Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Piechociński prezentuje propozycje dla frankowiczów. Eksperci: To nic nowego

Piechociński prezentuje propozycje dla frankowiczów. Eksperci: To nic nowego

Wyświetlaj:
kwachs / 2015-01-28 20:31 / Tysiącznik na forum
Ej, ludzie - tzw. "frankowicze" - przestańcie robić z siebie ofiary, bo wstyd bierze.
vdgvfbbsbfb / 87.205.68.* / 2015-01-28 20:21
BANK-"SKLEPIK Z MARZENIAMI" -dla naiwnych(jak w horrorze Stephena Kinga) ,nic nie produkuje gospodarkę psuje polityków kupuje mediami manipuluje na biednych naiwnych żeruje !!!!!COŚ PRZEGAPIŁEM JEŚLI CHODZI O DEFINICJĄ BAKU? To proszę mnie poprawić!!!!
frankowicz1 / 31.61.138.* / 2015-01-28 20:18
Po wystąpieniu Piechocińskiego akcje BANKOW w GORE, to sie nazywa spekulacja. PSL boja sie odpływu bankow z rynku polskiego, ale przyklad z Węgier pokazuje ze kraje kolonialne niezle sie "doi". Mam pytanie, JAKIE RYZYKO W TYM WSZYSTKIM PONOSZĄ BANKI
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
qwertyuo / 89.66.207.* / 2015-01-28 19:57
jak już banki chwalą Piechocińskiego, to musi być wersja lepiej niż dobra dla banksterów
kwachs / 2015-01-28 20:32 / Tysiącznik na forum
Na wybór wersji miałeś czas przed podpisaniem umowy kredytowej i WZIęCIEM PIENIęDZY, które bank Ci wypłacił. Ktoś Cię pod pistoletem zmuszał, do brania tych pieniędzy?
Ewa445 / 217.153.90.* / 2015-01-28 20:59
Ciekawa jestem której agencji PR opłacanej przez bank który udzielał kredytów we frankach jest Pan pracownikiem... żałosne:(
kwachs / 2015-01-28 23:39 / Tysiącznik na forum
Tej agencji, która daje pieniądze na apartamenty, żeby zamiast zaciskać pasa, można było po powrocie z wczasów z Chorwacji cieszyć się własnym apartamentem. Zeby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatnio.
atractivo / 89.67.87.* / 2015-01-28 19:53
Duża chmura mały deszcz... Szkoda, za chwilę Państwo faktycznie się dołoży do tego problemu - ludzie po zasiłki się udadzą! Pomysł był rewelacyjny - nikt nikomu nie musiał nic dawać tylko pozwolić na przewalutowanie w/g kursu z dnia zaciągnięcia kredytu i wyrównanie różnic.
Trudno - zamiast butów dla dzieci trzeba wzbogacić banki. Pewnie po przegranych wyborach niejeden polityk znajdzie ciepłą posadę w bankowości
kwachs / 2015-01-28 20:34 / Tysiącznik na forum
Nie rób z siebie sieroty, bo to wstyd tak się poniżać.
sjstjstjsj / 81.190.159.* / 2015-01-28 19:38
Piechociński, jak masz gadać to gadaj z PRAWNIKAMI !!! a nie z ekonomami !!!

albo wogóle nie trać PUBLICZNYCH PIENIĘDZY, bo te rozmowy kosztują [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
gosc321 / 31.61.138.* / 2015-01-28 19:20
Widać, ze lobby bankowe skutecznie forsuje propozycje KNF. Piechociński i caly sztab urzędników nie maja żadnych pomyslow - żenada kto nami rzadzi. Faktycznie PSL sie składa przed bankami, szkoda ze w tym kraju bardziej myśli sie o stołkach i układach niż o tworzeniu PRAWA chroniącym słabszych kredytobiorców. Kazdy spłaca i nikt nie chce dopłat, ale tez po 8 latach spłaty chce widziec mniejsze zobowiazania, a nie 2-krotnie większe, ta spirala nie ma końca. Faktycznie zostaje SĄD, bo Piechociński chyba łyknął tabletki "dzien po", aż mi szkoda chłopa, bo jakiś taki nijaki i nic mądrego nie wymyslil
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
JanuszPOlikot / 2015-01-28 19:13 / Tysiącznik na forum
Frankowcy niestety ale słabo było z frekwencją w trakcie pikiet. Wielu ludzi się wstydziło,bało itp. Jest jednak metoda która wam pozwoli zwiększyć siłę nacisku politycznego. Musicie odpowiednio zagłosować a nie w domu siedzieć licząć że za was ktoś coś wywalczy.
Myślę że skoro PO/PSL sitwa was zignorowała , może warto sprawdzić PIS..? Myślę że Jarek bardziej dociskałby banki. Wasze kredyty wasz wybór.....Propaganda medialna wkręciła was w pętlę zadłużenia. Ta sama propaganda dyskredytuje partie opozycyjne. Może czas wyłączyć TVN, TOK FM ,wyrzucić GWno i dokonać właściwych wyborów. W tym roku macie dwukrotną szansę....Co macie do stracenia..?
QQQ1 / 89.79.29.* / 2015-01-28 19:56
Według PIS wprowadzenie w 2006 ograniczeń przez KNF (Rekomendacja S) w udzielaniu kredytów we frankach była niewłaściwa i zbyteczna. Nawet podpierali się opinią liberałów z Centrum Adama Smitha. Gdyby oni w tamtym czasie rządzili to dzisiaj mielibyśmy co 2 drugą rodzinę z kredytem frankowym. A dzisiaj mają tupet wypowiadać się w imieniu frankowiczów. Poniżej link do stanowiska PIS w kwestii rekomendacji S. http://www.pis.org.pl/article.php?id=4415
egida45367 / 91.189.219.* / 2015-01-28 23:03
Przy uchwalaniu ustawy antyspreadowej PIS miał propozycję, aby wprowadzić korytarz walutowy, przy wahnieciu kursu +- 0,5 zł. obowiązkowe przewalutowanie na złotówki. Gdyby PO, PSL, SLD nie odrzuciły tej propozycji ludzie byliby uratowani. Nie lubiłam PISU, ale....zmieniłam zdanie.
JanuszPOlikot / 2015-01-28 20:34 / Tysiącznik na forum
Człowieku nie rozśmieszaj mnie .Znowu PIS winien? Ja jestem za wolnym rynkiem i kredyty frankowe powinny być dostępne również w chwili obecnej.Tego chciał PIS . W tym dokumencie jest mowa również o zmniejszeniu oprocentowania kredytów złotowych.Gdyby nie było tak wielkich róznic w oprocentowaniu to z pewnością więcej kredytów udzielono by w PLN .Wybór należy do kredytobiorcy.Banki Tu nie ma znaczenia rekomendacja S ale są winne banki bo nie zabezpieczały swoich pozycji walutowych.Jednak to kosztuje i dlatego kredyt frankowy byłby droższy. Banki po prostu spekulowały bez zabezpieczeń przed wachaniem kursów.Nie ma to nic wspólnego z rekomendacją S.
Jak ktoś POpłynął na kredycie ,jego sprawa.Człowieku jesteś dorosły i obwiniasz innych za nietrafione inwestycje?Kredyty powinny być dostępne w dowolnej walucie.
Darek001561 / 95.50.160.* / 2015-01-28 19:01
symulant, to raczej byla jego PR niz rzeczywiste zaadresowanie problemu. Koszmar, podziekujmy PSL owi juz niech ida na zielona trawke
jdhcb / 89.72.87.* / 2015-01-28 18:57
... a Ewa Taczer siedzi cicho. Słono zapłacicie za to w wyborach. Pisu nie znosze, ale jak narazie ich pomysły są najlepsze.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
egida47642 / 94.254.144.* / 2015-01-28 18:44
To czysta kpina- tak można skomentować propozycje p. Piechocińskiego. Między wierszami wyczytać można: nie damy bankom zrobić krzywdy, nie idźcie czasem do sądu, jesteście na tyle naiwni, że dacie się robic w bambuko. Tylko propozycja KNF ma sens i wszyscy by na to poszli. Czy sa jakies zakłady, ktora partia wygra wybory? Obstawilabym , wpadloby pare groszy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ret / 178.182.152.* / 2015-01-28 18:39
Po dziękuję również .... bardzo. .. za to że poprosił banki do wywiazywania się z umowy ...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zwykly ... / 87.198.222.* / 2015-01-28 18:25
AKJS - dziekuje za potraktowanie ''frankowicza'' jak czlowieka. Tu nie chodzi nawet o wieksze/czy nizsze raty ale fakt ze z dnia na dzien wartosc zadluzenia wzrosla tak dramatycznie. Kredyt brany na 300tys po 7 latach splaty jest obecnie w wysokosci ponad 500tys... to jest to co najbardziej przeraza. Wiekszosc z ''frankowiczow'' zrobilaby bardzo wiele aby miec szanse na przewalutowanie i posiadanie kredytu ktory maleje z czasem a nie rosnie.
FranekFranek / 83.217.144.* / 2015-01-28 21:46
Tylko czy "frankowicze" zgodziliby sie na przewalutowanie kredytu po kursie z dnia udzielenia kredytu i zaplacenie odsetek ktore musieliby zaplacic majac kredyt w PLN? Dla czesci "frankowiczow" moglo by byc to rozwiazanie ale skad by wzieli na to kase z kolejnego kredytu?
Huba / 213.241.16.* / 2015-01-28 22:19
Wystarczy te koszty dodać do zadłużenia po przewalutowaniu. Zadłużenie ich spadnie drastycznie a to najważniejsze.
Agag / 178.42.67.* / 2015-01-28 23:09
bardzo dobra myśl- to jest rozsądne rozwiązanie!
Dlaczego p. Piechociński nie odniósł się do kwestii wzrostu kapitału- przecież to jest największy paradoks tych kredytów. na chłopski rozum- tego chyba można wymagać od PSL???, jak to możliwe, że po 8 latach grzecznego spłacania mam do spłacenia dwa razy więcej- na ten problem trzeba nieustannie zwracać uwagę i domagać się jak najszybszej możliwości przewalutowania po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu z dopłatą, o której ktoś pisał wcześniej. O jakich stratach banków tu jest mowa???To znaczy, że teraz ledwo przędą?Cały czas zarabiają na nas niewyobrażalne kwoty balansując na granicy prawa za przyzwoleniem państwa. Dzisiejsza konferencja prasowa to czysta kpina. Ludzie nie dajmy się ogłupić i zastraszyć, a te sugestie, żeby nie iść do sądów? Nie trzeba mieć super lotnego umysłu aby zrozumieć,co p. P. miał na myśli. Jak to wszystko obserwuję, to najlepszym sposobem będzie dla nas wyjście na ulicę ale w znacznie większej grupie. Musimy działać razem!!!
JanuszPOlikot / 2015-01-28 18:22 / Tysiącznik na forum
Ciekawa sprawa będąc poza strefą euro nasi kredyciarze POniosą część kosztu związanego z ratowaniem tej strefy walutowej i pośrednio Grecji.W końcu to przecież dodruk euro spowodował umocnienie franka.
Ten rząd zamiast bardziej obciążyć obce banki kosztami ryzyka wybrał wariant POstkolonialny.
POgratulować......Lemingi pamiętajcie przy wyborach. Wybierzcie porządny rząd i prezydenta.Wtedy macie jakąś szansę aby wyjść z tego błędnego koła.
Tradycyjnie POzdrawiam "wyborcuf"....:)

Najnowsze wpisy