz mają już razem 2 500 000 szt. akcji. Tzn. nie mają, bo puścili w obieg. Muszą na bieżąco sprzedawać, żeby nie przekroczyć 5%. W umowie jest jeszcze mowa o nieodpłatnym przekazaniu funduszom 1 200 000 akcji (może to te pożyczone, w natłoku niedomówień i zagmatwań, trudno to ocenić). A teraz zobacz, w serii V wypuszczają ponad 17 mln akcji, a do tej pory było ich niecałe 30 mln. Ups!!! Kwota wsparcia, jak mówił Gryciuk, czy jak mu tam, wystarczy Petrolowi na 2 lata, ale umowa z fundami ma być wykonana do 2014 roku.
Gdzie w tym wszystkim interes Rysia? Ano w tym, że on akcje za frajer. Dopóki firma jest w obrocie, można drukować nowe akcje. Szum medialny wokół "ropy" sprawia, że cały czas nowi doją się nabrać na ten szwindel zwany "super okazją". Tu naprawdę nie chodzi o ropę. To jest to samo, co z biotkiem. Coś robić trzeba, żeby móc drukować i sprzedawać nowe akcje. To jest najlepszy biznes tego pana-tfu. Prokom- sprzedany, biotek- strata za stratą, Petrol- sami wiemy. Sorki, ale ja już nie mam złudzeń. Żadna analiza nie ma tu najmniejszego znaczenia. Smutne. Róbta co chceta, ale nie miejcie złudzeń, że zadziała coś racjinalnego, albo że jak tryśnie ropa, to ohoho. Wielka d..a
Tylko jak z tego gówna wyjść?
zorak / 2010-03-26 20:12 / Bywalec forum
Petrolinvestor poleciał do Kazachstanu.
Potrzebuje konkretów z miejsc odwiertów.
zorak / 2010-03-26 19:58 / Bywalec forum
Brakuje ducha w narodzie
posiadacz jednej akcji (1,5 wypowiedzi) / 84.10.54.* / 2010-03-26 19:54
lub płasko............
posiadacz jednej akcji (jedna wypowiedż) / 84.10.54.* / 2010-03-26 19:53
raczej w górę .......
posiadacz jednej akcji (pół wypowiedzi) / 84.10.54.* / 2010-03-26 19:51
w poniedziałek będą loty ..........
PETROLINVESTOR- gdzie jesteś / 77.255.248.* / 2010-03-26 19:47
Tak naganiałeś na kupowanie i teraz cisza?
Czyżbyś już 4 raz zmienił zdanie i napiszesz nam ,że po 10zł to wszyscy by mieli szansę??
gierek / 84.10.196.* / 2010-03-26 19:18
gdyby byla mozrliwosc w poniedzialek przez inwestorow z naszego podworka niesprzedawanie papieru po obecnych kursach mozna by bylo zobaczyc kto tak naprawde kreci , proponuje jeden dzien czyli poniedzialek
supersticious / 60.53.167.* / 2010-03-28 07:34
Tak dobra propozycja, wszyscy gracze z forum nie beda kupowac ani sprzedawac.. super, ile masz akcji dziecko? 50?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy