Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Piechociński komentuje zamieszanie wokół franka szwajcarskiego

Piechociński komentuje zamieszanie wokół franka szwajcarskiego

Wyświetlaj:
ICKX / 78.8.243.* / 2015-01-18 02:40
Ten koleś to kolejny "geniusz" ekonomii. W jednym zdaniu mówi, że drogi frank pomoże polskiej gospodarce, w drugim że i tak nie handlujemy prawie wcale ze Szwajcarią. Zatem polska gospodarka niczego nie zyskuje na drogim franku. Prawda jest jednak, że będzie w związku z drogim frankiem tracić, bo "frankowcy" zamiast kupować dobra, będą kupować franki i zanosić je do banków, które nijak nie wprowadzą ich do, jak to się ładnie mówi, krwiobiegu gospodarczego, bo to w obecnej sytuacji ekonomicznej jest po prostu dla banków nieopłacalne. Zatem drogi frank, pewnie nie dramatycznie, ale na pewno wpłynie negatywnie na polską gospodarkę.
I jeszcze jedno. Gdyby słaba waluta wpływa pozytywnie na rozwój gospodarki, to nie Japonia a Rosja byłaby trzecią potęgą gospodarczą świata. Siła gospodarki nie leży w słabej walucie a we własnym, technologicznie zaawansowanym przemyśle. Kraje, w których dominują montownie, brakuje konkurencyjnego rynku energii, brakuje krajowych banków i gdzie zarobki większości społeczeństwa są na poziomie przetrwania od pierwszego do pierwszego - jak Polska - osłabienie własnej waluty powoduje tylko pogłębienie się zubożenia.
Także zwyczajnie głupim i nieodpowiedzialnym jest gadanie polskich(?) polityków(?), że im gorzej tym lepiej. To po prostu, w najlepszym przypadku, niekompetencja i głupota, w najgorszym, celowe działanie niszczące kraj.
Oby to była głupota, bo jeśli nie, to...
kubek19782009 / 2015-01-17 16:40
Brawo... tylko to co on chrzani to słyszałem już wiele razy i gdyby nie tacy jak on to już bym dawno przewalutował kredyt po 2.7 w 2010r.
Tylko, że w banku doradzali, że nie warto przewalutowywać bo i tak nie skoczy ponad 3.0
Posłuchałem wiele razy tak samo i tych w TV że nie ma co panikować itd. Tak samo jest dziś.
Teraz też nie mamy co panikowac ??? Ja uważam że sytuacja jest bardzo krytyczna .Np. ja płacę 3.5 tyś zł ratę po nowym kursie, a z doświadczenia przewiduję, że frank będzie stał nawet i 5-6 zł.
Zostało mi 10 lat spłacania kredytu i co ???
10 lat zleci jak z bani ,a wątpie żeby przez ten okres spadł przynajmniej do 2.7.
Mamy fatalnych ekonomistów i doradców.
Ludzie nie ufacie żadnemu tylko słuchajcie głosu serca i intuicji bo gdybym słuchał siebie od początku to już bym miał dawno spłacone mieszkanie, a kase mam tylko nie mam zamiaru po tym kursie płacić kolejną wartość mieszkania .
A to jest na prawdę hamulec naszej gospodarki bo miałem plany budowania nowej hali i nowe miejsca pracy ale się wstrzymałem ze względu na to obciążenie, które moze wzrosnąć .
Podziękowania dla rodzimego banku PKO BP który mnie tak naciągnął na ten kredyt.
jan dzban / 83.9.234.* / 2015-01-17 10:23
Wicepremier Janusz Piechociński ocenia, że drogi frank nie jest korzystny dla szwajcarskiej gospodarki.

Jaki troskliwy, szkoda ze nie przejmuje sie gospodarką polską
raf1233ewqe / 90.206.16.* / 2015-01-17 03:04
powinno sie wprowadzic zakaz udzielania kredytow we frankach i innych walutach niz w polskich. Kazdy powinien skalkulowac ryzyko w zlotowkach czy go staci to jest do przewidzenia , natomiast kursy walut i to jeszcze w kontekcie tak dlugiego terminu splaty jest jak wrozenie z fusow. Banki dbaja tylko o wlasny interes a nie o kogos innego interes, wiec srzedadza wszystko eby miec zysk nie dbajac czy druga strone to pograzy
diorrscy / 109.196.34.* / 2015-01-16 23:21
Piechu zamień się z frankowiczem! I wtedy pogadamy. Nie jest sztuką być kozakiem na państwowej posadce - czy się stoi czy sie leży - z pensją niezależną od stanu gospodarki, ze służbową limuzyna z bezdennym zbiornikiem paliwa, dietami poselskimi i wszelakimi dodatkami pochodzącymi z podatków min. biednych matek [...], którym szczodrze dałeś kartę dużej rodziny uprawniającą na 10% zniżkę do muzeum...

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
rywert / 83.22.244.* / 2015-01-16 22:48
przyjmuje ale jezeli pozostanie powyzej 4.00 to mam pytanie .Gdzie oszuscie uciekniesz ?
miaczek / 77.56.91.* / 2015-01-16 22:26
Mieszkań raz zdobytych nie oddamy nigdy.
romualdf / 2015-01-16 21:39
Nie wiem co tam ten Piechociński wie ale uważam że Szwajcaria dodrukuje ładne 2 miliardy Franciszków.
Donald już uciekł, kto za nim? / 94.154.100.* / 2015-01-16 21:30
Frank po 5 złotych - bezcenne.
Kredyt 500 tys, do spłaty za nieruchmość wartą 300 tys. bezcenne.

Nikt, naprawdę nikt z was, franciszki nie przeczytał, że biorąc kredyt walutowy SPEKULOWALIŚCIE, a teraz macie efekty?

700 tys PO-laków, młodych, zadłużonych z wielkich miast chciało wygrać z żydowskimi bankami, buhahahahah
tatko883 / 87.205.201.* / 2015-01-16 23:11
Ja juz nie mam za co spłacać przy najbliższej racie kupuje jedynie za 1800 pln na tyle mnie stać. A co będzie z reszta nie mam pojęcia. Ojciec dwójki dzieci do 2 lat
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
?.? / 46.113.137.* / 2015-01-16 23:23
to jest smutne. Można by utworzyć specjalne konta na które dobrowolni ludzie dobrej woli mogliby wpłacać jakieś grosze?
Spokojnie, kontrolujemy wszystko. / 94.154.100.* / 2015-01-16 21:29
Piechociński uspokaja - spokojnie, spłacicie co do grosza. Albo wasze dzieci.
Michal22A / 130.255.153.* / 2015-01-16 20:05
To może osłabmy naszą walutę do poziomu rubla jak to takie dobre dla polskiej gospodarki.
Tak się zastanawiam co się stanie jak 530 tyś osób przestanie spłacać kredyty? A jak przestaną spłacać to już będzie za późno na interwencję jak ze stocznią i kopalniami.
Spekulanci szaleją a nasi politycy biją im brawo.
rembert2 / 2015-01-16 19:47 / Tysiącznik na forum
Ale Piechocinski ma fajna fuche-obiecuje,zapowiada,opowiada a tak naprawde i tak nie ma wplywu na decyzje
bsf / 159.205.181.* / 2015-01-16 19:38
Szkoda,że taki mądry nie był jak Tusk kłamał o kopalniach
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy