PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
KRysio / 77.114.249.* / 2011-11-14 08:12
a prosiłem wsiadać na KOV , tam jazdy bez trzymanki
a tu jak zwykle nędza płacz i ubolewanie
że Rysio to stary agent
zioło / 83.31.12.* / 2011-11-14 06:26
http://uk.reuters.com/article/2011/11/13/nigeria-shell-divestment-idUKL5E7MD0SY20111113
Dawać na kova bo dzisiaj na tej spółce trzeba zatrudnić ze trzech widłowych!!!Nigeria zakupiona super dzida!!!kov kov kov kov!!!cena na aim 10 zł!!!1000+!!
inwestor mający nadzieję / 95.41.189.* / 2011-11-14 00:15
Ten dokument w języku angielskim i rosyjskim (chyba przez wzgląd na interesy Rosji) na stronie EBOiR ma identyczne cechy
i status, jak inne sfinalizowane w tym roku umowy np. z KOV Kulczyk i z Polkomtelem (przed sprzedażą p. Solorz-Żak),
więc wygrają ci inwestorzy Petrolinvestu, którzy teraz zaryzykują, bo wszystko się już wyklarowało w czytelną całość,
ponieważ Rada Dyrektorów EBOiR zatwierdziła i podpisała projekt umowy z Petrolinvest i ten draft zgodnie z procedurą
ujawniła na oficjalnej stronie EBRD( EBOiR). Przeczytałem uważnie, porównałem z identycznymi umowami z KOV Kulczyk,
Polkomtelem p. Solorz-Żaka i nie mam już wątpliwości! Petrolinvest wystrzeli pod niebiosa, podobnie jak KOV i Midas po
informacjach, że KOV p. Kulczyka i spółka
p. Solorza-Żak otrzymały pieniądze z EBOiR!
W ich przypadku, jak porównamy daty, chronologię wydarzeń, euforia też przyszła z kilkudniowym opóźnieniem, bo nikt
chyba nie rozumiał istoty dokumentów opublikowanych na stronie EBOiR, gdyż rzeczywiście one są czytelne tylko dla
specjalistów. Poza tym umowa z Petrolinvest jest o tyle lepsza od KOV i Polkomtela, że EBOiR otrzyma akcje Petrolinvestu
(i to w cenie wyższej za sztukę niż 3 zł!)w zamian za pieniądze zainwestowane w Petrolinvest! Oj będzie się działo!
Ciekawe tylko którego dnia zacznie się taki szał, jak z KOV od ubiegłego tygodnia?! Może już jutro?
cymcyk / 194.126.238.* / 2011-11-13 23:18
Przypominasz tego kretyna anala z forum parkietu. Może nawet jesteście tym samym. Szkoda jakiegokolwiek komentarza.
inwestor mający nadzieję / 95.41.189.* / 2011-11-14 00:13
Umowa EBOiR-Total France- Petrolinvest zostanie ujawniona i zobaczymy co wtedy powiesz? Jeżeli ludzi stracili fortuny kupując Petrola po 700zł bez żadnych dobrych info, to dlaczego nie mają kupowac dziś po 3 zł przy takich dobrych newsach? Przecież tylko dzięki super uśrednieniu nają szansę odzyskac kasę!!!!!!! Ja kupuję cały czas i będę kupowac i zarobię na Petrolu fortunę!!!
andrzej... / 2.97.115.* / 2011-11-13 23:50
a ty nie podawaj się za kogoś kim nie jesteś bo sam z siebie robisz kretyna!!! ku pamięci
inwestor mający nadzieję / 95.41.189.* / 2011-11-13 23:10
Albo zaczniemy od zawieszenia notowań, albo od razu jazda na północ! Każdy już wie o umowie EBOiR-TOTAL France- Petroinvest i każdy chce miec akcje Petrolinvestu, ponieważ umowy z EBOiR wywołały wzrost kursu akcji Midasa, KOV, Cersanita, Boryszewa itd. Petrolinvest ostatnio ciągle podpisuje nowe umowy zwiększające dopływ kapitału, więc ta umowa z EBOiR i Total France jest ukoronowaniem jego wysiłków i zapowiedzią udanego debiutu Siluriana w LOndynie oraz wyników opróbowania w Kazachstanie! Jak myślicie dlaczego EBOiR właśnie teraz ujawnił treśc umowy z Petrolinvestem i Total France?! Pierwsza podpowiedź: EBOiR jest największym inwestorem finansowym w Kazachstanie i praktycznie każdy projekt realizowany w tym kraju powstaje z udziałem pieniędzy z EBOiR!!! Druga podpowiedź: Total France jest największym inwestorem z sektora naftowego w Kazachstanie, a jego odwierty graniczą z działkami Petrolinvestu! Total France wydobywa ropę w Kazachstanie od prawie 20 lat i zna ten kraj jak własną kieszeń! Dlaczego oficjalnie zgodził się na tę umowę z EBOiR i Petrolinvestem? Dla żartu? Nie! Dla kasy i to potężnej!!! Od jutra włączamy stan czuwania! I to ciągły, bo zmiana trendu pojawi się nagle i kto nie zdąży wsiąśc do pociągu, ten przegapi zarobek dekady! A jeśli kupowaliśmy te akcje po 700zł, albo po 50n zł albo po 100 zł albo po 10 zł albo po 5 zł, kiedy nie było żadnych tak dobrych info jak dziś, to dlaczego nie kupic po 3zł aż po korek, jeśli w tle mamy już i EBOiR i Total France, dwóch największych graczy rynkowych w Kazachstanie, graczy bez których nie dzieje się nic w kazachskim przemyśle petrochemicznym! Ja napiszę otwarcie: mam akcje Petrolinvestu i to potężne kilosy, ale jutro jak będzie wciąż 3 zł, to dokupię kolejne, bo wolę brac teraz po 3zł z EBOiR i Total France niż po 27zł lub po 50 zł!
j123 / 46.134.223.* / 2011-11-13 23:09
Umowa wstępna została zawarta w marcu 2010r. i praktycznie żaden z poniższych warunków nie został spełniony.
Posiadam akcje tej spółki i jutro jedynie będzie raport okresowy. A listopadowe majaki o Eborze to fantazja naiwnych kretynów. Mam nadzieję, że naganiacze "zbychu [83.6.171.* bdą się od jutra zabijać o akcje i przynajmniej popyt wzrośnie:)
Poniżej fragment z umowy.
Umowa Kredytowa przewiduje ustanowienie następujących zabezpieczeń spłaty Kredytu:
(i) zastaw finansowy i rejestrowy na akcjach Spółki należących do Prokom Investments S.A.;
(ii) zastaw finansowy i rejestrowy na rachunkach bankowych Spółki;
(iv) zastaw na Kontrakcie OTG (zastaw ten nie będzie naruszał uprawnień Grupy Total);
(v) zastaw na udziałach Emba posiadanych przez Spółkę;
(vi) zastaw na Kontrakcie Emba.

Uruchomienie Kredytu zostało uzależnione od spełnienia następujących warunków zawieszających:
(i) potwierdzenie ustanowienia zabezpieczeń lub złożenia ich do rejestracji (w przypadku zastawów rejestrowych na akcjach Spółki należących do Prokom Investments S.A. oraz rachunkach bankowych Spółki, a także zastawu na Kontrakcie OTG) w odpowiednich rejestrach w Polsce i Kazachstanie;
(ii) zwolnienie zastawu ustanowionego na rzecz Banku CenterCredit na Kontrakcie OTG;
(iii) uchwalenie i rejestracja kapitału warunkowego Spółki w wysokości pozwalającej na konwersję całego Kredytu zgodnie z opcją konwersji;
(iv) zawarcie umowy zatrzymania akcji (share retention agreement) pomiędzy Prokom Investments S.A. a EBOiR, zgodnie z którą Prokom Investments S.A. zobowiąże się do niedokonywania zmian stanu posiadania akcji Spółki bez uprzedniej zgody pisemnej EBOiR;
(v) zmiana postanowień umowy finansowania w formie linii zaangażowania kapitałowego udzielonego przez GEM Global Yield Fund Limited w formie zadowalającej EBOiR oraz zaciągnięcie przez Spółkę zobowiązania wobec EBOiR do wykorzystania linii zaangażowania kapitałowego w celu pozyskania środków niezbędnych do spłaty Kredytu;
(vi) potwierdzenie przekazania przez Prokom Investments S.A. kwoty nie mniejszej niż 130.000.000 USD przeznaczonej na finansowanie prac geologicznych spółek OTG oraz Emba;
(vii) powołanie do rady nadzorczej Spółki przedstawiciela EBOiR (oraz zawarcie odpowiedniego side letter z Prokom Investments S.A.);
(viii) uzyskanie odpowiednich zgód podmiotów finansujących Spółkę;
(ix) wywiązywanie się przez Spółkę z innych postanowień Umowy Kredytowej;
(x) dostarczenie EBOiR poświadczonych kopii określonych w Umowie Kredytowej dokumentów, w tym umów i innych dokumentów dotyczących finansowania Grupy PETROLINVEST, umów związanych z realizacją projektu poszukiwawczo-wydobywczego w Kazachstanie, a także innych niezbędnych zgód regulacyjnych i korporacyjnych, raportów, pism, zaświadczeń, odpisów i opinii prawnych.
inwestor mający nadzieję / 95.41.189.* / 2011-11-13 23:17
to sprzedaj mi jutro po 3zł i zapomnij o tej spółce! Zapewniam Cię, że EBOiR nie umieściłby tego info na oficjalnej stronie, gdyby coś się nie wydarzyło. Poza tym w tej umowie jest dwóch beneficjentów i jednym z nich jest Total France, więc byc może ten element jest najważniejszy i rozstrzyga o podpisaniu tej umowy o czym dowiemy się wkrótce. Dla Total France wykupienie Petrolinvestu wycenianego dziś na 100 mln dolarów to pestka, więc podpisanie z nim umowy, która przyniesie kilkadziesiąt razy większe zyski jest strzałem w 10! A i dla Petrolinvestu to posunięcie dekady, bo po takim info kurs poszybuje i wszyscy będą happy! Nie denerwuj się więc i sprzedaj jutro akcje, bo ja jestem szczęśliwy i wiem, że zarobię fortunę z Petrolinvestem!
cymcyk / 194.126.238.* / 2011-11-13 22:27
open max. 3%, close 0,1%
ale i tak zamierzam kupić pakiet kontrolny :-)
inwestor mający nadzieję / 95.41.189.* / 2011-11-13 21:50
Fakty są zachęcające, więc powinien zacząc się systematyczny wzrost! Jeżeli EBOiR i Total France są oficjalnie podane w komunikacie jako partnerzy Petrolinvestu finalizujący proces wydobycia ropy w Kazacstanie, to oznacza, że w końcu doczekaliśmy się sukcesu! Teraz trzeba tylko uważnie obserwowac, aby nie pozostac bez akcji, jak kurs w pewnego dnia w pewnej minucie podczas pewnego notowania wystrzeli w górę, bo sytuacja będzie taka sama jak w KOV, Midasie i Boryszewie!!! Teraz kolej na Petrolinvest! Niech zawstydzi wszystkich pozostałych i odnotuje najwyższy wzrost w 2011r.!!!
mały skrzywiony jasio / 87.205.175.* / 2011-11-13 21:22
A ja pytam i pytam i nikt z Was nie jest w stanie odpowiedziec mi na pytanie:
Jaki procentowy udzial ma OIL w tych bajecznych zlozach ? I gdzie to jest napisane ?
Semekk / 79.162.31.* / 2011-11-13 21:15
moim zdaniem w przyszłym tygodniu wreszcie ruszamy na północ, a jeśli na koniec miesiąca będzie 5-6 zł to stanę się INWESTOREM. Pozdrawiam
Byno / 79.191.36.* / 2011-11-13 20:53
nie podkręcajcie umowami bo i tak nic z tego. OIL zaprogramował inwestorów neurolingwistycznie wmawiając że jest niby ropa a tam kilka kropelek lub w cale nic nie ma. Sprzedawanie marzeń w całości, wyciąganie pieniędzy od akcjonariuszy. Bezrobotni wyciągają od pracujących po 1 zł a ludzie w białych kołnierzykach golą kieszenie uczciwych ludzi dziesiątkami tysięcy. Zobaczycie jutro jaki niestabilny rozgrzany do czerwoności będzie kurs.
fuller / 217.28.149.* / 2011-11-14 08:02
nie mały ...tylko malutki...taki nano....
wac / 31.61.22.* / 2011-11-13 21:24
Jesteś taki mały w swoim myśleniu.
fuller / 217.28.149.* / 2011-11-14 08:00
nie mały tylko malutki...taki nano ....
inwestor mający nadzieję / 95.41.189.* / 2011-11-13 20:21
Takie są fakty! A jak ktoś uważa, ze potrzeba 6 mld dolarów, a wie że Petrolinvest obecnie ma wycenę giełdową 100 mln dolarów, to po jakiego hu.. wchodzi tu i straszy inwestorów, którzy próbują znaleźc pozytywne elementy służące rozwojowi Petrolinvestu! Tu naprawdę ludzie zainwestoswali setki tysięcy złotych i mają po kilkadziesiąt tysięcy akcji, więc ta umowa z EBOiR poprawia sytuację, gdyż wycena spółki rośnie znacząco! Zobaczymy co wydarzy się jutro rano, czy już zacznie siępowolny marsz w górę pod potwierdzenie umowy z EBOiR! Ja wiem że tak będzie i dalej będę dokupowac te akcje, bo czynię tak od wielu miesięcy i inwestuję co miesiąc częśc wynagrodzenia właśnie w Petrolinvest i zależy mi osobiście, aby szedł w górę, bo uśrednienie mam tak fajne, że nawet przy wzrostach a la Midas czy KOV zarobię fortunę i tego życzę nam wszystkim!!!!!!!!!!!
Sfiks. / 79.175.229.* / 2011-11-13 21:39
Chłopie to już było w 2010r "Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju przyzna 50 mln dol. pożyczki zamiennej na akcje dla Petrolinvestu". Po tym info weszłem w Petrol i wtopiłem masę kasy, którą odrobiłem na Boryszewie kupując po 0,39 i sprzedając po 0,8!!! Pozdrawiam i radzę od tej spółki z daleka!!!
inwestor mający nadzieję / 95.41.189.* / 2011-11-13 21:54
Poczytaj uważnie! To jest nowa umowa z nowymi warunkami i nowymi podmiotami! Tu wyraźnie piszą, że EBOiR podpisuje umowę na wspólny projekt wydobycia ropy przez Petrolinvest i Total France - największego prywatnego inwestora w Kazachstanie i 3 największą firmę petrochemiczną na świecie! Pomyśl chłopie co to oznacza i wracaj z fortuną, którą zarobiłeś na Borku do Petrolinvestu, bo dzięki temu w ciągu paru tygodni zarobisz podwójną fortunę! Powodzenia!
ksiądz / 31.61.130.* / 2011-11-13 20:07
nie ma ropy nic nie tryska SPRZEDAWAĆ PKC
ksiądz / 31.61.130.* / 2011-11-13 20:05
Petro bankrut jest info o blokadzie finansowej!!!!!!!!!!!!!
j123 / 46.134.201.* / 2011-11-13 19:55
To info szajs,nic nie wiadomo.1 nie wiemy jaka kwota z 50 mln przypada na petrola bo to kwota na projekt!dla kilku firm .2 nie wiadomo po jakim kursie zostana objete akcje i z kad beda pochodzily,pewnie nie z gieldy tylko za waranty ,czyli drobni akcjonariusze zostana znowu pominieci.3 Nawet cale 50 mln to pikus malutki do kosztow jakie trzeba wylozyc na wydobycie ,transport ,budowe rafineri w Astanie.Sam remont rafineri w Lotosie kosztowal 6 mld zl.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy