PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
oszukany przez zarząd / 178.43.181.* / 2012-06-03 12:40
JAK W IMIĘ PRAWA OSZUKANO DROBNYCH INWESTORÓW !
Czy warto napisać o tym książkę ?
nane / 46.113.39.* / 2012-06-03 10:48
pytania: dlaczego banki poszły na układ i przedłużyły termin spłat ich zobowiązań? dlaczego total chce wpłpracy? celowo nie mówi się o shiraku i koblandach bo tam już jest wiadomo banki czują zarobek i się układają tu toczy się walka lub jakiegoś rodzaju tasowanie zasraci mają za dużo papy to mogą być ;słupy" ale w świetle prawa trzeba wywołać chaos by główny akcjonariusz powiększył swój portwel i pewnie info w drodze to są tylko moje własne przemyślenia, 20% portwela z tego pozostało niecałe 50% więc zaryzykuje i pozostawie, poczekam na dalsze wydarzenia, oczywiście czytam wypowiedzi na forum i biorę pod uwage każdego z was. pozdrawiam i do jutra!
Geolog 2 / 77.254.106.* / 2012-06-03 10:27
Ja nie namawiam do kupna OIL ale tym, którzy mają stratę 70-90% radzę aby przed sprzedażą zastanowili się co zamierza zrobić główny udziałowiec.

Zastanawiam się czym ja się kierowałem kupując spółkę po średnio 7,60 o ile pamiętam dobrze i sprzedając ze stratą ok 30%. W międzyczasie trzymałem akcje jak było po 11,00 zamiast sprzedawać.

Wiedziałem że to spółka spekulacyjna ale wierzyłęm że Richardo naprawdę chce znaleźć ropę i że są duże szanse że ją znajdzie lub wręcz że znalazł.

Logiczne argumenty nie przemawiały do mnie.
Ja otrzeźwiałem dopiero w sierpniu 2011 jak Richardo ogłosił kolejną ostatnią emisję. Pamiętam jak wyliczyłem w nocy że kurs powinien spaść o połowę. Nie spadł a ja sprzedałem natychmiast dziekujac za przypływ rozumu.

W stosunku do Richarda są 2 główne zarzuty i setki małych.
Zarzut Nr 1 związany jest z koincydencją czasową komunikatów i sprzedaży akcji przez PI/OW/RK oraz ostatnio przez Tabacchi i Masashi (inaczej Dystrybuszi Naiwniaczi). Niezawisły sąd mógłby uznać że dokonywano manipulacji kursem w celu sprzedaży z zyskiem.

Zarzut Nr 2 w mojej ocenie nie do obrony przez Richardo to objęcie cennych aktywów łupkowych. Pytanie, które powinien zadać KNF, sąd i prokurator jest tylko jedno: na jakiej podstawie wyceniono wartość nabywanych aktywów i czy na to była zgoda udziałowców.

W jakiej sytuacji jest OIL ? Zdesperowanego człowieka który biegnie do lombardu zastawiając resztki majątku - tak nalezy ocenić współpracę z Totalem. To dramat. W te złoża wsadzono setki milionów a oddaje się je za ułamek wartości. To dowodzi rozpaczliwej sytuacji OIL.

Ale najważniejszą kwestią jest Shyrak-1.
Są 2 rozwiązania:
- oni wiedzą już że wydobycie komercyjne niemożliwe lub okażę się to za kilka tygodni. Wartość akcji OIL minus 30 groszy. Co mj ulubiony Francuz Bertrand zrobi z cennymi aktywami łupkowymi ? Sprzeda za 1-5 mln złotych albo sprzeda je syndyk za pół miliona.

- jeśli jednak w Shurak-1 okaże się że wydobycie jest potencjalnie możliwe (opróbowanie OK) to kurs może wzrosnąć spokojnie do 3 złotych. To teoretycznie mogłoby zupełnie zmienic stuację fundamentalną spółki.

A Richardo może to rozegrać następująco: NWZA nowa emisja 200 mln akcji... kurs OIL nurkuje do 10-20 groszy (na plusie a nie na minusie nie martwcie sie). Richardo zbiera te akcje na dnie, sam obejmuje akcje nowej emisji poprzez zakup cennych aktywów łupkowych co da mu przy kursie 30-40 groszy możliwość nabycia 200 mln akcji za w sumie do 20-30 mln złotych.
Na końcu okazuje się że ma 70% akcji OIL za groszę.
Inwestorzy nie mogą się nadziwić że kurs idzie na 6-7 złotych a Richardo wraca na salony.

I tym którzy mu źle życzą mówi... Panowie można było przyjechać na WZA lub NWZA zagłosować przeciw, zażądać zaprotokołowania sprzeciwu i zablokować w sądzie emisję.
A tak to mnie w d.pocałujcie teraz.
madry_po_szkodzie / 89.229.79.* / 2012-06-03 08:44
To już koniec teraz to tylko równia pochyła. Ucieczka totalna. Patrząć na to to dziwię się, dziwię się że Pan prokurator nie puka do Rycha.
KNF nic nie robi ciekawe. Czyli czekają na moment i wchodzą do gry. Już z Rychem się umówili. Wchodzimy do spółki i kurs spada na 0,01 zł odkupimy i sprzedamy po 50 gr. Za to Rychowi damy spokój.
robik11 / 77.255.244.* / 2012-06-03 07:22
skromne nasze fundy kasujam pozycje zostanie pko bgk a rysiowi skarpetki na licytacji
simbalo / 93.154.227.* / 2012-06-03 23:30
" rysiowi skarpetki na licytacji " ?????????????
Rozbawiłeś mnie.Cóż.....też inwestor,z tym, że
mniej świadomy.
res / 92.20.37.* / 2012-06-03 01:55
Nie zgadzam się z opinią Geologa drugiego, a wręcz uważam ja za niebezpieczną, dlatego, że zawiera ona ukryta sugestię, że kurs tego śmiecia może wzrosnąć o 200 - 300%, więc jest to tak naprawdę ukryta zachęta, żeby zainwestować w ten papier! Oczywiście, pisze on, że sytuacja spółki jest tragiczna, ale jednocześnie, świadomie lub nie, nie wiem, pisze, żeby wyjść z niego jak wrośnie te 200 - 300%, czyli przekonuje, nie wprost tylko dookoła, że wzrosty będą, a skoro tak to świadomie lub nie, nie wiem, przemyca takie przesłanie, żeby kupować! Skoro ma wzrosnąć przecież... Chytre, nie imputuję złych intencji, ale, przykro mi, tak to wygląda, dlatego uważam opinię tę za niebezpieczną.
Otóż stawiam dolary przeciw orzechom, że kurs na pewno tyle nie wzrośnie, wręcz przeciwnie, spadnie do poziomów groszowych i to szybko. Żadne info tu nie pomoże, bo wiarygodność tej spółki jest zerowa, po prostu i nikt, przynajmniej na większą skalę, nie da się już na to nabrać - doskonale pokazują to ostatnie dni. Co do nowej emisji, to będzie i to naprawdę duża przy groszowym kursie akcji inaczej być nie może, a wtedy to już cena 0,0... coś tam. Także jak najdalej od tej spółki!!! Jeżeli chodzi o akcjonariuszy, to jedynym w tej chwili rozsądnym i dającym jakiekolwiek nadzieje na chociaż częściowe zadośćuczynienie jest szukanie jakichś rozwiązań prawnych. Niektórzy obawiają się, że to jeszcze bardziej pogrąży kurs akcji, a ja się pytam - a teraz rośnie? Wydaje się, że tu już nie ma nic do stracenia, bo co można było stracić już zostało stracone.
siła spokoju / 87.206.0.* / 2012-06-02 18:58
Zgadzam się z Geologiem 2, iż super informacja, która podbije kurs jeszcze będzie. Oczywiście nie musi to być informacja prawdziwa, ale kurs może rozruszać. Za takim scenariuszem przemawia fakt, iż Krauze dotychczas nie sprzedał akcji, które otrzymał za darmo z tytułu zakupu 3 koncesji od Eco Energy. Skoro ryzykował tak dużo, a przecież głównie na tej transakcji wyłożył się w całości i raczej nie wykpi się od zarzutu działania na szkodę spółki to przecież nie po to, aby teraz bezczynnie patrzeć jak akcje zbliżają się do wartości 1 grosza. Bankowcom też musiał coś pokazać, aby przedłużyły kredyty. Docelowo będzie jednak tak jak napisał Geolog 2. Wydobycie zarówno ropy jak i gazu kosztuje krocie, a Petrol nie ma kasy zaś złodziej Krauze zaufania wśród potencjalnych kontrahentów. Porozumienia biznesowe będą takie jak z Totalem, za 1 odwiert 50% wartości złoża, za 2 dalsze kolejne 30% wartości. Dla Petrola nie wystarczy więc nawet na spłatę długów, a jeszcze przecież koszty utrzymania pracowitego Zarządu i Rady Nadzorczej. Przyszłość więc czarna. Pocieszające tylko to, że również dla Krauzego. Zbliża się dzień kiedy o 6 rano zapukają do jego drzwi smutni panowie i rozpocznie się rachunek sumienia. Skoro Mubarak doczekał się w wieku ponad 80 lat to i Krauze zdąży
Geolog 2 / 77.254.106.* / 2012-06-02 17:23
Uwaga Geologa - ostatnia
Zobacz wątek

geolog 2 / 77.253.169.* / 2011-10-12 22:36

usuń

GRatuluje wszystkim , ktorzy mają papier - ja postanowiłem już się nie bawic w Petrol mam za słabe na to nerwy.

Ja niestety przegrałem bo nie mam akcji mogłem dużo zarobić ale zwątpiłem.... naprawdę gratuluję wszystkim którzy papier trzymali.

Wszystkim którzy tak się udzielali na forum - starym bywalcom - chciałbym od siebie na koniec przekazać jedną wiadomość.

Petrol jutro sprzedać.

Proszę posłuchajcie mnie. Kieruję to do wszystkim rozpalonych głów. W szale zakupów pamietajmy o wycenie wartości rynkowej.
130 mln akcji x powiedzmy 10 złotych... daje 1,3 mld złotych.

Nadal sytuacja jest bardzo bardzo niepewna na rynkach światowych. Opróbowanie będzie za kilka miesięcy.

Odwiert nadal jest bardzo głęboki. Nadal jest tylko 40-48% prawdopodobieństwa sukcesu i nadal ogromne ryzyko porażki.
Moja prognoza na jutro jest taka: otwarcie około 5-max 6 złpotych potem lekko w dół i do końca dnia może 8 złotych. Sprzedajcie przy tych wartościach.

Jeśli nie jesteście w stanie sprzedać załóżcie zlecenie SL jak tylko kurs zajdzie wysoko.

Jeśli nie jesteście w stanie sprzedać wszystkiego sprzedajcie połowe.

Przy tak dużym wzroście będzie ogromna rzesza tych, którzy kupili po 3 złote i zysk 100-150% w jeden dzień to.... wiecie sami.
Nie myślcie o tym, że macie po 13 czy po 20.... Nie patrzcie się ile już było. Wazne z jakiej wartości startujemy. I od tego liczcie procenty.

Ale decyzje każdy podejmuje sam.
Mądry inwestor wyciąga wnioski z własnych błędów i błędów innych.

Za zarobione pieniądze kupcie lepsze auto, pamiętajcie o najbliższyvh żeby oni też coś mieli z tych wielu miesięcy oczekiwania nerwów.
A ci którzy akcji nie mają niech sobie odpuszczą. Po prostu. Jest wiele innych akcji z mozliwością zysku.
To jest moja prywatna uwaga każdy decyzje podejmuje sam. Życzę wszystkim mądrych decyzji i pamietajcie o kulturze wypowiedzi na forum. Nigdy nikogo nie obrażajcie. Nie warto.
Geolog 2 / 77.254.106.* / 2012-06-02 17:13
Moi drodzy inwestorzy
wierzący w Monsieur Bertranda i jego Szefa.

Wydaje mi się że przy tych poziomach nie będzie już nowych emisji bo kurs spadnie natychmiast do 40-50 groszy.

A przecież Wciskaczi Naiwniaczi (Richardo de Knuro) nie będzie z siebie robił ketyniaczi kompletaczi.

Muszą puścić jakiś naprawdę dobry news.
I wtedy trzeba przy ok 2-3 złotych ostatecznie opuścić ten papier.

Prosiłem Was sprzedajcie papier po 4-5 złotych jak było super info (ja już wtedy akcji nie miałem i żałowałem że nie mam).

Ale mnie nie posłuchaliście.

Ale nie martwcie się Monsieur de Knuro coś wymyśli dla Was.Właściwie dla siebie ale możecie też skorzystać.

Cieszę się z jednego:nawet wyznawcy OIL już wiedza że trzea grać tak jak de Knuro: wywalać na zwyżce bo będzie taniej.

W mojej ocenie akcje OIL są warte ok -30 groszy (minus) - wszyscy posiadacze powinni się jeszcze dorzucić do spłaty zobowiązań.

Nie ma żadnej nadziei na gaz łupkowy i koncesje. Po prostu nie ma tutaj 1-10 miliardów kasy. To papierki bez wartości kupione przez de K. za dziesiątki milionów akcji OIL które swoim zwyczajem przez Słupaczi sprzedał naiwniaczi.

Jeśli chodzi o Shyrak-1 gdyby cokolwiek nadawało się tam do wydobycia to de K. nie robiłby takich numerów ze Słupaczi.
predicament / 89.70.136.* / 2012-06-02 17:04
Takim obrotem (sytuacji) powinna się zająć GPW, bo albo jesteśmy okrajani (czysta spekulacja), albo p. Krauze w brutalny sposób zarabia na zniżkach. Gdy kurs będzie niski może(sic!) dokupi parę milionów do już posiadanych.
Scenariuszy może być kilka lub kilkanaście z bankructwem włącznie.

Pozdrawiam (nabity w butelkę przez swoją głupotę)
;;;; / 46.134.200.* / 2012-06-02 16:25
ile za prawa reke knura ?
siła spokoju / 87.206.0.* / 2012-06-02 14:04
Dzisiaj akcjonariusze Petrola są w przysłowiowej kropce, albo w milczeniu znosić złodziejstwo Krauzego w obawie, iż każda reakcja organów ścigania dodatkowo zdołuje kurs spółki, albo też powiedzieć stop i taka reakcję uruchomić. Był czas, iż można się było łudzić, iż Krauze ma jakiś pomysł, aby spółkę wspomóc. Obecnie widać jasno jak na dłoni, iż jedynym pomysłem Krauzego jest wyduszenie ostatniego grosza z akcjonariuszy. Złodzieja jak się nie walnie pałką w łeb to nie zrozumie o co chodzi. Tak samo wstrząsu wymaga Krauze. Jest to jedyny sposób, aby cokolwiek odzyskać, tym bardziej, iż w jednym szeregu do płacenia za pomoc w złodziejstwie ustawią się wszyscy członkowie Zarządu oraz Rady Nadzorczej. W każdym razie będzie to gwarancja, iż przestaną udawać biznesmenów i uzyskają miano pospolitych złodziei i oszustów
sila SPOKOJU / 46.169.245.* / 2012-06-02 10:52
Pozew zbiorowy w przypadku Krauzego to jest ostatnia głupota. Przy umiejętnościach obsługi prawnej Krauzego oraz sposobie dzialania polskich sądów można się spodziewać, iz sprawa zakończy się w okolicach 20 lat , kiedy Krauze wszystko poukrywa. W mojej ocenie jedynym skutecznym sposobem na Krauzego jest doniesienie do prokuratury. Tylko wtedy jest jakaś szansa, iż znajdzie się prokurator , któremu będzie się chciało i zamknie łobuza, a przy okazji zabezpieczy jego majątek poukrywany w rożnych zakątkach świata
qwqwq121 / 81.190.104.* / 2012-06-02 13:05
Pozew zbiorowy nie ma najmiejszego sensu sami pomyślcie co by to dało .

DALSZE SPADKI petrola - a nie o to chodzi

Ja mam nadzieję(matka moja:) że p. Krauze ma jakiś plan chyba wydobycie juz wkrótce , ale wkrótce to dla NAS inwestorów to teraz a nie najbliższy rok.

Zarząd petrola musi teraz coś wymyśleć konkretnego tj. wydobycie ropy i po trzech miesiącach przedstawienie konkretnych zysków .

Bo jak będą czekali z tym jeszcze kolejny rok to sami pomyślcie o ile akcje przez rok potanieją , i wybisie o 1000 % nic dla nas nieda . 10 gr za akcje razy 1000 % = 1 zł .

Taki jaki obecnie jest kurs .
Krzycho 100 / 178.37.1.* / 2012-06-02 11:14
Czy żeby napisać post musisz podszywać się pod kogoś innego??? Pozew zbiorowy=adwokat=prokurator.
Gdybyś był prawdziwą "siłą spokoju" to byś takich głupot nie pisał!!!
sila spokoju / 87.206.0.* / 2012-06-02 14:06
i jeszcze jedno, piszę pod tym nickiem od wielu lat, nigdy nie używałem innego
Krzycho 100 / 77.254.115.* / 2012-06-02 15:49
Zauważyłem tylko że jest "siła spokoju" i "siła SPOKOJU" dlatego pomyślałem,że to dwie różne osoby.
Zwykle odzywasz się jako "siła spokoju" z samych małych liter:-)
sila spokoju / 87.206.0.* / 2012-06-02 18:48
przepraszam, tym razem byłem tak wkurzony, iż mi ręka poleciała
sila spokoju / 87.206.0.* / 2012-06-02 13:02
jest to tylko moja opinia w tym zakresie, żyjemy jednak w wolnym kraju i każdy może zrobić co cechce
luak / 109.110.199.* / 2012-06-02 00:07
Doczytalem sie ze szykuje sie pozew zbiorowy pzeciw rudemu czy ktos wie jak i z kim sie skataktowac chce sie dolaczyc
Krzycho 100 / 178.37.1.* / 2012-06-02 09:36
Tu masz linka do strony:
http://petrolinvest-pozewzbiorowy.cba.pl/
Tytus Romek / 62.244.130.* / 2012-06-02 01:11
Przeciez wiesz,że rudemu nic nie zrobią. Zastanów się po co zatrudnił syna generała (tego od WSI)do rad nadzorczych swoich spółek.
okradziony przez ZGP / 77.115.26.* / 2012-06-01 22:46
sprzedając nam te akcje! Ciekawe jak będzie wyglądac postępowanie upadłościowe? Ciekawe czy wtedy poznay technologię oszukiwania tysięcy uczciwych POlaków? Czy dowiemy się kto wpadł na taki pomysł, aby podac fałszywe dane o tej inwestycji i sprzedac akcje za kilka miliardów złotych nie robiąc nic w zamian? Ciekawe gdzie podziały się te pieniądze? Kto ujawni prawde o tym przekręcie 20-lecia na gpw, przestępstwie które bobiło nawet wyczyn Universalu i oscylator obywateli Izraela o nazwiskach Bagsik i Gąsiorowski, nie wspominająco Bezpiecznej Kasie Grobelnego! Oni nie mają żadnych szans z pomysłem Pana Krauze i powyżej wymienionych Panów, którzy doprowadzili do utraty miliardów złotych kilkanaście tysięcy Polaków!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy