PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
errr / 81.26.8.* / 2013-06-11 23:00
kto ostatni zamknie drzwi ???
assa116 / 188.47.249.* / 2013-06-11 22:01
Zarząd PETROLINVEST S.A. (dalej „Spółka”) informuje, że w dniu 11 czerwca 2013 roku Spółka została
zawiadomiona przez Pana Marka Pietruszewskiego, Wiceprezesa Zarządu Spółki, o rezygnacji z ubiegania się o
wybór do Zarządu Spółki po upływie kadencji, która kończy się z dniem odbycia Zwyczajnego Walnego
Zgromadzenia Akcjonariuszy zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za 2012 rok.

NASTĘPNY SPIERADLA?
roman123 / 79.187.190.* / 2013-06-11 10:15
Znowu kurs schodzi do " p.a.r.t.e.r.u "!
O _ d.u.p.e _ z takim papierem_
anoonymus / 193.105.35.* / 2013-06-11 07:55
nooo widzę, ze robią tradycyjną podbitkę bez info hahaha Tylko patrzeć jak puszczą jakiegoś "bąka" typu ze prowadza rozmowy z chinczykami alb że własnie podpisali ostateczne porozumienie z bankami co spłaty zadłuzenia lub inne nic nie warte g... i przy tej okazji słupy z cypru zaopatrzą gawiedź w jeszcze cieplutkie akcje hahahaha
14d / 83.28.212.* / 2013-06-09 13:19
podziwiam was
SB-BILILU / 46.76.69.* / 2013-06-09 11:33
WRESZCIE KTOŚ BIERZE SIĘ ZA DUPE TEMU CWANIAKOWI,JA TEGO NIE MAM ALE PRZYŁĄCZCIE SIĘ DO GOŚCIA MOŻE COŚ Z TEGO WYJDZIE POD WARUNKIEM ŻE Z CAŁYM SĄDEM PIJE WUDE TONIC NIE WSKURACIE WIEM ŻE W SĄDACH TRZEBA MIEĆ UKŁAD ŻEBY WYGRAĆ SPRAWĘ ,WIEM COŚ O TYM SWOJEGO CZASU MIAŁEM 7 O WYNAGRODZENIA PROWIZYJNE I WIEM JAK TO JEST ,MASZ PAPIERY MASZ WSZYSKTO UDOKUMENTOWANE A SĄD BESZCZELNIE SWOJE ,ILE DOSTAŁ W ŁAPENIE WIEM ,SĄDY TO TYLKO LUDZIE I PRAWO TWORZY CZŁOWIEK I NIE PIEPSZYĆ MI BZDUR O NIEZAWISŁOŚCIACH -ŚMIESZNE SŁOWO I NIE MAJĄCE NIC WSPÓLNEGO Z RZECZYWISTOŚCIĄ ....
j123 / 95.41.11.* / 2013-06-08 15:38
19 czerwca odbędzie się przeciwko Petrolinvestowi kolejna rozprawa w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Jeden z mniejszościowych akcjonariuszy spółki domaga się stwierdzenia nieważności uchwał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy podjętych 31 stycznia 2012 r.

Dotyczyły one emisji warrantów subskrypcyjnych, warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję 60 mln akcji serii E, wyłączenia prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy oraz zmian w statucie spółki.

Inwestor zarzuca, że w podjętych uchwałach nie określono grona osób uprawnionych do objęcia akcji, czego wymaga art. 449 par. 1 pkt 4 kodeksu spółek handlowych i co daje zarządowi możliwość rozdawnictwa akcji. Wprawdzie uchwała NWZA mówi o kierowaniu emisji akcji do osób posiadających warranty subskrypcyjne, ale jednocześnie nie określono grona osób, którym warranty mogą przysługiwać. Zdaniem inwestora ogólnikowe określenie przyszłych nabywców akcji „stanowi jedynie fikcję prawną, mającą na celu obejście bezwzględnych przepisów prawa".

W sporządzonej w listopadzie 2012 r. odpowiedzi na pozew członkowie zarządu Petrolinvestu wnoszą o oddalenie powództwa w całości. Argumentują m.in. „że krąg osób uprawnionych do objęcia akcji serii E został należycie i dostatecznie szczegółowo sprecyzowany poprzez nawiązanie do emisji warrantów". Grono nabywców warrantów zostało w ocenie spółki ograniczone w uchwale NWZA do podmiotów, które miał wskazać zarząd. Dodatkowo radzie nadzorczej podległa kontrola warunków emisji.

– Spółka podtrzymuje swoje stanowisko, jednocześnie informuje, że nie będzie komentowała sprawy, którą ma rozstrzygać sąd – powiedział Tomasz Tarnowski z Petrolinvestu. .
CBTN / 83.233.210.* / 2013-06-08 11:59
http://www.parkiet.com/artykul/26,1324751-Akcjonariusz-Petrolinvestu-chce-uniewaznienia-uchwal-z-2012-r-.html

o co tutaj chodzi? moze ktos to naswietlic?
sila spokoju / 87.206.0.* / 2013-06-08 10:16
Mam wrażenie, iż Krauze uważa za idiotów nie tylko rozproszony akcjonariat jego spółek ale tez Premiera Tuska i jego kolegów z rządu. Petrol dołuje totalnie i systematycznie przynosi straty, a tymczasem Prezesi Petrola oraz zależnego Siluriana sa na krótkiej liście 4 kandydatów do objęcia fotela Prezesa PGNiG - e. Przecież to są jakieś jaja, aby poważnie rozważać kandydatury pomocników największego złodzieja w historii Polski na stanowiska prawie , że rządowe. Obecnie rządząca partia już wiele razy pokazała, iż stać ją na wiele. Czyżby jednak Krauze posiadał tak mocne karty, aby zmusić Premiera do popełnienia sepuku. Ciekawe będą te najbliższe dni
j123 / 77.114.31.* / 2013-06-08 10:53
Przeciez nikt za darmo nie trzymal parasolki.A wszyscy razem to przeciez Wielcy Knajacy robiacy z nas zekow.Sami sie baluja,a dla reszty nowela budzetu.i walic zekow batem po glowach by szybciej ciagneli woz z Knajakami.Dwa scenariusze tylko abu ciagna zeki dalej i zbieraja baty,abu lapia za wozek i wywalaja ten caly obornik.
j123 / 95.40.192.* / 2013-06-07 22:55
Ważą się losy spółki Ryszarda Krauzego, która dla wielu inwestorów giełdowych okazała się jedynie mirażem zysków płynących z wydobycia ropy naftowej i gazu. Wkrótce może okazać się, że gwiazda Petrolinvestu, bo o niego tu chodzi, zgaśnie na dobre.
ZOBACZ TAKŻE

Petrolinvest sfinalizował sprzedaż kazachskiej spółki

Bertrand Le Guern: Łupki to nadal nasza szansa
Nafta: polskie koncerny z kulawą nogą
Wiesław Walendziak: polityka to zamknięty rozdział

Walne zgromadzenie akcjonariuszy tej spółki 28 czerwca ma bowiem podjąć uchwałę w sprawie jej dalszego istnienia. Do poddania się osądowi akcjonariuszy w tej sprawie zmusza władze spółki jej zła kondycja finansowa.

- Zgodnie z Kodeksem spółek handlowych, w momencie gdy skumulowane straty przekraczają wartość kapitału zapasowego, rezerwowego i 1/3 zakładowego, wówczas zarząd spółki ma obowiązek zwołania walnego zgromadzenia celem podjęcia uchwały w sprawie dalszego istnienia spółki, zatem jest to wymóg kodeksowy. Sytuacja, o której mowa w Kodeksie spółek handlowych wystąpiła w sprawozdaniu finansowym Petrolinvestu sporządzonym za I kwartał 2013 r., a opublikowanym w dniu 15 maja 2013 r. - wyjaśnia Tomasz Tarnowski, rzecznik prasowy Petrolinvestu.

Mimo to zarząd Petrolinvestu i jego rada nadzorcza opowiadają się za tym, by akcjonariusze dali spółce kolejną szansę. Obecnie największym akcjonariuszem Petrolinvestu jest Masashi Holdings (24,41 proc. akcji). Kolejny co do wielkości pakiet akcji posiada Ryszard Krauze (8,27 proc.), do kontrolowanego prze Ryszarda Krauzego Prokom Investments należy 3,14 proc. akcji, spółka Osiedle Wilanowska, kontrolowana z kolei przez Prokom Investments ma 0,89 proc. akcji, a pozostali akcjonariusze dysponują łącznie 63 proc. walorów Petrolinvestu. Z tego układu sił wynika, że to w rękach rozdrobnionego akcjonariatu znajdzie się przyszłość Petrolinvestu. Czy uwierzy on w obietnice zarządu?

Zarząd i rada nadzorcza przekonują, że Petrolinvest może jeszcze wybrnąć z kłopotów. Władze spółki zapewniają w swoich rekomendacjach, że jej strata za lata ubiegłe nie zagraża kontynuacji działalności w latach przyszłych. Spółka bowiem posiada źródła finansowania działalności w postaci umowy z Prokom Investments z dnia 20 marca 2009 r., na mocy której Prokom zobowiązał się podjąć działania, mające na celu pozyskanie na rzecz spółki finansowania jej działalności. Na 31 grudnia 2012 r. w ramach umowy pozostała do wykorzystania kwota 192 mln zł. Ponadto spółka ma podpisane trzy inne umowy inwestycyjne (z Tabacchi Enterprises z dnia 8 grudnia 2011 r. oraz z Masashi Holdings Limited (akcjonariusz Petrolinvestu) z dnia 8 grudnia 2011 r. i 1 marca 2012 r), w ramach których do uruchomienia pozostała kwota 73,2 mln zł. .
Investor_77 / 83.143.143.* / 2013-06-06 13:41
Najsmutniejsze jest to, że nikt nie ma już nic ciekawego do napisania bo ludziom sie już po prostu odechciało.
kielich / 2013-06-07 10:31
Inwestor 77 chcesz działać pisz na maila jan.gadomski1@gmail.com
nofy1234565 / 86.173.164.* / 2013-06-06 19:30
Kolego. Jestem na petrolku od 30 zł za akcje. Udało mi się uśrednić do 8 zeta. Kasa sie skonczyła. Ale to co sie wyrabia to przechodzi moje wyobrażenie o giełdzie i obrotu papierami. Na moje to wałek na całego. Przy cenie 2.4 zł dokonałem ostatnich zakupów. Jestem na minusie 60 tys. Akcje trzymam bo teraz i tak są warte grosze. Na pytanie czy dokupie jeszce. Odpowiadam stanowczo ^NIE^. Jezeli jakims cudem odzyskam 50% to biore nogi za pass i narka. Nigdy wiecej biznesu z P.Krauze. Pozdrawiam
Investor_77 / 83.143.143.* / 2013-06-07 08:20
No to szczerze współczuję. Nawet to 8 zł nie wydaje się realne, żeby podciągnęło. Wg mnie strategia uśredniania dla Ciebie była zła, bo dalej topiłeś. Niestety, nauczyłem się tego w ostatnich 3 latach. Najlepiej było wywalić przy 25 zł i przełknąć ból lub odrabiać na innych spółkach. Dziwi mnie, że wiele firm potężnie odrabia straty (np. Barlinek, Zastal, etc.) a te ścierwo w dół i wprowadza inwestorów w nerwicę informując, że będą głosować nad celowością istnienia spółki. Z drugiej strony zastanawia mnie, że po takim info akcje w zasadzie stoją w miejscu. Może ktoś je skupuje - pytanie kto, bo Rysiek i jego chłopaki to wątpię. Oni mają ich wystarczająco dużo i pewnie chętnie by jeszcze sprzedali
nofy1234565 / 86.173.164.* / 2013-06-07 11:10
10 zeta wydawalo mi sie ze nizej nie spadnie, zmylilo mnie ta cena emisyjna 10zł. Ale że bedzie to po 0,70 to nigdy bym nie pomyslał. Moze jak spadnie do 0,10 to dokupie maly pakiecik i wtedy bede miał cene srednia 2 zeta. Dwa zeta w perespektywie 2-3 lat pod warunkiem ze cos pozytywnego sie bedzie dzialo w spolce jest realne. Zastanawiajaca jest ta cisza. Brak komunikatow z dziury. Czy ktoś coś wie?
Investor_77 / 83.143.143.* / 2013-06-05 12:35
Petrolinvest S.A. Siedziba: sekretariat.rn@petrolinvest.pl
Biuro w Gdyni: sekretariat.rn@petrolinvest.pl
Biuro w Warszawie sekretariat.rn@petrolinvest.pl
Investor_77 / 83.143.143.* / 2013-06-05 09:25
Słuchajcie, zamiast opowiadać brednie i jątrzyć, może warto zapytać spółkę, co konkretnie teraz robią. Czym się zajmują (poza organizowanym walnym...:-) ). Jakie posiadają złoża, co konkretnie tam się teraz dzieje, jakie prace się odbywają, co robią managerowie Petrola, konkretnie. Bo zaczyna mnie to wszystko w.k.u.r.w.i.a.ć a szczególnie te posty, które czytam. Zero treści tylko siano. Na stronach www Petrola jeden wielki h.u.j czyli nic konkretnego. A ja jestem inwestorem i mam praco wiedzieć oraz przepytywać rządzących spółką, co konkretnie się dzieje, co robią, jakie projekty, co jest w agendzie tego tygodnia, miesiąca czy roku. Oni mają obowiązek odpowiedzieć zgodnie z prawdą. Jeśli nie, zbojkotujmy tę spółkę, zarządzających i nigdy do niej nie wracajmy.
kielich / 2013-06-06 17:38
No właśnie my robimy a Ty tylko piszesz
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 109.243.138.* / 2013-06-05 11:29
Tutaj własnie chodzi o to ze nikt nie ma prawa NIC wiedzieć
Investor_77 / 83.143.143.* / 2013-06-05 12:39
To nieprawda. Mamy tak samo prawo wiedzieć, jak posiadacze dużych pakietów akcji. Zakładam, że każdy z drobnych posiada ok. kilkadziesiąt tysięcy to kilkuset tysięcy sztuk. Wg mnie dział relacji inwestorskich ma obowiązek informować nas co się dzieje, a jeśli nic się nie dzieje, to k.u.r.w.a dlaczego nic się nie dzieje. Jak posiadacz choćby 1 akcji mam prawo wiedzieć, co spółka robi, czym się aktualnie zajmuje. Bo zorganizować walne i spotkać się i p.i.e.r.d.o.l.i.ć to i ja potrafię. Uwierzcie mi, doskonale to potrafię robić. I pewnie jestem takim samym specem od ropy i łupków jak oni wszyscy razem wzięci. A jednego z nich znam osobiście i uwierzcie mi, jedna wielka pomyłka.
xadox / 83.17.16.* / 2013-06-06 09:52
Może od ropy i łupków jesteś takim samym specem jak Oni ale od wyciągania kasy od ludzi nie mają sobie równych.
Investor_77 / 83.143.143.* / 2013-06-06 10:57
To prawda. Ale pytanie: i co w związku z tym? Jakoś w innych obszarach ludzie potrafią się jednoczyć i walczyć o swoje prawa bądź chociaż o prawo do informacji a my tylko jątrzymy i to wszystko. Może warto coś z tym zrobić, nie sądzicie?
xadox / 83.17.16.* / 2013-06-06 11:11
Gdyby to coś miało zmienić, zobacz na wał z CEDC, ktoś coś zrobił? Jak wtopiłeś to pozostało Ci się modlić by coś do tej dziury napłynęło i uznali to za rope lub ratować resztkę kasy.
arek7700 / 2013-06-04 14:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak tam Rudy ? Utopiłem jakieś 20.000, sprzedałem po 0.99 zł. Dobrze zrobiłem, bo teraz po 0,70. Rudy powinien siedzieć. Taki mamy kraj. Nie długo pewnie jak Bioton po 0,05 zł będzie papier toaletowy chodził. Ale rolka w sklepie po 0,90zł to już nawet poniżej toaletowego. Kupiłem PBG - firma zawarła miliardowe kontrakty i wychodzi z dołka, kurs szybuje do góry. Można zarobić dobrą kasę.
kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk / 91.238.142.* / 2013-06-04 17:30
Pewnie jak wchodziłeś w Petrola to też myslałeś ze mozna zarobić dobrą kase :)
PYKAŁO / 83.18.100.* / 2013-06-04 14:34
NIC SIE NIE DZIEJE
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy