PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
arek7700 / 2011-10-02 15:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
'' chyba nie przypuszczasz, że Pan Krauze rozwodni kapitał
do ceny 1 zł lub 0.50 zł za akcję, gdyż wtedy Petrolinvest zostanie sprzedany w ciągu
1-2 dni, takie są fakty) ''

Nie zgadzam się, teraz jest ponad 120 mln akcji po 3 zł a kiedys było 3 mln akcji po 500zł. Wychodzi na to samo. Nie zostanie sprzedany z uwagi na niską ceną. Jeżeli zostanie sprzedany to poprostu sprzedany, ale nikt nic na ten temat nie wie, to wróżenie z fusów
su / 62.108.162.* / 2011-10-02 11:03
Tu też jest giełda, można tanio kupić

https://www.za10groszy.pl/start/470699574/index.html
inwestor mający nadzieję / 77.115.57.* / 2011-10-02 10:09
arek7700 zgadzam się z Tobą w znakomitej większości tej wypowiedzi (też
zainwestowałem potężne pieniądze, oszczędności życia, bo musiłame uśredniac wraz ze
spadkiem ceny i sprzedawac, kupowac non stop!!), ale nie wierzę że zdołują cenę do 1
zł lub 0.50 zł, gdyż wówczas nawet ja kupię akcje za kilkadziesiąt tysięcy, aby miec
średnią cenę zakupu na poziomie właśnie 1.2zł lub 0.7 zł, bo jeżeli wartośc księgowa
Petrolinvestu obecnie jest 3 krotnie wyższa niż wycena giełdowa, a przed nami debiut
Siluriana (a pół Europy patrzy na RP i szuka interesu w polskich koncesjach i
łupkach, a Rosjanie oficjalnie mówią, że chcą uczestniczyc w wydobyciu łupków w RP,
bo to ich zywotny interes, to chyba nie przypuszczasz, że Pan Krauze rozwodni kapitał
do ceny 1 zł lub 0.50 zł za akcję, gdyż wtedy Petrolinvest zostanie sprzedany w ciągu
1-2 dni, takie są fakty). Dlaczego Prokom kupuje akcje o 30% drożej niż są wycenione
na giełdzie (info o tym poszło przy cenie 2.7 zł w notowaniach ciągłych) i płaci już
3.5 zł za sztukę???? Dlaczego? Ja nie zmartwię się jak cena spadnie do 1zł lub 0.50
zł bo będę dalej kupowac i uśredniac cenę, ale dla większości z Nas, którzy nie
uśredniali może to byc masakra! Pozdrawiam i jednak trzymam kciuki za wzrost wartości
Petrolinvestu bo już decydują się kwestie Shyraka, Emby, Siluriana, Totala i łupków,
a tu zdecyduje info z jednego dnia i będzie pozamiatane (rano przed sesją lub
wieczorem po sesji pójdzie np info o super wynikach opróbowania lub debiucie
Siluriana i pozyskaniu strategicznego inwestora zagranicznego i kurs zostanie
zawieszony, po czym TKO będzie na poziomie np 15zł-20zł!! Takie są fakty! Tu nie
będzie stopniowego wyciągania kursu, chyba że z ceny 3.10zł do 5.20zł. Po info będzie
tak samo jak w marcu 2010r. gdzie kurs skoczył o kilkaset procent i wyniósł 40zł za
akcję! Dziś cena wynosi 3.07zł, więc łatwiej wyobrazic sobie skok do tych 10zł, 12zł
lub 15 zł!
GiroAT / 91.208.150.* / 2011-10-02 13:20
" Ja nie zmartwię się jak cena spadnie do 1zł lub 0.50 zł bo będę dalej kupowac i uśredniac cenę, ale dla większości z Nas, którzy nie
uśredniali może to byc masakra! "
:-)))))))))))))))))))))))))))))
ile wam za to płacą:-)))))))))
tomecka / 46.204.93.* / 2011-10-02 11:27
trudno sie nie nie zgodzić,że przedstawiasz jeden z mozliwych scenariuszy. Ale to tylko jeden z tych otymistycznych. Trzymajmy za niego kciuki (ci co chcą).
tami_jami / 217.153.171.* / 2011-10-02 09:57
no i zgodnie z przewidywaniami +10% było w piatek :)

i co wyteraz leszcze na to --- uciekło!!!
niga / 83.18.113.* / 2011-10-01 23:06
hehe widzę że czuwacie, raz się człowiek wpisze w sobotę i zaraz lawina wpisów :)

Bertrand Le Guern - pierwszy człowiek który na forum petrola użył słowa dywidenda
arek7700 - pierwszy człowiek który na forum petrola użył słowa Bóg
inwestor mający nadzieję - pierwszy człowiek który na forum petrola użył słowa którego nie znał:
stałem się typowym DT choc wcześniej nie wiedziałem
nawet co oznacza ten skrót

petrolinvest jest ewidentnie płci męskiej: rucha te co go kochają
tomsu / 46.186.82.* / 2011-10-02 08:25
petrolinvest jest ewidentnie płci męskiej: rucha te co go kochają

Niga- niepierwsza naiwna :-)
autorodpowiedzi / 89.230.138.* / 2011-10-02 00:27
To prezes sie tu wypowiadal ? Chyba cos przoczylem.
arek7700 / 2011-10-01 22:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie wiem czy Bóg istnieje, ale myślę że tak, Ci którzy dzisiaj kłamią i doprowadzają do tragedi innych - dostaną swa nagrodę już za niespełna max kilkadzisiąt lat.
arek7700 / 2011-10-01 22:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do inwestor majacy nadzieję. Ja obserwuję spółkę od debiutu. Pierwszy raz zainwestowałem dopiero jak było po 10 zł i to tyle co Ty. Potem dokupiłem po 6.50 !. Sprzedałem po 4.91 i kupię dopiero przed wynikami opróbowania. Jestem stranty 60% ale dlatego że sprzedałem po 4.91. Uważam że to może być super spółka ale nie teraz... przed lub po wynikach opróbowania czyli za około 2-3 miesiace. Nie bede tracił kolejnych 40 % bo jestem przekonany że spadnie ponieważ WIG 20 powinnien spaść mocno.... I uważam ze powinno być po 1.99 lub 0.99. No chyba ze sytuacja na WIG 20 się odmieni ale małe szanse moim zdaniem. Pożyjemy zobaczymy. Każdemu życzę jak największych zarobków - KAŻDEMU Szczeże. Ale przykro mi jak ludzie traca majątek życia tak jak ja 60 %. Z pieniędzy za które miałem kupić mieszkanie........... można się powiesić. I piszę każdemu szczeże bo nie chcę aby ludzie wiecej tracili. Wolę aby kupili za 1-2 zł i najwyzej stracili ale dużo dużo mniej , natomiast z większym prawdopodobieństwiem wzrostów.

Pozdrawiam uczciwych.
Ps. Precz z Tuskiem
inwestor mający nadzieję / 77.115.57.* / 2011-10-02 10:08
arek7700 zgadzam się z Tobą w znakomitej większości tej wypowiedzi (też zainwestowałem potężne pieniądze, oszczędności życia, bo musiłame uśredniac wraz ze spadkiem ceny i sprzedawac, kupowac non stop!!), ale nie wierzę że zdołują cenę do 1 zł lub 0.50 zł, gdyż wówczas nawet ja kupię akcje za kilkadziesiąt tysięcy, aby miec średnią cenę zakupu na poziomie właśnie 1.2zł lub 0.7 zł, bo jeżeli wartośc księgowa Petrolinvestu obecnie jest 3 krotnie wyższa niż wycena giełdowa, a przed nami debiut Siluriana (a pół Europy patrzy na RP i szuka interesu w polskich koncesjach i łupkach, a Rosjanie oficjalnie mówią, że chcą uczestniczyc w wydobyciu łupków w RP, bo to ich zywotny interes, to chyba nie przypuszczasz, że Pan Krauze rozwodni kapitał do ceny 1 zł lub 0.50 zł za akcję, gdyż wtedy Petrolinvest zostanie sprzedany w ciągu 1-2 dni, takie są fakty). Dlaczego Prokom kupuje akcje o 30% drożej niż są wycenione na giełdzie (info o tym poszło przy cenie 2.7 zł w notowaniach ciągłych) i płaci już 3.5 zł za sztukę???? Dlaczego? Ja nie zmartwię się jak cena spadnie do 1zł lub 0.50 zł bo będę dalej kupowac i uśredniac cenę, ale dla większości z Nas, którzy nie uśredniali może to byc masakra! Pozdrawiam i jednak trzymam kciuki za wzrost wartości Petrolinvestu bo już decydują się kwestie Shyraka, Emby, Siluriana, Totala i łupków, a tu zdecyduje info z jednego dnia i będzie pozamiatane (rano przed sesją lub wieczorem po sesji pójdzie np info o super wynikach opróbowania lub debiucie Siluriana i pozyskaniu strategicznego inwestora zagranicznego i kurs zostanie zawieszony, po czym TKO będzie na poziomie np 15zł-20zł!! Takie są fakty! Tu nie będzie stopniowego wyciągania kursu, chyba że z ceny 3.10zł do 5.20zł. Po info będzie tak samo jak w marcu 2010r. gdzie kurs skoczył o kilkaset procent i wyniósł 40zł za akcję! Dziś cena wynosi 3.07zł, więc łatwiej wyobrazic sobie skok do tych 10zł, 12zł lub 15 zł!
Osama bin Laden / 89.68.162.* / 2011-10-01 22:46
SzczeRZe, to nie martw się o ludzi, tylko zainstaluj Chrome'a, skoro masz problemy z ortografią - podkreśli Ci takie kwiatki.
Szczerze życzę Ci wolnych od błędów ortograficznych wypowiedzi, bo nie chcę żebyś walił byki.

PS. Precz z preczem.
arek7700 / 2011-10-01 22:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do tego poniżej. R.K. nie boi się nikogo, układy z Tuskiem robią swoję. Ani prokuratura podlegał jemu ani nikt nie jest w stanie mu zagrozić. Jedynie Bóg ale to za jakieś 30 lat a do tego czasu pójdzie do spowiedzi.
inwestor mający nadzieję / 77.115.249.* / 2011-10-01 21:39
wstępna jego wycena według danych księgowych ma wynieśc 150 mln dolarów. Właścicielem Siluriana Hallwood jest Petrolinvest SA. A teraz najważniejsze Silurian ma 4 koncesje na wydobycie w rejonie Morza Bałtyckiego i co istotniejsze na granicy z Rosją tzn. z Okręgiem Kaliningradzkim, gdzie Rosjanie już wydobywają gaz i ropę. Pytanie: czy jeżeli Siluran zadebiutuje na London Stoc Exchange z sukcsem do końca 2011r. a więc w ciągu niespełna 3 m-cy to, to cena Petrolinvestu spadne ?! czy wzrośnie? I czy spółkęnotowaną w Londynie mogą kupic np biznesmeni rosyjscy, dla których taki podmiot finansowo-gospodarczy branży wydobywczej na granicy kraju i UE jest chyba ważny? To moje pytania w oblicz tego, że od tygodnia ktoś usilnie skupował codziennie akcje Petrolinvestu poniżej
3 zł, strasząc ciągle że tak naprawdę chce je sprzedac po 0.50 zł lub 0.10 zł (to dlaczego tego ni robi???!!). Ta akcja przyniosła efekt, bo prawdopodobnie właściciela zmieniło kilkanaście milionów akcji. Jeżeli dodamy do tego info, że właśnie teraz Pan Krauze zwiększa dział w akcjonariacie do 10 %, a nie mamy wiedzy kto ostatnio skupował duże pakiety akcji (bo naszego uśredniania po parę tysięcy poniżej 3 zł nie biorę pod uwagę), to dojdziemy do odpowiedzi na pytanie czy zaczyna się proces wyprowadzania Petrolinvestu na prostą porządkowania finansów przed audytem i wprowadzeniem Siluriana na giełdę
w Londynie. Pomyślcie: Silurian bez wysokiej ceny akcji jego właściciela czyli Petrolinvestu nie ma żadnych szans na udany debiut, więc Zarząd Petrolinvestu i Pan Skrobowski z Siluriana (nota bene jeden z największych fachowców w Europie, jeżeli mówimy o wydobyciu gazu łupkowego - i takie są niezaprzeczalne fakty wynikające z jego doświadczenia zawodowego i wykształcenia) muszą zrobic wszystko, aby Petrolinvest do końca 2011r. stanął mocno na nogi, a jedynym wyznacznikiem będzie jego kondycja i perspektywy, a więc cena akcji!!! Każdy z nas wie, że kapitał ulokowany w Londynie kupi tylko wiarygodnego gracza i każdy z nas wie, że ten debiut musi byc sukcesem bo inaczej nawet Petrolinvest nie osiągnie skcesu, a więc jest to zespół naczyn połączonych! Osobiście wierzę w sukces i co prawda łatwo mi teraz pisac, bo już uśredniłem do 3.3 zł za akcję i praktycznie jestem na prostej i oceniam Petrolinvest z nadzieją (dlatego przepraszam tych, którzy są z akcjami o średniej po 10zł lub 8 zł lub 12 zł), ale moim zdaniem akcja z kilku ostatnich tygodni prowadzona z udziałem nispełna 5%-12% akcji w obrocie wybitnie układa mi się w jedną całośc celowego iświadomego straszenia Nas-Drobnych inwestroów, aby odebrac czytaj UKRAŚC nasze udziały w akcjonariacie przed debiutem Siluriana i ogłoszeniem pozytywnych info. Poza tym pamiętajmy, piszę to jako osoba znająca od podszewki ustawę Prawo upadłościowe i naprawcze, że Petrolinvest w przpadku bankructwa pociągnie na dno Prokom, Osiedle Wilanowskie (kto zna ten projekt wie, że nikt przy zdrowych zmysłach do tego nie dopuści!!) oraz kilkadziesiąt pozostałycyh firm Pana Krauze, bowiem Urząd Skarbowy, CBA, młodzi Prokuratorzy, biegli w zakresie finansów i audytu oraz młodzi Sędziowie wyegzekwują co do złotówki każdy dług Pana Krauze, gdyż sygnał i dane są oczywiste: to Prokom i pozostałe firmy partycypują w sztuczkach finansowo-prawnych Petrolinvestu i muszą liczyc się z konsekwencjami bankructwa. Tak więc głowa do góry! Nie dajmy się okraśc poprzez oddawanie Naszych akcji za darmo, a cena pójdzie w górę! Prokom kupił 3.5 mln po 3.5 za udział i Pan Krauze ma już 10%, więc on także jest zainteresowany wzrostem ceny! Rozstrzygnięcia są bliskie! Kupno akcji za np 5 tyś po 3 zł chyba nie jest dużym ryzykiem, jeżeli ktoś wcześniej kupował za 5 tys zł ale akcje po 40 zł lub 10zł, pomijam te akcje po 700zł, lub 100zł. Życzę Nam sukcesów! Pamiętajcie, że przed wystrzałem Amiki z 3 zl do 52 zł, która była potwornie zadłużona oraz Lotosu, którego pracownik Pana Jana K. Bieleckiego z PO Platformy Obywatelskiej, wycenił na 0 zł (ciekawe ile kasy wziął za tę rekomendację????) sytuacja była identyczna i też straszyli drobnch graczy i dzięki temu zabrali im za grosze akcje warte miliardy złotych!!! Nie dajmy się okraśc! Nie oddawajmy tanio kcji oszustom i złodziejom!
peto07 / 193.238.67.* / 2011-10-01 21:38
ale info kupił 3,5mln akcji ale przeciaż przez ostatni rok objął za friko ca 70 mln akcji które natychmiast opchnął w ogromnej większości poniżej ceny zakupu - gdyby zapłacił spółka byłaby bogatsza o 700mln kapitału w kasie ale go tam dalej ni ma i dalej są problemy
peto07 / 193.238.67.* / 2011-10-01 21:38
ale info kupił 3,5mln akcji ale przeciaż przez ostatni rok objął za friko ca 70 mln akcji które natychmiast opchnął w ogromnej większości poniżej ceny zakupu - gdyby zapłacił spółka byłaby bogatsza o 700mln kapitału w kasie ale go tam dalej ni ma i dalej są problemy
adrenalina / 46.134.254.* / 2011-10-01 21:31
http://wyborcza.biz/Gieldy/56,114507,10387009,Petrolinvest_,,2.html
inwestor mający nadzieję / 77.115.249.* / 2011-10-01 20:57
dokładnie tak i dzięki temu stałem się typowym DT choc wcześniej nie wiedziałem
nawet co oznacza ten skrót, ale z Petrolinvestem i oszustwami Pana Krauze
inaczej się nie da, trzeba co dzień śledzic kurs non stop i sprzedawac, kupowac
itd. Choc najwiecej oczywiście zainwestowałem ponizej 3 zł, bo wszyscy pisali
aby czekac do tej ceny wiec tak poczyniłem. Pozdr.
............................. / 77.253.118.* / 2011-10-01 16:51
...
inwestor mający nadzieję / 77.114.10.* / 2011-10-01 16:45
Ja miałem potężne straty, gdyz kupowałem ponad 10 tysięcy akcji płacąc 10 zł za sztukę, ale postawiłem wszystko na jedną kartę i zgromadziłem ponad 30 tyś akcji ze średnią 3.3 zł za sztukę i już śpię spokojnie. Pan Krauze nigdy w życiu nie widziałem osobiście na oczy i tym bardziej go nie znam! Tez jak my wszyscy mam do niego żal, że tak nas oszukuje, ale podjąłem ryzyko i odzyskałem kasę. Każdy mógł uśredniac, jeśli ktos kupował akcji za 10 zł od sztuki i wydał na to np 20 tys zł to dlaczego dziś nie kupił ze tę samą kwotę akcji w cenie 2.7 zł za sztukę????????? Ja to zrobiłem i jestem szczęsliwy, ale powtarzam zainwestowałem duże pieniądze, aby odzyskac kasę. POza tym napiszę krótko: znam kilka osób, które jak ja kupowąły po 10 zł za akcję, ba znam takich którzy uwierzyli Panu Krauze i kupili na przekręcie roku w marcu 2010r. po 40 zł za akcję i ni także, jak ja dokupywali akcje, aż uśrednili do 3-4 zł za akcję i dziś patrzą całkiem inaczej na Petrolinvest!! Wystarczy pomyślec co zrobic aby odzyskac kasę a nie obrażac innych na forum! Pozdrawiam i życzę na zysków, bo obecnie Ci, którzy uśrednili patrzą na Petrol już całkiem inaczej! Aha mam prośbę do osoby, która od kilku dni oferuje o 8.30 rano akcje po 0.5 zł lub 0.10 zł za sztukę, aby w końcy rzuciła na rynek te 500 tys sztuk, bo ja naprawdę chętnie je kupię! To jest giełda i trzeba uśrednic, aby miec jakąkolwiek szansę na odzyskanie kasy! Jeśłi ktoś ma akcje po 40 zł za sztukę lub po 10 zł za sztukę, te musi długo czekac na tę cenę, jeśli nie dokupuje, bo średnia wychodzi mu zawsze identyczna 40 zł lub 10 zł za sztukę. A pomyślcie o tych którzy kupili po 700 zł lub 500 zł za sztukę przy redukcji na IPO rzędzu 95%. Czy naprawdę myślicie że oni czekają na 700 zł lub 500 zł?? Oni tak jak ja kupują po 10zł, 5 zł, 3 zł, 2.7 zł za akcję aby w zależności od ilości akcji osiągnąc te moje 3.3 zł za akcje lub te 10 zł za akcje!!! Prawda jest taka, że jeśli Prokom kupuje te akcje już po 3.5 zł za sztukę i naby ł od razu 3.5 mln sztuk, to nie oddawajmy naszych akcji taniej, a cena pójdzie w górę! Pozdr.
niga / 83.18.113.* / 2011-10-01 19:51
rozumiem twoją strategię, ale mam jedno pytanie:
jak uśredniłeś 10k po 10 zł do 30k po 3,30 zł ? czyżbyś dokupił 20k akcji po 0,01 zł?
chyba że źle coś policzyłem?
andyk / 89.72.229.* / 2011-10-01 20:05
Na pierwszy rzut oka wygląda to na błąd, ale można kupować i sprzedawać tak by mieć 30k akcji po 3,30.... chyba
inwestor mający nadzieję / 77.115.249.* / 2011-10-01 20:55
dokładnie tak i dzięki temu stałem się typowym DT choc wcześniej nie wiedziałem nawet co oznacza ten skrót, ale z Petrolinvestem i oszustwami Pana Krauze inaczej się nie da, trzeba co dzień śledzic kurs non stop i sprzedawac, kupowac itd. Choc najwiecej oczywiście zainwestowałem ponizej 3 zł, bo wszyscy pisali aby czekac do tej ceny wiec tak poczyniłem. Pozdr.
niga / 83.18.113.* / 2011-10-01 20:53
dzięki - czyli sprzedał 10k za 10 zł i odkupił 30k za 3,30 zł - pogratulować nosa ;)
ja inaczej rozumiałem uśrednianie
andyk / 89.72.229.* / 2011-10-01 19:30
Ja uśredniłem kupując kontrakty, ryzyko większe ale można mieć mniej kasy by uśrednić do odpowiedniej wartości
bluuu / 95.51.69.* / 2011-10-01 17:26
Swięta racja..........trza miec jaja do petrola......
A nie biadolic jak stare................
Darek_Wroclaw / 83.21.181.* / 2011-10-01 19:56
Ja dalej mam usrednione do 5.6, wiec czekam na wzrosty. Jak sie utrzyma na poziomie 3,5 w ciagu 2 tygodniu, to doinwestuje troche wiecej pieniedzy zeby usrednic do poziomu 4,2 / 4,3 PLN.
niga / 83.18.113.* / 2011-10-01 23:23
jak to Kazik śpiewał?
Wrocław od zawsze poddaje sie ostatni:
http://www.festungbreslau.wroclaw.pl/galerie/twierdza/breslau/kinder.jpg
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy