PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
siła spokoju / 87.207.136.* / 2011-09-30 20:28
J123, jeżęli pytasz kto obejmie akcje nowej emisji to od razu Ci podpowiadam, przeczytaj umowę z Tabacchi, tam jest wprost napisane, że Petrol wyrówna im z nowej emisji to co stracili obejmując / za darmo zresztą / akcje z poprzedniej emisji. Klasyczny model wyprowadzania aktywów ze spółki. Dodajmy do tego wiatraki Prokomu za 36 mln złotych i inne wierzytelności. Osobiście nie mam najmniejszej wątpliwości, iż Prezes oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej- czytaj RK maja wystarczająco na sumieniu, aby pójść posiedzieć. Pytanie tylko kto wygra wybory i kiedy sie to stanie
sila spokoju / 87.207.136.* / 2011-09-30 20:21
Osobiście nadal jestem skłonny twierdzić, iż przyszłość dla Petrola jest niezła. Pytam tylko jak to jest możliwe, iż wszystkie kolejne emisje akcji obejmuje z wykluczeniem pomniejszych akcjonariuszy tylko główny akcjonariusz, czyli RK. Jak to możliwe, że wszystkie akcje sprzedaje poza giełdą i nie wiadomo na jakich warunkach oraz kto jest dysponentem tych akcji. Jak to możliwe, iż kwoty dotyczące poszczególnych transakcji w żadnym razie nie pasują do wartości występujących na giełdzie. Mamy więc do czynienia z ewidentnym przekrętem, polegającym na ukrywaniu faktycznych transakcji papierami tej spółki. Jeżeli RK chciał w ten sposób postępować to mógł to robić w ramach prywatnej spółki. Spółka publiczna i publiczny obrót ma inne wymagania, a zwłaszcza wszystkie transakcje muszą być czytelne i to nie tylko dla głównego akcjonariusza, ale dla wszystkich, którzy zainwestowali w tą spółkę. Dlatego też uważam, iż w Petrolu dawno już powinien zameldować się prokurator
Infor / 95.49.29.* / 2011-09-30 20:36
dokładnie , dlatego proponuje NAGŁAŚNIAĆ TEN PRZEKRĘT i dociekać tego kto komu jesat winien ile akcji ile obligacji warantów czy tam czego kto chce , poprostu domagajmy się przejrzystości spółki której dalismy kase , musimy ZŁĄCZYĆ SIŁY a to przy odrobinie zorganizowania mozna zaliczyć do wielkiej siły.
Wystarczy zorganizować w siłe małych i mamy +
j123 / 46.134.236.* / 2011-09-30 19:55
Pomimo takiego wzrostu nadal kurs w kanale spadkowym.Ale na co innego chce zwrocic uwage szanownych forumowiczow.Mianowicie na fakt wielkiego worka i jego zawartosci.40 mln akcji.Decydujacy bedzie sposob jego oprozniania.,Wedlug mnie to bedzie mialo kluczowe znaczenie dla kursu.,a nie takie infiki jak dzis.Wyniki oprobowania to info decydujace ,dla tych co studiuja na biezaco raporty i komunikaty Petrola to wyniki sa juz znane dawno.,Zycze spokojnego konca tygodnia bez kompa,
siła spokoju / 87.207.136.* / 2011-09-30 19:52
O czym my mówimy, przecież RK wcześniej nie sprzedał, a dzisiaj nie kupił, po prostu dokonuje dalszych machinacji jak tylko mu pasuje w jego kombinacjach. W normalnym świecie giełda jest po to, aby wszystko było jasne i czytelne. Są również instytucje, typu naszego KNF, które wkraczają do akcji na pierwszy sygnał przekrętu. Niestety u nas jest inaczej, jak zresztą może być inaczej skoro politycznie związany z PO szef KNF nie może się wytłumaczyć z własnych machinacji z papierami wartościowymi. Tylko u nas jest taka możliwość, iż osoby zależne od RK obejmują akcje po 10 zł, a później sprzedają RK po 3,50 zł. Na giełdzie akcje są po 2,80, a RK niby kupuje po 3,50, przecież to wszystko lipa, a nasze światłe władze uważają, że ciemnu lud to kupi, ot polska rzeczywistość. Przecież w tej spółce już dawno powinna być niejaka Pitera , ABW, ABA i oczywiście prokurator. Jak jednak mawia Korwin Mikke, wszyscy rżną głupa, po co się narażać i narabiać, lepiej udawać, że nie ma tematu
KRysio / 95.49.29.* / 2011-09-30 20:10
tylko siła spokoju cię uratuje , jeśli nie zyjesz w Polsce to trudno ci ten mechanizm zrozumieć , jeśli w tym kraju zyjesz to powinieneś wiedzieć : najpierw PO potem reszta , ja zagłosuje na Kaczora on przynajmniej jakieś prawo trzymał w rydze.
Pozatym proponuje nerwosol , pół litra czy coś innego
Mickey99 / 213.156.122.* / 2011-10-02 18:57
Ta deklaracja mi do Ciebie pasuje idealnie
inwestor mający nadzieję / 95.40.206.* / 2011-09-30 19:51
a zapowiedział, że skupi akcje do poziomu 25% akcjonariatu, więc cena musi iśc w górę, no już chyba nikt nie boi się bankructwa Petrolinvestu. Oznacza to, że prowadzone są rozmowy biznesowe w sprawie rozpoczęcia wydobycia, finalizacji prac z Total France oraz mam nadzieję powrót do współpracy z EBOiR. Takie są fakty, że jeżeli Prezes Francuz Bertrand i właściciel Pan Krauze zaczynaja skupowac akcje własnej firmy to świadczy o jej potencjale i szansach na sukces, więc warto iśc śladem Prezesa i Pana Krauze i kupowac te wciąż jeszcze wyjatkowo tanie akcje, które kosztowały 700 zł za sztukę a dziś 3 zł, więc potencjał wzrostu jest niewiarygodnie wysoki. Akcje koztowały 700 zł , gdy jeszcze nie było żadnej mowy o wydobyciu ropy i Silurianie na giełdzie w Londynie, a teraz jak jesteśmy bardzo blisko rozpoczęcia wydobycia ropy, to najlepszy moment, aby kupic Petrolinvest choc za kilka tysięcy złotych tak na próbę. Ważne że już nikt nie będzie pisac że to bankrut i cena osiągnie 1zł lub 0.50 zł, ale swoją drogą KNF powinien sprawdzic kto codziennie od paru dni oszukując nas informacją, że sprzeda 500 tyś akcji za 1 zł chciał spekulacyjnie odebrac tanio akcje uczciwym inwestorom. Prawda jest taka, że jeżeli właściciel i Prezes skupują akcje tzn że już wiedzą wszystko i spokojnie czekają na ogłoszenie informacji o pracy z Totalem w Kazachstanie , o współpracy z EBOiR oraz o udanym debiucie Siluriana na giełdzie w Londynie. Życze nam wszystkim kontynuacji sukcesów już od poniedziałku!
KRysio / 95.49.29.* / 2011-09-30 20:04
ty tumanie , sciganie takich działań to nie w Polsce, zrozum jedno - zyjesz w kraju dalej za trzecim swiatem , tu prawo bogatych nie obowiązuje
drobny inwestor / 193.106.85.* / 2011-09-30 19:27
Dzisiaj chciałem kupić 200000 akcji OIL po 2.68 , ale niestety brak mi funduszy nawet na parę szt..
KRysio / 95.49.29.* / 2011-09-30 19:38
kup wiejskie jajka , bedziesz miał przynajmniej co jeść
Byno / 83.31.240.* / 2011-09-30 19:25
tak, jest zielono jest jakiś wzrost. Ale co to za wzrost na tyle sesji spadkowych nieraz po -8 albo -12 % ? zobaczymy czy to nie jest pierwsza i ostatnia sesja wzrostowa. Uważam że jak zrównają do ok. 11zł gdzie była ostatnia górka kilka miesięcy temu to będzie można powiedzieć że jesteśmy na dobrej drodze do odrabiania strat. Takie dzisiejsze +10 nic nie znaczy w porównaniu co było przez ostatnie 4 miesiące.
pozdrawiam
Osama bin Laden / 89.68.162.* / 2011-09-30 18:51
W poniedziałek będzie płacz i zgrzytanie zębami.
Jasio1 / 95.49.29.* / 2011-09-30 18:58
gupi jezdes kak but
Osama bin Laden / 89.68.162.* / 2011-09-30 19:12
ja nie gawarit pa ruski

سنرى يوم الاثنين
Jasio1 / 95.49.29.* / 2011-09-30 19:21
zero rozumu , cóż począć
Krezsio / 95.49.29.* / 2011-09-30 18:46
KUPOWAĆ KUPOWAĆ by mogli sprzedać DT nic więcej
BUHAHAHAHAH
profan / 89.77.168.* / 2011-09-30 18:50
Nie martw się Tobie sprzedam :)P
profan / 89.77.168.* / 2011-09-30 18:39
Wartość księgowa na akcję za IIQ, jak piszą 8,485 zeta, dodać do tego trochę nowych papierów i śmiało jest niżej, . Wychodzi, że do 4 zeta i można podziękować jak na razie, ale pewności nie ma, a tylko przypuszczenia. Wyraźnie dzisiaj intrad. było inaczej niż poprzednio. Jest mocny wzrost, są obroty, czemu nie. Na zakończenie też nie było jakiejś zwałki. Dwa razy dzisiaj wchodziłem i zostałem. Zobaczymy w poniedziałek. Pozdro:)
maromika / 91.224.236.* / 2011-09-30 20:35
Jak wypuszczą 40mln akcji po 10zł czyli kapitał podniosą o 400mlzł to wartość księgowa wzrośnie
inwestor... / 193.59.104.* / 2011-09-30 18:38
Dzisiaj tylko Ja przewidziałem już rano jak zakończy się dzień +10%. Zobaczycie w poniedziałek jak ludzie się żucą na zakupy i słupek % skoczy na +20%.
Infor / 95.49.29.* / 2011-09-30 18:41

żucą

gratulacje za ort.:)
fan_petrola / 87.205.176.* / 2011-09-30 18:28
Moze tak zle nie bedzie...wydaje mi sie ze tym komunikatem prokom uspokił sytuację i raczej spadków poniżej 2,50 nie powinno byc. Krotkoterminowo wzrosty do 4-4,5 ale raczej nie wiecej. A dalej powrot na 3 zlote moze lekko nizej. Generalnie nadal ludzie nie maja wiary w petrol trudno sie dziwic. I mysla racjonalnie zadajac sobie pytania:
- dlaczego przekazano za darmo akcje Tabacchi ktore dalej sprzedano
- czy firma ma srodki na dalsze prace
- czy tam jest ropa czy tylko gaz

Generalnie ryzyko bardzo duze wszyscy posiadacze moga wreszcie ten weekend odpoczac spokojnie z najblizszymi i zapomniec o gieldzie. Strat nie bedzie a jakies skromne zysko moga byc. Na za duzo nie ma co liczyc bo to jeszcze nie ten moment. Jakby mialo ostro isc do gory to sygnal sprzedazy... odkupicie jeszcze po 3-3,5... doswiadczenie uczy ze nie mozna trzymac tej spolki liczac tylko na wzrosty tylko sprzedac i odejsc od komputera... kupic najszybciej nastepnego dnia... prawie zawsze taniej a jak drozej odczekac albo kupic cos innego.
,;. / 178.212.126.* / 2011-09-30 18:14
wyniki opróbowania moim zdaniem będą wcześniej zobaczcie na komunikat KOV-a u nich to trwa dużo krócej, więc jak Prezes mówił że wyniki będą za 3 m-ce to moim zdaniem specjalnie zrobił taki wybieg, wcześniej była mowa że wyniki opróbowania będą mniej więcej w tym czasie. A skąd wiesz że Petrol nie wpłacił kasy masz podgląd na rachunek? wszystko musi trochę potrwać może przelew jest juz w drodze?
arek7700 / 2011-09-30 17:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja kupie jak spadnie za 3 miechy jak bede wiedział że wyniki opróbowania lada dzień. No chyba że coś się wydarzy. Ale to musi być informacja jakaś cudowna. Nie typu Kablandy co akcje wzrosły o 100% a nastepnego dnia spadły o wiecej.
obserwatorek / 83.142.143.* / 2011-09-30 18:08
ty juz moze nie kupuj. Raz jak kupiles to broniles petrola jak lew, a jak sie pozbyles na stracie to zamieniles sie w przyglupa jakim jest Krysio, Kibel i kilku tam leszczy, wiec jezeli znowu masz jeczec ze staciles i nie kochasz juz petrola to daruj sobie kupowanie nawet jak spadnie..
j47 / 2011-09-30 18:21 / Tysiącznik na forum
dobrze powidziałeś , przygłup jęczy czy ma akcje czy nie
arek7700 / 2011-09-30 17:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a jaki komunikat może być ?? Przecież wszystkie były już podane. Z Totalem nie podadza bo nie spłacili długów czyli umowa dalej zawieszona, jak maja cos podać to że Tabahi sprzedał akcje (bo on ma kilka procent a na WZA ich nie było ! ) Może przed WZA sprzedali !
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy