Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Piechociński prezentuje propozycje dla frankowiczów. Eksperci: To nic nowego

Piechociński prezentuje propozycje dla frankowiczów. Eksperci: To nic nowego

Wyświetlaj:
Bruno69 / 83.8.11.* / 2015-01-29 08:10
Witam wszystkich i frankowiczów i złotówkowiczów. Czytam z ciekawością co się dzieje i gratuluję sobie, że zaciągnięty w 2005 roku kredyt we frankach, refinansowałem na złotówkowyw 2007. Co prawda kilka lat frankowicze smiali się ze mnie jaki to ja głupi jestem i nie taki cwany jak oni, no ale póki co widać że chyba jednak miałem rację. NIe zazdroszczę im sytuacji, jednak może pamiętacie takie haslo: Kto nie kupił mieszkania za franki przegrał życie?:) Decyzje o kredycie na całe życie jednak powinno się nieco rozważniej podejmować. Nie uważam żeby Polska powinna w jakikolwiek sposób dopłacać do hazardu, czym jest zaciąganie kredytu w walucie w której się nie zarabia. Bawią mnie trochę aktualne wymysły frankowiczów, którzy dorabiają filozofię do swoich decyzji. I zwalają winę na wszystkich oprócz siebie. Dla odważnych frankowiczów mam pomysł na wyjście z sytuacji:
1. Sprzedać cały pozostały majątek.
2. Wypowiedzieć umowę z bankiem.
3. Ogłosić upadłość konsumencką.
4. Zacząć od nowa z czystym kontem.
Jednak najpierw pewnie zaczekacie, może kurs znowu spadnie i znowu będą się śmiać ze złotowkowiczów:)
Wszystkim niezależnie od kredytów życzę miłego dnia:)
Marko133 / 80.50.148.* / 2015-01-29 08:10
To kpina a nie propozycje pomocy!!!!!
Takie warunki to ja mam w umowie kredytowej bez ich medialnego pie...enia!!!!!
No to się szykują zmiany w rządzie po wyborach!!!
DAW753 / 46.113.235.* / 2015-01-29 08:17
A CO TYLKO MI NIE MÓW ZE NIE STAC BYŁO WZIAŚC KREDYTU W ZŁ TYLKO PRZEKALKULOWAŁES ZE JEST O WIELE TANIEJ A TERAZ CZEKASZ NA POMOC
Marko133 / 80.50.148.* / 2015-01-29 08:30
No i widzisz baranku, banki wtedy tak działały, że nie miałem zdolności w zł, a we frankach jak usłyszałem jaką mam zdolność to mi się w głowie zakręciło!!! Jednak widzisz potrafię myśleć i chodziło mi o mieszkanie, a nie apartament i wbrew złośliwości wszystkich to nawet jak frank skoczy do 8 zł to i tak stać mnie na spłatę bo tak sobie wyliczyłem moją zdolność kredytową, ale jak tak się stanie to myślę, że oprocentowanie w zł skoczy na tyle wysoko, że to złotówkowicze będą płakać bo im z kolei wyżyłowane raty bardzo podskoczą!!! A od takiego zazdrośnika i złośliwca to z pewnością nie oczekuję żadnej pomocy!!!!
DAW753 / 46.113.235.* / 2015-01-29 08:09
JAK JA SŁYSZE ZE W OKRESIE 2005-2011 BYŁ JAKIS PROBLEM WZIECIA KREDYTU DWIE OSOBY ZARABIAJĄCE 1500 ZŁ ŚREDNIO MOGŁY SPOKOJNIE DOSTAC KREDYT WIADOMO ZE NIE NA LUKSUSY ALE TAK TYLKO PROBLEM JEST TAKI JA PAMIETAM JAK LUDZIE BYLI PODNIECENI I SIE NABIJALI ZE KTOS BIERZE W ZŁ WE FRANKACH SIE BIERZE ILE TANIEJ I TO NIE BYŁY OSOBY KTÓRE BY NIE DOSTAŁY W ZŁ TAKICH OSÓB NIE JEST DUŻO A TERAZ CZASY SIE ZMIENIŁY I PROBLEM NAPEWNO BANKI TEZ WINE PONOSZA JAKĄŚ ALE OD ZAWSZE WIADOMO BIERZESZ KREDYT W OBCEJ WALUCIE RYZYKUJESZ TAK JAK NA GIEŁDZIE I ZAKŁADACH BUKMACHESKICH POLAK MIMO WSZYSTKO TO CHCIWY NARÓD MYSLI ZE SIE SZYBKO DOROBI JA TEZ MOGŁEM WZIASC WE FRANKACH ALE SIE BAŁEM
Marko133 / 80.50.148.* / 2015-01-29 08:45
Widać jakie masz pojęcie o tych czasach dziecko!!!! Bo przy takich dochodach to miałem zdolność kredytową w zł, ale chyba na garaż!!!
A dokładniej to maksymalnie na jakieś 80.000zł więc najpierw sprawdź dane a potem się wypowiadaj. A przy takich zarobkach to zdolność kredytowa we frankach była nawet 300.000 zł, a jak masz jeszcze chodź trochę mózgu to resztę chyba sobie sam dopowiesz, ale jak byś nie miał to C i powiem, że ludzie brali we frankach bo inaczej nie dostali kredytu!!!!!
MOC / 91.212.223.* / 2015-01-29 08:04
Pogadal, pogadal a i tak z tego nic nie wynika dla przecietnego Kowalskiego ale i nikt normalny wiecej sie nie spodziewal.
Ixiel / 83.142.179.* / 2015-01-29 08:04
odnosząc się do: "Resort gospodarki rekomenduje też bankom, by umożliwiły kredytobiorcom przewalutowanie kredytu na złotówki po średnim kursie NBP, z dnia kiedy klient podejmie taką decyzję." Panie Piechociński... w dupę sobie pan wsadź (za przeproszeniem) takie rekomendacje! Teraz przewalutować? BRAWAO! ( o ironio)... to jest pomoc rządu... Trochę godności i przynajmniej nie przeszkadzajcie...
grugru / 159.205.148.* / 2015-01-29 08:02
w 2001 r wziąłem kredyt gdy frank kosztował ok 2,2 zł, spłacałem go 5 lat, frank szybko poszybował w górę pow. 3,3 a więc 50 %.Kredyt spłaciłem.Oczekuję zwrotu części pieniędzy.
banksterzy / 83.23.62.* / 2015-01-29 08:01
Piechocinski, juz wiemy po czyjej stoich stronie. Po naszej czy bankow. Wystarczy popatrzec jak wczoraj podczas konferencji wystrzelily kursy akcji bankow. Piechocinski zapamietamy to przy urnach wyborczych, mozesz byc tego pewien!
zuza727 / 31.42.11.* / 2015-01-29 08:01
Czy jest ktoś kto brał kredyt w tamtych czasach w GE Money Bank a teraz BPH
Jeleń / 31.182.90.* / 2015-01-29 08:00
Łaska na ujemny LIBOR , czy to tylko uczciwość ???
pozywam bank / 46.171.151.* / 2015-01-29 07:59
Ludzie kierujcie swoje sprawy do sądów i przestańcie wierzyć że rządząca klika Wam cos pomoże.
Od wiek wieków rządzący trzymają z bankami bo są od nich bardzo mocno uzaleznieni. Nie czekajcie bo szkoda czasu.
leon333444555 / 213.189.38.* / 2015-01-29 08:06
wlasnie tego rzad sie obawia najbardziej. :-) zgodnie z polskim prawem banki nie mialy prawa przezucac calego ryzyka na kredytobiorcow same nie ponoszac ryzyka
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
brejofor / 77.252.114.* / 2015-01-29 08:29
" zgodnie z polskim prawem banki nie mialy prawa przezucac calego ryzyka na kredytobiorcow same nie ponoszac ryzyka"

uzasadnij proszę...podaj na jakich podstawach to wnioskujesz...ludzie wkleja sobie po prostu Twoj komentarz do pozwu i sprawa zalatwiona.
jarek607 / 212.77.105.* / 2015-01-29 07:59
eksperci zajmijcie się rozwojem kraju i umocnieniem złotówki. Dobrze to zrobi kredytom frankowym i złotówkowym.
zrozumcie / 83.23.62.* / 2015-01-29 07:59
Frankowcy nie chcą pomocy finansowej od Państwa!!! Nasze postulaty: - powołanie Komisji ds. Renegocjacji Umów pod egidą rządu - natychmiastowe wstrzymanie wszelkich egzekucji z tytułu kredytów hipotecznych - usunięcie BTE (bankowy Tutuł Egzekucyjny) z polskiego porządku prawnego - natychmiastowe usunięcie wszelkich zapisów i klauzul abuzywnych (spread walutowy, ubezpieczenie niskiego wkładu, indeksacja walutami obymi) z umów kredytowych - przewalutowanie wszystkich kredytów denominowanych we w walutach obcych po kursie z dnia zaciągnięcia - rozliczenie dotychczasowych spłat z uwzględnieniem nadpłat powstałych z powodu stosowania klauzul abuzywnych i stosowania narzucanego przez banki na bieżąco lichwiarskiego spreadu - pociągnięcie do odpowiedzialności wszystkich winnych zaniedbań i oszustw
wiaczesław5 / 91.189.74.* / 2015-01-29 07:58
banksterzy mają to gdzieś bo to oni będą drenować kieszenie ale:

należy pomagać (presja na banki a nie pomoc finansowa) tym, którzy sobie radzą, są wypłacalni, pomysłowi itp.
wtedy będzie szansa że ta pomoc coś da - nikt nie chce złotówki z budzetu

Jak w Toyocie popsute były wadliwe elementy to milion wymienili i to jest firma a to (banki) są złodzieje. Sprzedali bubel i mówią podpisałeś to płać.

We frakach ma pan zdolność 300tys a w złotówkach 200tys - gdzie podstawowe zasady zdrowego rozsądku, tysiące urzędników knf zwiazku bankow itp

dlaczego w Polsce żeby cokolwiek zalatwic trzeba robić rozrubę w mediach?

szkoda prądu
socjolog_ / 46.186.66.* / 2015-01-29 07:58
a chciwemu zawsze mało !!!

Frankowcy byliście chciwi w 2007 i jesteście nadal, wasz skowyt zupełnie mnie nie dziwi.
Mnie moj były kierownik, frankowicz wyrzucił z pracy bo chciał oszczędzic 1000 zł bruto dla firmy. Wyrzucił mnie, mimo ze cięzko i dobrze pracowałem ponadto mam chore dziecko, co go ani ziębiło , ani grzało. Teraz ten prymitywny człowiek skowycze i ujada jaka krzywda mu się dzieje! Miał mnie za nic miedzy innymi z powodu tego, że ja miałem małe , spłacone już mieszkanie, w jego środowisku miec mało merów kwadratowych było hańbą i dowodem na nieudacznictwo. W środowisku frankowiczów metry kwadratowe to odpowiednik ilości sztuk bydła dla masajów, służą do definiowania statusu!!

Teraz ja mam dwa mieszkaia a moj byly kierowik frankowicz skowycze. Kurs franka burzy jego dobre mniemanie o sobie.
Robson720 / 89.229.12.* / 2015-03-12 12:49
Jesteś wybitnym ingnorantem. Nie wiesz o czym mowa a karmisz nas wszystkich pseudomądrościami.
Mądra zasada mówi: Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej trzymaj niewyparzony jęzor za zębami.
Dzięki takim jak ty moherom Banksterzy mają się w Polsce świetnie.
pis-mac / 217.153.210.* / 2015-01-29 07:58
czy to nie za PIS-u czasem banki zaczęły robić lody z frankiem na Polakach?!

Najnowsze wpisy