PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
Legionnaire / 2010-03-17 09:02
Ciekawie kiedy pusci;) Jesli zejdzie do 40,03 to powinien.
Legionnaire / 2010-03-17 08:40
Na poziomie ok 40,03 jest 21%, ciekawe czy przewodniczacy sesji pusci powyzej...
Legionnaire / 2010-03-17 08:44
W teorii moze przytrzymac kurs do zamkniecia sesji i dzisiaj nie pohandlujemy;)
pospiech / 188.47.116.* / 2010-03-17 08:25
stawiamy na ilu dzis skonczy ja stawiam 39,90
czarnybond / 2010-03-17 08:20
NO i sie zaczyna dzisiaj znowu jazda, emocje gwarantowane
GramiMam / 2010-03-17 06:51
Historia z Immoeast pasuje jak ulał do perspektyw petrola, a nawet i lepiej mi się to widzi gdyż immo miał i ma duże problemy wewnątrz spółki. Sytuacja Petrola wydaje się klarowniejsza i stawiam na 90zł w 3 miechy.
petroinvestor / 79.163.54.* / 2010-03-17 00:47
EBOR to tylko przygrywka. Spółka podpisała umowę z jednym z czterech największych koncernów naftowych na świecie.
9 marca "PB" informował, że EBOR będzie finansował Petrolinvest w formie pożyczki zamiennej na akcje. Z naszych informacji wynikało też, że EBOR jest współinwestorem, a jego zielone światło uruchomi napływ kolejnych około 50 mln USD do spółki, tym razem od zagranicznych funduszy inwestycyjnych zza oceanu.
Dzień po naszej publikacji Ryszard Krauze, główny właściciel Petrolinvestu, na pytanie "PB", czy pojawienie się EBOR w Petrolinveście zachęci inne instytucje finansowe do inwestycji, odpowiedział:
"Oczywiście, że tak. Zanim EBOR zdecydował się zainwestować duże pieniądze w Petrolinvest, przeprowadził w nim półtoraroczny due diligence. To powinno wzmocnić zaufanie kolejnych inwestorów do naszej spółki. W tym kontekście już niedługo można się spodziewać ciekawych informacji."
Francuski romans
Doskonale wiedział, co mówi. Wczoraj spółka podpisała umowę inwestycyjną z kolejnym partnerem. I nie chodzi o amerykańskie fundusze inwestycyjne. Do spółki z Ryszardem Krauzem wszedł francuski Total, jeden z czterech największych koncernów naftowych na świecie. Z naszych informacji wynika, że Francuzi będą partnerem Petrolinvestu na EmbaJugNieft (Emba), najbardziej perspektywicznym złożu w Kazachstanie. Nie udało nam się ustalić, ile zainwestuje. Strony o szczegółach mają poinformować w środę rano (17 marca) przed rozpoczęciem sesji.
Nie trzeba jednak wielkiej wyobraźni, żeby stwierdzić, że ten alians oznacza przełom dla Petrolinvestu, a inwestorzy giełdowi tak naprawdę dopiero mogą otwierać szampana, choć świętują już od pięciu sesji. Po informacji o umowie z EBOR notowania akcji spółki wzrosły z około 19 zł nawet to 36,8 zł, czyli niemal podwoiły cenę. Zwyżkom towarzyszyły bardzo duże obroty, które sięgnęły nawet 190 mln zł. Średni sesyjny obrót w tym miesięcy do 73 mln zł, a kwartale zaledwie 22 mln zł. Od dwóch dni cena akcji już nie rośnie, trzyma się w okolicy 33 zł. To najwyższy kurs od października ubiegłego roku. W lutym akcje spadły poniżej 13 zł. Najdrożej, pięć dni po debiucie w lipcu 2007 r., akcje kosztowały nawet 842 zł. Potem było już tylko gorzej.
Podwójne zabezpieczenie
W Kazachstanie toczy się walka o surowce naturalne. Tamtejszy rząd systematycznie próbuje wzmocnić swoją pozycję w kluczowych sektorach gospodarki, w tym w energetyce, nabywając udziały w dużych przedsięwzięciach zarządzanych przez zagraniczne konsorcja. Wśród stosowanych metod są też. oskarżenia o naruszanie prawa, umów oraz szkodliwy wpływ na środowisko naturalne.
Petrolinvest z akcjonariuszem w postaci EBOR może być jednak spokojny o przyszłość. Bank jest bowiem największym inwestorem zagranicznym w Kazachstanie poza sektorem naftowym. Wpompował w gospodarkę już 2,4 mld EUR, co zmobilizowało kolejne inwestycje przekraczające 5 mld EUR. Uratował też płynność sektora bankowego. W tej sytuacji trudno sobie wyobrazić, aby kazachscy politycy zrobili jakąkolwiek krzywdę Petrolinvestowi.
Francuzi też zadbali o bezpieczeństwo swoich inwestycji. W październiku 2009 roku, podczas wizyty prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego, Francja i Kazachstan podpisały 24 umów dotyczących współpracy w sektorze energii atomowej oraz eksploatacji złóż ropy i gazu. Ich wartość oszacowano na 6 mld USD. Total wraz z GDF Suez zawarły m.in. umowę z państwowym KazMunaiGas na objęcie 50 proc. udziałów w złożu gazowym Khvalynskoye. Yves-Louis Darricarrere, szef pionu poszukiwań i produkcji w Total jest szefem Kazachsko-Francuskiej Rady Biznesu.

http://www.pb.pl/2/a/2010/03/16/Total_z_Petrolinvestem
Żbik / 95.41.185.* / 2010-03-16 23:48
Niezłe info..:D Dobrze, że się dzisiaj nie dałem wyleszczyć..;)
cold / 77.88.144.* / 2010-03-17 08:15
ja trzymam heheh cale 418 sztuk dalej - szkoda ze nie mam fufu aby wiecej zainwestowac ale jak widze rano o 0815 plus 11% to niexle ;) jeszcze raz dzieki za info tutaj widac dobrzy fachowcy pisza
GramiMam / 2010-03-16 23:53
A ja sie dałem i sprzedałem 60% po 31.49
mmm333 / 79.163.54.* / 2010-03-17 00:01
A ja kupiłem 7000 od 31,40 do 32,05 mniam,
sato / 80.48.231.* / 2010-03-16 23:21
QRWA DZISIAJ DOKUPIŁEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!właśnie przeczytałem
Duży investor / 87.205.202.* / 2010-03-16 23:10
CZYTAĆ!!!
http://www.pb.pl/2/a/2010/03/16/Total_z_Petrolinvestem
Ciekawe jak jutro się otworzy. Ja obstawiam +30%
Legionnaire / 2010-03-16 23:24
Moze sie otworzyc max 21%;) Tak w szczegolowych zasadach obrotu gieldowego:) Pozniej moze byc nastepne 21% od poziomu otwarcia:D
aper / 79.163.54.* / 2010-03-16 23:10
9 marca „PB” informował, że EBOR będzie finansował Petrolinvest w formie pożyczki zamiennej na akcje. W ciągu kilku sesji kurs spółki skoczył o 75 proc. Tymczasem już we wtorek spółka podpisała umowę inwestycyjną z kolejnym partnerem. Do spółki z Ryszardem Krauze wszedł francuski Total, jeden z czterech największych koncernów naftowych na świecie.

Z naszych informacji wynika, że Francuzi będą partnerem Petrolinvestu na EmbaJugNieft (Emba), najbardziej perspektywicznym złożu w Kazachstanie. Nie udało nam się ustalić, ile zainwestuje. Strony o szczegółach mają poinformować w środę rano (17 marca) przed rozpoczęciem sesji.

Puls Biznesu, pb.pl,16.03.2010 22:41
Legionnaire / 2010-03-16 21:32
wnp.pl (Marcin Szczepański) - 16-03-2010 12:00
Według prezesa Petrolinvestu Pawła Gricuka działalność spółki w Kazachstanie wzbudziła zainteresowanie międzynarodowych koncernów działających w obszarze poszukiwania i wydobycia ropy i gazu. - Firmy te są zainteresowane współpracą z nami głównie ze względu na postęp jakiego dokonaliśmy na kazachskich koncesjach - twierdzi Paweł Gricuk.
Nie wiadomo jednak czy w grę wchodzi sprzedaż udziałów w kazachskich złożach, czy też zaangażowanie Petrolinvestu w nowe projekty.

- W momencie IPO nie mieliśmy jakichkolwiek potwierdzonych zasobów ropy. W tej chwili Petrolinvest ma ponad 2 mld baryłek zasobów perspektywicznych a także pierwsze zasoby potwierdzone (o statusie P1 i P2) w ilości 500 mln baryłek - mówi prezes spółki. Jego zdaniem jest to duży sukces i dobra baza do dalszych prac na posiadanych koncesjach.
- Myślę, że to iż Petrolinvest jest polską firmą pomaga nam w działalności poszukiwawczej. Jesteśmy poza pierwszą ligą krajów obecnych w tej branży, do której należą USA, Chiny czy Rosja, a tym samym nasza obecność nie wzbudza takich kontrowersji. Daje nam to komfort pracy i poczucie, że jesteśmy Kazachstanie mile widziani - podkreśla Paweł Gricuk.

Przypomnimy, że Petrolinvest nawiązał w ubiegłym roku współpracę strategiczną z PGNiG. Dotyczy ona również działalności w segmencie upstream. W pracach poszukiwawczych i wydobywczych spółka ma korzystać w pierwszym rzędzie z doświadczenia spółek z grupy kapitałowej PGNiG.
pertolek / 79.163.54.* / 2010-03-16 21:10
No to dzisiaj chyba wszyscy zobaczyli jak się wyciąga akcje od nerwowych ludzi, zapora na 25k i cena leci a panikaże wywalaja po parę groszy taniej. Całe szczęscie że rynek się wyprzedał tak mocno że nie udawały się pułapki z zapory na kilka tysięcy akcji na sprzedaż ( przeważnie 25k lub 10k) i spro akcji zostało im wykupione, nauczka :) i musieli niezle podciągać kurs aby odzyskać te koszyki. Z tego co widzę jutro nie będzie już numeru na zaniżanie wartości akcji niewielu się może nabrać na to. Nie wiem czy wzrosty duże czy małe, ale myslcie nadal jak dzisiaj i dobrzę bo z tego co widziałem to spekulacja oddała w dużej częsci na -5 czy -7% .
petrolinvestor / 77.114.134.* / 2010-03-16 20:51
jeszcze podpisana, więc pewnie negocjacje odnośnie ceny trwają. Myślę, że 35pln za akcję zostanie zaakceptowana, bo 130pln to chyba dopiero po pierwszym przemysłowym wydobyciu ropy. A na tym etapie EBOiR na pewno się nie wycofa, co najwyżej dostanie najlepsze warunki jakie zechce, bo p. Krauze wie, że fiasko rozmów to powrót do stanów południowych i niżowych, a tego nikt już nie chce. Pozdrawiam.
petrolinvestor / 77.114.46.* / 2010-03-16 16:09
zamiany pożyczki na akcje. Ostateczna cena jest ustalana i dlatego nie ma dalszego marszu w górę, bo EBOiR chciał kiedyś objąć akcję po 130pln, a teraz mówi się o 35pln. Jak umowa zostanie podpisana to wtedy poznamy prawdę. Pozdrawiam.
Mivchal, / 78.131.205.* / 2010-03-16 19:51
i jak zwykle z tą spółką, jedna wielka ściema, matactwo itp, chyba zarząd się wystraszył, że pójdą z torbami, jak kurs spadnie poniżej 10 PLN i coś musieli wymyślić, stąd pewnie ten komunikat z EBOIR, kto wie, czy po dwóch latach cały czas nie są na etapie wstępnych rozmów
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy