Forum Spółki giełdowe GPW SA

Piątek może być decydujący. W którą stronę podąży WIG20?

Piątek może być decydujący. W którą stronę podąży WIG20?

Wyświetlaj:
synonim / 2013-02-17 21:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kapitał z funduszy akcji w USA już wychodzi i wpływa z powrotem do funduszy obligacji

Retail investors exit US stock funds, look elsewhere

Bond mutual funds attracted $2.9 billion in new cash over the week, exceeding the cash gains into stock mutual funds

http://www.reuters.com/article/2013/02/15/investing-fundflows-lipper-idUSL1N0BEEJZ20130215

Nici z "Wielkiej Rotacji"
synonim / 2013-02-17 19:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Mogę ponownie zaryzykować zakup akcji – powiedziała Noriko Hachiuma, 60-letnia urzędniczka, która dekadę wcześniej straciła na giełdzie około 2 mln jenów (21 tys. USD). Dodaje, że niewiele wie na temat akcji, ale taki rajd na giełdzie przykuwa jej uwagę

http://www.pb.pl/3004030,37980,japonczycy-kupuja-akcje-dziwne-wskazniki

W Japonii też już mamy ulicę z powrotem
szukajacy latwego zysku / 37.247.229.* / 2013-02-17 14:06
czy beda skladane zbiorowe pozwy przeciwko synonimowi za jakies krzywdy??? hhee
hmmm* / 46.186.0.* / 2013-02-17 14:44
możliwe że synonim zarobi na tepsie i ci co poszli w jego ślady również, ale kiedy to nastąpi, nikt nie zgadnie . .
łaknący wiedzy / 176.111.26.* / 2013-02-17 16:19
chętnie posłucham twoich opinii albo innych krytykantów synonima. Ale rzeczowych opinii bo większość to pełne jadu wstawki w jego strone bez merytoryki. Chyba wszyscy tu wiedzą że to są opinie. Czy wygłaszane wg najlepszej wiedzy i doświadczenia czy z pobudek innych - tego nie wiem. Ns razie to co mówi synonim jest logiczne i wszelkie znaki wskazują że ma ten scenariusz szanse powodzenia. Nie chodzi tylko o TPSA.

Poza tym powtarzam, że mam i jak sądze każdy tu obecny że wykładam własną wcale nie wirtualną kasę i wyłącznie na własne ryzyko.

Jeśli ktoś wymyśli narzędzie prognozowania w 100% ruchów na giełdzie to będzie miliarderem i laureatem nobla z ekonomii.
synonim / 2013-02-17 20:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

możliwe że synonim zarobi na tepsie i ci co poszli w jego ślady również, ale kiedy to nastąpi, nikt nie zgadnie . .


A czy ktokolwiek zgadnie kiedy da się zarobić na jakiejkolwiek spółce? Znasz takiego mędrca? Jeszcze się taki nie narodził. Nawet ci co kupowali takiego "pewniaka" jak Apple w zeszłym roku już są w plecy

Giełda to takie miejsce gdzie niestety trzeba czekać na zysk, to nie jest łatwy chleb, tym bardziej, że jesteśmy na wielkim sekularnym rynku niedźwiedzia od 12 lat

Posłuchaj co mówi gość, który ostatnio zarobił potworną kasę na spadku jena:

"Na spadek jena grały także inne fundusze hedgingowego, zwraca uwagę WSJ, m.in. Greenlight Capital, Davida Einhorna.

- Zajęliśmy takie pozycje około trzy lata temu i przez pierwsze dwa lata i parę miesięcy nie było wesoło – powiedział dziennikowi Einhorn"

http://forex.pb.pl/2999362,74843,fundusz-sorosa-zarobil-1-mld-usd-na-spadku-jena

Zajęli pozycję i czekali aż 3 lata na zarobek! Masz tyle cierpliwości? na tym to polega żeby ustawić się kontrariańsko do ogólnego konsensusu i zarobić na ruchu w przeciwną stronę do powszechnie panującej opinii. Tak robią zawodowcy

A leszcz myśli, że wystarczy znać AT, kupować to co rośnie i nie łapać noży

Tylko 98% leszczy nie zarabia
dt_11 / 185.4.212.* / 2013-02-17 11:12
Analiza na koniec tygodnia dla FW20, S&P500, Nasdaq100 e-mini oraz Gold Fut.
http://tiny.pl/h2p4c
muppet show / 78.8.231.* / 2013-02-16 16:15
UWAŻAM ŻE REDAKCJA FORUM POWINNA ZABLOKOWAĆ SYNONIMA

PONIEWAŻ ON SWOIM PISANIEM O ŁAPANIU DOLÓW NA TP SA MÓGŁ WIELU LUDZIOM ZROBIĆ OGROMNĄ KRZYWDĘ , KAŻDY KTO MA CHOCIAŻ JAKIEKOLWIEK POJĘCIE O GIEŁDZIE TO WIE ,

TYLKO TEN BŁAZEN NIE i jeszcze próbuje coś pieprzyć , on z analizy technicznej zawsze się śmiał dlatego własnie kupuje TP sa ,


on nawet nie rozumie że kupowanie TP sa po 14zł pod 1,5 zł czyli 12 % dywidendy to nie to samo co TP sa po 16zł z 50 groszy dywidendy, ja co roku grałem pod dywidendę bo inaczej TP sa bym nawet kijem nie dotknął poniewaz to biznes schyłkowy
wiadomo kto / 46.169.8.* / 2013-02-17 09:07
nie jest wulgarny więc nie wiem po co go blokować, każdy ma swój rozum

ale trzeba umieć przyznać się do porażki a on ma z tym problem
synonim / 2013-02-17 10:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ale trzeba umieć przyznać się do porażki a on ma z tym proble

jaka "porażka"? O czym ty mówisz? Twoje pojęcie o inwestowaniu jest zerowe, to dla ciebie kosmos chłopie, abstrakcja. Wywaliłeś akcje w dołku w 2008 roku i jesteś tylko typowym wyzerowanym leszczem bez jaj do giełdy, nigdy już nic nie kupisz
synonim / 2013-02-17 13:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

wiadomo kto / 46.169.8.* / 2013-02-17 09:07


W sumie to co ty tu w ogóle robisz? Nawet nie logujesz się już pod swoim starym nickiem. Wpadniesz tu czasem i coś posmęcisz i tak naprawdę nikt już nie wie o co ci chodzi bo jak ktoś cię zapyta o akcje to i tak napiszesz, że kasę to się robi na etaciku a na giełdzie. Więc co tu jeszcze robisz?

W 2011 roku pisałeś żeby kupić akcje na wiosnę 2012 bo to będzie dołek. I co, kupiłeś? Bo ja właśnie wziąłem ciut tepsy w dołku a ty chyba właśnie o braniu akcji w dołku pisałeś? Czy nie? O co ci w ogóle chodzi?

Powiem ci jaki jest twój problem: cierpisz na typowy syndrom 2008 roku. Wtedy tu w akcjach po uszy siedzieliście bo myśleliście, że to tylko korekta w wielkiej hossie a potem upadł Lehman i popłynęliście na max. Skończyły się marzenia o milionach na giełdzie a zaczęła brutalna rzeczywistość i trzeba było wrócić do etaciku

Ty, Longterm, "mega bessa" vel "muppet show" (dawna brydzia) i ten kolo co arkę akcji w samym dołku bessy wywalił z 30% straty na całym kapitale jesteście już jak szkielety. Niektórym z was wyraźnie padło na mózg (Longu już nie jest do końca normalny a muppet do reszty zwariował). Cały czas tu włazicie bo wciąż jeszcze nie pożegnaliście się z marzeniem, że może kiedyś uda się wam złapać ten mityczny dołek na akcjach i wyszarpnąć mega hajs z giełdy. Więc jak rośnie to czekacie na koniec hossy i nic nie kupujecie bo przecież czekacie na dołek. Ale wiesz co? Nawet jak będzie dołek to wtedy i tak nie kupicie bo "noży się nie łapie", prawda? Właśnie jest dołek na tepsie ale już macie wielkie halo, że ktoś ją w dołku kupuje. I macie tysiąc powodów żeby nie kupić. Więc jak kghm byłby znów po 20 zeta to myślisz, że kupilibyście? Znów nie bo przecież "spadających noży się nie łapie" i byłby to dla was taki śmieć jak teraz tepsa

Więc szwendacie się już tylko na tym forum jak duchy dawnych was i sami nie wiecie czego chcecie. Zostały wam nierealistyczne marzenia, które nigdy się nie spełnią gdyż żyjecie już tylko iluzją
wiadomo kto / 77.113.72.* / 2013-02-17 19:25
3 lata temu bym Ci napisał wywód czy masz rację, czy kłamiesz, wkleiłbym swoje posty z 2007 czy 2008 roku.

3 lata temu. teraz mam gdzieś twoje dywagacje na mój czy inny temat i napiszę: nie mam czasu na bzdety i gdyby nie niedziela, napisałbym, że idę załatwiać interesy,

a że jest niedziela to idę wypić szklaneczkę whisky, a Ty sobie tu dalej wywody rób i lecz kompleksy. napisz może co było w 1987 roku =)

przyznaj się czasem do porażki, nie ma ludzi nieomylnych, spokorniej i dobrej dalszej drogi
synonim / 2013-02-17 19:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

idę załatwiać interesy,

Dokładnie tak jak napisałem wyżej:

W sumie to co ty tu w ogóle robisz? Wpadniesz tu czasem i coś posmęcisz i tak naprawdę nikt już nie wie o co ci chodzi bo jak ktoś cię zapyta o akcje to i tak napiszesz, że kasę to się robi na etaciku a na giełdzie. Więc co tu jeszcze robisz?
wiadomo kto / 77.113.72.* / 2013-02-17 20:07
Synonimie, co ja tutaj robie, ale co mam robić ? mam być mentorem ? guru ? wskazówką ? ojcem ? drogowskazem ?

poczytuję sobie was i jak nie ma jadu nawet fajnie się czyta,

nie pisuję bo po co ? narzucać komuś zdanie ? udowadniać coś ? powiedz po co ?

kiedyś to skumasz, pytanie kiedy ?
synonim / 2013-02-17 21:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

nie pisuję bo po co ? narzucać komuś zdanie ? udowadniać coś ? powiedz po co ?


Jakie "narzucanie zdania"? I tak każdy tu robi ze swoją kasą co chce. A nawet jak ktoś się tu zasugeruje czyimiś ruchami to też jest jego decyzja

Łorren, ja do ciebie generalnie nic nie mam ale jak już kogoś krytykujesz za zajęte pozycje to powinieneś jednocześnie zaproponować coś lepszego. Bo inaczej to uprawiasz tylko pustosłowie i krytykanctwo. I ta uwaga jest nie tylko do ciebie ale do wszystkich

Ja potrafię tu kogoś skrytykować ale jednocześnie mam odwagę ujawnić swój portfel i zajęte pozycje bo to jest tzw. odwaga cywilna. I nawet pomimo to, że wszyscy jesteśmy tu anonimowi
fdfds / 91.150.178.* / 2013-02-17 09:43
buchacha, nie jest wulgarny, to przejrzyj archiwum to się przekonasz, zresztą nie całkiem bo tam gdzie były największe wulgaryzmy to zobaczysz że 'wpis usunięty z powodu złamania regulaminu forum'
b r y d z i a / 2013-02-16 18:19 / portfel / Tysiącznik na forum


PONIEWAŻ ON SWOIM PISANIEM O ŁAPANIU DOLÓW NA TP SA MÓGŁ WIELU LUDZIOM ZROBIĆ OGROMNĄ KRZYWDĘ

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a35c24df0a3616af.html


taaaaa
cenzor[ka] sie znalazł[a] / 91.150.178.* / 2013-02-16 18:55
dobre :)))))))))
no tu tych krzywd to było kilka:)
synonim / 2013-02-16 20:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

PONIEWAŻ ON SWOIM PISANIEM O ŁAPANIU DOLÓW NA TP SA MÓGŁ WIELU LUDZIOM ZROBIĆ OGROMNĄ KRZYWDĘ ,


Kogo tu namawiałem na zakup tepsy? Gdyby złośliwe trolle nie wywlekły tego na forum to w ogóle by nie było tematu. Tepsa to zaledwie 1,5% całego mojego kapitału ale robi się tu z tego wielkie halo, jakbym miał tam co najmniej 90% kapitału. Śmieszne, no ale trolle widocznie nie są w stanie uczepić się niczego innego więc wałkują takie tematy zastępcze

Czemu nie starałaś się "bronić forumowiczów przed stratami" jak pisałem o braniu opcji put a protestujesz gdy piszę, że mam tepsę?


on z analizy technicznej zawsze się śmiał dlatego własnie kupuje TP sa ,


Kiedy zarobiłaś jakiekolwiek pieniądze dzięki AT? Każdy kto jest choć trochę bardziej kumaty niż większość leszczy wie, że AT prowadzi tylko do kupowania na górkach i sprzedawania w dołkach. Dlaczego tacy wielcy spekulanci jak Rogers czy Faber mówią, że olewają AT podczas gdy prawie każdy leszcz ją stosuje i nic z tego nie ma? Zastanawiałaś się kiedykolwiek nad tym?


on nawet nie rozumie że kupowanie TP sa po 14zł pod 1,5 zł czyli 12 % dywidendy to nie to samo co TP sa po 16zł z 50 groszy dywidendy,


Rachunek jest prosty - tepsa po 17 PLN przy dywidendzie 1,5 PLN to stopa dywidendy 8%

A teraz przy cenie 7,15 PLN za akcję 0,5 PLN daje stopę 7% dywidendy. A jak kurs zjedzie gdzieś do 5-6 PLN (tak się spodziewam) to będziemy mieli stopę dywidendy 8% d 10%. Niewiele się zmieni

Przynajmniej jedna spółka w moim portfelu pokazuje, że nie jestem wiecznym bessiarzem. Bessa wiecznie trwać nie będzie i powolutku można budować jakiś portfel akcji zaczynając od jakiejś szczątkowej wersji. Tepsa w bardzo zdołowanej cenie wydaje się dobra na początek. Nie kupiłbym jej gdyby kosztowała 16 PLN, tak jak to miało miejsce jeszcze latem 2012 ale teraz to co innego
synonim / 2013-02-16 20:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

taaaaa


AT rządzi

muppet show / 78.8.62.* / 2013-01-03 15:27
nie będzie korekty , moim zdaniem zajedziemy na 2900
fdssdf / 91.150.178.* / 2013-02-16 18:09
no jakby zablokowali Kena i synonima to forum z czasem nabrałoby normalności, ale na początku oczywiście ilośc postów spadłaby dramatycznie a na to redakcja oczywiście sobie nie może pozwolić, już dawno to samo pisałem, najgorsze to że udaje mądrego i wpędza ludzi w straty
synonim / 2013-02-16 09:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Zapomnij o Romeo a o Julii to już całkiem! / 31.174.43.*/ 2013-02-15 09:26

WBIJCIE sobie w PAŁY że wszelkie spółki surowcowe nie zaliczą trwałych zjazdów gdyż w dobie DRUKOWANIA PUSTYCH PIENIĘDZY surowce będą DROGIE INFLACYJNIE ; obojętnie czy jest na nie duży bieżący popyt czy go nie ma!
-----------------------------------------

To ciekawe czemu mimo takiego "zmasowanego dodruku" indeksy rynków towarowych od roku już nie robią szczytów razem z rynkami akcji

Coś kulawa ta twoja teoryjka

Towarowy CRB Index zrobił szczyt w marcu zeszłego roku i osuwa się od tamtej pory

http://www.bloomberg.com/quote/CRY:IND (kliknij 1Y nad wykresem aby zobaczyć wykres za ostatni rok)

Towarowy GSCI Goldmana (skupia 20 najważniejszych towarów) tak samo

http://www.bloomberg.com/quote/SPGSCI:IND

A indeks towarów rolnych też zalicza konsekwentny zjazd od sierpnia 2012

http://www.bloomberg.com/quote/SPGSAG:IND

Spready breakeven (rentowności skarbówek minus rentowności TIPS-ów indeksowanych o inflację), uważane za najlepszy rynkowy miernik przyszłej inflacji, też są coraz niżej

http://tnij.org/umoi

Jak widać żaden dodruk nie jest w stanie zrobić trwałej hossy na żadnym rynku (czego również Japonia i jej rynek akcji jest najlepszym przykładem od 20 lat) ale QE-maniacy zrozumieją to dopiero wtedy jak wtopią na swoim myśleniu
synonim / 2013-02-16 09:56 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ilość akcji sprzedawanych na krótko na NYSE najniższa od roku

http://www.bloomberg.com/quote/NYSINYSE:IND

Skoro już prawie każdy jest na long to kto zrobi dalsze wzrosty?
muppet show / 78.8.231.* / 2013-02-16 16:17
TY JEDEN BIERZ S-KI puścisz ich z torbami ,
fdsdfds / 91.150.178.* / 2013-02-16 18:11
musiałby być jakiś stelaż z kontraktów żeby za dużo nie stracił:)))))))
synonim / 2013-02-16 00:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
91% dużych spekulantów jest long na kontraktach na S&P500

http://snalaska.com/cot/current/charts/SP.png

Jednocześnie poziom zlewarowania się na długich pozycjach jest na szczytach

http://www.bloomberg.com/quote/MARGDEBT:IND

(kliknij 1Y nad wykresem)

Wszędzie strach i wszyscy na spadki czekają
dynia NEW / 2013-02-15 23:37 / portfel
teraz sacze szapamana gdy dwie warszawskie licealisty biora prysznic, w poniedzialek na obiad oczywiscie indyk i oczywiscie z indykpolu, :-) jedzenie miesa drobiowego z indyka przynosi szczescie panowie i panie, wasze zdrowie!
synonim / 2013-02-15 23:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Krzyż śmierci na złocie lada moment
synonim / 2013-02-15 23:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Niektórzy hossiarze w USA już zaczynają twierdzić, że korekty w USA w ogóle nie będzie

JPMORGAN'S TOM LEE: We May Never Get The Stock Market Correction Everyone Wants

http://www.businessinsider.com/tom-lee-markets-may-not-correct-2013-2

Czujność uśpiona na maxa a VIX na historycznych dołkach

Wszyscy co mieli kupić już kupili i nikt z nich się kompletnie niczego nie boi
synonim / 2013-02-15 23:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Sezon wyników spółek europejskich jest "rozczarowujący"

STOCKS NEWS EUROPE-Q4 earnings season "disappointing"-Macquarie

http://uk.finance.yahoo.com/news/stocks-news-europe-q4-earnings-141306954.html
synonim / 2013-02-15 22:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
No i po styczniowym wystrzale optymizmu, gdy mieliśmy jednorazowy największy napływ kapitału do amerykańskich funduszy akcji od 1997 roku, już przyszło zniecierpliwienie i znów mamy odpływy gotówki z funduszy akcji w USA. Kapitał znów wraca do funduszy obligacji USA! Nie ma "Wielkiej Rotacji"!

Długo się nie nacieszyli wzrostami

NEW YORK, Feb 15 (Reuters) - Investors worldwide pulled $3.62 billion from U.S. stock funds in the latest week, the most in 10 weeks after taking a neutral stance the prior week, data from EPFR Global showed on Friday. Investors who shunned U.S. stocks sought the nation's bond funds, and gave $2.28 billion in new money. "I think the immediacy of the 'great rotation' is way too early," said Margie Patel, managing director at Wells Capital Management, on speculation last month that investors were moving out of bonds and into stocks. "Fixed income investments have been too good of an investment for too many years for investors to just reverse course," Patel added
synonim / 2013-02-15 22:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak podaje Reuters, w tym tygodniu najbardziej zmienna sesja dla indeksu S&P500 była we wtorek, gdy zmienił on swoją wartość o..... mniej niż 0,2%.......

NEW YORK, Feb 15 (Reuters) The biggest daily move for the S&P in the past five sessions was on Tuesday, when it rose less than 0.2 percent
dynia NEW / 2013-02-15 22:43 / portfel
kolego widze ze znasz sie na rzeczy, jak chcesz zarobic to przeczytaj moj post z 22;28
arek bednarz / 2013-02-15 22:43
ci to są spekulanci i tyle, pieprzą bez sensu a o tym co się kroi w Olsztynie cisza...
"Wiatr wieje, piasek się poruszy, kto ma szybką rękę to go zbierze"
synonim / 2013-02-16 00:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

a o tym co się kroi w Olsztynie cisza...


Tam też meteor zleciał?
synonim / 2013-02-15 22:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Spekulanci już zamykają krótkie pozycje na dolara

NEW YORK, Feb 15 (Reuters) - Currency speculators reduced their bets against the U.S. dollar
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy