Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Piecha: PO oszukała! Chlebowski: To hipokryzja PiS

Piecha: PO oszukała! Chlebowski: To hipokryzja PiS

Wyświetlaj:
jliber / 2008-05-09 09:32 / Tysiącznik na forum
Swoją drogą sprytne posunięcie, ciemny lud kupił że się nie prywatyzuje, PO nie skłamało, a i tak zrobione zostanie co trzeba.
mkg / 2008-05-09 09:05 / Bywalec forum
PiS i PO jeteście siebie warci. Jedni i drudzy zrobili z naiwnych wyborców tzw. "wała" pilnując koryta z synekurami a lekceważąc gospodarkę i konieczne reformy sytemu finansowego.
man13 / 2008-05-09 10:07 / Tysiącznik na forum
zastanów się ile i w jakim czasie, wytrzyma reform przedsiębiorczy człowiek? Od 1982 roku, nic tylko reformy...
Sabre / 2008-05-09 08:42 / Tysiącznik na forum
Ile trzeba czasu by Polacy pozbyli się peerelowskiej spuścizny?
Dyskusja powinna dotyczyć tego, ile szpitali zostawić niesprywatyzowanych, jak prywatyzować i co za tym przemawia, a nie czy to w ogóle robić.
Wszyscy ci, którzy pomstują na prywatyzację, powinni stanąć przed lustrem i powiedzieć: jestem socjalistą!
Róbcie to przynajmniej raz dziennie, może taka terapia szokowa uzmysłowi wam wasze poglądy. Zapewne tęsknicie do państwowych molochów, w których "czy się stoi, czy się leży ... ", ale to już nie wróci.
Prawicowca nie robi z człowieka klepanie różańców co niedziele.
I jeszcze rzecz najważniejsza: państwowe wcale nie znaczy nasze! Zwykle oznacza to jedynie, że jest to synekura dla nieudaczników z klucza politycznego.
P.S.
A pan Piecha, specjalista od tajemniczych zmian na listach leków refundowanych, nie powinien się wypowiadać o oszustwach.
titania / 83.7.237.* / 2008-05-09 20:36
Sabre świetna wypowiedź
Adol / 2008-05-09 11:38 / Bywalec forum
Panie Sabre! Twoje posty wskazują na to, iż jesteś po prostu na etacie w PO.
Nie wierzę, że człowiek tak inteligentny i elokwentny jest w stanie nic innego nie robić tylko wypisywac peany na cześć liberałów. Czy to jest klasyczny etat czy masz działalność i wystawiasz im faktury?
maa / 2008-05-09 13:36 / Tysiącznik na forum
Co ma pisać? Peany na cześć etatystycznych socjalistów z PiS?
Jakie są skutki wdrażania w życie "wiecznie żywych" idei Lenina, już wszyscy przerabialiśmy. Nacjonalizm Kaczyńskich to jedyna i mało znacząca różnica między nimi a np. W. Gomółką.
Sabre / 2008-05-09 12:01 / Tysiącznik na forum
Gdybyś czytał moje posty, jak twierdzisz, to wiedziałbyś, że czasami marudzę też na PO.
Mnie się tylko podobają niektóre ich pomysły, jak ten obecny - prywatyzacja służby zdrowia (a jeśli peany, to nie pod adresem partii)

Ten pomysł z etatem to chyba z przyzwyczajenia. Robię to za darmo (zarabiam gdzie indziej)

Chcesz, mogę też pochwalić jakiś pomysł PiS - ....... zaraz sobie przypomnę ..................... coś tam chyba dobrego zrobili ........ .no ....... nieważne ........... jak znajdę, to napiszę.
Adol / 2008-05-09 12:18 / Bywalec forum
Jeśli nie etat to fanatyzm... Nic pozytywnego nie dostrzegasz?
takasprawa / 213.158.196.* / 2008-05-09 17:50
to jeszcze coś gorszego, niż sobie możesz tylko wyobrazić. A za asumpt do owych wyobrażeń weź sobie tylko za przykład pewien reportaż, który niedawno leciał w WSI-24, o pewnym szpiegu PRL-owskim, o przezwisku którego nie pomnę. Ów "pracownik " tzw. I Departamentu zwierzył się agentowi WSI-24, potocznie zwanego redaktorem, że zaproszenie do współpracy z SB było dla niego wyróżnieniem, że od tego momentu znalazł się w "elitarnej" grupie szpiegów. Widzisz zatem, że dobre samopoczucie owych szpicli wynika z przekonania, że cwaniactwo, kłamstwo, dwulicowość, wykorzystywanie innych, poniżanie jeszcze innych jest oznaką inteligencji. Gdybyś ten program obejrzał potwierdziłbyś jedynie to, co instyktowanie pewnie już poznałeś, tj. to że szubrawcy są wśród nas.
A.T. / 194.73.38.* / 2008-05-09 12:31
Nic pozytywnego nie dostrzegasz?

Mnie się tylko podobają niektóre ich pomysły, jak ten
obecny - prywatyzacja służby zdrowia
Piotr Wysoki / 82.177.111.* / 2008-05-09 09:36
Kłamstwo nie przystoi osobie mieniącej się "prawicowcem". Z mojej perspektywy cała ta sprawa nie wiąże się z kwestią "prywatyzować - nie prywatyzować", ale z tym co POlitycy opowiadali po zatrzymaniu POsłanki Sawickiej, Drogi p. Sabre.
Aramis 10 / 83.22.219.* / 2008-05-09 13:27
Rozumiem ,że niektórym jednak przystoi. Choćby tym ,którzy "kombinowali jak koń pod górę" aby tylko nie aresztować Lipca w trakcie wyborczej kampanii gdyż to ,podobno, mogło zaszkodzić PiSowi.
Ot piękny przykład kalizmu Pan Piotr nam zaserwował.
Piotr Wysoki / 82.177.111.* / 2008-05-09 14:50
Ech, szkoda gadać Panie Aramis. Czy jeśli ktoś wytyka potknięcia PO to od razu oznacza, że jest zwolennikiem PIS? A jeśli głosuję np. na UPR to nie mogę mieć swojego zdania w żadnej kwestii związanej z bieżącą polityką? No, tak tylko wtedy nie da się zakrzyczeć faktów posądzeniami o "kalizm". Pozdrawiam
Aramis 10 / 83.22.219.* / 2008-05-09 16:47
Bredzi Pan czy o drogę pyta, Panie Piotrze? W dwóch co najmniej postach pisze Pan o posłance Sawickiej posługując się pisowską retoryką a następnie dziwi się Pan jak dziecko które nie rozumie dlaczego zwrócono mu uwagę.
Wątek Pańskiej wypowiedzi dotyczył problemu kłamstwa w polityce a nie wytykania błędów jakiejkolwiek opcji politycznej. Moja odpowiedż dotyczyła jedynie tego problemu. Pańska wypowiedż zdaje się potwierdzać ,że tak do końca to sam Pan nie wie o co panu chodzi.
Pozdrawiam również,
Piotr Wysoki / 82.177.111.* / 2008-05-09 17:24
Czy jeśli Anglik mówi po polsku to jest Polakiem? Szerzej, szerzej patrzmy, Panie Aramis. A przy okazji, trochę głupio odpowiadać na argumenty "a u was biją murzynów".
Aramis 10 / 83.22.219.* / 2008-05-09 18:03
Z tematu prawdomównosci wywodzić krytykę rządu to zadanie dość karkołomne i to bez względu na to jak szeroką perspektywę byśmy tutaj zastosowali.
Jeśli chodzi o szersze spojrzenie to jednak ma Pan trochę racji. Faktycznie go Panu brakuje. Pan wszędzie ,jak widać, dostrzega Sawicką. Gdyby Pan zdecydował się spojrzeć szerzej z pewnością dostrzegłby Pan kłamstwa w sprawie Lipca, Blidy i wiele innych takich kłamstw. Myślę że nie warto się nad tym rozwodzić gdyż problem jest ogólnie znany. Mówił o tym K. Marcinkiewicz. Właśnie o takie szersze spojrzenie chodzi.
Argumentów o Murzynach używali Sowieci. Wiem że niektórzy mają dziwną słabość do sowieckiej retoryki. Może więc ideolodzy komunistyczni którzy twierdzili że idee Lenina są wiecznie zywe mieli jednak trochę racji.
Piotr Wysoki / 83.24.158.* / 2008-05-09 18:52
A jednak biją Murzynów!
man13 / 2008-05-09 10:03 / Tysiącznik na forum
A o jakim kłamstwie mówisz???
Obecny rząd tworzy ustawę dającą możliwość prywatyzacji właścicielom szpitali i przychodni. Czy to źle? W państwie prawa wszystkie podmioty gospodarcze powinny być traktowane podobnie więc dlaczego samorząd nie może posiadać możliwości do sprzedania swego majątku jeśli uzna to za stosowne? Barani śpiew PiSiorów o obowiązku samorzadów i rządu w zapewnianiu obywatelom tego czego oni nie chcą jest idiotyzmen i despotyzmen wladzy wobec swych obywateli i jako taki powinien być likwidowany.
Piotr Wysoki / 82.177.111.* / 2008-05-09 10:44
To mnie Pan rozbawił. Uśmiałem się do łez. Doprawdy. Fakt, że to nie Państwo a samorządy (za pozwoleniem tego Państwa) będę prywatyzować to rzeczywiście ogromna różnica. No tak, rządowi nic do tego. Rząd (wówczas jeszcze przyszły) obiecał, że nie będzie prywatyzował i słowa dotrzymuje. Przypominam: w tym wątku nie dyskutujemy, czy "prywatyzacja" jest słuszna, czy nie (sądzę, że między nami nie ma tu różnicy), ale o tym jak politycy robią tzw. lud w balona, a on nawet tego nie zauważa. Tego ostatniego, nie bierz bynajmniej do siebie. A już na pewno nie przypominaj sobie jaki dumny byłeś kiedy przedstawiciele obecnego rządu gorąco zaprzeczali, że rewelacje PISiorów o POsłance Sawickiej są wyssane z ich karłowatego palca.
man13 / 2008-05-09 11:12 / Tysiącznik na forum
Na tym forum nie dyskutujemy jak politycy robią lud w balona, to zostawiamy WP, Onetowi czy mediom Rydzyka. Tu dyskutuje sie o biznesie i sposobie jego prowadzenia. I wcale nie jest zabawne, bynajmniej dla mnie, czytanie bredni w Twoich wypowiedziach o moralności przedsiębiorcy czy polityka mającego za cel doprowadzenie swgo czy cudzego interesu, do normalności. To pozostaw historykom a sam zacznij postrzegać działania rządzących jako realizację niezbędnych celi.
Piotr Wysoki / 82.177.111.* / 2008-05-09 11:29
Hm, tego, nowicjusz tutaj jestem. A o lodach i ich kręceniu, to się tutaj rozmawia czy nie? To tak dla porządku abym znów z czymś niewczesnym się nie wychylił... Dzięki za radę. Gdzie mi tam do Pana się porównywać, no ale jeśli miałbym czymś się zrewanżować, to radziłbym podciągnąć się trochę w ortografii. W "celi" to można posiedzieć dłużej lub krócej.
maa / 2008-05-09 15:31 / Tysiącznik na forum
To nie ortografia, to był błąd fleksyjny.
Zapewne szanowny Pan jest pisiorem, sądząc po upodobaniu do lodów a la CBA?
Piotr Wysoki / 82.177.111.* / 2008-05-09 16:11
Aaa, jak flesyjny, to ok. Przepraszam. Swoją drogę trochę śmiesznie mówicie jak na elitę.
man13 / 2008-05-09 12:07 / Tysiącznik na forum
A 'wychylaj " się z czym chcesz i pitol głodne kawałki o katolickiej etyce, katolickiej moralności i dziewiczej płodności. Namaszczaj sie etosem sprawiedliwego i moralnie czystego - niepokalanego. Jednak rady o edukacji zostaw dla swych pociech jeśli je masz. No chyba że wynikają z potrzeby serca. W ramach rewanżu wolał bym polemikę na istotne tematy.
Piotr Wysoki / 82.177.111.* / 2008-05-09 12:13
Odpuszczam. Potrafię przyznać się do słabści. Nie dam rady w starciu z Pańską żelazną logiką i rzeczowością używanych argumentów (ta katolickość, emmmmmmmm, to był strzał najwyższej próby). Nie pozdrawiam
man13 / 2008-05-09 12:25 / Tysiącznik na forum
No, może z tą katolickością przesadziłem w tej uświęconej tolerancją moralności Twych opinii co do sprawowania władzy w RP. Sorry!
Sabre / 2008-05-09 09:51 / Tysiącznik na forum
Kłamstwo nikomu nie przystoi, jednak politycy (wszystkich opcji) kłamią jak najęci, zwłaszcza w czasie kampanii. Mogę tylko dać radę, by oceniać ich po tym co robią, a nie co mówią.
To była kampania wyborcza, w której ludzie bez kart kredytowych umierali, bo karetki nie chciały do nich przyjechać.
Mówiąć krótko - wszystkie chwyty dozwolone. Taką mamy politykę, bo na taką Polacy zasługują - nie chcą merytoryki tylko emocji.
Piotr Wysoki / 82.177.111.* / 2008-05-09 10:01
No to oceniam. 1 (słownie: jedynka). Nic jak dotąd nie zrobili. A jeżeli coś przeoczyłem, czego nie da się wykluczyć, to POchwal proszę obecny rząd za dokonania. Tylko błagam, na litość Boską, nie pisz proszę, że poprzednicy też nic nie robili. To wiem. Pytam o osiągnięcia obecnego rządu.
Sabre / 2008-05-09 10:45 / Tysiącznik na forum
Mam cię przekonywać?
Nie macie już dość tego prowadzenia za rączkę i głosowania, jak karzą?
Oceń samodzielnie.
man13 / 2008-05-09 10:19 / Tysiącznik na forum
Nie przeprowadzili lustracji; Nie sprywatyzowali gospogarki; nie sprywatyzowali opieki medycznej; Nie sprywatyzowali edukacji; Niewprowadzili zawodowej armi; Nie zakończyli wojny w Iraku, Nie opuścili Afganistanu; Nie zreformowali górnictwa; Nie uzdrowili PKP; Nie sprywatyzowali TVP; Nie doprowadzili do rozdziału kościola od państwa; Nie wybudowali autostrad; Nie zapewnili mieszkań dla młodych polaków; Nie podnieśli pensji robotnikom; Nie podnieśli pensji nauczycielom; Nie podnieśli penscji lekarzom; Nioe podnieśli pensji sędziom; Nie wsparli finansowo Rydzyka; Nie sfinansowali Świątyki Opatrzności Bożej; Nie doprowadzili do instalacji tarczy antyrakietowej; Nie zorganizowali mistrzostw europy w piłce nożnej; Nie wywieżli majątku narodowego do Watykany; Nie oddali ziemi z kąd nasz ród; Nie wiem co jeszcze......
Floyd / 2008-05-09 09:06 / Tysiącznik na forum
Według definicji pana Sabre jestem socjalistą, no i dobrze. Oczywiście pan Sabre aby dobić przeciwnika to jeszcze sugeruje do czego niby mam tęsknić.
Dostaję reklamowy spam gdzie piszą: "Spełniamy twoje marzenia", też cholera wszystkowiedzący.
A jeśli są to marzenia które sugeruje mi pan Sabre.?
man13 / 2008-05-09 10:28 / Tysiącznik na forum
Według definicji pana Sabre jesteś socjalistą, no i dobrze to odczytałeś. Miej do siebie pretensje źe ktoś ćię nazywa po imieniu, trzeba było mieć inne imię albo sie do niego przywzyczaić.
A co do marzeń to powinieneś je mieć lub nie, a niech tam...
Sabre / 2008-05-09 09:18 / Tysiącznik na forum
Nie wiem o co chodzi z tym spełnianiem marzeń i chyba nie chę wiedzieć.
I przede wszystkim, to nie jest MOJA definicja socjalizmu!
Lewicę zazwyczaj cechuje poparcie dla państwowego systemu ochrony zdrowia, to powinno być dla wszystkich oczywiste.
P.S.
Nie użyłem tego słowa w formie obraźliwej (lewica też jest potrzebna) - chodzi mi jedynie o to, by zaczęto postrzegać rzeczy takimi, jakie są.
jliber / 2008-05-09 09:28 / Tysiącznik na forum
Lewica nie tylko nie jest potrzebna, ale szkodliwa, bo wszystkie inicjatywy lewicowe prowadzą do dokładnie odwrotnych skutków niż zamierzone.
Floyd / 2008-05-09 11:41 / Tysiącznik na forum
Raczej Sabre ma rację. Każda forma władzy nie kontrolowana ulega wynaturzeniu, oczywiście po pewnym dłuższym okresie czasu. Tyle wiadomo z historii. Oczywiście bardzo dużo zależy od społeczeństwa w którym wielopartyjność lub jedno władztwo ma być realizowane. Inaczej to będzie wyglądać w USA, inaczej w Europie, a jeszcze inaczej w Chinach czy państwach Arabskich. Ktoś kto nie bierze pod uwagę tych uwarunkowań społecznych jest właśnie głupcem. Próby narzuceniu siłą nawet najlepszej teoretycznie formy władzy muszą się skończyć klapą. Mówi się, że to co rządy prawicowe zaoszczędzą to lewicowe rozdadzą i tak na zmianę. To jest właśnie ta klapa bezpieczeństwa dzięki której nikt wprawdzie nie jest do końca zadowolony, ale też nikt nie jest do końca upokorzony.
Niektórzy ekonomiści głoszą: jaki to byłby wspaniały rozwój kraju, gdyby realizować ich teoretyczne założenia. Może w takim razie wprowadzić rządy komputerów, te dopiero by precyzyjnie wyliczyły wszystkie parametry potrzebne do super rozwoju, tylko jeszcze należało by ludzi zastąpić robotami.
Sabre / 2008-05-09 09:42 / Tysiącznik na forum
Ale przecież w Polsce dotąd nie mieliśmy normalnej lewicy. To co się nazywa lewicą, to betonowy twór, co to lubi sobie odświeżać umysł i k.... jest jak brzytwa.
PiS zaś to taka utajona lewica (przebrana w prawicowy ornat) - korzysta z lewicowej lub prawicowej retoryki, gdy mu pasuje.
Po takich doświadczeniach, rzeczywiście mamy do czynienia z odwrotnymi skutkami.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy