Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Piechociński prezentuje propozycje dla frankowiczów. Eksperci: To nic nowego

Piechociński prezentuje propozycje dla frankowiczów. Eksperci: To nic nowego

Wyświetlaj:
Beata 11111 / 217.99.240.* / 2015-01-29 07:43
Panie Piechocinski nic Pan nie zaproponował, wszystkie propozycje sa pod Banki, juz szef KNF Andrzej Jakubiak miał lepszą propozycje, no cóż widać woli się Pan kłaniac bankom, które same nakręciły tą spiralę.
Ciekawi mnie co Pan zrobi jak posypią się pozwy zbiorowe i kredytbiorcy zaczną wygrywać z bankami.
fg / 46.20.51.* / 2015-01-29 07:42
ale mi pomysł hehe, każą teraz przewalutować a jak franek był po 3.55 to sie nie opłacało, kolejne matactwo
j23007 / 95.49.58.* / 2015-01-29 07:47
No właśnie. Zastanawiam się - czy pan minister po prostu nie rozumie teamtu, czy też próbuje zrobić bankom wielki prezent?
brat56 / 37.31.164.* / 2015-01-29 07:42
Kto wam kazal brac w chf?kazdy sie smial ze jest cwaniakiem i ma mniwjsza rate niz ten co wzial w pln.a teraz kazdy udaje ze niebyl informowany o ew.skutkach. to sa jakies jaja!@!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Beata 11111 / 217.99.240.* / 2015-01-29 07:45
Nikt nie kazał mi brać w CHF ale tylko taki mogłam dostac, bo nalezałam do klasy sredniej a nie do bagaczy.
Nie stać mnie było na kredyt w PLN, brak zdolnosci na PLN za to zdolnosc na CHF.
Nigdy nie uwazałam się za cwaniaka a rate miałam podobną w momencie kiedy zaczelam spłacać jak kredyt w PLN.
gdfty / 31.172.182.* / 2015-01-29 07:49
Brałaś kredyt w CHF i ratę masz ciągle taką samą, oczywiście w CHF, czego wy frankowicze chcecie?
j23007 / 95.49.58.* / 2015-01-29 07:40
Swoją "wdzięczność" za taką "pomoc" ja i moja rodzina wyrazimy w czasie najbliższych wyborów. Wyjaśniam, że nie oczekuję od rządu ani złotówki pomocy. Oczekuję, że zajmą się sprawą powszechnego stosowania przez banki w umowach klauzul nielegalnych, w efekcie których jest taka sytuacja jaka jest. Jakoś o tym pan minister nawet się nie zająknął. Mam wrażenie, że te jego oświadczenia są czytane z kartki, ktorą przygotowali mu bankowcy.
admin1253 / 83.22.227.* / 2015-01-29 07:40
Ci cali frankowicze wiedzieli, że kurs może się zmienić więc podejmowali ryzyko, a jak nie wiedzieli to są kretonami do potęgi. Ja nie chcę cię na nich zrzucać tak jak na górników czy rolników. Jak se pościelesz tak się wyśpisz.
j23007 / 95.49.58.* / 2015-01-29 07:45
No więc, drogi inteligencie, nikt od ciebie nie oczekuje - ani od nikogo innego - żebyś cokolwiek dołożył. Nawet złotówki. Nawet grosza. Od samego początku tej dyskusji nie pojawił się taki wątek - i zapewne się nie pojawi, bo takie oczekiwanie byłoby bezsensowne i nieuczciwe. Może zanim wypowiesz się w jakimś temacie - spróbuj zrozumieć o co chodzi. Podpowiadam: chodzi o łamanie prawa przez banki poprzez wprowadzanie do umów nielegalnych klauzul, które są czytelne tylko dla wyspecjalizowanych prawników, a na pewno nie dla przeciętnego miśka, który podpisuje umowę z bankiem ufając, że nie jest oszukiwany. Tymczasem pan minister o tym nawet nie wspomina. Pojąłeś, czy przeliterować?
daro346 / 79.190.198.* / 2015-01-29 08:02
No więc , drogi j23007 jak przeciętny misiek czegoś nie rozumie to nie powinien podpisywać to raz a dwa to jeśli banki mają stracić to myślisz na kim odbiją swoją stratę właśnie na nas, i już jestem w plecy.
admin1253 / 83.22.227.* / 2015-01-29 07:50
Wszystko rozumiem. Jednak skoro jest łamane prawo przez banki to idźcie do sądu a nie żądajcie jakiś specjalnych przywilejów, które stara się Piechociński wam załatwić, których z kolei koszt wróci do pozostałych kredytobiorców i klientów banków w postaci wyższych opłat itd. Rozumiesz czy przeliterować?!
Franek Ch. / 194.169.236.* / 2015-01-29 08:11
Chodzimy do sądów a jakże, pogooglaj sobie, to będziesz wiedział. Rzecz w tym, że państwo ma nadzorować działalność banków, które przez to mają być instytucją zaufania publicznego. Tymczasem pod przykrywką państwa i regulatorów typu KNF banki rżną klientów zapisami niedozwolonymi na potęgę. Kiedy kurs CHF skoczył do góry zaczęło być gorąco i państwo próbuje z tego jakoś wybrnąć. Po wystąpieniu pana JP widać, że bardzo nieudolnie i faktycznie obywatele nie mają co liczyć na państwo, tylko sądzić się z oszustami. Państwo zaś, pospołu z bankami i "ekspertami" z bożej łaski, w imię zasady dziel i rządź robi wszystko, żeby napuścić frankowiczów na złotówkowców i odwrotnie, wszystkich na górników, policję. Niech się naród kłóci, bo skłóconym łatwiej rządzić. O sednie sprawy mało się mówi, bo jeszcze by się kłócić przestali, zebrali do kupy i rozpędzili brzuchaczy na cztery wiatry.
lolek979 / 130.255.153.* / 2015-01-29 07:39
To jest pomoc dla banków nie dla ludi
123ata / 37.31.164.* / 2015-01-29 07:39
A ci co mają kredyty w euro?im pomoc tez sie nalezy!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
frankowcu dosc skowytu / 46.186.66.* / 2015-01-29 07:39
Frankowcu dośc skowytu - oto wzór dla ciebie

KOSZT_KREDYTU = KAPITAL * ( E ^ (OPROCENTOWANIE * LATA) ) - KAPITAL

Kredyt w zł 400 000 na 30 lat oprocentowanie 7%. Spłacasz : 3 000 000. ( trzy miliony).

(Nadpłacając kapitał mniej, osoba ze znajomością matematyki wie dlaczego.)

Kredyt w franku 400 000 zł na 30 lat oprocentowanie 1%. Spłacasz : 539 000.

Wiem, większosc z was nie ma pojęcia co to jest procent składany i skąd ta różnica miedzy 7% i 1%. To matematyka, której nie lubiliście w szkole. Trzeba było lubic. Za to ze mogliście płacic tak mało, płaciliście większym ryzykiem. Douczcie się frankowi ujadacze.


Policzcie dla 1% i 7% , 30 lat i zobaczycie o ile byliście do przodu. Dlatego bank mógł wam dawac na 100 metrowe apartamenty a nie 20 metrowe kawalerki. Banki szły wam na ręke. Były uprzejme, robiły wszystko, żebyście mogli zamieszkac w wielkich chatach.
To nie jest tak, że ktoś wam wcisnął 100 metrowy apartament , sami go chcieliście.
Przestańcie wiec skamlec , bo to wstrętne. Pomagac należy potrzebującym, a nie chciwym.
Jedak - nie dziwi mnie, że skamlecie. Skamlecie bo jesteście chciwi, byliście tacy w 2007 i nic się nie zmieniło, jesteście tacy nadal.
Pierwsze mieszkanie kupiłem 40 metrowe, mimo zdolności na 200. A wy ??? Wiem, kto nie ryzykuje szampana nie pije, zgoda, ale darujcie sobie ten głupi skowyt. Kto nie ryzykuje , szampana nie pije, ale czasem traci, chyba o to chodzi w słowie ryzyko ?
Frankowcy, dośc tego skowytu! Policzcie o ile byliście do przodu, wkleiłem wam wzór. Pomagac należy potrzebującym, chorym dzieciom np.
Beata 11111 / 217.99.240.* / 2015-01-29 07:50
Dodales predy i wysokośc raty?
Jak lubisz matematyke to dodaj jeszcze pierwsze przewalutowanie i spred dla banku na poziomie 8-12% i na kazdej racie a potem to podlicz i daj realne wyliczenia.
foh / 78.30.120.* / 2015-01-29 07:48
100/100
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kolo1234714 / 83.22.227.* / 2015-01-29 07:45
100% racji. Ci cali frankowicze to cała elyta III RP nauczona cwniaczyć, kombinować jak ich idole. Jak jednak się nóżka powinie to wszyscy muszą się na nich zrzucać.
litotryptor / 31.2.66.* / 2015-01-29 07:39
juz wim na kogo glosowac chociaz nigdy nie lubilem pisu ale po ich koferencji mysle ze to sie zmieni wtawiam link:
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/transKonf.xsp?unid=CF87572004E04C05C1257DD6002E0146
RysiekZPO / 46.171.174.* / 2015-01-29 07:59
Też głosuje na PiS. Zawsze głosowałem na PO ale teraz to się zmieni.
Dana2015 / 79.163.134.* / 2015-01-29 07:38
Zamiast pomóc rodzinom które maja kredyty we frankach,rząd chcą by popadli w jeszcze bardziej poważne długi, za 3 -lata frank będzie kosztował 10-20 zł...Ci ludzie nigdy nie spłacą tego kredytu jeśli poważnej decyzji nie podejmie rząd i banki,jednym państwo daje mieszkania socjalne dla innych były specjalne kredyty...np,rodzina na swoim, Ci ludzie o nic nie prosili ale sytuacja na świecie tak ich zaskoczyła że są przerażeni o los swój i swoich rodzin i tylko Państwo Polskie może im pomóc i powinno to zrobić a nie dawać propozycje które pogłębia ich sytuację.
daroski / 2015-01-29 07:37
Wypowiedz Piechocińskiego to obłuda,przecież to rzecznictwo prasowe banków.
Lepiej niech On zostawi nas frankowiczów w spokoju bo znowu połowa Europy będzie się pytać kto to jest ten Piechociński co potopił kredytobiorców frankowych w Polsce.
Po jego propozycjach, prawdopodobnie pod dyktando banków, ich akcje raptownie poszły do góry.
Rządy Platformy nie pomogły do tej pory i nie pomogą, niema się co łudzić. Tylko zmiana partii rządzącej może coś zmienić. W innym przypadku zostajemy z tym problemem sami.
franczesław / 31.42.11.* / 2015-01-29 07:36
LUDZIE WYCHODZCIE NA ULICE!!!
Trzeba ten rząd obalić - dosyć już tego pomiatania ludźmi!!!
j23007 / 95.49.58.* / 2015-01-29 07:35
No więc najciekawsze jest to, że frankowicze nie oczekują, że rząd im coś "da". Wystarczy, żeby rząd nachylił się nad faktem, że umowy frankowe bardzo często zawierają klauzule wprost nielegalne. Wystarczyłaby jasna wypowiedź w tej sprawie. Tymczasem grono rodaków - hejterów już się oburza, że "mieliby dopłacać ze swoich podatków do cudzego kredytu" - nikt tego nie oczekiwał i nie oczekuje! A p. minister (faktycznie - bardzo "mini") nabiera wody w usta w sprawach oczywistych, natomiast jego propozycje de facto stanowią obronę interesów banków. Przypominam, że każda złotóweczka, którą bank zarabia w związku ze zmianą kursu franka, to jest dodatkowy, niezaplanowany zysk - więc gdyby nawet przewalutować kredyty wg kursu na pierwszy dzień umowy, to banki nic nie stracą. A, przepraszam, pomyłka - prezeis stracą bonusy. Oj, przepraszam, przecież nie możemy ich narażać na taki stres...
brejofor / 77.252.114.* / 2015-01-29 08:25
Przewalutować kredyty z kursu dnia zawarcia umowy....czyli chcialbys w zasadzie kredyt w zlotowkach tylko oprocentowany nie w oparciu o WIBOR? Tez tak bym chcial. To wogole nie uderza w pozostalych kredytobiorcow ktorzy z jakich kolwiek przyczyn racjonalnych lub mniej zdecydowali sie nie podejmowac ryzyka.
Wogole to nie uderza w zasady gospodarki rynkowej- absurdalnie prosty przyklad- produkujesz materialy budowlane, glownie ociepleniowe, poniosles z tego tytulu koszty produkcji, nagle nastepuje ochlodzenie klimatu i czesc ludzi zaczyna sie drzec ze ty masz to sprzedawac po kosztach (albo nawet ponizej) bo oni nie maja pieniedzy, z uwagi na zwiekszone wydatki za opal, a jest to im potrzebne. Za pewne przychylisz sie do ich żądan:)


Jakis czas temu ktos zaprezentowal wyliczenie, ktore powinno byc wklejane pod kazdym artykulem odnosnie franka. Sytaucja kredytobiorcy w zlotowkach i frankach zrowanala sie dopiero w momencie kiedy frank osiagnal wartosc ok 4,2zł (w zaleznosci od oprocentowania - tam bodajze wzieto pod uwage kredyt w PLN z 2009, gdzie bylo ono najwyzsze). Az do tego momentu calkowity koszt kredytu byl na niekorzysc rodzimej waluty. Jezeli wziales krdyt w PLN w okolicach 2009r. na 200k zł to calkowita wartosc splaty wynosi ponad 500k!!! Rodzina na swoim czy inne programy w mojej ocenie tego nie rekomensuja. Fakt ze w przypadku PLN po zakonczeniu programu mowisz bankowi aufwiedersehen i zawierasz nowa umowe po dzisiejszych koryztsnych warunkach. CHF tego komfortu nie ma.
To czy banki stosowaly niedozwolone klauzule wyjasni sie za jakis czas, choc wydaje sie ze dotychczasowe orzecznictwo idzie z pomoca frankowiczom. Jednak liczenie na przewalutowanie kredytu wg kursu z dnia umowy to bardzo slodkie i naiwne marzenia. NAzwijmy to wprost byloby to premiowanie cwaniactwa i policzek dla ludzi ktorzy swojego czasu postanowili uzyc mozgownicy. Pomoc ze strony panstwa to interwencja ostateczna deska ratunku przez utrata swojego zyciowego dorobku a nie zapewnianie laby jaka cieszyli sie przez kilka ostatnich lat.
Musze przyznac ze stanowisko KNF - jednorazowa splata wg kursu z dnia zawarcia + uiszczenie roznicy jaka by kredytobiorca poniosl biorac go w zlotowkach wydaje sie bardzo rozsadna. Tyle ze wg aktualnego kursu (4,13) nie wiele to frankowiczom daje. Jednak gdy pesymistyczne scenariusze by sie ziscily - CHF 5zl+ niewatpliwie bylby to dla nich ratunek.
śmiechuwarte / 62.233.184.* / 2015-01-29 07:40
oczywiście, że nie możemy bo to ich własne pieniądze, które zarabiają w tym wypadku. tez bym nie odmówiła sobie zysku kosztem jakiejś ofiary losu z kredytem we frankach ;) Jak ktoś nabrał we frankach to niestety ale musiał sie liczyć z tym, że kiedyś wartość kredytu może okazać się bardzo wysoka... jeśli sie z tym nie liczył to jest niepoważny
kredytek / 94.254.193.* / 2015-01-29 07:35
Bank millenium zrobił obniżkę oprocentowania aż o 0,069% czyli dla mnie to obniżka o 2,08 CHF. Zaoszczedzilem 8,50zl jestem teraz bogaty chyba pojadą na zagraniczne wczasy. Ha. Dzięki Bank Millenium.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kaaaarol / 188.122.18.* / 2015-01-29 07:34
A niby dlaczego ma rząd pomagać? źle pójdzie w biznesie rząd też ma pomóc, jakaś totalna paranoja! Trzeba było patrzeć co się PODPISUJE!
franczesław / 31.42.11.* / 2015-01-29 07:38
No uważaj bo rząd Ci z twojej kieszeni zabierze i da frankowiczom! Naiwniak
Kaaaarol / 188.122.18.* / 2015-01-29 07:45
Tak po części z mojej bo Polskiej, ich kredyt ich problem, czym jeszcze poza pazernością kierowali się podczas podpisywania? Naiwniak owszem bo mam nadzieje że rząd nie ugnie się!

Najnowsze wpisy