Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Piechociński prezentuje propozycje dla frankowiczów. Eksperci: To nic nowego

Piechociński prezentuje propozycje dla frankowiczów. Eksperci: To nic nowego

Wyświetlaj:
cfbx / 217.99.110.* / 2015-01-28 21:33
banki uzyskały około 50 miliardów zysku. Dodajmy, że jest to zysk uzyskany bezprawnie, w wyniku oszukańczego produktu, który w rzeczywistości jest skomplikowanym produktem finansowym opartym o ryzyko walutowe. Pytanie, czy pozwolimy bankom zachować te pieniądze, które uzyskały w sposób bezprawny? Pamiętajmy, że w tej debacie wyszło, że banki finansowały te kredyty złotówkami, tam nie było franków
danek9876 / 89.72.87.* / 2015-01-28 21:23
w sieci krąży komentarz pr-owca pracującego na zlecenie banku. Miał za zadanie oczerniać frankowiczów na forach internetowych.
egida34564 / 91.189.219.* / 2015-01-28 22:43
Takie mam wrażenie, ze najazd na frankowiczów to jakaś zorganizowana akcja w necie, nawet te same frazy w komentarzach, ma to na celu skłócić społeczeństwo, skoro firmy płacą za pozytywne komentarze na forach to tym bardziej pracownicy banku mogą najeżdżać na frankowiczów za kasę.
Frankowicz15 / 85.89.174.* / 2015-01-28 21:14
Pod mailem frankowicz15@wp.pl zbieram chętnych którzy poparli by inicjatywę obywatelską w postaci projektu ustawy sejmowej w sprawie rozwiązania problemu frankowiczów w oparciu o propozycję KNF. Każdy kto docelowo zechce podpisać taki projekt niech wyrazi swój akces pod podanym powyżej mailem.
Zgodnie z konstytucją potrzebnych będzie minimum 100 tys. podpisów. Wydaje się dużo ale to tylko 1/7 nas frankowiczów.
frost 668 / 89.70.177.* / 2015-01-28 21:35
Dobry pomysł, przyłączę się !!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Laser77 / 83.5.125.* / 2015-01-28 21:13
Minister gospodarki - rolnik, potrzebuje na dopłaty do rolników, skup interwencyjny, utrzymanie KRUSu,
Minister finansów - bankowiec z Ing, no comment
czego można się spodziewać?
Zagrabili nasze pieniądze z OFE, rozmontowali giełdę, przejęli spółki państwowe, zagrabili agencję rynku rolnego - dobrze zorganizowana mafia.
Tej ekipie wystawiamy czerwoną kartkę.
Dziwią mnie niektóre opinie negatywne ws do frankowiczów, chyba, że to agencja PR? Przecież Ci ludzie nie chcą publicznych pieniędzy. A może komuś zależy aby skłócić społeczeństwo?
kghhhxffg / 31.61.138.* / 2015-01-28 21:09
Propozycja KNF jest najrozsądniejsza - PRZEWALUTOWANIE PO KURSIE KUPNA Z DNIA WZIECIA KREDYTU z ewentualna dopłatą do różnicy kredytu w PLN. Czemu banki nie chcą się na to zgodzić, bo stracą, ale co - przecież doplata do roznicy by byla, obawa by ozn. ze banki traca na umowach PLN a przecież wiemy, ze tak nie jest bo co roku pokazywane są coraz większe zyski. Wg mnie chodzi o przyszłe zyski, co ozn. ze banki od samego początku zakladaly ze ewentualne straty i tak poniesie klient. A przecież bank z takiej umowy ma nie tylko marze ale i roznice kursowa, nie wspominajac o kursie ustalanym indyw.przez kazdy bank. Czemu przy takich spekulacjach walutowych nie bylo i nadal nie ma ubezpieczeń od ryzyka kursowego (ktoś cos slyszal) dzisiaj kurs 4.2 ale kto przewidzi czy w maju nie będzie to 5.2 a moze 7zl -nie ma żadnych granic, czyli kredyt mogę spłacać ja, później dzieci, wnuki ... przecież to zwykla lichwa i państwo ani myśli cos zrobić w tym temacie, by to wszystko uregulować. Powinnismy spłacać w PLN przecież w dniu wziecia kredytu takie pieniądze zostały przelane i cale rozliczenie powinno byc w PLN, maszynka denominacji wszystkim zakrecila w glowie i nakrecila zyski bankow. Dla mnie kredyty we frankach to czysta PIRAMIDA, ciekawa co jeszcze wymysla
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jo0huy / 93.175.76.* / 2015-01-28 21:05
Błagam potrzebuję pomocy - przekażcie mi swoje podatki lemingi. Głupki nikt nie chce waszej pomocy. Banki rżnęły i robią to dalej. Mój bank mi wszystko zwróci bo ja sukcesywnie go pozywam i wygrywam. Wszystkich do tego zachęcam. Spred, waloryzacja, oprocentowanie - na tych płaszczyznach banki oszukiwały i przegrywają to w sądach. Pichociński martwi się o banki i o ich stabilność. :-)
To tak jakbyś się bał że złodziej ma za dużo oddać. Kpina i jeszcze skłócają społeczeństwo, a lemingi to kupuja.
Tylko sądy. Jest już wiele kancelarii, które poprowadzą to za was, wystarczy przesłać dokumenty.
Tylko sądy. Ta władza lud ma w d...ie
jkaop / 93.175.76.* / 2015-01-28 20:54
To nie jest przedstawiciel rządu to jest przedstawiciel banków.
JanuszPOlikot / 2015-01-28 21:14 / Tysiącznik na forum
Fuha w banku po przegranych wyborach pewna....Taki jest świat....POlitykierów i frajerów:)
kwachs / 2015-01-28 20:48 / Tysiącznik na forum
Frankowicze, to może zróbmy tak - pożyczycie mi swoje pieniądze na warunkach, które wspólnie uzgodnimy. Ja pieniądze wezmę w walizce - np. 500 000 zł. Jak już wydam tą kasę to przyjdę do Was i powiem, że nie chcę spłacać, tylko chcę teraz "pomoc" :-)
aa105 / 178.36.42.* / 2015-01-28 21:38
kwachs w którym banku pracujesz, niech zgadnę czołówce frajerze
kwachs / 2015-01-28 23:32 / Tysiącznik na forum
W tym banku, który dał Ci kasę na apartament. Czy mam Ci załatwić anulowanie dłógów? Będziesz mógł pojechać na wczasy do Chorwacji.
JanuszPOlikot / 2015-01-28 20:47 / Tysiącznik na forum
Najbardziej rozśmiesza mnie obwinianie przez frankowców PISu że niby nie chciał wprowadzenia rekomendacji S. Lemingi co znowu PIS jest winien że nie zabezpieczył was przed głupotą?
Winne są banki bo nie zabezpieczały swoich POzycji walutowych przed zmianami kursów . Jednakże drogi lemingu kredyt by był droższy gdyby stosowano "ubezpieczenie".....Pytanie do lemingów co ma rekomendacja S do spekulacji walutowych banków bez zabezpieczenia przeciwstawną pozycją walutową? Jednym słowem leming przed jak i po szkodzie zawsze bedzie POszkodowany......Jak to leming......POzdrawiam
Życzę udanych "wyboruf" i ...."inwestycji":):)
gość - PLN/CHF / 178.235.221.* / 2015-01-28 20:45
Tzw. Frankowicze nie chcą żadnych dopłat do kredytów i pseudo pomocy typu "mniejszy spread", czy "wakacje kredytowe" - jak każdy kredytobiorca chcemy spłacać i spłacamy - pytanie tylko gdzie jest granica abstrakcji finansowej i czy kredyty PLN denominowane w CHF są zgodne z prawem? Dzisiaj mamy 300-400 tyś. kapitału do spłaty, jutro 1 mln..?

Problemem jest to, że kredyty otrzymaliśmy w Złotówkach, które zostały denominowane (powiązane) z kursem CHF i to jest "majstersztyk" finansowy. Kredyty mamy w zł denominowanych na CHF a nie kredyty "czysto frankowe".
Mamy prawo domagać się przewalutowania po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu bo zaciągaliśmy kredyty w złotówkach na określone złotówkowe kwoty (z dopłatami do różnic LIBOR/WIBOR w danym okresie). Banki nie chcą tego rozwiązania bo stracą ogromne źródło zysku (szczególnie dzisiaj przy słabej złotówce).

Pytam, który bank kupił CHF (prawdziwe) i przelał na nasze konta przy zaciąganiu kredytu?? Dostaliśmy wirtualne CHF.. (złotówki przeliczone na franki). To co dzisiaj spłacamy zwiększa tylko zyski banków - genialnie skonstruowana maszyna; Prędzej czy później jeszcze bardziej wymknie się to spod kontroli (bo spekulacje, zawirowania rynkowe itp.), maszyna się zatrze a koszty poniosą obie strony. Przewalutowanie - TAK, ale po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu.
JanuszPOlikot / 2015-01-28 20:59 / Tysiącznik na forum
Mówisz o wirtulanych frankach. Który bank ma realne pieniądze , w dobie pieniadza fiducjarnego?
W banku nigdy nie braknie pieniędzy bo "pieniądz" jest kreowany przez dług. Czyli jak pewnie zauważyłes biorąc kredyt bank traktuje ciebie jako wierzytelność którą może sprzedać bez straty. W tym problem teraz dla banku że ta wierzytelność (twoje mieszkanie) straciło na wartości i gdyby je sprzedał to by stracił. Proste?
gość - PLN/CHF / 178.235.221.* / 2015-01-28 21:29
W tym jest sedno - gdybyśmy zaciągnęli prawdziwe kredyty w CHF to rozumiem - złoty się osłabił, płacimy do banku większe raty, bank oddaje dalej prawdziwe CHF do instytucji od której kupił dla nas CHF (na zaciągnięcie kredytu). Sprawiedliwe - "płacimy, płaczemy".
Jednak nasze kredyty to kredyty PLN, które są denominowane na CHF - bank naszych wyższych rat nigdzie dalej na spłatę nie oddaje - różnica kursowa idzie w ich zysk. Nasze kredyty mogłyby równie dobrze zostać powiązane z kursem BITCOINA albo ceny ropy na światowych rynkach - taka sama abstrakcja.
Ja ja / 83.238.168.* / 2015-01-28 23:16
A gdyby frank był teraz po 1 zł to być wolał spłacał po 1 zł czy po kursie jaki był gdy brałeś kredyt? Generalnie jestem przeciw bankom ale każdy kij ma dwa końce
Frankowiczka / 2015-01-28 20:38
Jestem „frankowiczką”, ale 15.01 moją pierwszą myślą nie było, że „KTOŚ ma mi teraz pomóc”. Natomiast poważnie zaczęłam się zastanawiać co zrobić, abym dalej mogła spłacać kredyt i co będzie kiedy CHF utrzyma się na takim poziomie. Zgadza się, jestem osobą dorosłą i świadomie podjęłam decyzję o kredycie hipotecznym w walucie. Spełniałam warunki, aby o taki kredyt się starać, umowę podpisałam. Natomiast czytanie niektórych komentarzy sprawiło, że zaczęłam zastanawiać się „a właściwie dlaczego nie mogłabym otrzymać pomocy od Państwa?”. Od początku zatrudnienia cały czas pracuję w ramach umowy o pracę. Odprowadzam składki i podatek, które zabierają mi mniej więcej 1/3 mojego wynagrodzenia. Z moich składek zdrowotnych nie korzystam, bo leczę się prywatnie, za co oczywiście płacę, ale korzystają z nich Ci, którzy składek nie odprowadzają. Ze składki rentowej nie korzystam i mam nadzieję, że nigdy korzystać nie będę, ale korzystają z niej inni, nie tylko Ci, którzy są niezdolni do pracy. Aż wreszcie podatki, z których między innymi ludzie pracujący na państwowych posadach otrzymuję 13-tki,14, (…), gigantyczne odprawy i inne przywileje, o których w prywatnym sektorze nie ma co marzyć. Polscy przedsiębiorcy, którzy również świadomie uruchamiają firmy, pomoc Państwa/ulgi otrzymują. Takich przykładów są dziesiątki. Wobec tego DLACZEGO JA, W TRUDNEJ DLA MNIE SYTUACJI, KTÓREJ NAJLEPSI EKONOMIŚCIE NIE PRZEWIDZIELI, NIE MIAŁABYM MÓC KORZYSTAĆ Z POMOCY PAŃSTWA? Dlatego, że nie jestem bezrobotna i do tej pory radziłam sobie w życiu? Dlatego, że nie grożę blokadą Wwy, ani nie stoją za mną związki zawodowe? Dodam, że nie korzystam z dopłat w ramach programu „rodzina na swoim”.
WOLNY OD DŁUGÓW BANKOWYCH / 77.254.64.* / 2015-01-28 22:09
Pięć lat mieszkałem na 10m u teściów zanim postawiłem dom własnymi rękami ,wprowadziłem się do jednego wykończonego pokoju ,nie wykończonej łazienki i kuchni ,papa na dachy ,chata nie otynkowana i nieocieplona prowizoryczny płot na działce .Po 10 latach wykończyłem chatę na TIP-TOP z pięknym ogrodzeniem i ogrodem!!BEZ BANKU BEZ POMOCY PAŃSTWA I ŚPIĘ DZIŚ SPOKOJNIE !!!Lepiej spać spokojnie w ciasnym i własny jak w BANKOWYM ,trzeba w życiu myśleć racjonalnie a nie emocjonalnie!!!!Życie to nie je bajka!
Frankowiczka / 2015-01-28 23:22
Podsunąłeś mi prosty, ale jakże świetny pomysł. Wyprowadzę się na 5 lat do rodziców, a mieszkanie w tym czasie wynajmę. Raty będą się same spłacać, a ja przez pięć lat zaoszczędzę mnóstwo pieniędzy, które będę inwestować w lokaty strukturyzowane, FIO i odrobinie szczęścia może nawet uzbieram na spłatę kredytu. Takie życie to bajka! To racjonalne podejście?
kwachs / 2015-01-28 23:35 / Tysiącznik na forum
Bardziej racjonalnie będzie wyciągnąć rękę po pomoc od tego pana, który mieszkał u rodziców i sam budował swój dom.
JanuszPOlikot / 2015-01-28 21:09 / Tysiącznik na forum
Jak widzisz każdy ma jakiś problem. Jeden że nie sprzeda wegla bo węgiel do unii można sprowadzać bez cła żeby Niemcy i Anglicy mieli tani dostęp do energii. Drugi z kolei że politycy nałożyli embargo na żywność. Trzeci poleciał na ratowaniu strefy euro czyli wzroście ceny franka. Co łączy te wasze problemy..? POmyśl ....:) POdpowiem... UE:) Nadmiar regulacji i tworzenie sztucznych tworów ekonomicznych szkodzi ludziom w realizowaniu celów zyciowych.....
CHFast / 89.229.71.* / 2015-01-28 21:03
Mam podobne odczucia. Ciężko pracuję, nie "naciągam" Państwa i do tej pory nigdy nie uważałem że coś mi się należy. Na wszystko zapracowałem własną ciężką pracą, nie korzystając nawet ze zwolnień chorobowych. Tymczasem mam wrażenie, że największymi krzykaczami antyfrankowymi są osoby, które "ciągną" jak mogą: zasiłki, mieszkania socjalne, kilkumiesięczne chorobowe + praca na czarno w tym czasie. Z drugiej strony Państwo staje w obronie. Ale nie obywatela, tylko banków. Powiedzcie, czy wśród propozycji pomocy jest choćby jedna, która naruszy interes banków? Stawiam kawę każdemu kto znajdzie taki przypadek. Pozdrawiam.
Ewa445 / 217.153.90.* / 2015-01-28 20:55
Zgadzam się z Panią w 100 procentach, pozdrawiam
kwachs / 2015-01-28 20:50 / Tysiącznik na forum
Dlatego nie miałabyś otrzymać pomocy, że pieniądze z banku wzięłaś, bo chciałaś. Jesteś dorosła, więc wiedziałaś co robisz. Zrobiłaś to, a teraz chcesz, żeby ktoś inny wziął odpowiedzialność i zapłacił za Ciebie.

Najnowsze wpisy