PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
Mały investor / 87.205.202.* / 2010-03-17 12:30
Tak na spokojnie, gdy już opadły emocje.
Czas pokaże, czy Petrolinvest jest warty 100zł, bo na razie mam mieszane uczucia.
Po wczorajszej euforii, przyszedł czas na refleksję.Petrolinvest oddaje TOTAL -owi 80% najlepszej koncesji( 50%+ 30% po znalezieniu ropy),czyli zostaje 20%. Poczytajcie dokładnie dzisiejsze infa i później się podniecajcie. Zresztą widać to po kursie. Euforii nie ma.
ropniak / 109.243.46.* / 2010-03-17 13:45
jeśli oddał 50% za 70mln to te 20% jest warte 28mln usd dzielone na 22mln akcji to daje
Ekhm... $1.2 na akcje czyli trochę ponad 3zł i dalej drukują! będzie po 18gr jak bioton niedługo, jak zarobić wydobywając papier :D nie wątpię że to geniusz ale w rodzaju gatesa :)

Się podnieciłem czytając forum ale nigdy z powodu podniety nic nie kupię:)

tak amica skoczyła... ale amica nie wydrukowała ani jednej akcji od 5lat! a petrol nadrukował x4. Geniusze marketingu zaprawde:)
jester_seven / 77.222.249.* / 2010-03-17 13:00
chyba lepsze 20% koncesji na ktorej bedzie wydobycie, niz 100% na ciaglych poszukiwaniach.....Znaków zapytania jest jeszcze duzo, ale obrót jest chyba zbyt znaczący, zeby uwierzyc ze OIL przechodzi katharsis ;)
petrolinvestor / 77.113.248.* / 2010-03-17 12:59
Kolego nie oszukuj. Jak Samsung ogłosił jedynie kupno fabryk Amiki, która miała same długi i stała na skraju bankructwa, to cena skoczyła z 3 pln do 36pln, a Ty się zastanawiasz po ile będzie Petrolinvest? Teraz gra idzie o przejęcie tej spółki, a nie o samo wydobycie ropy. Przyjedź na walne zgromadzenie, a usłyszysz mój wniosek o sprzedaż Petrolinvestu. I tyle na ten temat.
petrolinvestor / 77.113.248.* / 2010-03-17 12:04
bo ona cały czas jest finalizowana, gra toczy się oczywiście o cenę konwersji pożyczki na akcję. Jeśli będzie 130pln, a dziś spokojnie można wyrokować nawet taką cenę, to w końcu wszystcy którzy kupowali kiedyś Petrola i przetrzymali odzyskają kasę i o to chodzi. Jeśli miało być 35pln, a jest 40pln, a do tego jest TOTAL, to EBOiR i tak zarobi krocie, bo cena 130pln oddaje jedynie stan oparty na prognozach zaniżonych pokładów ropy, a jeśli wszedł TOTAL właśnie teraz tn. że wie dużo więcej tzn. wie co tam jest i jak to wydobyć jak najszybciej. Przecież i tak po info o pierwszym wydobyciu cena wzrośnie do 100pln czy tych 130pln, więc należy spokojnie poczekać. Jeżeli p. Krauze mówi prawdę, a ostatnio każda jego obietnica okazuje się prawdziwa to też rozpoczęcia wydobycia na początku kwietnia będzie zgodna z prawdą. A więc przez te najbliższe 2 tygodnie można spokojnie dociągnąć cenę do 100pln i ogłosić początek wydobycia. Czuję, że tak będzie. Piszę dużo, bo nigdy nie zarobiłem takiej kasy tak szybko, a kupowałem kilka tysięcy akcji.
Kazek ze spychowa / 2010-03-17 12:19
Gratuluję. Wczoraj zrealizowałem swój zysk i po sesji żełowałem,że się pospieszyłem ale dziś sprzedałem wszystkie inne akcje i zakupiłem też parę tys. tyle ,że po ok.40 .Teraz jakoś jestem spokojny i czekam na dalsze wzrosty.
petrolinvestor / 77.113.248.* / 2010-03-17 13:03
dobrze zrobiłeś, tylko obserwuj codziennie. EBOiR ma ogłosić decyzję w przyszły wtorek i wtedy poznamy cenę końcową. Poza tym musimy się zebrać i pojechać na walne zgromadzenie Petrola do Gdyni, będzie gorąco, a ma byc już w kwietniu. Im więcej drobnych pojedzie tam, tym lepiej dla nich, bo w końcu p. Krauze nas zobaczy i usłyszy.
Kazek ze spychowa / 2010-03-17 13:32
Jestem za. Mieszkam blisko Gdyni.Problem w tym,że obecnie przebywam w Stanach i wracam dopiero w maju. Ale może będzie jeszcze okazja do spotkania się w grupie (drobnych) akcjonariuszy . To dobry pomysł ,, w kupie siła,,:)
bandi79 / 2010-03-17 11:28 / Bywalec forum
Panie i Panowie!!
Sluchajcie Pana PETROINVESTORA!!!bo kolega ma racje...Ci, ktorzy pisza ze ktos ubiera leszczy to powinni sie pukac w czolo...
Pytanie nastepujacej tresci - kto to jest leszcz...?ten kto ma w portfelu 200k pln czy moze 500k a moze ten co ma 3k..?prawda jest taka ze leszczami jest 80% "INWESTORÓW"wiec jak czytam te smieszne komentarze w stylu...ubieranie leszczy...pisanych przez nich samych to smaic mi sie chce...ktos kto inwestuje na gieldzie w dluzszej perpektywie min 3 lata jest "INWESTOREM" a nie "LESZCZEM" leszcze barowe..a tym czasem RESPECT dla P."Petroinwestora"..widac ze gosc zna sie na tym, czytam mnostwo Twoich komentarzy i jestem pod wrazeniem.....ja kupuje pod inwestycje a nie spekulacje..do zobaczenia na min.200pln..- nie bawem.
wilczusia / 83.15.119.* / 2010-03-17 11:13
inwestowałam w inną firmę , ale jak zobaczyłam wasze wypowiedzi, a zwłaszcza petroinvestora to teraz się zastanawiam czy nie kupić teraz po tej cenie akcji o których tutaj mówicie,Czy to jest dobry moment na zakup tych akcji , czy na pewnio nie stracę?
petrolinvestor / 77.113.248.* / 2010-03-17 11:12
w Petrolu dotyczą złóż, które Francuzi znają, gdyż wydobywają ropę w tym samym regionie i wiedzą, że bardzo szybko ruszą tam z wydobyciem. Moim zdaniem szaleństwo dopiero przed nami. Rozmowy z EBOiR przeciągają się, bo prawda jest taka, że teraz to Petrolinvest już nie potrzebuje EBOiR i walka dotyczy ceny. Każdy wie co będzie, jeśli pojawi się info o tej cenie 130pln za akcję. A dlaczego ma się nie pojawić. Total jest wyceniany kilka razy więcej, biorąc pod uwagę jego zasoby, w porównaniu z Petrolinvestem, więc początek wydobycia zbliży cenę do 200pln lub 300pln, takie są fakty, a to że EBOiR miał zapłacić 130pln, kiedy akcja kosztowała 60pln czy 80pln nie ma znaczenia, bo liczy się to co jest dziś, a teraz każdy wie, że początek wydobycia ropy jest bliski. Drobni inwestorzy nie kupują 10milionów akcji za póltora miliarda złotych, to giganci przejmują akcje Petrolinvestu.
petrolinvestor / 77.113.248.* / 2010-03-17 10:54
więc cena Petrola będzie szybko rosnąć. Ekonomiści francuscy są podporą władz EBOiR, a TOTAL kupuje Petrola, przypadek? Na pewno nie. Gospodarka Francji zależy od ropy rosyjskiej i kazachskiej, a Francja ma fantastyczne stosunki z rządem Kazachstanu, więc losy Petrolinvestu są w dobrych rękach. Ciekawe kto sprzeda teraz po 40pln, jeżeli za tydzień będzie super info, a za 2 tygodnie początek wydobycia. Jak to się dzieje, że Petrola skupują fundusze inwestycyjne właśnie teraz, niektóre zbliżają się do 5% udziałów. Ciekawe prawda?
wiem10 / 2010-03-17 11:12 / Tysiącznik na forum
Porównuję się cenę obecną do tej co była wcześniej, obecnie nikt nie liczy ile przybyło akcji od czasów jak petrol był po 100zł i więcej.

Myślę że teraz masowo ruszy produkcja akcji.
sceptyk007 / 89.174.238.* / 2010-03-17 10:53
idioci.
ta akcja nie jest warta nawet 10zł
wystarczy spojrzeć na c/z c/wk i jaki jest wolumen akcji w obrocie
ale kupujcie...
Legionnaire / 2010-03-17 11:01
Wiesz w ogole co oznaczaja wskazniki c/z i c/wk?? Mam wrazenie, ze nie jestes doedukowany. Poczytaj troszke, prawda Cie wyzwoli.
azja / 2010-03-17 10:45 / portfel / Obserwator
a teraz pochwalmy sie wyczuciem - kto z was ma dłużej petrola???
Ja od 488 dni trzymam i dokupuje.
Ciesze sie , że właśnie się ruszyło bo teraz calkiem ta kasa zaczyna ladnie wyglądać.
Pozdrawiam
Legionnaire / 2010-03-17 10:41
Jesli juz skladamy podziekowania, to ja dziekuje TEVES-owi, bo on wlasnie napisal mi, by zwrocic uwage na Petrolinvesta. Dzieki!
myslpiotr1 / 2010-03-17 10:32 / Bywalec forum
Dziękuję petrolinvestorowi. Byłem sceptyczny ale dałem się przekonać i mam już 20% zwrotu. Coś jednak jeszcze będzie z tych akcji i cena 200 zł może się pojawić kiedyś. Gratuluję wyczucia!!! Pozdrawiam
petrolinvestor / 77.113.248.* / 2010-03-17 10:26
a inwestorzy chcieli płacić po 200pln, 300pln, 500pln bazując na analizach dotyczących tych złóż. P. Krauze nie zna się na wydobyciu ropy i przez lata doproawdził do załamania, ale teraz po wejściu EBOiR i francuskiego Total kierunek może być tylko jedny, bo EBOiR i Total mają fantastyczne kontakty z rządem Kazachstanu, a przede wszystkim znają się na finansowaniu i wydobyciu ropy, bo Total działa tam od lat, a do tego jak pisałem kilka tygodni temu podpisał umowę o współpracy z największą firmą wydobywczą w Kazachstanie. Uwaga: nie dajcie się już podpuścić na oddawanie akcji po niższej cenie, bo te 130pln jest naprawdę realne, wręcz oddaje jedynie wstępną wartość posiadanych zasobów ropy. A jeżeli tej ropy będzie kilka razy więcej POMYŚLCIE DLACZEGO TOTAL WSZEDŁ WŁAŚNIE TERAZ DO PETROLA, JEŚLI SAM MA TAM TYCH ZŁÓŻ MNÓSTWO. Prawda jest taka, że p. Krauze już nie rządzi w Petrolu i na walnym zgromadzeniu w kwietniu przekonamy się o tym. Nie oddawajcie już tanio akcji, bo nowe super wiadomości już we wtorek 23 marca. Przekonacie się, że 63pln to będzie dopiero początek marszu na północ. Jeżeli fundusze chciały 3 lata temu kupować akcje po 300pln, to teraz tym bardziej myślą o tej cenie i dlatego już dziś skupują po 40pln,a co tydzień dorzucą 20pln, aż będzie te 200pln lub 300pln. A jeżeli EBOiR istotnie skonweruje udziały w Petrolu po 130pln już za kilka dni, to te ceny poznamy już wkrótce. Pozdrawiam Cieszę się, że kilka tysięcy inwestorów dzięi moim wczorajszym wpisom dokupiło akcje wczoraj na spadkach i zarobiło dziś bajońskie sumy. Obyśmy szli dalej w tym samym kierunku. Ja będę nadal poszukiwac dobrych informacji dla Was tzn. dla Nas. Najważniejsze aby nie dać się wypłoszyć teraz i nie oddawać już akcji, bo dobre info dopiero przed nami i to już b. blisko. Kto wytrzyma podziękuje.
Legionnaire / 2010-03-17 10:34
EBOiR zgarnie akcje w cenie bliskiej cenie rynkowej, a moze i taniej. Dostac akcje za 40zl a za 130zl jest roznica... W cenie 40zl EBOiR dostanie 3 razy wiecej akcji, a chyba o to mu chodzi, by miec jak najwiecej, a nie jak najmniej.
petrolinvestor / 77.113.248.* / 2010-03-17 09:46
EBOiR prawdopodobnie podpisze ostatecznie umowę w przyszły wtorek,a jeżeli w zapisach pojawi się ta sławetna cena 130pln za akcję, to ......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Oby tak było! Poza tym, jeżeli wartość zasobów Petrolinvestu w Kazachstanie wycenili na 2 miliardy 700 milionów dolarów, to cena 130pln przy obecnej ilości 22 milionów akcji jest jak najbardziej pewna.
petrolinvestor / 77.113.248.* / 2010-03-17 09:42
ponieważ EBOiR 2 lata temu miał zainwestować właśnie 130pln za akcję, a od tamtego czasu dużo się zmieniło i to na lepsze. Ja dokupuję cały czas i nie narzekam.
Legionnaire / 2010-03-17 10:43
2 lata temu Petrolinvest stal duzo wyzej niz teraz... I przez to EBOiR chcial kupic po 130 - taka byla cena na rynku.
jachok / 82.160.17.* / 2010-03-17 09:24
Metoda wiekszego glupca idzie ciekawe jak dlugo i ciekawe kto tym glupcej zostanie z workiem akcji na stracie??
Legionnaire / 2010-03-17 09:33
Trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc;) Poki co jest dobrze, wiec tylko patrze, ale zlecenie jest gotowe jakby co.
czarnybond / 2010-03-17 09:28
Potwierdzam, zawsze chetnie czytam opinie petrolinwestora, wnioski zostawiam i tak sobie ale jego opinie sa bardzo ciekawe
Sindar / 2010-03-17 09:29 / Bywalec forum
Nom..mnie to rowniez bardzo cieszy ;]
Sindar / 2010-03-17 09:30 / Bywalec forum
tym bardziej ze ja mam akcje jak kosztowaly 18 zl ;] heh.
modest / 88.199.25.* / 2010-03-17 09:20
Peroinvestor!!! Twój wczorajszy optymizm spowodował,że wielu wytrzymało napięcie i nie sprzedało. Dziękujemy;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy