PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
petrolinwestor / 95.40.88.* / 2009-09-29 23:15
oraz EBOiR. W tym celu porządkuje się sprawy formalno-prawne, takie są fakty. Stawiam tezę, że rzeczywiście na początku października tj. pojutrze dowiemy się, że spółka została doinwestowana. Wtedy kurs wzrośnie z pewnością. Ja też kupiłem po 38pln i liczę na przynajmniej 50pln. Wszystko jest możliwe, bo gdyby to była zła spółka to nie porządkowałaby spraw prawnych przed dalszą ekspansją. To są tak wielkie koszty, że coś jest na rzeczy tzn. szykuje się ogłoszenie poważnej decyzji. Jeśli jutro znów cena wzrośnie o kilka procent to ta decyzja jest już znana tym dobrze poinformowanym. Karty zostaną odkryte już za kilkadziesiąt godzin lub kilka dni.
kwiatek... / 2009-09-29 23:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja kupowałem drożej ale mimo to myśle że spółka będzie w tym tygodniu dużo wyzej:)
kwiatek... / 2009-09-29 19:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
29.09.2009 19:09
depesze
PETROLINVEST SA spełnienie się warunku dot. zawartych znaczących umów warunkowych

Raport bieżący 84/2009

Zarząd PETROLINVEST S.A. ("Spółka"), w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 53/2009 z dnia 25 czerwca 2009 informuje, że w dniu 29 września 2009 roku otrzymał zgodę banku Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna ("PKO BP S.A."), działającego jako Agent Kredytu udzielonego Spółce na podstawie umowy kredytu z dnia 21 marca 2007 roku z późniejszymi zmianami, na realizację przez Spółkę poniżej wymienionych czynności wynikających z umów zawartych w dniu 25 czerwca 2009 roku z panią Tatianą Pilipienko, panem Sergiejem Dokuczajewem oraz panem Aidarem Mardanszynem ("Nabywcy") ("Umowy Zbycia"), o których Spółka poinformowała we wskazanym powyżej raporcie.

PKO BP S.A. wyraził zgodę na:
(i) zbycie łącznie 59,999% udziałów w spółce OOO Siewiergeofizyka z siedzibą w Uchcie, Republika Komi, Federacja Rosyjska ("Siewiergeofizyka") ("Udziały Siewiergeofizyka"), na rzecz pani Tatiany Pilipienko - 24,999% udziałów w spółce Siewiergeofizyka, pana Sergieja Dokuczajewa - 10% udziałów w spółce Siewiergeofizyka; oraz pana Aidara Mardanszyna - 25% udziałów w spółce Siewiergeofizyka;
(ii) zbycie łącznie 59,99% udziałów w spółce OOO Nieftiegeoserwis z siedzibą w Uchcie, Republika Komi, Federacja Rosyjska ("Nieftiegeoserwis") ("Udziały Nieftiegeoserwis"), na rzecz pani Tatiany Pilipienko - 24,99% udziałów w spółce Nieftiegeoserwis, pana Sergieja Dokuczajewa - 10% udziałów w spółce Nieftiegeoserwis; oraz pana Aidara Mardanszyna - 25% udziałów w spółce Nieftiegeoserwis; oraz
(iii) zbycie łącznie 59% akcji w spółce ZAO Peczora-Petroleum z siedzibą w Uchcie, Republika Komi, Federacja Rosyjska ("Peczora-Petroleum") ("Akcje Peczora-Petroleum"), na rzecz pani Tatiany Pilipienko - 24,50% akcji w spółce Peczora-Petroleum, pana Sergieja Dokuczajewa - 9,75% akcji w spółce Peczora-Petroleum; oraz pana Aidara Mardanszyna - 24,75% akcji w spółce Peczora-Petroleum.
(iv) umorzenie zadłużenia OOO Siewiergeofizyka, OOO Nieftiegeoserwis oraz ZAO Peczora-Petroleum względem PETROLINVEST S.A.

Wydanie zgody przez PKO BP S.A. w przedstawionym powyżej zakresie stanowiło jeden z warunków wykonania Umów Zbycia.

Jednocześnie, w związku z otrzymaniem powyższej zgody, Spółka w dniu dzisiejszym udzieliła na rzecz PKO BP S.A. oraz Banku Gospodarstwa Krajowego, tytułem zabezpieczenia umowy kredytu z dnia 21 marca 2007 roku, dodatkowego zabezpieczenia w postaci przelewu wierzytelności pieniężnych o zapłatę premii przysługujących PETROLINVEST S.A. z tytułu Umów Zbycia. Łączna maksymalna wartość premii, do której zapłaty na rzecz Spółki zobowiązani będą Nabywcy, w przypadku spełnienia określonych warunków dotyczących odkrytych węglowodorów, wynosi 42 mln USD.

Umowa przelewu wierzytelności ma charakter umowy znaczącej ponieważ wartość praw będących przedmiotem przelewu przekracza 10% kapitałów własnych Spółki.
gruzian / 195.225.68.* / 2009-09-29 21:43
Dobre info powinni podciągnać na 50pln:)
Tomcio62 / 2009-09-29 19:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Teraz trzeba poczekać tydzień -po spadkach odkupimy bo tu promocje są co kilka sesji,a 3 kwartał też przyniesie straty .Na silniejsze wzrosty trzeba poczekać do twardych danych,gdy ropa popłynie.Jutro z rana pewnie trochę wzrośnie bo muszą ubrać leszcza,a potem normalka spadnie o 2 zł niżej tj 36. Ot cała zabawa.
kwiatek... / 2009-09-29 16:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Petrola ładnie ktos dzisiaj zbierał jest szansa na wyższe poziomy:)
czażasty / 83.5.192.* / 2009-09-29 17:13
ale jesteś naiwny . Nie widzisz co sie dzieje na rynku a to dopiero preludium!!!
kwiatek... / 2009-09-29 17:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś zaczyna się dziać....
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/355668,spolka_corka_pgnig_chce_od_petrolinvestu_3_mln_dol.html
augustek / 83.5.192.* / 2009-09-29 16:32
Mylisz się brachu ! to sygnał do wzrostów przy ogólnym trędzie spadkowym ,-zawsze musi być jakiś rodzynek-
olinv / 83.5.192.* / 2009-09-29 16:30
Drobnicam dała sie ubrać w 40,50 a jutro jazda na 35 zł tam też są moje oferty kupna albo jeszcze niżej.
Bronek spekulant / 149.156.63.* / 2009-09-29 13:49
Niestety dzisiejszy wyskok we dlug mnie wpisuje sie w trend spadkowy. Dzis pewnie skonczy w okolicy 40zl a potem znowu spadek jeszcze nizej, znaczy sie ponizej 38zl. Poprostu kolejne wystrzaly petrola sa coraz nizsze i nie sa wstanie odwrocic tendencji spadkowej na tym papierze. Nie ma co sie podniecac. Gratulacje dla tych co kupil po 38 i sprzedali dzis po 40zl. Ja ciagle czekam w okolicach 35zl.
Jandega / 2009-09-29 16:48
czekaj ,czekaj Bornek hahaha
Floot / 195.225.68.* / 2009-09-29 14:07
Trzeba było Petrola kupować po 38pln w tym tygodniu spokojnie byś sprzedał po 45pln....Jesteś leszczem dla mnie Bronek...
petrolinwestor / 95.40.174.* / 2009-09-29 11:28
biznesmenów (Krauze jest w składzie) na początku października 2009r. czyli za 3 dni, dlatego kurs zaczyna rosnąć. Przecież tę decyzję zapowiadali właśnie w tym terminie więc zaskoczenia nie ma, ciekawe tylko co zdecydowali dyrektorzy EBOiR - zobaczymy po cenie i obrotach dziś, jutro i pojutrze. Jeśli trend zwyżkowy się utrzyma to ostatni dzwonek na kupno, a jeśli wrócą spadki to ewakuacja, bo będzie zjazd. Zgadzam się jednak, że szykuje się wystrzał w górę i stąd krzywa infiormacja o długu, którego nie było i duży wzrost dziś. Petrolinvest trzeba uważnie obserwować przez te 3 dni i jeśli cena przekroczy 45pln to można już chyba coś przewidzieć, bo to jest przekroczenie punktu oporu. Choć jeśli będzie 45pln to może pójść bez ograniczeń bo dokumenty z EBOiR potwierdzają, że negocjowana jest cena 130 pln. Wzrost cen paliwa i kryzys w Iranie sprawia, że EBOiR musi być zainteresowany Petrolinvestem w Kazachstanie, bo może to być złoty strzał, oczywiście jeśli będzie tam ropa, ale każde dziecko wie że eksperci EBOiR dokładnie sprawdzaja tamten teren i doskonale wiedzą czy to ma sens czy nie. Warto poczekać i sprawdzić czy ryzyko się opłaciło czy nie. Ja też mam nadzieję na sukces Petrolinwestu, bo kupiłem te akcje po 38pln i myślę, że zarobię przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy pln. Trzymam kciuki za posterów z tego blogu, bo czuję że wszyscy mamy akcje Petrola.
Tomcio62 / 2009-09-29 10:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a ja wiem ,że co 4-6 tygodni daje zarobić 15 proc. ,a co 2 5 proc.,to już pisałem/poczytajcie posty/ i tak jest.
Tomcio62 / 2009-09-29 10:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Swoje zarobiłem i znów czekam promocji
kierowca / 95.40.174.* / 2009-09-29 10:43
tak jak jest zapisane w umowach przedwstępnych z potencjalnymi inwestorami i EBOiR Zresztą negocjacje z EBOiR są naukończeniu i myślę, że wkrótce zacznie się ostra jazda w zależności od decyzji EBOiR w górę lub na południe. Osobiście uważam, iż będzie sukces, bo EBOiR wszędzie głosi, że chce wpomagać włśnie prywatne inwestycje w Europie Wschodniej. Poza tym wystarczy pomyśleć ile już Krauze wniósł do spółki, żeby zrpzumieć, iż nie opłaca mu się jej zniszczyć. Prędzej odsprzeda ją inwestorowi za zwrot poniesionych nakładów, co przy obecnej wycenie i tak da powyżej 50 pln za akcję, czyli tyle ile zapłacili inwestorzy ze Szwajcarii.
kwiatek... / 2009-09-29 10:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Petrol potrafi zaskakiwać myśle że papier musi być zebrany dokładnie a póżniej jazda w góre:))
Bronek spekulant / 95.155.92.* / 2009-09-28 22:18
A ja ciagle bede Wam przypominal ze mam ustawione zlecenia kupna na poziomie 35zl.
Mieczyslaw / 2009-09-28 23:54 / Uznany Gracz Giełdowy
jak jutro zostanie przelamane wsparcie to i w tym tyg kupisz

bedzie bujac , nie mam ale czuje, nie ma zadnego pozytywnej informacji z tej spoleczki

obseerwuje sobie ja ostatnio , ale fundamenty kiepskie
Robson__ / 2009-09-29 00:06
Fundy kiepskie, ale to spółka ,która może ruszyć w góre po nawet małej plotce o tym że znaleźli rope lub znalazł sie inwestor . Dlatego uważam że warto mieć mały pakiet w swoim portfelu inwestycyjnym
kwiatek... / 2009-09-29 07:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Komus zależy aby kupić oila tanio:(
Mieczyslaw / 2009-09-29 19:51 / Uznany Gracz Giełdowy
no i wsparcie wytrzymalo :)
Robson___ / 83.20.198.* / 2009-09-28 23:39
Ciekawe czy jak wzrośnie cena do 40 to będziesz taki cierpliwy i twardy:)
kwiatek... / 2009-09-29 07:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Cierpliwość jest ważna na Petro:))
Tomcio62 / 2009-09-28 10:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
JAK jest naprawdę z petrolem to wie Rysiek ,a my gramy jak w totku, ja inwestuję tu 10-czasami 20 proc. kapitału.Jak zbankrutuje to /taka karma/ ale on ma teraz duża szansę iść do góry. Biorąc pod uwagę zaangażowanie kapitałowe firm inwestycyjnych sądze że zarobię.
Tomcio62 / 2009-09-28 16:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziś dokupiłem po38 iczekam na wzrosty , popatrzcie na wykres 3 mies.- co działo się po małych obrotach/a są mizerne/ gdy się zwiękrzą poprawią cenę.
sokol13 / 2009-09-28 21:24 / Bywalec forum
ja nie wiem czy prawie 9 mln obrotu to taki mizerny obrot..
marek_mm / 64.22.71.* / 2009-09-28 08:51
nowakowski to naganiacz i oszust !!!!!!
Co to za firma i pozostałe Krauuzego, która tak traktuje sowoich akcjonariuszy,stosuje wobec nich wilcze prawa,jak najdalej od Krauzłego i jego spółek..
nowakowski / 77.115.88.* / 2009-09-28 11:43
gościu to ty jesteś oszustem bo wchodzisz tu a podobno cie nie interesują spółki Krauzego!? prawda jest taka, że jeśli istotnie na początku roku 2010 Petrolinvest zacznie wydobywać ropę na skalę przemysłową to cena może skoczyć nawet do 500 pln i takie są fakty. każdy inwestuje własne pieniądze i nie można obrażać ludzi na tym forum bo to ich decyzje. Ja uważam teraz w 100% że Petrol pójdzie w górę, bo jeżeli nie zaszkodziła mu spekulacyjna plotka o małym, dziwnym długu, to czekamy tylko na info o pierwszym transporcie ropy i pozamiatane. Radzę nie czytać postów gości którzy obrażają innych, bo to strata czasu. Kraje arabskie też kiedyś były biedne i pisano że inwestycje tam to ryzyko, a teraz ropa płynie i Arabowie finansują wiele bogatszy państw od siebie. Petrolinvest wzrośnie do 500pln, jeśli zacznie sprzedawać ropę. A jeśli tej ropy nie będzie to wtedy ryzyko inwestycyjne przyniesie porażkę.
nowakowski / 95.40.40.* / 2009-09-28 00:20
jeśli Petrolinvest ma wycenę rynkową 600 mln pln to z pewnością Krauze spłaci w pon ten dług 3 mln pln. jeśłi tego ie zrobi tzn że dogadał się z kimś aby wypłoszyć leszczy a za moment ogłosi że ma inwestora strategicznego i sprzeda mu udziały np po 50pln jak zrobił to miesiąc temu(sprzedał Szwajcarom). nie ma zadngo zagrożenia dla tej spółki, bo Szwajcarzy kupili akcje za kilkadziesiąt milionów franków płacąc po 50 pln za akcję, więc nie pozwolą się oszukać Panu Krauze, prędzej to oni przejmą Petrolinvest i szybko pokażą jak się wydobywa ropę. Jeśli miałby upaść Petrolinvest to z chwilę wszstkie spółk Pana Krauze również (Bioton, Polnord, Prokom itd.) a na to on nigdy nie pozwol. Ja założę się, że chodzi o wyrzucenie leszczy i sprzedaż ich akcji za wysoką cenę, a komu to się okaże za kilka dni.
Janek Waliza / 77.253.70.* / 2009-09-27 18:48
Zpieliscie pasy -jutro lecicie lotem koszacym w dol.A mowili ,ze Ryski to fajne chlopaki.Tez tak myslicie ?
rekin big / 77.115.88.* / 2009-09-28 11:47
janek waliza skupuje akcje Petrolu, bo nagania na spadki a ich nie ma. Uwaga na janka walizę, bo jego komentarze nie sprawdzają się, a jeśli tak to odwrotnie do treści, czyli jeśli przepowiedział wielkie spadki, to będzie odwrotnie i cena pójdzie już niedługo do 500pln.
gloraw / 195.225.68.* / 2009-09-27 19:27
Panowie myśle ze ktoś celowo chce zdołowac kurs aby się tanio obkupić...Jeszcze troszke i dadzą wycene 0...Cwaniaki nie dajcie się oszukać złodzieją...Trzeba mieć swoje własne zdanie panowie...Immoest tez miał być bankrutem i zobaczcie sami jak urósł.......
Janek Waliza / 77.253.70.* / 2009-09-27 19:39
Pocieszaj sie dalej marzycielu ,zyj zludzeniami
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy