PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
ma..ek / 80.54.192.* / 2011-12-12 09:34
strategia petrola jest ok.Myśle,ze prezes nie kłamie i jak bedzie juz potwierdzona ropa na 100procent, to zarobimy-potem pieniadze za spżedarz ropy pojda na gaz łupkowy -a to perspektywa zarobku na dziesjatki lat.
kogucik / 94.42.140.* / 2011-12-12 09:33
Wysłane: 11 grudnia 2011 20:58:52 przy kursie: 2,99 zł
wpadłem na trop jeszcze bardziej "gorący" zobaczcie tylko:

Powiązania dla Maciej Jan Buzuk

ten człowiek jest jednocześnie związany z zakupioną przez Petrol Eco Energy 2010 a jednocześnie z BIOTONEM S.A. czyli ktoś kto jednocześnie uczestniczy w sposób bezpośredni lub pośredni (tego dokładnie nie wiem) w tych 3 spółkach wygląda więć na to, że:

ECO ENERGY 2010 + PETROLINVEST + BIOTON

mają wspólne ogniwa typu : MACIEJ JAN BUZUK
realista / 80.48.243.* / 2011-12-12 09:25
Ale co niektórzy pieprzą tu głupoty, niektórzy to do psychiatry powinny się udać a nie na forum się wypowiadać. Po co grać jak się nie potrafi znosić porażek - nie mówię o ciągłych. Do banku na konto pieniądze że nie powiem do skarpety. Niezrównoważeni emocjonalnie powinni siedzieć w domu w ciepłych kapciach.Jak ktoś się nie nadaje do uczestnictwa w rynku giełdowym to niech nie udaje to mucho tylko niech się wycofa. Taka moja rada.
nane / 46.113.61.* / 2011-12-12 09:08
no i spada gdzie się zatrzyma???
Radek 2008 / 2011-12-12 08:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://www.stockwatch.pl/forum/wpisy-101p147_PETROLINV.aspx
oszołom / 88.156.237.* / 2011-12-12 08:56
Byno chciałbys byc takim bankrutem
Byno / 79.191.19.* / 2011-12-12 08:43
już widać jak mocno dziś będzie spadać. Po co reanimować pacjenta w stanie beznadziejnym.
kogucik / 94.42.140.* / 2011-12-12 07:36
Petrolinvest silny w łupkach
Puls Biznesu 9.12.2011 str.8
"Dzięki przejęciu Eco Energy 2010 spółka poszuka gazu na obszarze prawie 10 tys. km kwadratowych. Ustępuje tylko PGNiG 32 min USD - tyle wart jest pakiet 40 proc. akcji spółki Eco Energy 2010, który wczoraj kupił Petrolinvest. Przejęcie - zgodnie ze świecką tradycją poszukiwawczej spółki, powiązanej z Ryszardem Krauzem - opłacone będzie nie gotówką, ale emisją akcji. Eco Energy 2010 ma 4 koncesje na poszukiwanie gazu łupkowego - w okolicy Grudziądza, Częstochowy, Siemiatycz (Podlaskie) i pobliskich Repków (Mazowieckie). Łączny obszar koncesyjny to ponad 3,2 tys. km kw. Petrolinvest może też szukać gazu na 9 przejętych wcześniej obszarach - łącznie na powierzchni ok. 9,6 tys. km kw. Więcej miejsca na poszukiwania ma w Polsce tylko PGNiG.

Gaz krzepi
- Od roku konsekwentnie zwiększamy zaangażowanie w segmencie gazu łupkowego. Chcemy być jednym z liderów na polskim rynku - mówi Bertrand Le Guern, prezes Petrolinvestu.
Jego zdaniem perspektywy eksploatacji gazu łupkowego są bardzo dobre - wskazywać ma na to duże zainteresowanie światowych koncernów paliwowych bezpośrednim wejściem na ten rynek albo nawiązaniem współpracy z polskim partnerem.
- Rozmowy, które prowadzimy, potwierdzają, że wykorzystując gaz łupkowy, zbudujemy drugi strategiczny obszar działalności Petrolinvestu - zapewnia prezes Petrolinvestu.
Bertrand Le Guern podkreśla, że udziały w Eco Energy 2010 przejęto względnie tanio
- za 1 km kw. obszaru koncesyjnego zapłacono 24,8 tys. USD, podczas gdy potencjalne złoża łupkowych spółek, debiutujących w tym roku na londyńskim AM, wyceniano nawet 5 razy wyżej (patrz tabelka).
Petrolinvest chce rozpocząć odwierty w poszukiwaniu gazu w ciągu najbliższych 12 miesięcy. W przyszłym roku będą co najmniej dwa. Pieniądze weźmie od inwestorów i branżowych partnerów - w związku z tym, że większość atrakcyjnych koncesji już zostało rozparcelowanych, chętnych do zawiązywania joint venture nie brakuje. Pomóc ma też 20 min USD, uzyskanych w listopadzie z AIM przez Silurian Hallwood (w którym Petrolinvest ma 36,26 proc. udziałów..."

"Ropa z partnerem
Łącznie na przyszłoroczną działalność Petrolinvestu spółka zebrała 140 min zł. Spora część tych pieniędzy popłynie do Kazachstanu, gdzie Petrolinvest szuka ropy w złożach Shyrak i Koblandy.
Prezes Le Guern zapowiada, że w przyszłym roku - po opróbowaniu odwiertu Shyrak i potwierdzeniu zasobów - jego spółka znajdzie partnera, który przejmie na siebie część finansowania eksploatacji złoża.
-Jest kilka podmiotów, z którymi rozmawiamy na ten temat, ale w pierwszej kolejności chcemy precyzyjnie określić ilość i wartość zasobów na Shyraku -mówi Bertrand Le Guern.
Rozmowy toczą się m.in. z francuskim koncernem Total, z którym Petrolinvest współpracuje już na strukturze Koblandy.
Spółka wycenia kazachskie aktywa na 3,1 mld USD. Pod azjatyckimi stepami, w których wierci Petrolinvest, ma się kryć - według szacunków - 1,9 mld boe (baryłek ekwiwalentu ropy naftowej). Niezależny audytor ocenił w październiku prawdopodobieństwo sukcesu wydobywczego na 40-48 proc.
Jeszcze dwa lata temu szacowano je na 8-13 proc.
- Zapewnione przez udziałowców i partnerów Eco oraz Silurian środki finansowe umożliwią w krótkim okresie tym spółkom i Petrolinvestowi pełną realizację strategii w krótkim okresie - tak w Polsce, jak i w Kazachstanie - twierdzi Bertrand Le Guern."
(Pełen tekst artykułu w Pulsie Biznesu z dnia 9.12.2011 r. na str. 8).

© 2011 Petrolinvest S.A.
marti1234 / 85.28.148.* / 2011-12-12 00:09
ale wrocimy szybko na 3 zł
marti1234 / 85.28.148.* / 2011-12-12 00:09
a jutro na minus 10 startujemy
marti1234 / 85.28.148.* / 2011-12-12 00:08
o czym wy pisecie, przeciez to nie emisja a realizacja wprowadzenia akcji które weszły uchwałą ostatniego zgromadzenia. Więc wszystko ok, zgodnie z prawem i wszyscy o tym wiedza od wielu tygodni. Wiadomym jest że ta spółka nie ma żywej gotówki i będzie płacić akcjami, lub ja mówił prezes wyemituje obligacje, ale to chyba po opróbowaniu, bo wcześniej nikt takiej emisji ie wypuści i nie obejmie, bo nie ma gwarancji wykupu obligacji w momencie braku ropy.
A zatem jak ktoś pisał, czekamy na wyniki opróbowania do połowy roku i tyle.
arek7700 / 2011-12-11 22:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
i jeszcze jedno. Znam paru wpływowych znanych polityków w tym szefa jednej z partii. Jeszcze im o tym nie mówiłem ale zapewniam Was że będę mógł liczyć na ich wsparcie i prześwietlą dupe tym co trzeba.

Fala uderzeniowa nastapi z każdej strony w tym samym czasie.:
- prokurator
- CBA
- CBŚ
- info do 5 polityków.
PanJan / 87.205.21.* / 2011-12-12 08:36
Arku7700, robisz z siebie błazna swoimi wypowiedziami. Najpierw naganiałeś na kupno Petrola, potem nagle stałeś się jego ogromnym przeciwnikiem, twierdząc, że kupisz akcje ale dopiero po potwierdzeniu opróbowania. Teraz w poniższej wypowiedzi piszesz, że masz akcje i sporo na nich straciłeś, a z tego co mi wiadomo opróbowania jeszcze nie było.Zdecyduj się chłopcze na jedną wersję i trzymaj się jej... Obecnie powołujesz się na znajomość z prominentnymi politykami, a za parę tygodni okaże się, że Papież jest twoim krewnym - mam nadzieję, że nie tatą:) Twoja wiarygodność właśnie spadła do zera...
arek7700 / 2011-12-11 22:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A g.. mnie to obchodzi czy R.K., Prezes Petrola itp będą siedzieć czy nie. Komunikaty Petrola były jasne, jeżeli postąpią inaczej a to głównie przeprowadzą kolejną emisję akcji wbrew zapowiedzią że ta była już ostatnia to mam prawo zgodnie z Polskim prawem dochodzić odszkodowania ponieważ moja decyzja o inwestycji była wzorowana na fałszywych komunikatach spółki. I mam prawo domagać się zwrotu w cenie akcji.

Znam człowieka który kupił akcje za 1 mln złotych a dziś ma 50.000 zł.
Ja kupiłem akcje, sporo juz na tym straciłem a kupiłem bo była informacja że więcej emisji nie bedzie chyba że Shyrak i Emba się nie powiodą. Wiec czekam na dobre info po opróbowaniu Shyrak a jak te nastąpi a potem komunikat o Emisji akcji to OSOBIŚCIE złożę doniesienie do prokuratury na R.K, Prezesa, i spółki Petrolinvest i będę domagał sie zwrotu róźnicy w cenie akcji. Również w momencie jak z tej ostatniej emisji 40mln akcji wszystko jdzie na GAS a nie na Shyrak. Bo przypominam ze głównym celem emisji był Shyrak a nie gaz.

robię to sam, a jak ktoś zrobi pozew zbiorowy to ewentualnie się dołączę.
czeall / 188.47.239.* / 2011-12-11 21:40
od zawsze było tak, że jak masz ukraść to kradni miliony a Cię nie znajdą, jak zakosisz 10 zł z kiosku to Cię złapią jak wyprowadzisz 100 mln to nikt nic nie wie :)
j123 / 46.134.232.* / 2011-12-11 21:40
http://razem.tv/filmy/-/Afera-Kwiatkowskiego-Adas-Krzysiu-zalatw-problem-Rysia
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy