PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
Geolog 2 / 159.205.115.* / 2012-03-11 08:52
Casus Petrolinvest może stanowić wyzwanie dla KNF.
Brak działań przynajmniej sprawdzenia czy Zarząd OIL działał na szkodę akcjonariuszy sprzedając dziesiątki milionów akcji OIL po cenie de facto rynkowej za akcje innej spółki, której wycena pozostawia dużo wątpliwości.
Wycena ta nie oparta była ani o żaden kurs na jakiejkolwiek giełdzie ani o dane, opinie które zostałyby przedstawione akcjonariuszom.

W dodatku dziwny mechanizm opiera się na częściowym przekazywaniu przez Masashi akcji p. R.K. a częściowym przejazywaniu w rynek nowym wyznawcom poszukiwania ropy naftowej.

Z psychologicznego punktu widzenia każdy ma nadzieję, że skoro RK kupuje (za 20-25% tego co sprzedawał na GPW przez osoby trzecie rok temu po 7-10-13 złotych) to chce na tym zrobić jakiś interes.

Rodzi się pytanie może tam jest kondensat i nadaje się do wydobycia ? Moze nawet jest ropa i RK wszystkich zrobi w końcu w bambuko. Będzie miał 25% oub nawet 40% z miliarda akcji i okaże się że wydobycie się opłaca.

Jednakże argumenty za tym, że nie warto wchodzić w taki deal są następujace:

1. Sama osoba głównego inwestora i jego postępowanie nie rokuje dobrze dla obecnych i przyszłych posiadaczy waloru OIL

2. Petrol ma bardzo trudną sytuację i okazać się może że po załóżmy pozytywnym opróbowaniu nie ma środków nei dość że na wydobycie przemysłowe, to nawet próbne a nawet na bieżącą działalność. Wtedy kolejna emisja pewna.

3. Horyzont inwestycyjny w OIL już się wyczerpuje. Myślę że nawet najbardziej zatwardziali zwolennicy poszukiwania ropy naftowej w Kazachstanie przez p. B. le G. mają dość.

4. Sprawa gazów łupkowych jest jak wiadomo coraz bardziej skomplikowana. I to budowanie wartości rynkowej OIL przez zakup koncesji poszukiwawczych po 100-krotnie zawyżonej cenie może w niekorzystnym układzie doprowadzić do przeceny akcji OIL o 50%

5. Jakoś o wiatrakach i megazyskach cisza.

6. Wzajemne zależności między firmą T, M, P., OW i samy głównym inwestorem mogą stać się przedmiotem zainteresowania nie tylko KNF ale w dodatku innych instytucji.

7. I najważniejsze. Rosnące niezadowolenie z jawnego łamania prawa i szkody dla inwestorów mogą w końcu doprowadzić do decyzji o politycznym rozwiazaniu kwestii funkcjonowania spółki OIL na GPW.

Pamiętajcie że dotychczasowe doświadczenie z inwestycjami w OIL wskazuje że po ukazaniu się jakichkolwiek dobrych informacji nalezy akcje sprzedać nastepnego dnia na wzroście.

Nalezy sobie wyliczyć optymistycznie ale realnie o ile mogłoby wzrosnąć np. 50%, podzielić to przez dwa i sprzedać.

Potem koniecznie przez 6 dni nie kupować akcji OIL. Jak ktoś chce będzie mógł kupić dużo więcej siódmego dnia.


Ja kiedyś wierzyłem w OIL.
Jednak naprawdę w najczarniejzych snach nie wyobrażałem sobie takiego rozwoju sytuacji.

Mija rok od sławnego wywiadu i nadal nie ma opróbowania.
Akcji w obrocie było 40 a teraz już jest ponad 180.
Kurs wynosił 11-13 złotych a teraz 2,50 z perspektywami dalszych spadków.

Sytuacja finansowa oil NADAL jest bardzo trudna.
Gdyby uczciwie do tematu podejść i nie byłoby pożyczek od Masashi nie wiadomo na jakich zasadach to firma powinna ogłosić upadłość.

Pozdrowienia dla starych znajomych o ile jeszcze siedzą na OIL i mają nadzieję....
Geolog 2 / 159.205.115.* / 2012-03-11 08:54
Wszyscy chyba mają nadzieję że nowy wagon a 60 mln akcji OIL obejmie Masashi i od niego p. RK.


Zapominacie jednak, że tak duże zwiększenie udziału może odbyć się tylko poprzez wezwanie na zakup OIL. Zgodnie z przepisami RK nie może bez wezwania w czasie krótszym niż 60 dni zwiększych zaangażowanie o ponad 10%. Musi się to odbyć poprzez Wezwanie na sprzedaż akcji.

A na to chyba się nie zanosi.
Geolog 2 / 159.205.115.* / 2012-03-11 22:38
Nie mam już od ponad pół roku.
Zrozumiałem co się święci jak Petrol ogłosił kolejną ostatnią emisję to było na przełomie sierpnia i września - chyba pod koniec sierpnia.

Sprzedałem ze stratą... po 5,80 o ile pamiętam średnio.

Wyleczyłem się z Petrola.

Nie mam akcji i co w moim przypadku ciekawe naprawdę nie zamierzam mieć. Kilka razy myślałem o tym ale doszedłem do wniosku że nigdy bo nawet jak jest ropa to skok kursu będzie niewielki a jak nie ma to lepiej nie myśleć co z kursem się stanie.


Poza tym obecnie okazje się że koncesje na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce nie dość że są warte 1% ceny zapłaconej przez akcjonariuszy OIL to w dodatku może okazać się żę wydobycie nieopłacalne A kto pokryje koszty poszukiwania łupków i z czego ?

Z kolejnej 27 emisji (ostatniej) przy poziomie 0,80... potem mega odbicie do 1,12 i wielka radość że mamy lokalny szczyt 1,20.

Niestety czuję że początkowo kurs MIDASA potem BIOTONU.

Bo tu nie ma dobrego rozwetiązania. Nawet jak podadzą że pozytywne wyniki opróbowania to znów kto szybciej sprzeda na górce.

Na tej spółce można tylko i wyłącznie spekulować.
A ja już dorosłem do tego aby inwestować.

Zresztą popatrzcie się sami.
Przy objęciu akcji OIL za wiatraki było przegiecię ale każdy sobie to na swój sposób tłumaczył.
Niestety taki sposób postępowania wszedł w nawyk.

Ja nie twierdzę że p. RK tobi to dla osiągnięcia zysku. Naprawdę tak nie uważam. On to robi aby OIL utrzymać na powierzchni... OIL musi sprzedawać swoje akcje za bezcen aby utrzymać się przy życiu.

Jak dobrze policzycie to akcje nie są sprzedawane po 2,50 one są sprzedawane po odjęciu kosztów pośrednictwa jeszcze taniej.

Bezpośrednio dla OIL z jednej sprzedanej akcji jest tylko max 1,50 reszta to wzajemne przelewanie środków z konta na konto i potrącenia wierzytelności.

PRzecież nikt nie wierzy że P. RK naprawdę za coś płaci a nie tylko obejmuje. Jedyne środki to te pozyskane od inwestorów na GPW z tego co Masashi w ostatecznym rozrachunku wypuści na rynek obniżając nota bene kurs.
123456444 / 81.190.104.* / 2012-03-11 01:52
Mam nadzieję że jeszcze w poniedziałek dodadzą jakąś informację że mają dużo ropy i w końcu będą ją wydobywać
132421 / 81.190.104.* / 2012-03-11 01:50
Niechaj zgadnę w poniedziałek Rysosław dokupi około 9,5 % akcji petrola.
j123 / 46.134.221.* / 2012-03-10 22:58
http://www.youtube.com/watch?v=1F_QN1qHXzE
oszukany przez zarząd / 178.43.200.* / 2012-03-10 22:26
Dwie ostatnie opinie są świetne !
Musimy się zorganizować tak dalej być nie może !
okradziony przez p. Krauze / 46.169.92.* / 2012-03-10 21:46
Pisałem o tym w ubiegłym roku że Petrolinvest nie poszukuje żadnej ropy, bo ta firma jest psedi bankiem i po prostu emituje akcje, które dzięki kłamstwom, podstępom i oszustwom zarządu sprzedaje drobnym akcjonariuszom, naiwnym Polakom. Dziwi mnie tylko to dlaczego KNF, a przede wszystkim Prokuratura nic nie robią aby powstrzymac ten już nad wyraz widoczny przestępczy proceder! P. Krauze kłamie i oszukuje uczciwych inwestorów, którzy stracili przez niego miliardy złotych, a on dzięki przestępczej działalności zarobił na nas Miliardy złotych i z ubogiego człowieka stał się bogaczem. Proponuję w końcu zebrac się i złożyc pozew zbiorowy przeciwko zarządowi Petrolinvestu i p. Krauze, bo inaczej będziemy bezczynnie patrzec jak p. Krauze zarobi kolejny miliard złotych, które wyciągnie z naszych kieszeni kłamiąc, że za rok, miesiąc, tydzień Petrolinvest zacznie wydobywac ropę. Przecież te nasze pieniądze zostały przetransferowane do kieszeni p. Krauze. Musimy coś z tym zrobic. Wszyscy widzimy konstrukcję tego przestępczego mechanizmu i to jak jesteśmy okradani, więc dlaczego się nie bronimy? Od poniedziałku znów spadnie przez tydzien o 30 %, a za miesiąc znów będzie emisja 60 mln akcji, a my będziemy patrzec jak jesteśmy okradani, a p,. Krauze oraz członkowie zarządu i Rady Nadzorczej bogacą się naszym kosztem! To jedyna firma na gpw, która od początku oszukuje i okrada akcjonariuszy!
sila spokoju / 87.207.23.* / 2012-03-10 21:43
Jednak obstawiam, iż zanim Krauze wydrukuje 500 mln akcji to pójdzie siedzieć, widać, że polityczna tarcza już pęka i nie będzie miała siły na ochronę złodzieja. Koszty polityczne zbyt duże.Wystarczy zobaczyć ile osób odwiedza nasze forum i oprócz paru osób, którym pewnie Krauze płaci od wpisu wszyscy pozostali maja na temat Krauzego jedno zdanie. Podobne zdanie maja na temat rządzących, którzy zapewniają Krauzemu ochronę. Przecież sam sposób kupna akcji Eco Energy to jest przekręt na parę miliardów. Petrol kupił 3 koncesje za które oddał połowę swojego majątku w akcjach. Zapytajmy wprost, kto kogo kupił. Jeżeli Krauze myśli, iż ciemny lud to kupi to jest w głębokim błędzie. Sprawa wcześniej, czy później trafi do prokuratury i niechaj wtedy tłumaczy, że to był interes życia. Mam nadzieję, że prokurator będzie bardziej kumaty i od razu oceni, że faktycznie był to interes życia Krauzego, który kosztem pozostałych akcjonariuszy wzbogacił się nagle o parę ładnych miliardów złotych. Trzeba też na forach internetowych głośno pytać, gdzie są służby tego państwa, jeżeli w biały dzień można robić takie przekręty.
BILILU-SB / 83.12.116.* / 2012-03-11 14:35
WRESZCIE MĄDRE SŁOWA !!!!!!!!!!
gh / 46.134.221.* / 2012-03-10 20:25
ZGP o podlozu malijnym,taki termin byl uzywany kiedys .dawno nie slyszany,a szkoda,
peto07 / 193.238.67.* / 2012-03-10 16:50
no w tym roku do 300mln papieru dobijemy w przyszłym 500mln pewne. rychu dowiercił się do pokładów papieru bo o innych zapomnijcie, po co wiercić łupki jak kasę dają darmo głupki
drobny inwestor / 193.106.85.* / 2012-03-10 20:39
Trafiłeś w sedno sprawy.
drobny inwestor / 193.106.85.* / 2012-03-10 15:56
Od poniedziałku wg niektórych kurs będzie zawieszony na pułapie 27 zł, we wtorek będzie 54 zł, w środę 108 zł itd, aż do 800 zł za akcje.MOŻNA SIĘ POCIESZAĆ,a jeszcze lepiej inwestować z głową.
milioner ! / 109.145.121.* / 2012-03-10 18:56
w srode sprzedam wszystko no chyba ze nie wytrzymam to we wtorek . Dzieki za info.
kibol / 89.238.30.* / 2012-03-10 15:27
Zejdźcie na ziemie, kto sprzedaje akcje jak mają przynosić zyski, chyba że jest odwrotnie ?

Masashi sprzedaje akcje Petrolinvestu !!
j123 / 46.134.216.* / 2012-03-10 13:25
Oferta pracy projekt menadzera z petrola ,Cel projektu opracowanie graph pracy i budowa wiatrakow ,Pomorskie famy wiatrowe,Czy to zapowiedz nowej emisji?
Leader / 31.61.33.* / 2012-03-10 11:38
1000% w tydzień !!!!!!!!!!!!!!!
Fany / 31.61.33.* / 2012-03-10 11:35
Otwarcie 10zł w poniedziałek
podziękowanie / 194.126.238.* / 2012-03-10 11:26
Niech żyje światowy, cypryjski potentat naftowy Masaszi z Nikozji i słynny na całej kuli ziemskiej strateg i konkwistador rynku kazachskiego Pan inżynier finansowy Ryszard Krauze. Należy też wspomnieć o zasłużonej dwójce błyskotliwych managierów Pana Krauzego: Zbigniewa Grićuka (fanfary!) i Benkarda la Guerrena za wierna wcielanie w życie wizje Prezesa. Całą trójka to ludzie prawdomówni, zawsze dotrzymujący swych obietnic, wpostępujący w czysty i transparentny sposób, komunikujący się z wiernymi akcjonariuszami w sposób jasny, przystępny i nieżałujący do tej komunikacji farbt drukarskiej. Całej trójce serdecznie dziękujemy i na pewno nigdy wam tego nie zapomnimy. A stosowne podziękowania napewno spłyną na was w stosownym czasie. Drżyjcie więc.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy