Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pięć sposobów na walkę z bankiem o swoje prawa

Pięć sposobów na walkę z bankiem o swoje prawa

Wyświetlaj:
było ciężko / 88.156.134.* / 2017-12-10 21:55
Oj... Niestety walka z bankiem niejednokrotnie bywa nierówna. Sama się o tym przekonałam. Naprawdę było ciężko, ale "końcowo" jestem zadowolona, gdyż skorzystałam z pomocy kancelarii LexNord, która specjalizuje się w sporach z bankami. Jeśli ktoś ma podobny problem to radziłabym skonsultować się z fachowcem, aby niepotrzebnie nie tracić czasu, a przede wszystkim - nerwów. Mogę polecić kancelarię, z której korzystałam, bo to dzięki niej walka okazała się wygrana - lexnord.com Oby nigdy więcej mi się to nie przytrafiło. :)
Jarek605 / 5.172.255.* / 2017-10-18 12:39
PIS chce zrobic porzadek z sadami ale co z bankami? przeciez nie respektuja prawa ich wlasne wewnwtrzne procedury ktore dla klientow sa tajne sa wazniejsze niz prawo. Osoba ktora ma upadlosc konsumencka z powodu kredytu frankowego ma zablokowany rachunek w innym banku mimo ze jest to jedyny rachunek a suma na nim to minimum z ktorego nikt nie moze obciazac. Bank blokuje rachunek i nie informuje ze to zrobil oraz o tym co dalej zrobi. Dno. Dziki zachod. Osmiorniczki i spotkania w hotelu ... pozwolily na rozpanoszenie sie. Obywatel ktory powinien byc chroniony stal sie zwierzyna lowna bez mozliwosci obrony. Prosze poczytac jakie ma sie mozliwosci obrony przed bankiem. Najpierw trzeba oczekiwac na odpowiedz na proste pytanie minimum miesiac a jesli bank chce to moze wydluzyc czas na odpowiedz pozniej sa nastepne szczeble ktore rowniez nic nie moga. Kpina
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
asfafaidfass / 81.245.142.* / 2016-01-20 11:17
Unikajcie tworu jakim jest "santander consumer bank" a nie będziecie musieli biegać po sądach z wysyłanymi przez nich po kilku latach od spłacenia należności roszczeniami przedawnionymi, których pochodzenia sami nie są w stanie wyjaśnić. "masz zapłacić bo wystawiliśmy ci rachunek - to niecałe 200złotych" i tak bez przerwy.
ret23 / 79.186.48.* / 2015-04-28 08:10
w Polsce nie ma sądu który zakazałby działalności bankowi. bank może oszukiwać wyłudzać nienależne pieniądze.zwykły obywatel za takie rzyczy zgniłby w więzieniu
.doradca. / 81.190.63.* / 2014-12-31 00:17
A gdybyście wszyscy oszukani przez banki zwrócili się do UOKiK w swoim miejscu zamieszkania to sądzę,że po interwencji UOKiK banki bardzo szybko zareagują i równie szybko uregulują swoje powinności wobec klientów.
jarek1966167 / 78.10.135.* / 2013-10-30 19:49
poszukuję osób oszukanych przez idea bank,które będą zainteresowane pozwem zbiorowym przeciwko temu bankowi.
kom69 / 46.112.171.* / 2014-09-24 01:35
Jestem również oszukany przez idea bank
Olga525 / 89.76.248.* / 2014-09-12 22:46
Proszę o kontakt, również zostaliśmy oszukani. Nasz adres: winniczkowo@gmail.com
mkono / 15.203.233.* / 2012-09-19 13:54
Ja już wygrałem z mBankiem swój proces o zawyżone odsetki w tzw. sprawie kredytów starego portfela.

Sprawa klientów BRE Banku, którzy zaciągnęli kredyt hipoteczny, prawdopodobnie jesienią wróci na wokandę łódzkiego sądu okręgowego. Konsumenci pozwali bank, bo uważają, że zawyżano im raty. To pierwszy w Łodzi pozew zbiorowy

http://wygralem-z-mbankiem.pl
Bąk12 / 2012-09-19 14:52 / Bywalec forum
Tylko zazwyczaj bank ma za sobą pełen sztab ludzi którzy zajmują się takimi sprawami... a ja co mam? Na adwokata mnie nie stać... więc generalnie kicha!
kwojciechowicz / 2011-07-27 12:08
Pięć sposobów na walkę z bankiem pomija jednak problem, gdy bank bezczelnie odmawia jakiejkolwiek informacji o posiadanym koncie.
Osiem lat temu moja żona, będąc w Polsce, załozyła rachunek w banku Milllenium. Pięć lat temu próbowała dowiedzieć się o stanie swego konta telefonicznie i przez e-mail (mieszkamy w R.P.A.).
Odpowiedziano jej, że aby mieć dostęp do swego konta, musi mieć pin code (którego nie otrzymała przy zakładaniu rachunku). Bank obiecał, że prześle pin-code, gdy otrzyma uwierzytelniony podpis i kopie paszportu. Żona wysłała te dokumenty, ale czeka już od pięciu lat na obiecany pin code.
Ponad miesiąc temu, żona zwróciła się do Banku o informacje o swoim rachunku. Wysłała już 6 emaili, na które otrzymała 3 odpowiedzi, że sprawa została przekazana do Oddziału Reklamacji.
Ale ani słowa, czy konto w ogóle jeszcze istnieje, czy tez zostało ukradzione, lub zagubione przez Bank Millenium.
Sam fakt, że zamiast rzeczowej informacji, Bank przekazał sprawę do Reklamacji, musi budzić niepokój.
Czy Bank ma prawo zatajać informacje o koncie przed jego właścicielem? Wydaje się, że ta sprawa wymaga raczej interwencji prokuratora, a nie Arbitra.

Krzysztof E. Wojciechowicz
R.P.A.
Jane / 77.254.201.* / 2010-10-11 22:01
Mnie Millenium Bank nie jest w stanie oddać 17 zł które spłynęło na konto techniczne z tytułu odsetek z lokaty po zamknięciu konta osobistego. Nie dość , że nie zawiadomiono mnie o niczym, to od miesiąca brak reacji na złożoną reklamację , obiecują że zadzwonią i nie odzywają się.... Gdybym to ja była winna to już kwota byłaby znacznie znacznie wyższa. Banki tak naprawdę są BEZKARNE
audi43 / 2010-10-10 10:21 / portfel / Bywalec forum
...czas zmienić ustawę prawo bankowe z 1964 roku dającą bankom bezkarne wystawianie bankowych tytułów egzekucyjnych....klient wtedy miałby równe szanse z lichwiarzami w walce o swoje racje!!!
Jupiter / 195.116.120.* / 2010-10-07 18:25
I tu się zgodzę. Jak wybierać to troszkę poczytać co w trawie piszczy. Czy to konto czy kredyt. Równie ważne są warunki. A później mamy spokojną głowę a nie latanie i użeranie się.
bloger100 / 188.33.51.* / 2010-10-07 09:48
Trudno znaleźć bank, z którym nie ma powodów do walki. Jednak nawet wymienione narzędzia często nie pomagają - zapraszam na bloga http://raiffeisenwatch.wordpress.com
Lomion / 85.222.2.* / 2010-10-11 15:11
E tam. Po prostu trzeba czytać umowę i wiedzieć pod czym składa się podpis. Fakt, warunki banków są często niewygodne, ale jeśli się na nie zgadzasz, to potem trzeba ich przestrzegać, a nie narzekać.
Jarek605 / 5.172.255.* / 2017-10-18 12:43
dostajesz rowniez informacje o procedurach wewnwtrznych?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
natka30 / 195.22.98.* / 2010-10-06 22:52
lepiej wybrac bank z ktorym poprostu nie bedzie powodow do walki
Edyta401 / 109.241.248.* / 2014-12-30 22:49
Ja chcialabym sie dowiedziec co zrobic gdy otworzylo sie rachunek z ktorego nie korzysta sie a po roku czasu wprowadzaja oplate za jego prowadzenie, a takowej nie bylo przy jej podpisywaniu. Nadmienie ze od 12lat mieszkam poza granica kraju, szukalam konta bez oplat. Dzis na koncie okazuje sie ze mam 93 zlote dlugu z tytulu naliczonych oplat za jego prowadzenie, poinformowano mnie ze musze ta kwote uiscic bo bank w zeszlym roku zmienil zasady prowadzenia rachunkow I nalozyl oplate, co jest w umowie ze bank zastrzega sobie prawo zmienienia oplat za prowadzenie konta! Ja do kraju przyjezdzam raz na 2 lata nie otzymalam zadnego pisma w tej sprawie od banku, nic w skrzynce nie bylo kidy teraz przyjechalam, gdyby nawet wyslali nue otrzymalabym tego zawiadomienia, nie mialam szansy zareagowac, gdyby poinformowano mnie zamknelabym konto aby uniknac tej oplaty. Czy moge domagac sie zdjecia tej kwoty ze mnie? Co robic. To juz kolejny raz gdy jeden z polskich bankow tak ribi, dla mnie jest to oszukiwanie klienta ktory otwieral konto ufajac ze zadnych opat za jego prowaxzenie nie bedzie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
H Szatkowski / 2014-12-31 09:42
Sama sobie Pani odpowiedziała. Bezpłatność tego konta nie była zapisana w jego umowie, tylko wynikała z aktualnej wtedy tabeli opłat i prowizji, która zawiera przecież czasem dziesiątki pozycji- np. opłata za wypłatę w oddziale.
Zgodnie z umową konto podlegało przez te 12 lat przynajmniej kilkunastu zmianom tej tabela. Tylko, że indywidualnie Panią dotknęły tylko te, które opłatę za prowadzenie zmieniały ( z zera na x zł, a potem ewentualnie z x zł na y zł itd. ).
maciekkkk / 2010-10-08 16:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
O taki bank dość trudno

Najnowsze wpisy