Forum Spółki giełdowe GPW SA

Piątek może być decydujący. W którą stronę podąży WIG20?

Piątek może być decydujący. W którą stronę podąży WIG20?

Wyświetlaj:
Hossa trwa / 178.36.191.* / 2013-02-15 18:53
Oprocentowanie obligacji Stanów podskoczyło dziś już o 1,5%.
I co dalej? / 178.36.191.* / 2013-02-15 18:58
Już 2,0295% (+1,6%).
Od rekordowego długu to niezła zmiana...
Podwyżka podatków już dawno została zjedzona.
synonim / 2013-02-15 19:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Już 2,0295% (+1,6%).
Od rekordowego długu to niezła zmiana...


Czym ty się smyczkujesz. Stoją na tym 2% od dłuższego czasu

Obejrzyj sobie wykres

http://www.bloomberg.com/quote/USGG10YR:IND

Rok temu byli dużo wyżej - na 2,34% i nic takiego się nie stało

Zaraz zacznie się sypanie na akcjach w USA i rentowność ich obligów znów zjedzie mocno w dół
Dobry zwyczaj - nie pożyczaj, bo puszczą cię z torbami / 178.36.191.* / 2013-02-15 19:47
Od dołka w lipcu trwa już nieustanny trend wzrostowy oprocentowania stale rosnącego rekordowego długu.
Tylko ostatnich 3 miesiącach to przyspieszyło.
A gospodarka jest w coraz gorszym stanie, po rekordowych huraganie i suszy, a teraz już nawet śnieg w zimie, to od razu katastrofa.
synonim / 2013-02-15 21:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Od dołka w lipcu trwa już nieustanny trend wzrostowy oprocentowania stale rosnącego rekordowego długu.
Tylko ostatnich 3 miesiącach to przyspieszyło


To se zobacz gdzie były rentowności w marcu 2012 a gdzie są teraz

Tam jest boczniak na szczytach a nie żaden trend wzrostowy

Kiedy pojmiesz, że póki FED skupuje te śmiecie to żadnego znacznego wzrostu rentowności tam nie będzie?

Poza tym gospodarka jest w stagnacji a brak perspektyw wzrostu gospodarczego i rosnącej inflacji sprawia, że rentowności byłyby niskie nawet bez kupowania obligów przez FED

Obligacje nie są głupie, w przeciwieństwie do akcji
Kontrabas / 178.36.191.* / 2013-02-15 19:23
Wczoraj zamknęli się ponad 2% dopiero drugi raz od kwietnia.
Gospodarka nierealna / 178.36.191.* / 2013-02-15 18:49
Wszystko obecnie jest tako mocno przewartościowane rekordowymi długami bez pokrycia, że już nie ma czym tego ruszyć w górę, bo im większy dług, tym większy krach w gospodarce realnej...
I po co mi te analizy? / 178.36.191.* / 2013-02-15 18:44
Oprocentowanie polskich obligacji od 4,002% o 14:30 skoczyło do 4,079% na koniec sesji, czyli o 1,92% w dwie i pół godziny.
Ucieczka z Polski przed krachem.
Rick Deckerd / 81.219.86.* / 2013-02-15 18:10
@synonim i inni mógłbys jeszcze raz zdradzić swój portfel bo chyba jednak przeproszę się z funduszami
synonim / 2013-02-15 18:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

mógłbys jeszcze raz zdradzić swój portfel


http://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,193608.html

To w sumie prawie idealnie odzwierciedla mój prawdziwy portfel z jednym wyjątkiem: portfele moneya nie zawierają możliwości wstawienia opcji więc zastępczo zamiast opcji put wstawiłem symbolicznie kontrakt na wig20 jako krótką pozycję. Nie jest to doskonałe rozwiązanie ale lepsze niż żadne


bo chyba jednak przeproszę się z funduszami


Fundy nie są takie złe. UniKorona obligacyjna dała mi zarobić 15% w nieco ponad rok na prawie całym kapitale. Nie śniłem nawet o czymś takim

Fundusze inwestycyjne kupuję przez internet w ramach konta w Multibanku i dzięki temu płacę 0% prowizji. Życie nie jest takie złe
USA_man / 94.154.97.* / 2013-02-15 19:42
Supermarket Funduszy Inwestycyjnych Mbanku, tak?
Też chcę sobie to otworzyć.
synonim / 2013-02-15 20:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam konto w Multibanku a nie mBanku
synonim / 2013-02-15 18:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
hmmm* / 46.186.0.* / 2013-02-15 11:19
spółki które spadają gwałtownie, należy omijać szerokim łukiem i nie szukać tam szybkiego zarobu, tłumacząc sobie że są tanie, jeżeli ktoś masowo wywalił, to znał prawdziwą wartość . .
---------------------------

To przypomnij sobie jak kghm spadał po 7% dziennie jeszcze w zeszłym roku jak Tusek ogłosił podatek od kopalin

KGHM zjechał wtedy do 110 PLN

Ten kto wtedy masowo wywalił "znał wartość" skoro dziś kghm znów jest po 190 PLN?

Typowe myślenie ulicy, którą można wodzić za nos jak się chce: coś spada czyli to "na pewno bankrut" a jak rośnie tu na pewno cudo
łaknący wiedzy / 176.111.26.* / 2013-02-15 18:05
co sądzicie o zachowaniu dzisiaj TPSA? Odbicie zwłok czy jedna noga już stąpa na dnie ?
Synonim pokusisz się o analizę ?
synonim / 2013-02-15 18:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Synonim pokusisz się o analizę ?

Moim zdaniem to nie koniec spadków. Jak coś s
pada 30% pierwszego dnia, następnego 6% a kolejnego 9% to odbicie +1% wskazuje, że papier jest na razie słaby

Moim zdaniem mogą zjechać jeszcze do 5 PLN i dopiero tam widzę gdzieś dno

Taka zmienność szybko nie wygasa

Spółka zachowywała się bardzo dobrze nawet w bessie 2008 więc nawet gdy niedługo skończy się hossa w USA to kapitał znów w niej zaparkuje tak jak robił to zawsze. Jedynym minusem jest mniejsza niż kiedyś dywidenda ale stopa 7% nadal nie jest złe. Tę spółkę kupiłem przede wszystkim jako symboliczną dywersyfikację dla mojego mega defensywnego portfela, który jest totalnie bessiarski (fundy pieniężne, obligi USA i opcje put to mega bessiarski portfel)

Nie kupiłem tepsy na hossę ale na bessę. Czy zacznie się hossa czy bessa to kurs tepsy i tak stopniowo odbuduje się. Nie zakładam tu jakichś mega fajerwerków ale w rejon 10-12 PLN powinna wrócić w szerszym okresie czasu a po drodze wypłaci dywidendę

Nie lokuj w tym zbyt dużo - jesteśmy w sekularnym rynku niedźwiedzia co oznacza, że kursy akcji długoterminowo osuwają się. Jedyny wyjątek to spółki defensywne i takie jak Mennica. Pomijam balony typu LPP bo one i tak pękną

Mój zakup tepsy jest trochę takim symbolicznym (za zaledwie 1,59% kapitału) zakładem mnie samego ze mną samym: obstawiam koniec hossy w USA i koniec hossy u nas i dlatego stawiam głównie na zysk z obligacji USA i krótkich pozycji na wig20. Jeśli się pomylę i zacznie się hossa to zacznie rosnąć wszystko, nawet śmieci, więc tepsa tym bardziej

Jeśli się nie pomylę to tepsa też lekko może urosnąć bo po pierwsze to co mocno spadło zawsze odbija a po drugie będą tam parkować, jak to zawsze robili w bessie. Do tego zarobię na opcjach put i obligacjach USA. Tak rozumuję

Pamiętaj - przede wsystkim dywersyfikacja i budujesz sobie portfel tak trochę jakbyś był funduszem hedge: pozycje w portfelu są lekko przeciwstawne do siebie. Zawsze gdzieś będzie jakiś ruch i coś zarobi i ta różnica to twój zysk. Tylko idioci trzymają wszystko w akcjach albo tylko w obligacjach
łaknący wiedzy / 176.111.26.* / 2013-02-15 18:29
Jasne że dywersyfikuję ale dysponuję za małym portfelem żeby miec pozycję np. 2% czegoś bo u mnie 2 % to śmiesznie mało i prowizja by mi wszystko zeżarła. Mam fundy obligów USA, św.rozwijającego się a fudny obligów polskich przekierowuję w fundy pieniężne UNK. Siedziałem z gotówką po sprzedaży PZU i Tauronu na górce i teraz wlazłem trochę w TPSA. I też bardziej jako lokata niż z zamiarem szybkiej sprzedaży. Pieniądze na rachunku nie są oprocentowane a jak je wyciągnę to się rozejdą :)
synonim / 2013-02-15 18:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

fudny obligów polskich przekierowuję w fundy pieniężne UNK


Stopy procentowe spadają a po dzisiejszych danych o inflacji będą prawie na pewno dalej spadać więc fundusze pieniężne mają ciężki okres w takim środowisku. Dlatego poszukuj funduszy pieniężnych, które są uniezależnione od spadającej stopy procentowej. W ten sposób zjesz ciastko i nadal będziesz je mieć

Jednym z takich funduszy jest UniLokata

http://www.union-investment.pl/fundusze-inwestycyjne/unilokata


Siedziałem z gotówką po sprzedaży PZU i Tauronu na górce i teraz wlazłem trochę w TPSA. I też bardziej jako lokata niż z zamiarem szybkiej sprzedaży


Szkoda, że wycofali opcje na akcje na GPW (co za idiota na to wpadł?) bo bym sobie przed wynikami tepsy wziął puty na tpsa a tak to jest jak jest. Mam kontrakty CFD na rachunku w XTB gdzie mogę sobie wziąć krótką pozycję na takie tpsa ale sęk w tym, że nie lubię kontraktów

Pomyśl o małym zdywersyfikowaniu portfela o opcje, które są z******** sprawą bo dzięki nim otwierasz się na zmienność na rynku. Niestety, aktualnie minus jest taki, że zestrachane kuutasy z banków centralnych skutecznie zamordowały zmienność na giełdach sprowadzając je do plastikowej imitacji wolnego rynku. Zdrowy rynek ma w sobie duży potencjał zmienności no ale jak się zrobiło z giełd bankomaty dla emerytów z bankrutujących gospodarek zachodniego kapitalizmu to jest jak jest i mamy sesje o zmienności 0,3% jako tak zwaną "nową normalność"
łaknący wiedzy / 176.111.26.* / 2013-02-15 19:35
tutaj dałem. fajnie na wykresach wygląda tylko w przeszłości jakieś dwa żeby w dół. nie bardzo wiem dlaczego chyba wtopę mieli. Ale wygląda że rośnie mało ale bez względu na otoczenie bo wykres jest linia prostą.

http://www.union-investment.pl/fundusze-inwestycyjne/uniwibid

kształcę się z opcji cały czas i w końcu muszę spróbować kupić coś
łaknący wiedzy / 176.111.26.* / 2013-02-15 19:48
no to może już się nauczyli i więcej błędów nie zrobią ? :)
Rick Deckerd / 81.219.86.* / 2013-02-15 18:00
A małe k... zamiast spadać rosną...Juz się nie doczekam na nich korekty
synonim / 2013-02-15 17:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
- Nie znam żadnego aktywa, które drożałoby przez 12 lat z rzędu. To budzi obawy

http://pulsinwestora.pb.pl/3003409,76449,popyt-na-zloto-spadl-pierwszy-raz-od-2009-r-wykres-dnia

Balon na złocie kończy się
synonim / 2013-02-15 17:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Inwestorzy są fatalni w prognozach

http://www.parkiet.com/artykul/7,1306626-Dominik-Gaworecki-z-BRE-WM-o-inwestowaniu.html
Too big to sell / 178.36.191.* / 2013-02-15 18:34
A co teraz jest za inwestowanie, kiedy wszystko przewartościowane rekordowymi długami?
To jest strata czasu i pieniędzy, choćbyś nie wiem ile książek z historii przewertował i opinii różnych bankrutów przytoczył...
Teraz trwa już tylko wojna walutowa między bankrutami, która ich wszystkich pogrąży.
synonim / 2013-02-15 17:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
DAX tąpnął w końcówce a u nas radość anemika trwa

Będzie trzeba to w końcu odchorować
synonim / 2013-02-15 17:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
KGHM i PZU niżej w handlu nieciągłym przed fixingiem więc będzie kolejny dzień niewykorzystanej okazji do odbicia
Etermit / 2013-02-15 17:28 / Tysiącznik na forum
i pomyśleć że jeszcze rano liczyłem na blisko 3% spadki które są niezbędne do dalszych wzrostów, niedźwiedzie już się wypsztykały z amunicji i korekty półrocznych wzrostów nadal nie ma
Bitte! Zajonzen kaufen! / 77.254.49.* / 2013-02-15 17:24
DAX coraz mocniej spada, przebija 7.600.
Plusy ujemne / 77.254.49.* / 2013-02-15 17:21
Polskie obligacje już 4,057%.
synonim / 2013-02-15 17:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Polskie obligacje już 4,057%.


Przecież wczoraj były 4,10% ale miałeś ferie od giełdy
Zbyszek. / 31.183.119.* / 2013-02-15 17:12
http://www.tvn24.pl/zdjecia/internet-smieje-sie-z-deszczu-meteorytow-w-czelabinsku,29010.html#p12
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy