PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
ggggg / 83.18.33.* / 2012-04-24 08:01
dzis test 1,65 lub 1,60
Peak / 178.37.143.* / 2012-04-23 22:53
Obserwując od kilku miesięcy co wyprawia się na Petrolu czy Biotonie zastanawiam się nad charakterem takich ludzi jak Krauze czy Guern.
Nie ulega dla mnie wątpliwości, że świadomie grają oni przeciwko współudziałowcom (m.in. przeciw drobnicy takiej jak my). Argumenty?
1. Pomimo mojej jeszcze relatywnie niskiej wiedzy o giełdzie, czytam różne opinie i co widzę? Wciąż tu się sprawdzają mechanizmy wyprowadzania pieniędzy (ups, przepraszam - rozszerzania działalności o strategicznie atrakcyjne inwestycje), które wiele miesięcy temu opisali na różnych forach i artykułach inni, mądrzejsi ode mnie ludzie. Oczywiście co niektórzy powiedzą, że wiatraki, że łupki, że to jest wielka, długoterminowa i skomplikowana wizja przyszłości. Ja jednak wierzę w coś takiego jak brzytwa Ockhama (chodzi o to, że najprostsze wyjaśnienie jest zazwyczaj tym prawdziwym).
2. Pokażcie mi chociaż jednego, poważnego ekonomistę czy maklera, który napisałby coś pozytywnego o tych różnych "perspektywicznych przedsięwzięciach". Pomijam tu "ekspertów", dla których szczytem możliwości jest "jutro odjazd!!!! Pociąg zatrzyma się dopiero na xx złotych!!!! A tak w ogóle po ile kurs?"

A więc tacy ludzie jak RK czy BLG budzą się rano i kombinują. Pominę tu na razie sprawy sumienia. Zastanawia mnie to, czy mają oni jakiś kontakt z normalnymi (czytaj przyzwoitymi) ludźmi? Może ograniczają się do ścieżki willa-garaż-samochód-garaż w firmie? Czy mają w ogóle odwagę przejść się po zwykłym chodniku, bez ochrony? A może na wakacje jadą w najdalszy zakątek świata, modląc się uprzednio do Pana Ciemności, aby nie było tam Polaków?

Z całą pewnością nie są głupi. Mają więc świadomość, że ludzie wokół nich: pracownicy, maklerzy i d..powłazy (których ja pieszczotliwie nazywam Toudi - taki jeden z bajki którego nawet jak w tyłek kopnięto, to i tak mówił "moja miłościwość jest dla mnie łaskaw") dużo wiedzą o funkcjonowaniu firmy i szefostwa. Dlatego nasi bohaterowie, wchodząc do biura czy na bal, muszą wiedzieć, że za fasadą uśmiechów i żartów WSZYSCY wokół mają ich za (eufemistycznie rzecz ujmując) "złych ludzi" i jedyne co ich obchodzi, to to czy sami nie padną ofiarą ich "przedsiębiorczości".

Nie wiem czy nasi dwaj mają dzieci, nie chce mi się nawet tego sprawdzać. Jeżeli tak, to ja widzę dwa scenariusze. Jak dziatwa ma trochę rozumu, to gdy dorośnie i zrozumie jak i za co to wszystko jest zbudowane, to swoich rodziców znienawidzi. Jak wdadzą się w ojców, to za lat parę, zagrabią majątek a staruszków w ramach oszczędności w kartonowych trumnach pochowają.

Jak by nie patrzeć, to mi jest trochę żal RK i BLG. Nie widzę bowiem możliwości aby KTOKOLWIEK z szczerości serca (a nie pustej kieszeni) ich doceniał i powiedział, że to dobrzy ludzie.
Taka mała uwaga, przeznaczenie nawet dużej sumy brudnych pieniędzy na cele charytatywne, takiej opinii z całą pewnością nie zmieni.

P.S. Tylko proszę darować sobie wpisy z cyklu "nie bądź płaczka, trzeba było zainwestować w coś innego, to jest gra dla dużych chłopców". Wiem co to znaczy zaryzykować i stracić. Tak to już jest, nie ma ryzyka, nie ma zabawy. Ale co innego jest jeżeli Ty i partner/partnerzy razem, uczciwie walczycie aby osiągnąć cel a co innego gdy partner jedną rękę wyciąga do Ciebie aby przybić interes a drugą kradnie Ci pieniądze z kieszeni.
wac / 46.186.74.* / 2012-04-24 07:32
tak , a na innych spółkach radość, wig 20 leci na pysk...masz jakiś pomysł na odrobienie strat to podpowiedz- może budowlanka?...petrol przynajmniej nie ogłasza upadłości a też nikt nie wnosi wniosku o upadłość, banki czekają kolejne 2 lata.....jak się nie podoba wystarczy sprzedać i z głowy.
Peak / 178.37.143.* / 2012-04-24 09:27
Aha, jeszcze jedno w sprawie
petrol przynajmniej nie ogłasza upadłości

Jak myślisz, czy jeżeli w Petrolu ostatnią możliwością wyciągnięcia pieniędzy od akcjonariuszy będzie ogłoszenie bankructwa, to czy zarząd się zawaha?
Hmmm, niech pomyślę......
Peak / 178.37.143.* / 2012-04-24 09:02
I czemu mnie tak atakujesz? Przecież nie szydzę z tych który tu tracą/stracili (sam do nich należę). Napisałem luźny tekst o złych ludziach i tyle.
Nie śmiałbym tu się wymądrzać w co należy inwestować (brak mi tego tupetu, charakterystycznego dla maklerów). Mogę jednak podać kilka argumentów pod rozwagę a dotyczących Petrola:
1. Spójrz na wykresy. Ty mówisz, żebym się cieszył, że nie siedzimy w budowlance. Innym razem można będzie się cieszyć, że dobrze, że to nie bankowość, bo tam dopiero wszystko leci. Potem jeszcze będzie można się pocieszać spadkami w przemysłówce, energetyce, handlu.... W innych spółkach są spadki, ale też są DŁUGOTERMINOWE wzrosty a nie dwudniowe strzały napędzane przez dziecinne infa lub animatorów rynku. Na petrolu są CIĄGŁE spadki.

2.
petrol przynajmniej nie ogłasza upadłości
. Czy to ma mnie pocieszyć? Pomyśl tak globalnie np.o DSS. Stracili płynność i złożyli wniosek o upadłość. Rozpoczęcie takiej procedury nie oznacza wcale, że na końcu akcjonariat wszystko traci. Można restrukturyzować dług, przebudować firmę,... Wyobraź sobie jednak teoretycznie, że nie idą tą drogą. Nie mają zamówień na budowy, ani na teraz ani na później. Skąd wziąć pieniądze na pensje, samochody służbowe i kawę do ekspresu? Ale mają sprytnego szefa, który dodrukowuje akcje aby zakupić bardzo atrakcyjną firmę z Koziej Wólki "Betonex". Drukuje je i przekazuje je innej tajemniczej firmie, która jest właścicielem Betonexu. Resztę sam sobie dopisz.
Czy naprawdę wierzysz w to, że gdy firma nie przynosi rzeczywistych dochodów, wystarczy utworzyć takie swoiste perpetuum mobile i wszyscy na tym zyskają?
3. Powiedz mi ile to już razy widziałeś gorące nagłówki o Petrolu? Ilu zadowolonych szefów w telewizji, którzy opowiadają trochę podrasowane historie, ale odsunięte w czasie?

Tak Ci powiem w zaufaniu, że sam bym chciał aby wszystko bardzo, bardzo wzrosło. Ale to jest trochę jak z pokojem na świecie. Chcieć to my sobie możemy.

Tak na koniec. Kolego, nie ja jestem Twoim wrogiem, tylko jak kto woli: niewidzialna ręka rynku lub szefostwo Petrola (niepotrzebne skreślić).
widłowy / 89.68.162.* / 2012-04-24 00:32
Toudi? czyżby gumisie? :D
Moim zdaniem zbyt filozoficznie podchodzisz do sprawy.
Peak / 178.37.143.* / 2012-04-24 08:09
A tak mnie wczoraj naszło :) Potraktujcie to jako dygresję, małą odskocznie od ciągłego "uwaga!!! leccccciiii!". Nie uważam, że tymi wypocinami kogoś zniechęcę czy zachęcę do akcji.
j123 / 46.134.233.* / 2012-04-23 21:59
Widac,ze czkali dlugo na ten moment by uwalic cene,Ale mogli sie pomylic z data,bo usa dzis nie spada nawet 1%.Dzisiejsze tapniecie to efekt w europie na slabe wyniki Sarkozjego i Niemiec.
sila spokoju / 87.207.23.* / 2012-04-23 21:33
Uważam, że to jest skandal, aby akcje ta Petrola tak spadały. Krauze jeszcze nie opchnął wszystkich swoich akcji, a tu taka niespodzianka. Musi sprzedawać za grosze. Oczywiście to żaden zysk dla akcjonariuszy, gdyż Krauze musi swoje zarobić i zamiast 1 miliarda wypuści w ramach nowej emisji 2 miliardy akcji. Tym razem Krauze obejmie akcje nowej emisji za udostępnienie Petrolowi patentu na przekręty giełdowe
http://i-gry.pl.tl/ / 213.238.72.* / 2012-04-23 21:23
http://i-gry.pl.tl/
markar1234 / 2012-04-23 21:07 / Bywalec forum
Przyszłość tej spółki to duży znak zapytania.
producent wideł / 31.174.80.* / 2012-04-23 21:35
na gnojowisku ot co
okradziony przez ZGP / 77.113.48.* / 2012-04-23 21:02
szykuje emisję miliarda akcji, a jak wiemy on drukuje za darmo a sprzedaje za grube miliardy i zarabia co roku miliardy złotych! Módlmy się, oby jak najszybciej cena spadła do 1 gr za akcję, bo dopiero wtedy banki udowodnią jaki przekręt finansują, gdyż będą musiały ujawnic dlaczego przełożyły spłatę ponad miliarda złotych długu firmie, której wartośc wynosi kilkanaście milionów złotych! Trzymajmy kciuki, aby od jutra co dzień cena spadała o 10%, bo tylko szybkie zejście ceny do 1 gr uniemożliwi ZGP i p. Krauze wpuszczenie na rynek tego miliarda akcji, a planują to już w ciągu kilkunastu dni! Gdzie jest prokurator, KNF i prezesi PKO BP i BGK, którzy dali kredyt bankrutowi! Przecież EBOiR i Total France piszą oficjalnie na swoich stronach, że nie podjęli współpracy z Petrolinvestem, ponieważ ten rozdrabnia akcjonariat i wartośc spółki poprzed druk miliarda akcji i oszukuje inwestorów! To można przeczytac na stronie EBOir i Francuzów, więc jeśli oni poznali przekręty ZGP i p. Krauze od podszewki, to dlaczego polskie państwowe banki pożyczły pieniądze, których nie odzyskają, albo odzyskają, gdy na giełdzie będzie miliard akcji pod super kłamliwe info, które przyniesie p. Krauze miliard złotych na spłatę długu i ogłoszenie upadłości!!!!!!!!!!!!!! To spółka 20 lecia GPW! 100 razy "lepsza" od Universalu i pozostałych wydmuszek!!!!!!!!!!!!!! P. Krauze zostanie biznesmenem 2012 roku!!!!!!!!!!
blondUSA / 83.26.138.* / 2012-04-23 19:08
ja kupilam za 666 i trzymam trwardo w koncu sie odbije
widłłowy / 89.68.162.* / 2012-04-24 00:07
źle robisz! korzystaj z okazji i "uśredniaj"! haha
eeeeeeeeeee / 83.18.33.* / 2012-04-23 19:01
PETROL lecimy szybko do 0,01
yyyyyyyy / 83.18.33.* / 2012-04-23 18:34
jutro PETROL test 1,70 i tak co dien nizej
producent wideł / 188.33.225.* / 2012-04-23 18:18
A JA SIĘ BĘDĘ ŚMIAŁ Z KRAUZEGO JAK ŚMIEĆ SPADNIE DO 1 GR HAHAHA I NIE ZAROBI Z DRUKARNI BO NIKT TYCH AKCJI NIE TKNIE
oszołom / 178.235.146.* / 2012-04-23 20:26
rk moze smiac sie z ciebie on ma kase a ty????
j123 / 46.134.233.* / 2012-04-23 17:21
CO od wczoraj zmieniło się na shiraku1.Bo nie wiem .No może tylko tyle ,że wiertnie stawiają.
widłowy / 89.68.162.* / 2012-04-23 16:59
dawać śmiecia na widły
dajcie spokój / 95.49.219.* / 2012-04-23 16:34
a tu ciągle złudne nadzieje? Pozbyłam się tej spółki z dużą stratą uratowałam jakieś marne grosze a teraz wchodzę i jest pięć razy niższa cena. Wszyscy pisali co ty robisz. Dobrze zrobiłam? Chora firma skończy tak jak bioton.Masakra.
kaka2 / 2012-04-23 16:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale na pocieszenie trzeba dodać że na KOVie też ładnie inwestorów wydymali... z prawie 2zł zeszło na 1,30 - to powinno dać do myślenia...

zdaje się że KOV i Petrol niedługo się zrównają
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy