PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
marti1234 / 85.28.148.* / 2011-12-18 14:51
w cnbc tvn prezes 28 wrz mówi że te 40 milnonów akcji to nie pod konkretnego akcjonariusza, a jako zabezpieczenie pod ewentualnie pozyskanie pieniędzy na wyydobycie gazu i ropy w pl i kazachstanie. 2 mies później bierze to jeden akcjonariusz i to nie za gotówke jak rozumię, a za lakoniczne rozliczenie zobowiązań. Przecież to przekręt.
zibi 2 / 89.69.136.* / 2011-12-18 13:35
czy ktoś mądry powie mi jaki będzie kurs w poniedziałek,czy już lepiej sprzedawać PKC
BILILU-SB / 83.12.116.* / 2011-12-18 14:21
piszą analitycy wszyscy że do marca na czerwono -no może do lutego i to ostro
marti1234 / 85.28.148.* / 2011-12-18 13:09
czytamy że Tabacchi obejmuje akcje po 10 za zobowiązania.
Zaraz może nie sledzę, ale skoro;
W wyniku dokonanego potrącenia cały wkład pieniężny należny spółce od Tabacchi tytułem pokrycia objętych przez Tabacchi 1.492.592 akcji serii D spółki został wniesiony - czytamy dalej.
to oznacza że petrol był winny Tabacchi 1,5 miliarda??? a za co przepraszam???
Faktycznie powstała olbrzymia machina opreacji finansowych, pytanie czy dla wyciagniecia ropy i gazu czy kasyyyyyyyyyy!!!!!
sila spokoju / 87.207.136.* / 2011-12-18 13:39
nie za zobowiązania, a z tytułu rozliczenia wzajemnych zobowiązań. Firma Tabacchi sprzedała Petrolowi pomysł na wydobywanie gazu łupkowego, którego jeszcze nie ma, ani też jak zostanie wykryty na którymś ze złóż , nie będzie go wydobywał Petrol, lecz Silurian. Abstrahując więc od samej koncepcji sprzedaży czegoś abstrakcyjnego, rodzi się również pytanie po co to było Petrolowi. Byc może odpowiedź kryje sie w zakamuflowanej w umowie formule., iż niezwłocznie po objęciu akcji Tabacchi przekaże je ustalonemu podmiotowi trzeciemu. Zagadka kryje się w rozwiązaniu tego rebusa, kto jest tym tajemniczym podmiotem trzecim. Jest to faktyczny beneficjent tej układanki. Identyczny model zastosowano z Masashi. Klasyczne wyprowadzanie akcji i kapitału w celu przysporzenia korzyści majątkowej tylko wybranym podmiotom z pokrzywdzeniem pozostałych. Chcę pocieszyć akcjonariat Petrola, jak się bawić to się bawić, jak wszystkie karty zostaną rozdane to zabawimy się w pozew zbiorowy o naprawienie wszystkich wyrządzonych tymi machinacjami szkód. Może nawet dopozwiemy Pana Ministra Krzysztofa Kwiatkowskiego, który stanął na głowie, aby w lipcu tego roku uchylić z kodeksu handlowego przepis o odpowiedzialności na szkodę spółki prawa handlowego. Zabieg jak z nieba spadł wiodącemu akcjonariuszowi za stare grzechy oraz pozwolił mu pójść na całość w Petrolu. Po co na lawie ma siedzieć tylko RK i jego Prezes, niechaj zasiądą tez współnicy, którzy prostują ścieżki Prezesa
sila spokoju / 87.207.136.* / 2011-12-18 11:32
Dzisiaj priorytetem jest gaz łupkowy, gdyż jest to temat w powijakach i przez parę lat można akcjonariuszom wciskać ciemnotę odnośnie świetlanej przyszłości. Nikt się nawet nie zastanawia, iż bardzo znacząca część akcji Petrola z emisji C i D została przekazana Tabacchi i Masashi za różne gadżety związane z gazem łupkowym, których Petrol nie potrzebuje, gdyż nie zajmuje sie tym. Gazem łupkowym zajmuje się spółka zależna Silurian, a to nie jest to samo. Wychodzi więc na , iż płaci Petrol , a beneficjentem jest Silurian. T rzecz pierwsza. Druga to cena po jakiej są przekazywane akcje. Nowe akcje były po cenie emisyjnej 10 zł, zaś Zarząd puszcza je po aktualnej cenie rynkowej , czyli poniżej 3 zł . Sprawa trzecia to rozprowadzenie akcji nowych emisji pomiędzy jakieś dziwne podmioty w obrocie bezgotówkowym pomimo, iż nowe emisje miały być w celu pozyskania środków na realizację wydobycia ropy na Shyrak-1. Aby było śmieszniej Masashi i Tabacchi otrzymały akcje za darmo i zobowiązały się do kredytowania dalszych działań spółki w przyszłym roku za co otrzymają kolejne warranty subskrypcyjne , uprawniające do otrzymania akcji kolejnych emisji. Przekręt marzenie. Jest tylko jeden szkopuł, dokonując tej operacji Zarząd oraz czuwający nad całością RK zapomnieli, iż wycenli wartość Petrola na poziomie groszowym, zaś w innych dokumentach piszą o doskonałych perspektywach oraz aktywach posiadanych przez Petrola. Przypominam tylko aktywa Kazachskie ponad 3 mld dolarów, zaś farma wiatrowa zakupiona od P{rokomu ponoć ponad 200 mln złotych, można jeszcze długo wymieniać inne aktywa Petrola. Tymczasem wszystko to zostało oddane za grosze Tabacchi i Masashi, albo też osobom stojącym za tymi podmiotami. Dla mnie nie budzi wątpliwości, iz mamy do czynienia z działaniem na szkodę spółki w celu przysporzenia korzyści majątkowej tylko podmiotom, a to już pachnie kryminałem wybranym podmiotom . Coś mi się wydaje, iż w najbliższym czasie Pan Prezes Petrola oraz wiodący akcjonariusz, zamiast mysleć o drukowaniu kolejnych emisji akcji będą musieli pomyśleć o dobrej wersji obrony w prokuraturze oraz w sprawach cywilnych o naprawienie szkody wyrządzonej drobnym akcjonariuszom. Jest to jednak temat przyszłości. Dzisiaj kiedy akcje zostały rozdane tym co trzeba należy oczekiwać lepszych informacji. Jak się sytuacja wyklaruje możemy pomyśleć o pozwie zbiorowym przeciwko RK i Prezesowi Zarządu o naprawienie szkody. W najbliższym czasie będzie możliwe określenie na ile zostaliśmy wykołowani oraz kto stoi za Masashi oraz kto jest tym podmiotem trzecim któremu Tabacchi przekazał akcje Petrola od razu po otrzymaniu.Wkraczamy w decydującą fazę rozgrywki i wcale nie jest pewne, czy wszystkie założenia RK zostaną zrealizowane
jacob101 / 83.168.96.* / 2011-12-18 11:20
Ciekawe jaki bedzie poniedzialek dla oil
producent wideł / 31.174.250.* / 2011-12-18 10:34
już walec przygotowany i widły też na poniedziałek
asaliah / 2011-12-18 10:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Drogi Mikołaju,

Musisz być zaskoczony, że piszę do Ciebie dziś, 26
grudnia. No cóż, bardzo pragnąłbym wyjaśnić pewne
sprawy, które miały miejsce na początku miesiąca,
kiedy, pełen złudzeń, napisałem do Ciebie list. Prosiłem o rower, kolejkę
elektryczną, parę rolek oraz strój do piłki
nożnej. Zniszczyłem sobie umysł ucząc się przez
cały rok. Nie tylko byłem pierwszy w klasie,
ale miałem też najlepsze oceny w całej szkole. I
nie skłamię, jak powiem, że nie było nikogo w całej okolicy, kto
zachowywałby się lepiej ode mnie wobec rodziców, braci,
przyjaciół i sąsiadów. Byłem posłuszny i nawet
pomagałem starszym przechodzić przez ulicę. Faktycznie nie było niczego
możliwego dla mnie do zrobienia, czego bym
nie zrobił dla ludzkości.

I gdzie Ty ku...a masz jaja, żeby dać mi jakieś
pier...e jo-jo, ch...y gwizdek i parę
wstrętnych skarpetek? Co Ty sobie, ku...a, wyobrażasz ty stary, tlusty
kut...e, że robisz ze mnie frajera
przez cały rok, żeby na koniec pod choinkę puścić
mi takie gówno? I na dodatek, jakbyś jeszcze mnie
za mało wydymał, to Kwiatkowskiemu z naprzeciwka dałeś tyle zabawek, że
ledwo do domu wszedł.

Żebym Cię ku...a nie widział, jak próbujesz zmieścić
to swoje wielkie, tłuste dupsko w moim kominie w przyszłym roku. Wyp...ę
Cię i obrzucę kamieniami te Twoje j**...e renifery ! Wypłoszę je, i będziesz
musiał zapier...ć na ten swój biegun północny na piechotę, tak jak ja muszę bez
zapier...ć, skoro nie przywiozłeś mi tego
zasranego roweru.

PIER...L SIĘ !

W przyszłym roku się przekonasz, jaki mogę być
wstrętny !

TY GRUBY OBCIĄGACZU !

Bez
powazania,

Jasio
Klasa 4 B
kogucik / 213.108.80.* / 2011-12-18 09:49
Warszawa, 17 grudnia 2011 r.
Komunikat Prasowy
SPRZEDAŻ EMBY ZA KWOTĘ 35 MLN USD.
KONCENTRACJA DZIAŁAO NA NAJWAŻNIEJSZYCH AKTYWACH – OTG I GAZ ŁUPKOWY.
Zarząd Petrolinvest S.A., informuje, że w dniu 16 grudnia 2011 roku zawarł umowę sprzedaży wszystkich posiadanych przez spółkę udziałów w kazachskiej firmie zależnej EmbaYugNieft posiadającej koncesję na poszukiwanie i wydobycie ropy naftowej za cenę 35 mln USD, pomniejszoną o zobowiązania EMBA, które nie powinny przekroczyd 4 mln USD. Nabywcą jest holenderska spółka Conwell Oil Corporation B.V.
Umowa została zawarta ze standardowymi warunkami zawieszającymi dotyczącymi otrzymania zgód odpowiednich organów administracyjnych w Kazachstanie oraz uzyskaniem przez Petrolinvest zgody banków finansujących spółkę PKO BP i BGK.
Dla struktury Emba i złoża Zhubantam od kilku miesięcy analizowany był wariant przejścia do wydobycia ropy we współpracy z kazachskim operatorem tej koncesji. Jednak otrzymana w ostatnim czasie oferta sprzedaży udziałów w spółce Emba okazała się lepszą opcją dla Petrolinvestu i naszych akcjonariuszy. – powiedział Bertrand Le Guern, Prezes Zarządu Petrolinvest S.A.
Podjęliśmy decyzję o sprzedaży Emby, ze względu na skoncentrowanie rozwoju naszej Spółki w strategicznych obszarach tj. przystąpieniu do eksploatacji węglowodorów na terenie kontraktu OTG oraz realizacji prac poszukiwawczych na koncesjach gazu łupkowego w Polsce. Uzyskaliśmy atrakcyjną cenę sprzedaży spółki Emba z perspektywą zamknięcia tej transakcji i jednoczesnego wpływu gotówki w krótkim czasie, przy równoległym zmniejszeniu kosztów naszej działalności w Kazachstanie – powiedział Bertrand Le Guern.
W ubiegłym tygodniu Petrolinvest zawarł umowy zapewniające Spółce finansowanie w wysokości 140 mln PLN w okresie najbliższych 12-miesięcy. Dodatkowe wpływy z tytułu sprzedaży spółki Emba umożliwią spółce dalszą redukcje zadłużenie bankowego oraz poprawią pozycję gotówkową w krótkim okresie.
Powyższe zdarzenia w połączeniu z prowadzonymi z bankami PKO BP i BGK rozmowami w sprawie wydłużenia harmonogramu spłat kredytu do 2014 są niezwykle ważnym momentem dla Petrolinvestu, który znacząco zbliża nas do przełomowych zdarzeo, których oczekujemy w 2012 roku tj. potwierdzenia opróbowaniem zasobów na strukturze Shyrak, wykonania z koncernem Total kolejnego odwiertu na strukturze Koblandy oraz przystąpienia do eksploatacji węglowodorów z kontraktu OTG, w ten sposób dług grupy zostanie bardzo znacznie zredukowany co w istotny sposób wzmocni sytuację finansową – powiedział Bertand Le Guern.
obserwator OILA / 77.255.210.* / 2011-12-18 09:44
Ja tylko zastanawiam się nad jednym, czy Zarząd OIL miał umocowanie prawne do podejmowania tak strategicznej decyzji, jaką było przekazanie akcji spółce Tabacchi oraz spółce Masashi. Ciekawym jest, czy taka decyzja nie powinna odbywać się w drodze głosowania na NWZA.

Przypomnę tylko treść Raportu Nr 87/2011
...Akcje Serii D będą wydawane wyłącznie w zamian za wkłady pieniężne posiadaczom Warrantów
Subskrypcyjnych, którzy złożą pisemne oświadczenie o objęiu Akcji Serii D zgodnie z art. 451§ 1
KSH i zapłacą cenę emisyjną Akcji Serii D....

Podstawowe cele emisji to Shyrak-1, EMBA.
Na Shyraku-1 nawet nie zaczęli opróbowania.
EMBA podobno ma być sprzedana.

Sytuacja jest w miarę klarowna:

1. Spółka nie ma środków finansowych
2. Sprzedaż EMBY (warunkowa, być może do niej nie dojdzie ze względu na warunki zawieszajace) i tak nie zapewni środków na spłatę kredytów
3. OIL ma masę akcji innych firm i inne aktywa trudne do obiektywnej oceny
4. z nowej emisji nie pozyskano żadnych środków finansowych - być może też dlatego czekają z opróbowaniem
5. istnieje ryzyko, że banki wystąpią o ogłoszenie upadłości


W mojej ocenie nalezy zadać sobie pytanie - co się stało z akcjami rozdanymi Tabacchi i co się stanie z akcjami rozdanymi Masashi. Jak to wpłynęło i jak to wpłynie dalej na kurs.

W mojej ocenie komunikat o sprzedaży EMBA spowoduje krótkotrwałą zwyżkę kursu pod sprzedaż części z tych 30 mln akcji.

EMBA miała być elementem poprawiającym finanse OILa tuż tuż wydobycie. A co się stało.... sprzedają... tak naprawdę policzcie ile kasy tam włożono, jakie były odpisy.

Naprawdę obawiam się że podobny los spotka odwiert S-1.
I Petrol zajmie się gazem łupkowym.
Przy wycenie rynkowej na poziomie 50-100 mln złotych, z liczbą akcji 1.000.000.000 po nowej emisji.

Należy się zastanowić czy jednak nie zacisnąć zębów i nie sprzedać ze stratą ale jednak odzyskać część środków. Ja naprawdę zastanawiam się co będzie z tą spółką. Sposób przekazania akcji za (za darmo ?) firmie T i firmie M sugeruje że takie numery mogą się powtórzyć. Tylko że kolejna emisja będzie większa.
canary wharf / 2011-12-18 08:14 / portfel / Tysiącznik na forum
ale sie tu jaja dzieja, na tej spolce i na forum. juz nawet zadnych analiz tylko lament i placz. az sobie kupie troche akcji na wszelki wypadek bo potem jak bedzie pozew zbiorowy to moze sie zalapie na jakies odszkodowanie.
arek7700 / 2011-12-18 01:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja wysiadam. Sprzedali Embe za 35 mln USD a mieli zacząc wydobywać ropę... To jakiś żart.350 mln USD to wtedy ok a 35 mln to w dupe mogą sobie wsadzić. Tym razem otwarcie bedzie 30%. Ale na minusie. Sprzedaje po PKC i dobranoc. Ostatni gasi światło. Opróbowanie z Shyrak miało być już dokonane a się okazuje że nawet jeszcze nie zaczeli !!! A przecież koszty pracy leca. Ściema.
arek7700 / 2011-12-18 01:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na Embie mieli w 2012 roku wydobywac ropę, a oni to sprzedali za jedyne 35 mln USD. Pfff
sila spokoju / 87.207.136.* / 2011-12-17 22:46
No i mamy już wszystkie odpowiedzi, które niestety w mojej ocenie są jednoznaczne. Po raz kolejny zostaliśmy zrobieni w konia. Tym razem przekręt jest tak ewidentny, że dla Prezesa oraz RK może się to skończyć bardzo źle. Dzisiaj nie ma juz żadnych wątpliwości, iż aktywa Petrola są wyprowadzane do innych podmiotów i pokrzywdzeniem dotychczasowego akcjonariatu. Tylko tak można nazwać zakup 40% lipnej spółki Eco Energy za horrendalną kwotę ponad 100 mln złotych i przekazanie w rozliczeniu prawie 30% akcji Petrola. Porównajcie Petrol kupuje 40% akcji spółki, której jedynym majątkiem są 3 koncesje na poszukiwanie gazu łupkowego, w zamian daje 30% akcji Petrola, który poprzez spółki zależne posiada 10 koncesji oraz aktywa w Kazachstanie, wyceniane przez Petrola na ponad 3 mld dolarów. Gdzie tutaj logika i jaki parytet rozliczeń. Jeżeli wartość Eco Energy jest liczona według zasad z kosmosu no to podobnie powinna być liczona wartość Petrola. Teraz jest jasne kto miał interes, aby zwalić akcje Petrola na giełdzie i komu to było potrzebne. Przydało się do rozliczeń z Masashi Limited w których akcje Petrola rozliczano po cenie 2,90. Taki przekręt nie może RK ujść na sucho. Jest to ewidentne złodziejstwo
czeall / 79.163.236.* / 2011-12-17 22:02
kolega, szwajcar raz mi powiedział tak: jak znajdziesz w polsce drzewo które ma złote owoce to przywieź je do nas - u was w polsce nałożą ci tyle podatków, że zbankrutujesz
siła spokoju / 87.207.136.* / 2011-12-17 21:35
No to już wiemy, Massahi objęło ponad 36 mln akcji za słynne warranty subskrypcyjne. Teraz kolejne pytanie w jaki sposób Massahi objęło ponad 36 mln warrantów subskrypcyjnych, za żywą gotówkę, czy też jako wynagrodzenie za doradzanie głównemu akcjonariuszowi. Odpowiedź na tak postawione pytanie praktycznie rozwiązuje wszystkie nasze dylematy. Jeżeli za gotówkę w cenie po 10 zł za 1 warrant subskrypcyjny to wszystko w porządku i to by oznaczało, iż przed Petrolem jest jakaś perspektywa. Jeżeli zaś warranty zostały objęte w systemie bezgotówkowym za jakieś wydumane świadczenia dla głównego akcjonariusza to znaczy, żę jesteśmy świadkami ewidentnego przekrętu. Jeżeli zaś jest to przekret to w najbliższym czasie nie będzie żadnej informacji o złożu Shyrak -1 , lecz różnego rodzaju luźne informacje podbijające kurs, aby można było wydusić maksymalnie co się da z akcji wprowadzonych właśnie do obrotu. Teraz więc wszystkie ręce na pokład i pytania do Prezesa o udzielenie informacji na powyższe pytanie. Jak uzyskamy informację, będziemy wiedzieli w która stronę podąża Petrol
czeall / 79.163.236.* / 2011-12-17 21:53
ostani komunikta mówi, że petrol zostanie sprzedany akcjonariat wyruchany, spółka która podkupi petrola za długi odnajdzie ropę i do akcjonariuszy petrola nie trafi ani groszówka, petrolowicze będą czekać z nadzieją na info o gazie łupowym którego petrol też nigdy nie będzie eksplatował, tak to się skończy.
Pozdrawiam dobranoc
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy