PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
oj / 195.117.141.* / 2011-10-26 22:00

.A wiem na pewno że jedna osoba udzielająca się na forum Moneya miała sprawe w sądzie i
została skazana prawomocnym wyrokiem..

możesz podać jakieś konkrety o tych sprawach? bo wujek googole nic mi nie chce powiedzieć
.,., / 95.48.117.* / 2011-10-26 22:31
"Karol Napierski, prokurator Prokuratury Krajowej:
Osoby bezpodstawnie pomawiające innych lub im ubliżające popełniają przestępstwo zniesławienia lub znieważenia. Są to czyny ścigane z oskarżenia prywatnoskargowego."
KG_K / 2011-10-26 19:41 / Bywalec forum
Rynek dzisiaj zareagował niepewnością w oczekiwaniu na dane z posiedzenia komisji europejskiej. USA na małym plusie, i najprawdopodbniej od jutra będzie zaielono na giłdzie i może to być początkiem zmiany tredu na dłuzszy okres.
http://www.inwestycje-portal.pl/artykuly_o_inwestowaniu3.htm
micic / 46.134.237.* / 2011-10-26 17:40
Nie ma większego oszusta niz petrol.
sila spokoju / 87.207.136.* / 2011-10-26 16:56
Jasne, że sami się nakręcamy , mamy do tego pełne prawo i nasze fantazje na tym forum nikomu nie szkodzą. Spółki prawa publicznego mają natomiast określone obowiązki wynikające z odpowiednich norm prawnych. Jednym z podstawowych jest zaś uczciwe informowanie akcjonariuszy o sytuacji spółki. W przypadku Petrola wszystkie te zasady są łamane i w żadnym razie nie zgadzam się z tezą, iż sami sobie jesteśmy winni, gdyż mogliśmy nie kupować tego papieru. Kupiliśmy, gdyż zawierzyliśmy informacjom, które od 5 lat są fałszywe. Innymi słowy zostaliśmy celowo wprowadzeni w błąd przez głównego akcjonariusza. Takie działanie jest zaś oszustwem
djastra / 2011-10-26 17:15 / portfel / Tysiącznik na forum
"Kupiliśmy, gdyż zawierzyliśmy informacjom, które od 5
lat są fałszywe. Innymi słowy zostaliśmy celowo wprowadzeni w błąd przez głównego
akcjonariusza. Takie działanie jest zaś oszustwem"

Uważaj kolego,bo za takie pomówienia można mieć sprawę w sądzie za zniesławienie, więc zastanów się czy masz jakieś dowody na to co napisałeś.A wiem na pewno że jedna osoba udzielająca się na forum Moneya miała sprawe w sądzie i została skazana prawomocnym wyrokiem...dodam,że tez nie była zalogowana,ale numer IP jest w dzisiejszych czasach prawie jak adres domowy.
Oczywiście nikogo nie straszę - tylko ostrzegam.
sila spokoju / 87.207.136.* / 2011-10-26 17:39
Djastra - tysiącznik na forum zobowiązuje. Nie mów, że przez cały ten czas wszystkie informacje Zarządu Spółki sprawdzały się, zaś Ty niczego nie zauważyłeś i jesteś generalnie zadowolony z działalności RK. Jak jest naprawdę każdy widzi.Ja przywołuję tylko fakty z ostatniego czasu, które nie budzą najmniejszej wątpliwości
djastra / 2011-10-26 18:07 / portfel / Tysiącznik na forum
"Coś za coś" - albo grasz na stabilnych spółkach które w ciągu roku mają stopę wzrostu 10%-15%,albo spółkach spekulacyjnych które "skaczą" po 50%-100% .
Ja nikogo nie oceniam,ani tych najmniejszych,ani największych rekinów - każdy gra w/g swojego uznania i na spółkach które lubi (lub nie lubi)
Ja osobiście 50 % portfela mam w spółkach "stabilnych"-wypłacajacych dywidenty i 50% w "spekulacyjnych" i w tej części portfela najbardziej lubiana spółka to Petrolinv....ale to tylko moje prywatne zdanie-nie musicie się z nim zgadzać.
sila spokoju / 87.207.136.* / 2011-10-26 19:56
Jasne, że każdy gra według swego uznania, jedni na intuicję, inni na podstawie swojej wiedzy i przemyśleń. W Petrolu chodzi jednak o coś innego, systematycznie jesteśmy epatowani informacjami, które są nieprawdziwe, a to jest sprzeczne z prawem o publicznym obrocie papierami wartościowymi. I tylko o to mam pretensje do RK, gdyby milczał, tam gzie mu prawo pozwala to jego sprawa, ale Petrol ewidentnie mataczy informacjami, a to już jest niedozwolone. Według mnie gdyby KNF pracowała tak jak powinna to dawno został by już przywołany do porządku. Może pod rządami nowego Szefa KNF coś się zmieni
djastra / 2011-10-26 20:26 / portfel / Tysiącznik na forum

W Petrolu chodzi jednak o coś innego,
systematycznie jesteśmy epatowani informacjami, które są nieprawdziwe, a to
jest sprzeczne z prawem o publicznym obrocie papierami wartościowym

Mam trochę do czynienia z prawem - więc radzę żebyś przy takich wypowiedziach miał jakieś konkrety czyli oficjalne raporty opublikowane przez spółkę,bo gdybym ja był przy "władzach" Petrolinvestu to miałbyś już bardzo duże problemy - do tego nagłośnienie tego typu sprawy sądowej ładnie można skalkulować przy spekulacjach.Kończę tą dyskusje.Przemyśl to - życzę zysków na giełdzie.
sandal :( / 195.210.60.* / 2011-10-26 16:53
Nagonka to jest jak jak ktoś pisze zeby sprzedać / kupić po danym kursie a nie jak ktoś się szczerze pochwali ze zarobił kilka groszy za sztuke
Wiec proponuje kup dziś :(
teyylik / 188.33.158.* / 2011-10-26 16:48
Najbardziej okłamujemy samych siebie.Tacy ludzie którzy mówią że ich wypociny to jedyna prawda,są żałośni.Pisanie o tym po ile się sprzedało lub kupiło to też nagonka.
sandal / 195.210.60.* / 2011-10-26 16:28
Spółka która ma w obrocie tyle milionów akcji
N I G D Y nie bedzie miała perspektyw :(

A jesli sie myle to prosze o przykład

Nie naganiam własnie dzisiaj pozbyłem się OIL-a po bardzo atrakcyjnej cenie 3,10 :)
SORY
siła spokoju / 87.207.136.* / 2011-10-26 16:24
Najgorsze to jest jednak to, iż nas na okrągło okłamują. W 2009 roku poprzedni Prezes - A.Kratiuk zapewniał, iż wydobycie ropy będzie do końca roku - 2009 ma się rozumieć. Później zmiana Prezesa, ale Przewodniczący Rady Nadzorczej cały czas ten sam - czytaj Ryszard Krauze. Przez cały czas te same bajki, wydobycie ropy do końca 2010 roku, później 2011 roku, a dzisiaj już termin został przesunięty na 20112 rok. Podobnie z kolejnymi emisjami akcji - np. ostatnie emisje / czytaj uzasadnienie do prospektu/. Emisja serii C na budowę infrastruktury wydobywczej na złożu Shyrak -1 . W konsekwencji cała emisja poszła na spłatę długów Ryszarda Krauzego, które nawet za bardzo nie wiadomo w jaki sposób są kreowane, zakup projektu budowy farmy wiatraków, które nie wiadomo po co są obecnie Petrolowi potrzebne oraz zakup od Tabacchi technologii wydobywcze gazu łupkowego, którego jeszcze nie ma i nie wiadomo czy będzie. Sposób zapłaty Tabacchi to kuż majstersztyk, akcjami Petrola, ale jak akcje spadną to Petrol wyrówna spadek tez akcjami. W konsekwencji Tabacchi stało się za darmo jednym z większych udziałowców Petrola. Już sama taka transakcja to kryminał. Część akcji serii S, które miały byc wyłącznie na finansowanie na złożu Shyrak -1 poszło wlaśnie na wyrównanie takich dziwnych długów Tabacchi. Zobaczymy co się będzie działo z objęciem pozostałych akcji z tej emisji. W każdym razie powolutku należy się przyzwyczajać, iż Ryszard Krauze wszystkich nas po prostu oszukał i wtedy przygotować koncepcję, aby mu się skutecznie dobrać do skóry. Argumentów jest więcej niż potrzeba. Wystarczy zebrać do kupy wszystkie kłamstwa władz Petrola oraz polczyć ile kasy wyciągnął RK ze sprzedaży akcji wszystkich emisji. Ja policzyłem. Wychodzi na to , iż RK na włożył w ten interes ani złotówki, natomiast nieźle zarobił na sprzedaży akcji - przypominam po 700 zł, 500 zł, 400 itd. Całąinwestycję tak naprawdę sfinansowali drobni akcjonariusze, których dobry PR zachęcił do kupna akcji. Jeżeli jednak cały PR polega na kłamstwie to jest to nie biznes, a przestępstwo
teyylik / 188.33.158.* / 2011-10-26 16:14
Piszą na tym forum zawsze tak,na jakiej pozycji są ustawieni.Każdy nagania w swoją stronę.W rzeczywistości nikt z nas nie ma pojęcia,co,kiedy i po ile będzie.Takie pisanie że będzie petrol po 0,09 gr albo 300 zł to paplanina.
a bielecki / 81.190.233.* / 2011-10-26 18:59
pański wpis nie w pełni odpowiada prawdzie.odsyłam do mojego wpisu z 10 10 godz 21.31 pozdrawiam.
sandal / 195.210.60.* / 2011-10-26 15:58
Wydaje sie ze masz racje
Kazda z takich spółek konczy jak śmieć po 0,09 :)
czal / 217.117.142.* / 2011-10-26 15:53
różnicie się od nich tylko tym, że oni zaczynali przy 300, 100, 50,30,10 zł i potracili wszystko, wy kupujecie ze 3 zeta a oddacie po 0,9. Przy tej cenie też będą nowi - kupią za 0,9 i sprzedadzą za 0.09
djastra / 2011-10-26 17:07 / portfel / Tysiącznik na forum
Dlaczego piszesz że nowi kupują po 3 zł?
Ja byłem po 50zł ,potem po 30 zł ,i po 10 zł.
Teraz znowu jestem po 3.50 zł.
A jeśli kiedyś wartość Petrolinv będzie -jak piszesz po 0,9 i po 0,09 to też będę i liczę że też "małe,co nieco" przy tych poziomach zarobię :)
czal / 217.117.142.* / 2011-10-26 15:48
widzę, że wy nadal marzycie ...
zauważyłem też, że nie ma już na tym forum tych co kiedyś pisali to co wy teraz - poparzyli się, na ich miejscu są nowi (FreshMeat)
djastra / 2011-10-26 16:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Ci co pisali kiedyś ,dalej są ,tylko nic nie piszą bo forum na Moneyu "zeszło na psy" - brak kultury,wyzwiska i bezsensowne wpisy a osoba za to odpowiedzialna -nie wiem co robi.
Ci co zaczynali grać razem ze mną pare lat temu,dalej grają i utrzymujemy kontakt przez maila i skypa,ale nie udzielają się na forum.Szkoda - bo kiedyś było tu ciekawie i wszyscy na tym korzystali.
yogibabo / 2011-10-26 21:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
sam zastanawiam się czasami po co zaglądam na to forum, z powodów które przytoczyłeś wyżej
sila spokoju / 87.207.136.* / 2011-10-26 13:36
do dialm - może masz i rację SP faktycznie ma zezwolenia na budowę całej infrastruktury, ale pytanie co przez 5 lat robił Petrol skoro niczego sobie nie pozałatwiał. Twoje koncepcje w tym zakresie są rozsądne, lecz ja nadal obawiam się, iż może to być jedno z wyjść awaryjnych RK. Zbyt długo to już trwa. Jestem również na KOV , tam przebiega wszystko błyskawicznie, a przecież zajmują się tym samym. Przede wszystkim tam Kulczyk trzyma swoje akcje od początku , a więc nie ma ryzyka, iż chce wykolegować akcjonariuszy. Nadal jestem jednak optymistą i chcę wierzyć, iż jak RK pozałatwia swoje chachmęctwa to kurs ruszy, o ile do tego czasu spółka nie stanie się trędowata w obrocie publicznym. Sporo osób głośno mówi, iz ze złodziejem nie chce mieć do czynienia
dialm / 2011-10-26 14:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przez 5 ostatnich lat zbieral doswiadczenie. RK porwal sie na biznes, z ktorym nie mial wczesniej doczynienia. Teraz cos sie zaczelo dziac. Prezes BLG spelnia swoja powinnosc i mysle, ze dziala jak najlepiej dla spolki. On widzi sukces w tym wszystkim. Najbardziej prawdopodobne wydaje sie byc to, zeby cena ropy za barylke byla powyzej 80$. Poniewaz wtedy na takich glebokosciach, jakich jest OIL, oplacalny jest ten caly biznes.
sila spokoju / 87.207.136.* / 2011-10-26 13:28
do BR. tak jestem na Petrolu, bardzo głęboko i od dawna. Dlatego szlag mnie trafia jak RK bezkarnie nami kręci. Jasne, że jest recepta, można pójść do prokuratury i domagać się ukarania Prezesa RK za działania na szkodę spółki. Tyle, że wtedy będzie jeszcze gorzej, a tak to chociaż jest nadzieja, że będzie lepiej, przynajmniej ja taką mam. W mojej ocenie na działania radykalne zawsze będzie czas
blog3 / 79.190.135.* / 2011-10-26 12:50
niezaleznie co sie bedzie dziac w UE na petrolu i tak edzie mega wybicie,trzeba tylko zaczekac na kilka informacji,oprobowanie,debiut w Londynie rozpoczeciw wspolpracy z Totalem i sie zacznie....
trzymac i nie puszczac za bezcen:)
Byno / 79.191.43.* / 2011-10-26 13:06
mega wybicie rzędu 100% niewielu interesuje tu są ludzie z 40zł, 20, 10zł a może i wyżej, jak oni muszą podejść do tych mega wzrostów ? To by musieli podnieść kurs min. do 10zł a później info za infem i tak o kilkaset procent.
.....,.... / 95.41.43.* / 2011-10-26 12:55
TEŻ TAK UWAŻAM ! A W TEJ CHWILI TO CO SIĘ DZIEJE TO TYLKO SPEKULACJE . POZDRAWIAM TRZEŹWO MYŚLĄCYCH.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy