PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
G-G / 94.154.30.* / 2012-03-26 10:56
powolne zbieranie od słabych w dobrej cenie niedługo coś się wydarzy !!!
czall / 217.117.142.* / 2012-03-26 10:58
no niewątpliwe coś muszą obiecać...
n... / 164.126.225.* / 2012-03-26 11:17
za dużo złych opini na forum pewnie coś zacznie się dziać, złego mamy pod dostatkiem.
j123 / 46.134.217.* / 2012-03-26 10:34
http://www.parkiet.com/artykul/32,1221414-Bioton--Petrolinvest-i-komunikacja-z-inwestorami---jak-oni-to-robia--.html
n... / 164.126.225.* / 2012-03-26 10:22
sam już nie wiem kogo tu słuchać, jedno wiem napewno nikt mnie siłą nie przyciągną i na siłe nie trzyma to moja kasa i moje inwestycje zrobie co uważam za słuszne tręd w końcu musi się odmienić. niech każdy robi co uważa to jest giełda a nie MOPS.
n... / 164.126.225.* / 2012-03-26 10:35
a może na KOV-a tam ponoć już jest OK.
nofy1976 / 86.169.112.* / 2012-03-26 01:11
brak mi słów ...... zastanawiam sie czy bylem głupi inwestując w OIL ??? Niemoge dopuscic myśli ze to wszystko było od początku ukartowane, że tak miało być, że to wszystko wielkie OSZUSTWO !!!
Moja opinia jest taka że na początku intecje P. RK były dobre ale potem sytuacja rozwijała sie nie po mysli to jest dziure trzeba było pogłebiać pogłebiać i tak bez konca, akcjonarjusze chcieli wyników szybko i teraz - natychmiast , żeby pogłebiać trzeba było płacić a to oznaczało emisję. W konsekwencji cena spadała. Jemu sie wydawało ze jszcze 100 metrów i bedzie .... a tu nie jeszcze kolejne 200 m trzeba wiercić , a tu zima za pasem, czekanie nowa emisja i znowu wiercenie i już prawie jest ale jednak jeszcze trzeba pogłebic no i infrastrukture trzeba zbudowac dla wydobycia . Bo takie stwierdzenia 3 lata temu padały! A w ostanim raporcie czytamy "ze na obecnym etapie spółka nie może zagwarantować ze przedsiewzięcie sie opłaci !!! istnieje ryzyko ze wydobycie sie nie opłaca. Kto czytał raport ten wie o czym mówie. w miedzy casie dowiadujemy sie ze firma ma nową strategię ????? ja sie pytam jak to nową strategię ? JAk ja zaczynałem inwestować to przekonany byłem że pieniądze idą na wiercenia na poszukiwanie ropy i gazu. A tu k.u.r.w.a. BOOOOM nowa strategia dewrsyfikacji czy jakos tak ??? dwa lata temu prezes mówił ze rynek gazu został uzdrowiony i terza bedzie przynosił niewielki ale staly jak że potrzebny dochód. I co g.ó.w.no prawda dalej działalność LPG przynosi strate !!! Nowa strategia
Gaz łupkowy
Farma wiatraków
I kolejna emisja pod tę nową śpiewke.

Sam niewiem co mam o tym mysleć, codziennie rano wchodze na notowania i widze - sami wiecie co. Wchodze na forum a tam banda dzieciaków z piaskownicy puszcze bąki i wzajemnie obsypuje sie piaskiem. ŻENADA. Chociaż ostatnie dni na forum są lepsze .... inteligencja wróciła.

Dodam jeszcze że jestem z tych co to będą trzymac do konca. Postawiłem wszystko na jednego konia. Jak nie dobiegnie do mety to ....lipa. Pozdrawiam wszystkich.
Nadzieja umiera ostatnia.
nofy1976 / 86.169.112.* / 2012-03-26 01:15
Sorki za literówki i błędy. Musiałem sie posilić procentami :)
nieporozumienie / 31.11.157.* / 2012-03-25 23:06
Jutrzejszy dzień da nam wiele do myślenia,pozdro
ofiara Największego Złodzieja GPW / 46.169.179.* / 2012-03-25 22:28
Ludzie tylko w sądzie udowodnimy jak p. Krauze, p. Dukaczewski i cała ta .......okradli nas z pieniędzy! Są dokumenty gdzie informowali KNF,że za miesiąc zaczynają wydobycie ropy ...i co? ....Nie dajmy się okradac! Jeśli uda nam się złożyc pozew to w sądzie z udziałem mediów tak nagłośnimy sprawę, że p. Krauze i wszyscy pozostali z imienia i nazwiska związani z Petrolinvestem m.in. prezesi PKO BP i innych spółek odpowiedzą jak oszukiwai i wyłudzali od nas pieniądze! Także Prezes Total France opowie jak ze swoim kolegą Bertrandem uknuli hasło Total współpracuje z Petrolinvestem! Ciekawa historia Total wart 20 mld dolarów współpracuje z p. Krauze, który nie ma nawet grosza na poszukiwanie ropy! Toż to było kłamstwo od początku i musimy to powiedziec głośno przed sądem! Jako akcjonariusze, którzy wypłacili przez lata p. Krauze i pozostałym...... kilka miliardów złotych pensji i sfinansowali tzw poszukiwania ropy ,łatwo udokumentujemy wszystkie kłamstwa i wyłudzenia poczynione przez p. Krauze kierującego zorganizowaną grupą przestępczą!
gtx / 213.238.111.* / 2012-03-25 23:26
LUDZIE DUŻO KRZYCZYCIE I NIC WIĘCEJ !!! JEST TAKA MASA LUDZI KTÓRZY CZUJĄ SIĘ POKRZYWDZENI. PYTAM WIĘC DLACZEGO NIC NIE ROBICIE Z TEGO CO TAK GŁOŚNO MÓWICIE. PROPOZYCJA : 1) WYNAJĄĆ GDZIEŚ W CENTRALNEJ POLSCE SALĘ GIMNASTYCZNĄ ( TANIO , I WSZYSCY MAJĄ BLISKO ) I POKRZYWDZENI ZJEŻDŻAJĄ SIĘ NA UMÓWIONY TERMIN. 2) WYBRAĆ PRZEDSTAWICIELI 3) ZROBIĆ DROBNĄ ŚCIEPĘ I WYNAJĄĆ BIEGŁEGO PRAWNIKA ( JEŚLI TAKIEGO NIE MA WŚRÓD ZEBRANYCH ) 4) SPRECYZOWAĆ, UDOWODNIĆ ARGUMENTY I TEZY I WYSTOSOWAĆ POZEW ZBIOROWY DOT. PETROINVESTU I KNF 5) W MIĘDZYCZASIE NAGŁOŚNIĆ SPRAWĘ W MEDIACH itp.
dddddd / 77.236.5.* / 2012-03-26 09:30
Popieram. Wydaje mi się, że możemy domagać się odszkodowania od Skarbu Państwa, ponieważ poprzez swoje dzialania (świadome zaniechanie kontroli przez KNF) doprowadziło do oszustwa inwestorów. Zwracam uwagę na sforumłowanie "świadome zaniechanie". Może cos to wreszcie zmieni na grajdołku ambitnie nazywanym polską giełdą.
Super King / 92.20.37.* / 2012-03-25 21:05
Nie można machnąć ręką i pogodzić się ze stratą, bo strata na petrolinveście nie jest skutkiem np. załamania się koniunktury na rynku, wręcz przeciwnie - ceny paliw, a przecież spółką paliwową jest petrol, koniunkturę mają bardzo dobrą! Strata na petrolu wynika z mega oszustwa krauzego i jego bandy, i powinni oni za to ponieść odpowiedzialność przed sądem karnym!
Geolog 2 / 77.254.107.* / 2012-03-25 20:17
Odezwę się w maju.
Życzę Wam powodzenia szczerze.

Ja nie wykluczam, że może kupię jakiś mały pakiet będę obserwował zachowanie rynku.

Ale jeśli kupię to tylko na krótko i ze zleceniem SL.
Trzeba od razu ustawić granicę strat i ich nie pogłębiać.

Nie pochwalam zachowania Pana Ryszarda.
Ale udowodnienie mu tego że działał na szkodę akcjonariuszy OIL zajmie ok 5-7 lat.
Do tego czasu albo OIL zniknie z GPW albo Pan Ryszard będzie bardzo bardzo bardzo bogaty i w swojej łaskawości zrekompensuje wszystkim straty oraz ustanowi renty dla wdów po inwestorach OIL.

Historia OIL to historia łez rozpaczy tragedii.
Strat całego dorobku życia.
Dla nielicznych udanej spekulacji.

Ja trzymam kciuki za pomyślność Shyrak-1.
Prawdopodobieństwo że kurs istotnie wzrośnie i to nie na podvbitkę tylko że odwróci się trend jest nikłe, ale większe od zera.

Pozdrawia Was Geolog 2.
Kiedyś pełen wiary dziś patrzący z boku.

Kolejne wpisy po weekendzie majowym.
Może będę Wam zazdrościł posiadania akcji OIL.
Maj piękny miesiąc w Kazachstanie też ciepło.
kinki / 83.28.139.* / 2012-03-25 22:53
Geolog prawie rok jak Cię tu nie było. Mamisz czy wierzysz?
Geolog 2 / 159.205.103.* / 2012-03-25 23:22
Sam nie wiem...

Logika podpowiada aby się trzymać z daleka.
Podbitka wyrzut, nowa emisja - stara śpiewka.
Logika wskazuje że to są niewiarygodne manewry i że kolejne Probovacci dostanie 100 mln akcji tej emisji którą już planują za... za cokolwiek.
Logika wskazuje że nic się nie zmieni.

Ale wiara podpowiada że może coś z tym Shyrakiem-1 będzie i nadejdzie wzrost o 100%.

Ja niestety nauczyłem się żeby ufać logice.

Przez swoją wiarę w Petrol zaliczyłem stratę... ale już o niej zapomniałem.
Dzisiaj mogę kupić 5x więcej akcji niż wcześniej.
Ale dzisiaj nie wiem czy warto.

Logika wskazuje żeby zostawić spółki Pana Ryszarda i tych akcji nigdy nie kupować.
Ale mam naprawdę olbrzymi sentyment do OIL.
I z radością bym kupił gdyby tylko istniała szansa że akcjonariusze po raz kolejny nie zostaną zamienieni w dawców kapitału na dalsze funkcjonowanie OIL.

Pisząc te słowa sam się zastanawiam co robić.
Nie chce mi się wierzyć żeby pozwolono aby OIL zbankrutował. Na pewno Pan Ryszard ma już jakiś plan na wypadek konieczności spłaty kredytu.
Przecież Masashi i Tabacchi wpuściło w rynek miliony akcji 2x drożej niż teraz to chyba kasę mają.

Być może Pan Ryszard będzie musiał trochę tym razem dorzucić własnej kasy (?)
j123 / 46.134.235.* / 2012-03-25 20:12
Zeby nie bylo ,ze nie ostrzegam,Przypominam co to jest spolka 'drukarnia'to producent warantow,akcji,dlaczego to jest b,grozne,bo cena caly czas leci w dol.
Geolog 2 / 77.254.107.* / 2012-03-25 19:58
Moi drodzy
ja wcale nie uważam że to jest OK i tego absolutnie nie popieram.

Sprawa zamiany koncesji poszukiwawczych wartych ok miliona złotych na 40 a potem 60 mln akcji OIL to oczywiście jest działaniem na szkodę firmy.

To samo prawdopodobnie dotyczy farmy wiatrowej.

Bardzo żałuję tych którzy stracili majątek zdrowie i zycie. Ja straciłem tylko trochę kasy i trochę zdrowia. Ale miałem piękne marzenia i to radosne oczekiwanie to chyba jedyna dobra rzecz z przygody z OIL.

Chcę Wam tylko powiedzieć że w mojej ocenie te wszystkie numery które robi Pan Ryszard służą uzyskaniu kasy od Wyznawców na... dalsze funkcjonowanie OIL.

Bez tej kasy OIL powinien ogłosić bankructwo.
Tylko że inwestorzy powinni robić to samo co Pan Ryszard czyli sprzedawać akcje a nie je kupować.

Summa summarum do tej pory nie warto było inwestować w OIL bo to tylko przynosiło stratę. Co innego spekulacja. Tak samo jak kolumny Pana Ryszarda.

Z tym że kolumny wiedziały kiedy a my mogliśmy tylko zgadywać...

Podsumowując nie wiemy co się zdarzy na OIL.
Albo Pan Ryszard wszystkich zaskoczy i już nie będzie emisji, skupi AKCje z rynku zamiast dodrukować za darmo i ogłosi że ma ropę.

Albo zrobi to co zwykle. Info info super info PB Parkiet euforia Total Masashi kupuje ... o właśnie tego jeszcze nie było.... Masashi skupi z rynku 10 mln akcji i co Wy na to. Albo RK skupi z rynku jeszcze nigdy tego nie zrobił. Może to szykuje na ten numer z wypchnięciem 60 mln akcji. Ja bym tak zrobił. Kupiłbym z 5 mln i sprzedał 65.

Nie pakujcie się w OIL.
Nie dacie rady.
Nie dziwcie się numerom z wiatrako-łupkami. Trzeba było abyście jutro mogli akcje OIL kupić lub sprzedać na GPW a nie w sklepie z pamiątkami.

Pan Ryszard nie robi tego dla przyjemności tylko z obowiązku wobec spółki której jest Prezesem RN.

Ja tylko się obawiam że o ile z wiatrakami to jeszcze było OK o tyle te numery z koncesjami łupkowymi to chyba przegiął.

Ale jak zaczną wydobywać kondensat to kto to będzie mu wypominał ?
ofiara kłamstw p. Krauze / 77.114.238.* / 2012-03-25 19:48
na happeningu w czasie EURO 2012 jako przykład pseudo biznesmena z Polski, który nie mając własnych pieniędzy na poszukiwanie ropy w Kazachstanie wyłudził od uczciwych Polaków kilka miliardów złotych i udaje bogacza! Stadion Narodowy podczas Euro 2012 będzie dla nas wymarzonym miejscem, aby opowiedziec jak p. Krauze oszukuje i wyłudza pieniądze, których sam nie ma! Jakim cudem KNF pozwolił takiemu biznesmenowi bez pieniędzy wprowadzic Petrolinvest na gpw, przecież to spółka publiczna, która powinna byc sprawdzona przez KNF jak działa i jak ma zamiar działac. Tymczasem p. Krauze, p. Dukaczewski i reszta tego .... wyciąga z naszych kieszenie pieniądze pisząc do KNF, że mają ropę i już za miesiąc bedą ją wydobywac tylko muszą zrobic jeszcze jedną emisję akcji, i jeszcze jedną , i jeszcze jedną i tak wydrukowali cały alfabet, a teraz żeby KNF się na znudził wydrukują MILIARD akcji, spłacą dług i ogłoszą, że wydobycie ropy było nieopłacalne więc likwidują wydmuszkę 20-lecia Petrolinvest! Ciekawe co wtedy zrobi kilka tysięcy uczciwych Polaków, którzy stracili miliardy złotych poprzez klamstwa i wyłudzenia ze strony p. Krauze! Pamiętacie ten teks To ostatnia emisja!!!!" i zaraz po niej 3 kolejne i 200 mln akcji! A jak za chwilę będzie ich MILIARD to nawet wydobycie ropy nam nie pomoże, bo cena wzrośnie o 1000%!!! ale z poziomu 1grosz za akcję! Takie są fakty więc piszmy do Pana Premiera Tuska i Premiera Pawlaka, Oni znają P. Krauze, bo razem podróżują po świecie propagując polskie rozwiązania biznesowo-ekonomiczne, może Premierzy pomogą uczciwym Polakom okradanym w majestacie prawa przez biznesmena hochsztaplera!
kojotembyc / 83.30.130.* / 2012-03-26 11:13
Ktoś kupił te akcje za Ciebie czy sam je świadomie kupiłeś? NAJLEPIEJ OBWINIAĆ WSZYSTKICH DOOKOLA A NIE SIEBIE !!! JAK BYŚ ZAROBIL RAZEM Z NIMI TO TEZ BYS MOWIL ZE ZLODZIEJE ?
Geolog 2 / 77.254.107.* / 2012-03-25 20:07
Daj spokój Pan Premier ma to gdzieś. Premier Pawlak ma swoje problemy.

Ale widzę jedno że skala rozczarowania i frustracji osiąga chyba apogeum.

W takiej atmosferze ciężko będzie uplasować kolejną emisję cennego waloru.

Może na razie dadzą spokój. Ale skąd oni wezmą kasę na długi... macie jakiś pomysł.
Masashi da może z tego co ma ze sprzedaży akcji. A może Tabacchi sypnie groszem objęli za co oni objęli za nic chyba to interes dobry zrobili.

Kochani czy Tabacchi ma jeszcze akcje ?
Co się z nimi stało ? Wszystko w rynek wypuścili ? Ale jaja no chyba tak bo jakoś nie ma komunikatów że są w OIL...

Oni wpuszczali chyba po 4-5 złotych to mają trochę kasy. Może Tabacchi uratuje długi OIL ?
Geolog 2 / 77.254.107.* / 2012-03-25 20:11
Myślę że jednak Masashi Tabacchi Prokom RK złożą się i jak banki zacisną garrotę to sypną kasą.

Nie ma wyjścia. Myślę że banki mogą złożyć wniosek o upadłość... dlatego nie przedłużą tego kredytu i dostaną kasę.

I wtedy jak zareaguje kurs.... dobra wiadomość. Spłacono kredyt. Kurs w górę, maklerzy Masashi do roboty, uplasowanie na rynku po 2,50-2,80 i już kasa jest.
wac / 46.186.74.* / 2012-03-25 19:38
przestrzegać było 3 lata temu... no tak,ale wielu drobnych inwestorów nawet nie wie o co chodzi z tą ropą. Parę klapsów się przydało...Jedno jest pewne bez szyraka i totala to koniec...Więc kto ma w portasach niech sprzeda i nie marnuje sobie czasu na tendencyjne wpisy no chyba, że jest w pracy.
j123 / 46.134.235.* / 2012-03-25 20:01
To,ze trafil Ci sie dyzur na forum w niedziele to nie oznacza ze inni tez dzis pracuja,Ale200% podwyzki do czegos zobowiazuje,
j123 / 46.134.235.* / 2012-03-25 19:37
Mysle ,ze ten tydzien bedzie rozstrzygajacy poczawszy op poniedzialku,Konsorcjum PKO +BGK cos postanowic musza bo co na to Zbigniew Jagiello by powiedzial i akcjonariusze banku na odpis tylu milionow dolarow z rocznego zysku banku,dziwie sie jak mogli dopuscic do udzielenia tak duzego kredytu,Tak wiec wazny tydzien.Juz nie pomoga slowa typu chcemy,bedziemy,do konca roku,mamy umowe,bedziemy jezdzic zalatwimy wszystko, tylko placcie za paliwko.Kazdy inwestor wie,ze za rogiem czeka 6 wagonow swiezych akcji do wywalenia,Do sila spokoju,zerknij na wykres firmy maxpetroleum,bo prezio mowil,ze by chcieli isc plasko.
Kostucha / 194.126.238.* / 2012-03-25 19:36
Żw wam się jeszcze chce komentować i analizować te jaja z OIL gołodupce ;-) hehehe
Dziecko z przedszkola wyczuje tu przykry zapach szwindlu i machlojek a do tego bardzo wyraźnie czuć trupi odór.
sila spokoju / 87.207.23.* / 2012-03-25 18:45
Geolog 2 - jeżeli tak lubisz liczyć to policz sobie w jaki sposób przeprowadzono transakcję zakupu 3 koncesji od Eco Energy.Petrol przekazał Masashi za te 3 koncesje około 50% swoich akcji. W tym czasie Petrol posiadał chyba 8 lub 9 koncesji na gaz łupkowy, ponoć bajeczne aktywa w Kazachstanie, farmę wiatraków zakupioną od Prokomu, technologię wydobycia gazu łupkowego zakupioną od Tabacchi i pewnie jeszcze wiele innych aktywów. Per saldo majątek wielokrotnie przewyższający wartość 3 koncesji zakupionych od Masashi. Tymczasem Petrol kupując 3 koncesje oddał połowę swojego majątku. Ja sie pytam kto tutaj kogo wykupił i kto na tym zrobił interes. Dodam, iz obecnie Krauze przejmuje akcje Petrola od Masashi również na jakichś szemranych warunkach. Geolog 2 Ty mi nie opowiadak jak bardzo stara się Krauze oraz ile to dokłada do interesu. Na przykładzie tej jednej transakcji widać jak się stara i kto tutaj dokłada do interesu. Transakcja z Masashi jest ważna z jednego względu. Krauze zrobił to tak bezczelnie, iż się z tego nie wytłumaczy, no chyba, że tym razem Minister Kwiatkowski lub jakiś inny zmieni dla urozmaicenia zasady prostej matematyki. Na razie nie pytam się o farmę wiatrową, gdyż muszę parę rzeczy poustalać, ale moje podejrzenie idzie w tym kierunku, iż kupiona farma jest tylko na papierze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy