Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

PGNiG może szukać gazu na szelfie norweskim

PGNiG może szukać gazu na szelfie norweskim

Money.pl / 2010-02-04 20:15
Komentarze do wiadomości: PGNiG może szukać gazu na szelfie norweskim.
Wyświetlaj:
issael / 188.33.72.* / 2010-02-04 20:15
Z dostępnych mi wiadomości, wynika, ze pod terytorium Polski, znajdują się jedne z największych w europie złóż/zasobów gazu. Większa cześć tych zasobów wymaga , najnowocześniejszych technologi wydobywczych, ponieważ są to zasoby bogate ale trudno wydobywcze. Część tych ogromnych zasobów jest jednak łatwiej dostępna, sądzę że technologia polskiego PGNiG wystarczyła by do eksploatacji tych złóż. Nie będę oczywiście wskazywał rejonów gdzie te złoża są, ale myślę że przynajmniej jeżeli chodzi o niektóre potencjalne złoża to jest to tajemnica poliszynela. mnie trochę zdziwiła polityka zasobowa polskich rządów. Trochę inna niż ta do której przyzwyczaiłem się w USA.
No ale widocznie tak musi być , na innych terenach szukacie, swego nie znacie .. a może znacie, tylko jakieś inne względy geopolityczne kazały wam dać koncesje koncernom międzynarodowym na własnym podwórku?
Może sądzicie, że macie za słabe technologie wydobywcze?
sdfgbdh / 79.175.201.* / 2010-02-04 22:13
jak znajdą w norwegii też oddadzą jankesom. Rusek, niemiec a teraz jankes z pejsami nas okrada. Rząd okupacyjny zrobi wszystko aby Pan był zadowolony a niewolnicy niechzapier....ja za miskę , ale bez ryżu
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy