PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
Semek2 / 31.61.56.* / 2011-09-29 20:33
Nie wiem do ilu to zejdzie, ale widać, że wykres zaczyna wyglądać jak hiperbola-czyli baaardzo nisko. Dno będzie wtedy jak będzie mało zleceń na kupno, a po stronie sprzedaży będą duże nawisy podażowe, będzie strach dotknąć akcje. Pamiętajcie - na dnie będą tysiące akcji do wzięcia przez wiele minut. Pozdrawiam
arek7700 / 2011-09-29 20:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mówiłem sprzedawac na otwarciu, mówie o tym od kilku dni i codziennie tracicie po kilkanascie procet. Mówię : sprzedajcie jutro na otwarciu. Nie bawem bedzie po 0,99 zł (moim zdaniem)
Miły / 77.255.60.* / 2011-09-29 21:10
Sprzedał po 2,72 zeta
Żal mi Go
j123 / 46.134.202.* / 2011-09-29 20:38
Tego Pana juz nie obslugujemy.
kowal1212 / 77.114.234.* / 2011-09-29 20:09
petrol to żadna inwestycja to wałek na miarę takiego polskiego Madolfa, jaki tu majątek można wyprowadzać 9 nic nie wartych koncesji .... wystarczy śledztwo dziennikarskie, znajdą się ludzie którzy powiedzą prawdę, wyjazd do Kazachstanu trochę informacji i będzie kropka na i, naiwne komentarze wieszczące wzrost do 8-10 zł to chyba ostateczna rozpacz tych którzy utopili w odwiertach petrola pewnie nie małe pieniądze, Krauze nie ogłosi upadłości nawet jak papiery będą po 10 groszy to i tak na nich okradnie naiwnych lub kombinatorów a jak w końcu któreś z 3 literek do dupy oszustowi Ryśkowi się dobierze to pierwszą klasą oddali się szybko
KRysio / 83.24.69.* / 2011-09-29 19:52
jednak trzeba poczekać na 1zł albo i 0,10 gr
jutro mega zwała i zmiana kodu na 1.
A co do prezesa to nie macie wrażenia jakby że to co mówił to wyprowadzanie kapitału OILa do innych spółek??
Według mnie wystarczyło mu zadać dwa trudne pytania by ten szyderczy usmieszek zbić mu z tej niewyparzonej mordy.
paweł198 / 92.42.113.* / 2011-09-29 19:48
witam tak jak pisałem wcześnie wiele osób dało się nabrać jak kurs rósł do 2,94 a to było ubieranie sprzedawali ci którzy dzisiaj kupili po 2,70 przy dużych pakietach ładny zysk. jestem na giełdzie parę lat i umiem rozpoznać takie spekulacje. myślę że kurs będzie szedł cały czas w dół. wig20 powinien mieć już korektę w dół, niektóre spółki urosły po kilkanaście procent, w czasie tej korekty petrol będzie dalej spadał. jeżeli ktoś ma sprzedawać to teraz, albo zostawić i liczyć na wzrosty w następnym roku. przewiduję że dopiero wtedy coś się wyklaruję
kowal1212 / 77.114.234.* / 2011-09-29 19:37
o czym ty człowieku piszesz, petrolszmata to wielkie oszustwo i maszynka złodzieja Ryszarda do grabienia inwestorów, nigdy ropy nie było, koncesje na gaz ... śmieszne :-) za tyle kasy ile wyciąga Krauze podając takie informacje to tak jakby ktoś dostał 100 zł jak wyda z tych 100 zł 10 groszy, jutro papiery idą na widły i tak do 20 groszy, a potem będzie dojenie, dojenie i gówno na patyku dla wszystkich którzy zostaną z tymi papierami
inwestor mający nadzieję / 77.115.126.* / 2011-09-29 18:45
więc nie piszmy juz, że to bankrut, tylko prawdę, że poza naszą wiedzą ktoś celowo obniża kurs i sieje panikę! Jeśli Silurian będzie na giełdzie w Londynie to każdy cudzoziemiec będzie mógł go wykupic nawet Rosjanie (Gazprom, Lukoil), więc nie siejmy paniki. Jeśli kurs spada to powinno byc wyjaśnienie o co chodzi? Jeśli nie ma to jest spekulacja! Jeśli przy IPO kurs Petrola wyniósł 700 zł i zlecenia kupna zredukowano o 95%, a wówczas nie było mowy o opróbowaniu i poczatku wydobycia ropy, to dlaczego dzis nie zainwestowac 5 tys zł i kupic akcje Petrolinvestu? Zarząd na pewno w przyszłym tygodniu skomentuje ten spadek do 2 zł, ale typuję że po tym info będzie wystrzał do 5 zł! Cena 2 zł za akcję x 80 mln akcji to 160 mln zł, kiedy dla porównania spółka opisana ostatnio przez Prezesa Petrolinvestu, porównywalna z Silurianem przed debiutem kosztowała w przeliczeniu 200 mln zł, a obecnie jest wyceniana na 900 milionów zł!!!! Spółka, która będzie wydobywac łupki!! Dodajmy do tej wartości to co Petrol ma w Kazachstanie i wyjdzie nam prawdziwa wartośc Siluriana - Petrolinvestu! Ludzie to jakiś matrix, oddajemy akcje za 2 zł, a każdy mówi, że majątek Petrolinvestu to ponad miliard, nie mówiąc o tym co uzyska w momencie rozpoczęcia wydobycia! Nie dajmy się oszukac! Idą same dobre infa o jakości próbek ropy, gazu w Kazachstanie, o dobrych koncesjach na szukanie gazu łupkowego w RP, a amerykańskich funduszach inwestycyjnych, które brały udział w Walnym Zgromadzeniu Petrolinvestu, a cena spada!! Przypadek? Nie, to celowy przekręt na ostatniej prostej przed początkiem wydobycia ropy!
prześmiewca debili / 89.76.238.* / 2011-09-29 18:55
Masz rację, to jest zaniżanie przed odpałem żeby wyrwać ulicy bezcenny papier. I tak od 700 złotych....
cedc / 83.22.228.* / 2011-09-29 18:36
cedc !!!!
obserwator_petrola / 87.205.176.* / 2011-09-29 18:20
Mialo byc 2,85 a nie 3.85...az mi sie nie chce wierzyc ...naprawdę,,, że Petrol jest w tak niskiej cenie.
również obserwator / 94.75.121.* / 2011-09-29 19:37
cena 2,85 to jeszcze za wysoko.
jeśli przy cenie 3,3-3,5 rozwadnia się akcje o 1/3, to cena również powinna zmierzać ku cenie 2,15-2,3
obserwator_petrola / 87.205.176.* / 2011-09-29 18:19
Kupić trzeba będzie jak pojawią się złe informacje i każdy za wszelką cenę będzie oddawał akcje na -20 -30 procent i jak będą obroty po 10-15 mln akcji minimum to wtedy tak. Teraz wszyscy wiedzą że jakieś dobre info będzie tylko pod wywalenie kolejnej partii.
Tabacchi pewnie sprzedał co miał. Myślę że to co zaprezentowali na NWZA też już częściowo sprzedane - trzeba było wykazać się posiadaniem akcji parę dni wcześniej - porównajcie kurs bieżący i kurs z dnia kiedy trzeba było mieć akcje i 2-3 sesji późniejszych. Jest różnica ?
Śmieszne są wypowiedzi tych którzy uważają że tak tanio nie ma co sprzedawać. Oczywiście że tak... dzisiaj to samo obserwować można na Midasie... wyrzucanie od kilku sesji... a za parę dni informacja że ktoś wyrzucił b. duży pakiet i obejmie taniej w nowej emisji. Boryszew też był tani wydawało się po 1,00 a potem po 80-90 groszy.
Co byście zrobili mając milion akcji petrola i wiedzę, że kurs będzie na 100% po 1,50 po jakimś fatalnym newsie. Siadacie do komputera lub prosicie maklera aby inteligentnie to sprzedał. Inteligentnie to znaczy sprzedawał potem kupował żeby kurs wzrósł do 3,85 i potem jak się ustawi kolejka chętnych to znów po kawałki w dół. Bo dzięki temu będziecie mieć 1,8 mln albo chociaż 1,6 mln a to różnica.
Mając akcje czasami sprzedaje się żeby mieć ich więcej.
Petrol kupią nie dlatego że emisja tańsza będzie tylko że to nie jest dno cenowe. Kupią ale jak już wszyscy zapomną co to Petrol, że coś tam wierci, jak w TVN CNBC oplują naszą spółkę totalnie i na każdym wpisie będzie żal, pożegnania z giełdą i setki wpisów o bankructwie to wtedy będzie czas zakupów. Na razie wbrew pozorom to tylko przymiarki. Dzisiaj na TKO można sobie było zaobserwować co można zrobić z kursem... nie od razu ale po jakiejś złej informacji jak duzi akcji już mieć nie będą (po co im) tylko kasę to może być zjazd,.
Piszę to żeby nas wszystkich na taki scenariusz przygotować.
Nie jestem prorokiem drugiej kategorii tylko pierwszej. Ale mogę się mylić. Może teraz to dno i już skupują i żadnych złych informacji nie będzie ? Oglądałem Prezesa w TV robi dobre wrażenie człowiek. Co nie znaczy że akcje nie będą po 2,00 – i dalej mega skok na 8 złotych lub 1 ->10.
profan / 89.77.168.* / 2011-09-29 18:40
Trzeba uważać na nowe emisje. Dzisiaj pozbyłem się na stratach Midasa, gdyż nowa emisja będzie z prawem poboru np. po 50gr i co ? Dalsza wtopa do 50gr oczywiście zagryzasz zęby bo straciłeś i obejmujesz nowe papiery, aby straty wyrównać i oto chodzi Panu S. Objąłem papiery po 1,24, myślalem,że zarobiłem patrząc jak kosztowały1,99, nie sprzedałem i co?. Obecnie straty. Sadzę,że trzeba na Petrolu czekać na widły w dole, na panice kupować, jak będzie, tego nikt nie wie. Życzę wtrwalości. Cenię sobie takie wypowiedzi, gdyz trzeba szanować siebie nawzajem i naszą własną kasę.:)
inwestor mający nadzieję / 77.115.126.* / 2011-09-29 18:10
Tyle tylko, że właściciela zmienia od 500 tys do 2 mln akcji, a to oznacza, że sprzedają te akcje drobni, uczciwi akcjonariusze, którzy kupili je za grube tysiące i boją się stracic resztke kapitału oraz sprzedają te cypryjskie firmy, które i tak dostały je za darmo. Ludzie to jawny przekręt, który ma na celu odebranie akcji drobnym akcjonariuszom!!!!!!!! Chyba nie wierzycie, że Pan Krauze odda firmę na kilka dni przed ogłoszeniem sukcesu opróbowania odwiertu i początkiem wydobycia!! Powiem krótko to samo było z Amiką i Lotosem, gdzie ludzie na takich forach panikowali i oddawali akcje za 3 zł i 6 zł, ponieważ analityk z włoskiego Unicredit kierowanego przez Jana K. Bieleckiego z PO Platformy Obywatelskiej ogłosił, że Lotos jest wart 0 złotych!!! Nie udawajcie że tego nie pamiętacie i przyznajcie, że też uwierzyliście człowiekowi Pana Jana K. Bieleckiego z PO, pracującego w Unicredito! Uwierzyliście, bo nie kupowaliście tych akcji po 6 zł, bo gdybyście je kupowali to nigdy nioe byłoby was na tym forum, bo już leżelibyście opaleni na Karaibach! Więc nie panikujcie tylko kupujcie po te 2 złote Petrola bo on i tak urośnie. Niech ktoś odpowie czy było jakieś info, że firma bakrutuje??? Nie!!! A te 40 mln akcji z emisji po 10 zł jest już przy tym kursie 2.80 bez znaczenia dla Pana Krauze. Prawda jest taka, że prawnicy Petrolinvest ju ż ostro pracują nad wprowadzeniem Siluriana na giełdę w Londynie, a jeśli czytacie to wiecie, że polskie łupki starają się przejąc Rosjanie, więc chyba nie dziwi was to, że z jednej strony jesteśmy kilka dni przed info o opróbowaniu odwiertu w Kazachstanie na Embie, Shyraku, kilka tygodni przed debiutem Siluriana w Londynie, a z drugiej ktoś codziennie obniża wartośc spółki o 10%. Ciekawe z jaką ceną Petrolinvestu w danym dniu wejdzie na londyńską giełdę Silurian??!! Bardzo wysoką w stosunku do obecnej zapewniam was!! Dla Rosjan, Amerykanów czy Chińczyków wykupienie Siluriana przy tej cenie jego podmiotu dominującego czyli Petrolinvestu jest małym wydatkiem, a w zamian mogą przejąc Siluriana czyli 9 koncesji w Polsce i odwierty w Kazachstanie! Ludzie zacznijcie myślec! Dziś warto kupic Petrola nawet za kilka tysięcy, bo może do 700 zł jak drzewiej bywało nie poszybuje, ale te 15 zł lub 20 zł za akcję powinien przynieśc. Dziś chyba z większośc z nas ma uśrednienie na poziomie 8 zł -12 zł - 15zł za akcję Petrolinvestu, więc może to byc win-win situation, gdzie wszyscy odzyskamy kasę. Pomyślcie, że te spadki są kosztem 2 milionów akcji spośród 88 mln na rachunkach maklerskich, więc gra toczy się między paroma lisami i rekinami z udziałem wystraszonych płotek!! Nie dajmy się oszukac Panu Krauze! Poza tym prezes Petrola wczoraj w wywiadzie nie wyglądał na przestraszonego, więc chyba przyszłośc nie jest zła!!!!
producent wideł / 46.113.104.* / 2011-09-29 18:10
prawo ciążenia jest nieubłagane ale,.......kot już zdechł i jutro należy się odbicie tzw, zdechłego kota.
obserwator_petrola / 87.205.176.* / 2011-09-29 17:58
Trend jest ewidentnie spadkowy.
Zarzadowi jak widac nie zalezy na produkowaniu dobrych informacji.
Na razie dobrych informacji nie będzie bo to nie na rękę dużym inwestorom.
Akcje jeszcze są za drogie do kupna dla nich.
Pozostawienie Petrola na miesiac bez żadnych informacji i lekkiej podaży spowoduje obsuw wolniejszy lub szybszy. Do tego parę negatywnych informacji że rura się przytkała chwilowo lub cos eksplodowalo i kicha.
Słuchajcie bez nerwów.
Będzie dobrze ale trzeba zacisnąć zwieracze bo chwilowo może być zjazd do 1-2 złotych potem dojdzie do 8-10.
bluuuuu / 95.51.69.* / 2011-09-29 17:49
Koledzy ja jestem na petrolu juz ponad 1,5 roku....ale tego sie nie spodziewałem....mam podzielone akcje po połowie tzn połową gram a połowa sobie lezy...dałem sobie czas do pazdziernika,tak wynikało z kom...a tu co???g....wno...i dalej spółka wali w h........coś mi sie wydaje ze z tego narazie będą nici,juz sie nawet nie staraja podbic kursu....
A najbardziej mnie zszokował prezesik jak stwierdził ze polacy nie są gotowi na wielkie projekty....Polacy są gotowi ale ile mozna byc j**....ny..Teraz juz głównemu chodzi o jak najtańsze akcje..pozdrawiam
Ja jutro spadam na wakacje...ustawiam pierwszy raz stopa i wam to tez radze....
j123 / 46.134.202.* / 2011-09-29 17:58
Jak to zrobiles ? Zgodnie z zasada pierwsze akcje przyszly -pierwsze wychodza,.tak wiec podzial na dwie kupki jest niemozliwy!
profan / 89.77.168.* / 2011-09-29 17:48
Scenariusz jest prosty. Zwała ,aż do rozpaczy i łez inwestorów "leszczowatych", dlatego ,że każdy z nas łapie spadajacego noża. Ja parę razy próbowałem i oddałem trochę kasy. Emisja będzie po cenie nominalnej, czyli po 10zł.. Więc napinanie struny pod info jest bardzo dobrym manewrem. Celuję jak najniżej i oddam jak urośnie po 10zł. Kiedy info, zauważcie ,że jeszcze wiertnicy nowej nie ma. Otwór zacementowany. Więc dopiero gdzieś w październiku, przełom listopada jakaś oficjalna wiedza, a co do tej pory z kursem ?. Raczej w dół. Otwarcie w dół. Potem trochę w górę- nadzieja, ostry zjazd, trzymanie kursu przez większość dniówki na lekkim wzroście poniżej kursu otwarcia i na koniec znowu w dół. Pozdro:)P
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy