PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
andyk / 89.72.229.* / 2012-02-04 14:31
Na parkiecie jest artykuł na temat gazu łupkowego i PGNIG. Warto przeczytać. Podobno mają najlepszą koncesję " Wejherowo" razem z innymi państwowymi firmami zakładają spółkę , która będzie szukać tam gazu. Problemem jest wycena tej koncesji. Szacują na kilkaset milionów złotych?
xyz....P jak Petrol. / 213.155.176.* / 2012-02-04 12:48
hahaha i znowu bedą wam drukować nowe akcje :D !!! zagladałem na ta "spólke" jakies 3 miesiace teamu i nic sie widze nie zmienilo. Ludzie OPAMIETAJCIE SIE !! :D zabeirajcie co wam jescze zostało takie zycie taka giełda to nie jest dobra Ciocia ze sie zlituje i odda pogódźcie się z tym ze juz nie odzyskacie tych pieniedzy...ja tez tu utopiłem z 15tys. Ale juz je odzyskałem na innych społkach !!! a wy co ? dalej stoici w miejscu i modlicie sie o cud.. Cudów nie ma! Nadzieja umiera ostania? - Nadzieja matką głupich i biednych !!! Tyle czasu was ten petrol dyma a wy nic ehh...
AdamB001 / 109.243.171.* / 2012-02-04 13:06
Strasz nie się cieszę, że tobie się już udało a jak się umie zarabiać to nie tylko na silnych wzrostach. Każdy ma swój biznesik i jak tłuczesz kokosy gdzie indziej to działaj tam dalej. Ja osobiście dziękuję za wszystkie wspaniałe rady od naganiaczy. Jak utopię to swoje i poza tym wszystkiego nie trzyma się na jednej spółce. Pozdrawiam wytrwałych.
turistt / 46.113.125.* / 2012-02-04 11:32
Pykało-aby podać te wyniki trzeba je rozpocząć a na razie do tego daleko.
j123 / 46.134.192.* / 2012-02-04 11:25
Osoba,ktora publicznie pointormowala w tv ze poprzednia emisja akcji bedzie ostatnia,powinna byc usunieta z zarzadu-mowa o Prezesie
OSZUKANY 2 / 178.43.164.* / 2012-02-04 12:09
Też tak uważam,czy to nie jest OSZUSTWO ?
pykalo / 83.18.100.* / 2012-02-04 10:49
na darmo tych kredytów nie biora Rysiek kupuje akcje wie ze z tego bedzie dobry zysk juz nie długo podadzą wyniki opróbowania złoża i od tego momentu sie zacznie mexsyk. 50zł
j123 / 46.134.192.* / 2012-02-04 11:12
Nikt nie da ani zlotowki za akcje,nawet po dobrych wynikach oprobowania !Powod ciagle dodrukowywanie akcji i oszukiwanie ,ze wlasnie ta emisja jest ostatnia.Po co kupowac akcje za 50 jak zrobia emisje i cena spadnie o 50% do 25 zl.Oszust zawsze bedzie oszukiwal.W handlu trzeba byc wiarygodnym!
gh / 46.134.192.* / 2012-02-04 10:32
Ponieważ Zarząd

SWISS PETROLEUM INVESTMENTS HOLDING AG

to jednak TANDEM, bo zasiadają w nim

DWIE PAPUGI,

należy zatem odrobinę uwagi poświęcić drugiemu z prawników-nafciarzy tej firmy rodem ze Szwajcarii, czyli

p. Aleksandrowi Kotłowskiemu.

Pan Aleksander Kotłowski jest także dobrze wykształconym prawnikiem, podobnie jak Daniel Fischer. Dzięki stypendium Fundacji CRESCENDUM EST - POLONIA zdobył tytuł Master of Law Degree w CAMBRIDGE.

http://www.crescendumest.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=37:1k1z&catid=25:i-konkurs-fundacji&Itemid=51

Zresztą jak pamiętamy prezes Petrolinvest co to robi takie fajne deale z Tabacchi i Masashi jest po Sorbonie, bo w interesach z Wielkim Drukarzem to jest ważne.

Przykładowo na ostatnim Walnym odwołano z Zarządu

Rafała Juszczaka po Ecole Superieure de Commerce de Rouen,

który był/jest członkiem Rad Nadzorczych Biotonu, Petrolinvestu i Polnordu. Jak pamietamy przeszedł on do Getin Banku należącego do innego kumpla Ryszarda Krauze czyli Leszka Czarneckiego pieszczotliwie na forach określanego jako TW ERNEST. Oczywiście Leszek jest zachwycony nowym nabytkiem bo Rafał Juszczak zaliczył wszystkie firmy Ryszarda Krauze no i jest dobrze wykształcony.

Ta decyzja może mieć pewne konsekwencje dla Petrolinvest, bo jak pamiętamy trzeba zrolować długi Petrolinvest zaciągnięte m.in. w PKO BP, a

Rafał Juszczak

oprócz tego, że w soim czasie był wiceprezesem Prokomu (kolejna spółka Ryszarda Krauze) zasiadał w Radzie Nadzorczej PKO BP i już raz załatwił kredytowanie działalności poszukiwawczej w Kazachstanie. Skoro wtedy wierzył w przedsięwzięcie to co mu szkodzi, żeby sukces powtórzyć w Getinie.
gh / 46.134.192.* / 2012-02-04 09:30
A jeśli chodzi o jakichś znajomych w BGK, którzy tak ochoczo przyjęli ten dość duży i ryzykowny kredyt pod swoje skrzydła, to

prezesem BANKU GOSPODARSTWA KRAJOWEGO

w tym czasie był

IRENEUSZ FĄFARA.

Dużo wcześniej zanim Ireneusza Fąfara został prezesem BGK, gdy był bezrobotnym bankierem, zatrudnił go ZUS.

Dlaczego?

"ZANIM TRAFIŁ NA NOWE STANOWISKO, "ROZMOWĘ KWALIFIKACYJNĄ" O SWOJEJ PRZYSZŁEJ PRACY I INFORMATYZACJI ZUS ODBYŁ Z SAMYM WIELKIM INFORMATYKIEM, JAK WÓWCZAS NAZYWANO RYSZARDA KRAUZEGO."

(i wszystko jasne)

Po pół roku działalności w ZUS Ireneusz Fąfara został wiceprezesem odpowiedzialnym m.in. za informatyzację tej instytucji.

Kto później informatyzował tą ogromną instytucję i jakie korzyści ciągnął z serwisu informatycznego? Wszyscy wiedzą bo robił to bardzo długo i drogo PROKOM Ryszarda Krauze.

Zresztą jak PROKOM informatyzował firmy państwowe wspominał kiedyś, także Janusz Korwin Mikke.

http://www.youtube.com/watch?v=8y162-MH3e8
gh / 46.134.212.* / 2012-02-04 00:59
W każdym razie 300 000 000zł kredytu dla takiej firmy jak Petrolinvest to mogła być spora strata dla PKO BP, dlatego połowę kredytu odsprzedano innemu państwowemu bankowi BGK.

"W rzeczywistości w tym czasie Petrolinvest, spółka kontrolowana przez Krauzego, podpisał umowę tylko z PKO BP. Ten bank dopiero cztery miesiące później, po debiucie spółki na giełdzie, odstąpił połowę kredytu BGK (to bank, który realizuje główne programy finansowe państwa)."

W końcu 2 x 150 milionów ewentualnej straty na tym kredycie, rozbite na dwa banki brzmi o wiele lepiej niż 300 milionów do przełknięcia dla jednego banku.

I jeszcze jeden cytat, aby mieć pojęcie jak skrupulatnie sprawdzono czy radosna twórczość poszukiwawcza na stepach Kazachstanu umożliwi jego spłatę.

"Do czasu złożenia rezygnacji przez kierowany przeze mnie zarząd BGK

ŻADNE DECYZJE DOTYCZĄCE KREDYTU DLA PETROLINVEST NIE BYŁY PODEJMOWANE PRZEZ KOMPETENTNE DO TEGO ORGANY BANKU

- podkreśla Wojciech Kuryłek, wskazując, że

PRZYZNAWANIE TAK DUŻYCH POŻYCZEK WYMAGA DECYZJI KOMITETU KREDYTOWEGO CENTRALI BGK I ZARZĄDU."

A więc z tego może wynikać, że kredyt uwierzytelnili powołując się na

PIĘKNE OCZY RYSZARDA KRAUZE
m.nemo / 188.147.108.* / 2012-02-03 23:47
z tej formacji - wyjście tylko dołem
gh / 46.134.212.* / 2012-02-03 20:43
Czy ma ktos dane kontaktowe do tworcy stowazyszenia NASZ PETROLINVEST z Wroclawia
oszołom / 178.235.146.* / 2012-02-03 19:09
żal mi was podniecacie sie a efektów żadnych ale to jest nic ja mysle ze forum to nie jest po to żeby jeden drugiemu nogę podkładał a wspierał albo inne sprawy a wy to jak te wilki nie obrażając tych zwierząt za parę groszy sprzedalibyście nawet samych siebie zastanówcie się czy to ma sens i czy warto czy za tą 100 czy nawet10000 warto być takim oszołomem prosze zapytać waszych rodziców i sumienia jeśli macie
obserwator jeden z wielu / 89.167.25.* / 2012-02-03 18:49
zapraszam na ERG to jeszcze nie koniec wzrostów
turistt / 109.243.179.* / 2012-02-03 16:49
DI-jak się nudzisz to idż na piwo.
di / 89.68.88.* / 2012-02-03 16:52
Byłem i dalej nuda
di / 89.68.88.* / 2012-02-03 16:34
I spadamy na razie powoli a za chwilę z siłą wodospadu
di / 89.68.88.* / 2012-02-03 16:26
Nuda wyczekiwanie - na spadki
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy