Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Piechociński prezentuje propozycje dla frankowiczów. Eksperci: To nic nowego

Piechociński prezentuje propozycje dla frankowiczów. Eksperci: To nic nowego

Wyświetlaj:
obywatel RP / 213.73.9.* / 2015-02-27 11:51
a kto pomoże spłacającym kredyty w złotych PLA Banki np. PEKAO S.A pożyczka 66 tys. zł zabezpieczenie na hipotece 132 tj. KW Sadzie,
plus polowa ubezpieczenia na życiu osoby, Wciskane obowiązkowe ubezpieczenie i dobrowolnie zmieniane zapisy w Umowach kredytowych dyktowane przez Bank/i. Ktoś to dokładnie winien zbadać i zobaczyć jak banki zarabiają . Kredytobiorcy we frankach śmiali się z tych złotówkowych , a teraz...
Matii von Bank / 31.61.129.* / 2015-02-21 19:16
Uważam,że skarb państwa powinien nałożyć podatek na banki od przychodu w postaci zwiększenia zysku w wyniku transakcji walutowej. Są to dodatkowe zyski, które są realizowane już przy każdomiesięcznej racie. Wtedy Banki będą miały wybór, albo więcej naliczają, albo liczą wg. równowartości nieruchomości w PLN i nie ponoszą ekstra wydatków.
paa12 / 93.175.76.* / 2015-02-09 17:36
Piechociński i Szczurek są chyba przedstawicielami banków. Teoretyczne Państwo na usługach banków.
Dno.
emigracja / 2.97.33.* / 2015-02-02 22:05
Musialem opuscic kraj zeby zarobic na splate ojego kredytu. Czy wasz szanowny plan sugeruje m terqaz, ze mam spedzic cala moje zycie poza rodzina na wakacjach kredytowych?
Ja sie nie rozlicza juz w Polsce bo musze pracowac w innym kraju. Jakie ma profity z waszych ulg podatkowych. Co zmoja rodzina i zyciem. Mam spedzic zycie tulajac sie po swiecie zeby splacic nieuczciwy kredyt banku?
To wasze rozwiazanie?
Ile wam dali za ot banierzy?

Dymisja rzadu, to jest pierwszy krok do zmian w tym chorym kraju.
linch / 2.97.33.* / 2015-02-02 21:59
Plan pmocy rzadu w kooperacji z Bankowcami. Przy zamknietym stole spotkali sie politicy i bankierzy.
I powstal pomysl.
Bankowiec mowi do polityka - Wydluzmy okres splaty kredytow w ten spobob Banki zarobioa jeszcze wiecej, i Panstwo dostanie swoje profity rowniez jako, ze trzeba bedzie zaplacic podatek od tych zyskow. Pozniej bedziecie mogli wydluzyc wiek emerytalny no bo przeciez z emerytury nie dadza rady ludzie splacic wiec trzeba ich trzymac w robocie. Jak beda pracowac to otrzymacie skladki emerytalne, ktorych nigdy nie bedziecie musieli wyplacac poneiwaz nikt nie dozyje emerytury.
W ten sposob naiwni kredytobiorcy przycichna, my bedziemy sie dalej bawic a wy na tym tez zyskacie.
Tutaj jest pewien datek na kancelarie - powiedzil bankowiec kladac koperte na stol.

I oto prawda naszej rzeczywistosci.
mozliwosc Anulowanie nieuczciwych umow nie skonczyly by sie przeciez dobrze dla zayskow bankow i politykow.

uwazam, ze rzad powinien zostac poddany dymisji jako dzilajacy na korzyc nieuczciwych instytucji a nie wobronie obywateli. jest to dzilanie wbrew konstytucji oraz rzad nie moze liczyc na zaufanie narodu.

Wyjdzmy walczyc w koncu z ta szlachta u koryta.
JDługi / 78.8.111.* / 2015-01-29 09:04
Dlaczego nie zaproponowano ustawowo regulowanej szerokości spredu? W umowie kredytowej też nie jest to określone. To ewidentne wykorzystanie pozycji dominującej banku.
Marko133 / 80.50.148.* / 2015-01-29 08:55
Ujadacze wszelkiej maści pomyślcie dwa razy zanim kogoś osądzicie!!!!!
Na oszustwach banków tracą wszyscy!!!!
Jak Kowalskiemu rata wzrosła średnio o 300 zł miesięcznie, a kredytobiorców we frankach jest ok. 700.000, to teraz sobie policzcie ile miesięcznie na czysto mają bankierzy z zachodu bo tam ten zysk idzie!!
Tak, tak minimum miesięcznie mają ponad 200 mln złotych co daje rocznie lekko licząc ponad 2,5 mld!!!! Tyle mniej pieniędzy trafia na rynek!!!
tzk / 176.221.120.* / 2015-02-01 22:08
dlaczego nie trafia na rynek. banki te 2.5 mld zł pożyczą firmą i osobą prywatnym na procent. i pieniadze trafia na rynek tylko tym razem w rece ludzi przedsiebiorczych, nie pacanow
zainteresowany980 / 89.71.81.* / 2015-01-29 09:07
Czemu nie wziąłeś pożyczki w 100% polskim skoku?
Bo60 / 5.173.11.* / 2015-01-29 08:46
kredyt we franku dostałem w 2004 roku wypłacony w Pln po kursie 2.69 Chf
Za ok 285 000 Chf.wypłacili mi ok.785 000Pln.przy uruchomianiu kredytu wcisnęli mi lokatę na fundusze za 5000 Pln ( po pièciu latach udało mi się wyciągnąć 4800) we wrześniu 2008 roku bèdąc wówczas w bardzo dobrej kondycji finansowej zdeponowane środki,obroty na końcie poszedłem do banku o przewalutowanie kredytu ponieważ 1 pln = 2.08 chf nominalnie po 3.5 latach zostało by mi do spłaty ok 500 000Pln ( w chwili obecnej po spłacie ok 220 000chf)zostało mi do spłaty ok 750 000Pln)to jest ok 170 000 Chf.Moja opiekunka z banku mogła jednym kliknięciem to uczynić,ale niestety oświadczyła mi że żeby przewalutować kredyt trzeba się jak by od nowa o niego starać, czyli dała mi stertę dokumentów do wypełnienia oraz obowiązek dostarczenia zaświadczeń o braku długów w ZUS i US. Nie minęły całe trzy tygodnie a kurs wrócił na 2.69Plnza1Chf. Mam pytanie do wszystkich expertów bankowych jaką stratę poniósł by bank gdyby z automatu na wniosek kredytobiorcy przewalutowałby kredyt po tak niskim kursie,zmiejszając jednocześnie nominalne zadłużenie kredytobiorcy w Pln o ponad 200 000.
jaca35 / 83.17.149.* / 2015-01-29 08:32
ale jesteś tępy gościu ludzie te kilkanaście lat temu nawet nie mogli pomarzyć o kredycie w złotówkach a cudem było dla niektórych w ogóle dostać kredyt przy małych zarobkach wiec kupno mieszkania to był luksus sam w sobie po co w ogóle zabierają głos palanty którzy nigdy nie starali się o taki kredyt bo nie musieli i nie wiedzą jak to jest mieć rodzinę i starać się dla niej o jakiekolwiek lokum, chętnie wielu ludzi by nie kupowało mieszkań tylko wolałoby dostać np z urzędu miasta ale to w naszych warunkach wcale nie realne, a państwo jest od tego aby pomagać każdemu jeśli potrafi pomagać górnikom nauczycielom itp to kredytobiorcom tez powinno bo nikt sobie nie brał kredytu z kaprysu tylko taki mamy kraj ze jedynie możemy żyć i funkcjonować jako tako biorąc kredyty bo za gotówkę to se możemy kupić rzeczy na obiad i to na byle jaki bo na wykwintny nas nie stać
cwanszyCwaniak / 89.71.81.* / 2015-01-29 08:37
http://www.money.pl/forum/pozwolcie-polakom-decydowac-jaki-chca-kredyt-t136860.html
JDługi / 78.8.111.* / 2015-01-29 08:30
Wielkie "G", a nie propozycja. Nie chcę, żeby ktoś spłacił za mnie kredyt. Wziąłem go świadomie i nadal stać mnie na płacenie rat. Raty nadal nie są radykalnie wyższe niż dla tego samego kredytu w PLN. Byłem i jestem świadomy ryzyka kursu walutowego, ale oburza mnie, że banki nie ponoszą tego ryzyka SOLIDARNIE. Mówię tutaj o UJEMNYCH STOPACH PROCENTOWYCH. Co zwalnia bankowców z ryzyka związanego z UJEMNYM OPROCENTOWANIEM??? - pazerność!
Wszystkie propozycje to mydlenie oczu biednemu Kowalskiemu, dla którego większym problemem jest możliwość sprzedaży lub zamiany nieruchomości. Obecnie kredyt powiązany jest z osobą, a nie z nieruchomością. Najbardziej oczekiwałem propozycji POWIĄZANIE KREDYTU Z NIERUCHOMOŚCIĄ. Takie rozwiązanie realnie upłynniło by rynek nieruchomości i swobodę zmiany miejsca zamieszkania społeczeństwa, np. migrację zarobkową w kraju. Kwestia raty/czynszu byłaby regulowana przez rynek. Proste?!
JDługi / 78.8.111.* / 2015-01-29 08:41
Dlaczego nie zaproponowano ustawowo regulowanej szerokości spredu? W umowie kredytowej też nie jest to określone. To ewidentne wykorzystanie pozycji dominującej banku.
Bruno69 / 83.8.11.* / 2015-01-29 08:21
Pracowałem do 2009 roku w biurze kredytowym, często od kredytobiorców słyszałem pytanie: Panie a ten CHF to solidna waluta? Na to odpowiadałem że owszem, ale czy to samo można powiedzieć o złotówce? Prawda jest taka, ze wielu sprzedawców kredytów naciągało na franki ludzi, ale ludzie są sami sobie winni. Było tak, gdzie jest mniejsza ratka a reszta nieważne.
leszczyk999 / 213.155.178.* / 2015-01-29 08:19
Kupowałem ostatnio coś w Szwajcarii przez internet i płaciłem kartą kredytową. Karta przeliczyła franka na euro i potem na złotówki. Wyszło ok. 15% drożej niż pierwotnie liczyłem. Czy mogę liczyć na pomoc państwa polskiego i spłacenie nadwyżki?
delorean / 89.72.140.* / 2015-01-29 08:18
Pomyślcie ujadadacze, że wysoki kurs franka to mniej pieniędzy w realnej gospodarce,niepolskie banki w polsce mają już krociowe zyski a wy ujadacie na swoich rodaków którzy zostali wmanipulowani w produkt tylko z nazwy zwany kredytem hipotecznym. Jeżeli komuś rata wzrosła o 1000 to nie wyda tego tysiąca na ferie ani w sklepie u Pani Halinki tylko zaniesie do baku który pożyczył mu 300 000 zł w wirtualnym przeliczeniu 2 PLN za 1CHF na 150 000 wirtualnych franków po kursie 2 a teraz Bank chce 600 000 zł plus odsetki. A Banki w polsce cieszą się z braku jedności w tym kraiku i pojadą na tym długo, jak zaczną odbierać mieszkania to nieruchomości stanieją o połwę i Wam złotówkowcy też hipoteki nie zabezpieczą kredytu a wtedy dostaniecie wezwanie do dodatkowego zabezpieczenia i to tyle.
Albercik 77 / 80.244.158.* / 2015-01-29 08:15
Kolejna wojna w Polsce - frankowicze kontra złotówkowicze! Śmieszne to jest - jak Kargul i Pawlak:) Cały świat się z Was śmieje jak jeden Polak drugiego w łyżce wody chciałby utopić.
Nie osądzajcie frankowiczów bo wówczas były takie realia, a nie inne , nie było np kredytów z dopłatą rządową itd!
Najprostsze i najsprawiedliwsze rozwiązanie to żeby Banku łaskawie zrezygnowały ze spreed-u. I to wystarczy w zupełności.
deko / 89.72.140.* / 2015-01-29 08:22
Przecież spreedu już prawie nikt nie płaci bo można wpłacić walutę te produkty kredytopodobne powinny być przewalutowane po kursie z dnia zaciągnięcia lichwiarskiego zobowiązania.
DAW753 / 46.113.235.* / 2015-01-29 08:20
CO TY BREDZISZ TO CHCIWOSC JAK JA BRAŁEM W ZL TO LUDZIE PUKALI SIE W GŁOWY CO JA ROBIE I TO NIE BYLI LUDZIE KTORYCH NIEBYŁO STAC I CO TERAZ BANKI ZREZYGNUJĄ ZE SPREED-ÓW A ROZNICE ROZŁOŻA NA TYCH CO W ZŁ SPLACAJA
DAW753 / 46.113.235.* / 2015-01-29 08:15
A JAK POMOGA TO MYSLICIE ZE PAŃSTWO DOŁOŻY NIE WYMUSZA DECYZJE NA BANKACH BANKI PRZERZUCA NA KREDYTY W ZL A W DODATKU STOPY % PÓJDA W GÓRE KREDYT W ZŁ PÓJDZIE DO GÓRY I TO WŁAŚNIE ZŁOTÓWKARZE POKRYJA ROŻNICE I WTEDY KTÓRY FRANKOWICZ WESPRZE ZŁOTOWKARZY?
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy