Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Piechociński przedstawi rozwiązania dla frankowiczów

Piechociński przedstawi rozwiązania dla frankowiczów

Wyświetlaj:
fr / 87.204.92.* / 2015-01-28 09:18
Raty ratami, a co z kapitałem który wzrósł prawie 100%. To jest kredyt pokoleniowy w takiem tempie wzrostu waluty nawet moje wnuki tego nie spłacą.
Radzio1974 / 89.78.214.* / 2015-01-28 09:16
Ja starałem się o kredyt we frankach i powiedziano mi że jestem za biedny, za mało zarabiam... To usłyszałem w kilku bankach - wzieliście na siebie zobowiazania - rozmawiajcie z bankami, ale rządowi wara od manipulacji, od MOICH PIENIĘDZY, teraz to wasza sprawa, dzisiaj z chęcia przewalutowąłbym kredyt na franki -tyle że banki nie zechcą - bo nie zarobią. Tak więc pozdrawiam i życzę zdrowia, przewalutowanie w tym momencie z franków na złotówki to najgorszy scenariusz z możliwych. Nie życzę wam źle, ale nie chcę płacić za wasze wakacje, bo ostatecznie banki sięgnął po moje pieniądze. Saldo musi sie zgadzać.
Lysy 25 / 77.254.65.* / 2015-01-28 09:54
Jak nie będziesz korzystał z usług banków i regularnie wypłacał wszystko po każdej wypłacie to nie sięgną po twoją kasę bo nie będzie jak.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Maagda / 169.143.244.* / 2015-01-28 09:37
Kiedy szlam do banku po kredyt mieszkaniowy to dobra zdolnosc kredytowa mialam tylko jak wezme kredyt we frankach, w przypadku wziecia kredytu w zlotowkach - diametralnie zdolnosci nie mialam. Ludzie tylko widza to co chca. Nie wszystko wiedza.
Wolf1981 / 62.233.230.* / 2015-01-28 09:32
Masz racje, ale nie mozesz uogolniac ze wszyscy co brali CHFy to ludzie bogatsi od Ciebie i ze bedziesz placil na ich wakacje. W 2008 roku ja nie mialem mozliwosci w PL tylko CHF. Slusznie tez zauwazasz ze to sprawa miedzy bankiem a klientem. 'bunt' frankowy ma na celu tylko wyludzenie pomocy rzadu w sadzie... bo teraz ta walka trwa latami i ludzie przegrywaja swoje nieruchomosci, zanim napadnie wyrok sadu, mimo iz maja racje...
Paweł210 / 46.151.136.* / 2015-01-28 09:25
Widocznie brałeś kredyt jak wprowadzono już rekomendację KNF utrudniającą wzięcie kredytu walutowego,wielu z nas brało kredyt gdy takie przepisy nie istniały i kredyty frankowe byly rozdawane na prawo i lewo . Nie mierz wszystkich swoją miarą
Radzio1974 / 89.78.214.* / 2015-01-28 09:31
Każde z nas mierzy wszystko swoją miarą. A kredyt brałem w 2008 roku...
Krzysiek P243 / 84.38.95.* / 2015-01-28 09:13
Tylko przewalutowanie z pokryciem różnicy. To jest rozwiązanie, które nikogo nie kosztuje i rozwiązuje problem. Inne pomysły są dobre ale tylko i wyłącznie dla banków. Jeżeli tak nie zrobimy okaże się że za jakiś czas temat powróci. Politycy jeżeli chcecie rozwiązać problem raz na zawsze to macie taką możliwość teraz. W innym przypadku to będzie tylko udawanie że chcecie pomóc.
Cała Prawda / 195.187.140.* / 2015-01-28 12:20
Poczytaj:
Dlaczego i w jaki sposób podatnicy pokryją straty banków/frankowiczów
http://www.knf.gov.pl/Images/PRZEWALUTOWANIE_tcm75-35881.pdf
esti5169 / 91.189.219.* / 2015-01-28 09:04
Może będzie propozycja przewalutowania po kursie np. 3,5 zł, bo to będzie mniejsza strata dla banków, niż gdyby wszyscy poszli do sądu i dostali możliwość przewalutowania po kursie z dnia podpisania umowy, a jest to realne. Rzucą propozycję na otarcie łez, żeby nie było rewolty w sektorze bankowym. Gdybym miała zaplacić bankowi 2 razy więcej kapitału niż pożyczyłam, to oczywiście poszłabym do sądu, bo z daleka widać, ze to nielegalne.
asio / 83.8.92.* / 2015-01-28 09:02
Czy Ci co bali kredyt we frankach nie wiedzieli co brali.Przestańcie się użalać nad sobą trzeba było wtedy się zastanawiać, że kurs może się zmienić. Nikt wam wtedy nie wciskał takich kredytów, to wy sami się o nie prosiliście bo był korzystny przelicznik i śmialiście się z ludzi którzy mieli kredyty w złotówkach bo nie mogli takiego kredytu otrzymać jak wy.Kiedy był dobry przelicznik, kiedy spłacaliście to zwracaliście bankom te nadwyżki. Ci co mają kredyt we frankach wiedzą o czym piszę. Jak się brało to trzeba spłacać. Dlaczego nikt się z was nie martwił jak banki podnosiły stopy procentowe dla kredytobiorców w złotówkach. Teraz wam się dzieje taka ogromna krzywa, a rząd co będzie dokładał bogatym z naszych podatków, bo tacy wtedy dostawali te kredyty, cwaniacy. Wara rządowi od naszych pieniędzy, te pieniądze proszę przeznaczyć na domy dziecka i inne instytucje potrzebujące pieniędzy. Tyle jest głodnych dzieci w Polsce. A kredyt musi spłacać każdy sam.
ania P / 87.105.40.* / 2015-01-28 09:50
ciekawe co by było gdyby przyszla powódź i stracili byście mieszkanie dom a mówiło by wam się poczekajcie az woda opadnie... bzdury gadacie chcieli byście wtedy żeby rząd Wam pomógł po kase zaraz kazdy by leciał.A ty jak kupujesz tania szynke w sklepie to mówi ci ktos bierz droższą? każdy kupuje to na co go stać. Nasz było stać na kredyt ale nie podpisywał nikt ze spłaci w jakiś bzdurnych kwotach nierealnych dlaczego mam mieć mieszkanie za 185 tyś a spłacać 360? paranoja prędzej pozwole żeby w piz...du wzieli sobie tą chate i tak w niej nie mieszkam.
franek137 / 159.205.90.* / 2015-01-28 09:30
Bardzo dobrze piszesz. Nie chcieli brać w złotówkach bo było taniej a teraz ktoś musi zapłacić za nich. Banki też stracili bo jak kredyt był brany na mieszkanie o wartości 300.000 zł to przy tamtym kursie wydzielali kredyt na 150.000 CHF. Przy obecnym kursie to samo mieszkanie kosztuje 630.000 zł i nikt o takiej wartości od banku go nie odkupi. Więc straci kredytobiorca, bank i cała gospodarka.
esti5169 / 91.189.219.* / 2015-01-28 09:19
Podstawowa wiedza z bankowości: Przy przewalutowaniu kredytów straty pokrywają zarządy banków, głównie zagranicznych, bo PKO BP, udzielał malo kredytów we frankach. Nie ma to nic wspólnego z podatkami. A kazdy splaca sobie kredyt sam.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
solo774 / 188.117.143.* / 2015-01-28 09:16
100/100 racja
Czytać umowy!!!! na pewno tam było wszystko napisane, tylko, czy wszystko przeczytali?
Radzio1974 / 89.78.214.* / 2015-01-28 09:00
Jak wzieliście kredyt to musicie spłacać. Widać że partia rządząca naciskana przez kolesi, którzy wzieli kredyt we frankach szuka rozwiazania jak im pomóc.... Kto dostawał kredyt we frankach??? Bogaci!!!! Ja choć sie starałem byłem za biedny... Bogaci przez lata płacąc ratę niższą od mojej (złotówki) o 500-600 zł miesięcznie bogacili sie jeszcze bardziej. Dzisiaj dopiero przy franku ponad 4 zł rata ich jest wyższa od mojej i to jest ZBRODNIA!!!! Dlaczego bogaty ma płacić więcej ode mnie??
przerażona / 80.50.83.* / 2015-01-28 11:11
Radzio kolejny zazdrośnik i obrońca banków. Myślę, że zacierasz z radości ręce i cieszysz się że ludzie zostali oszukani przez banki. A jak tego nie rozumiesz to poczytaj sobie i się dokształć.
Paweł210 / 46.151.136.* / 2015-01-28 09:09
Kolejny piszący o bogatych frankowiczach.Tak jakby był przy podpisywaniu wszystkich umów i siedział każdemu w kieszeni. Gwarantuję ci że jest pełno osób z normalną płacą czyli beznadziejną którym wcisnęli ten kredyt bo to była jedyna możliwość by kupić własne mieszkanie nie domy pałace jakieś tylko nie jednokrotnie małe klitki, których dziś nie można sprzedac. Kiedy to do was dotrze
esti5169 / 91.189.219.* / 2015-01-28 09:07
Radzio, nie zabieraj głosu, przejdź na inne forum, nie masz pojęcia o istocie kredytu frankowego. Tu nie chodzi o wysokość raty, tylko że kapitał startowy rośnie, a to jest niezgodne z prawem. Nie mam pewnosci, czy byłeś w stanie mnie zrozumieć...
Radzio1974 / 89.78.214.* / 2015-01-28 09:24
Pamietam jak wielu ekonomistów ostrzegało przed braniem we frankach, mówiono że trzeba brać w walucie w której się zarabia, bo jest bezpieczniej. Wiem, że teraz gdybyście chcieli sprzedać to nie wystarczy na pokrycie kosztów kredytu, ale biorąc kredyt na 30 lat zdawaliście sobie sprawe z niebezpieczeństw? wystaczyło spojrzeć na notowania franka 20 lat wstecz. Ty jestes mądrzejszy, jestes w stanie zrozumieć kapitał startowy, ale umowy już nie czytałeś? I owszem zabierac głos będę, bo sprawa dotyczy także mnie i mojej rodziny, dostaniecie kasę i ktos to musi pokryć - znów biedacy??pojecie o różnego typu kredytach, finansach jako takie posiadam i dziś jeszcze przewalutowąłbym swój kredyt na franki, ale po 4,2 żaden bank sie nie zgodzi, bo nie zarobi. Rozumiem że uciszacie tych, którzy maja odmienne zdanie - bo jeśli nie będzie głosów sprzeciwu tym większa presja na rząd? KOLESIE RZĄDZĄ!!!!
Widzewiak / 217.172.252.* / 2015-01-28 08:56
Oni nić nie zrobią.
sisley / 213.77.28.* / 2015-01-28 09:13
wydłużą okres kredytowania, zrezygnują z dodatkowych zabezpieczeń [ w tej chwili-w wielu przypadkach- nieruchomość jest poniżej wartości zobowiązania],zmniejszą spready i uwzględnią ujemny LIBOR.

NIE BĘDZIE PRZEWALUTOWANIA PO KURSIE KIEDY BYŁA PODPISYWANA UMOWA.
MOC / 91.212.223.* / 2015-01-28 08:49
To dopiero beda rewelacja juz sie doczekac nie moge co te tegie glowy wymyslily. Znajac zycie to na koniec powie cieszcie sie ze franek powyzej 5 zl nie skoczyl a jak wzieliscie kredyt to musicie splacac.
Paweł210 / 46.151.136.* / 2015-01-28 08:43
Oczekuję tylko jednego możliwości przewalutowania z pokryciem różnicy by wszyscy byli szczęśliwi. Jest to jedyne racjonalne rozwiązanie faktycznie coś zmieniające reszta to tylko udawanie że coś sie zmieni.Wszędzie piszą że banki bedą uwzględniać ujemny libor tak będą wczoraj dostałem list od banku w którym jest informacja że bank uwzględni takowy libor ale dopiero po 3 miesiącach bo tak wynika z umowy i nie będzie mniejszy niż zero wszyscy zainteresowani wiedzą co to za zielony bank zresztą nie ukrywa on takich działań pisząc o tym na swojej stronie. Panie Ministrze daj możliwośc ludziom wyboru byśmy nie musieli być niewolnikami kredytu i tych mieszkań do końca życia.Ile mamy jeszcze czekać by móc sprzedać mieszkanie by koszt kredytu nie przerastał wartości mieszkania jak frank cały czas drożeje odkąd pamietam.Oczekuję realnych działań umożlwiających przewalutowanie kredytu na ludzkich zasadach.
Radzio1974 / 89.78.214.* / 2015-01-28 09:09
A kto ci kazął brać kredyt we frankach?? A różnicę pokryje kto??? ja i moje dziecko, które nie jeździ na wycieczki na Bahamy?? by twoje mogło dalej jeździć??? NIE ZGADZAM SIĘ!! JEŚLI TAK BĘDZIE WYJDĘ NA ULICĘ I ZARZĄDAM POMOCY W TEJ SAMEJ WYSOKOŚCI CO GWARANTUJE MI KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ!!!
16216 / 217.67.222.* / 2015-01-28 11:58
Nikt nie kazał, ale tylko taka była możliwość na własne mieszkanie (założenie rodziny) i żeby cię pocieszyć nie byliśmy jeszcze na wakacjach zagranicą (kredyt we frankach spłacam od ok.9 lat)
ZDENERWOWANA MAMA / 46.169.124.* / 2015-01-28 09:42
RÓŻNICE POKRYJE FRANKOWICZ NIE IDZIE TO Z BUDŻETU PAŃSTWA ANI Z PODATNIKÓW. BANKI MAJĄ USZCZUPLIĆ SWOJE ZYSKI.NIEDOZWOLONE KLAUZURY ABUZYWNE W UMOWACH TO OOOOOOOOOOOSZUSTWO ZE STRONY BANKU
Paweł210 / 46.151.136.* / 2015-01-28 09:22
Czytaj ze zrozumieniem róznice pokryję ja dopłacając to co niby zaoszczedziłem nie biorąc kredytu złotówkowego którego notabene nie dostałem nie mając zdolności ,wiec nie pisz mi o jakiś bachamach, dzieciach bo sam nigdzie nie jeżdze i też mam dziecko.Chce mieć tylko możliwośc sprzedania mieszkania. Nie życzę nikomu by znalazł sie w naszej sytuacji.W sytuacji gdzie frank cały czas rośnie, a jak spada to o jakies marne grosze a czy kiedyś spadnie do normalnych poziomów pewnie już nigdy ile można czekać by przestać być niewolnikiem własnego mieszkania.
KP988 / 84.38.95.* / 2015-01-28 09:17
Propozycja jest taka żeby kredytobiorca pokrył różnicę i to jest uczciwe. Nikt nie dołoży złotówki takim osobom. To jedyna propozycja warta uwagi. Banki jakoś niechętnie chcą się na to zgodzić z jednego powodu - nie zarobią tyle ile zakładali.
Radzio1974 / 89.78.214.* / 2015-01-28 09:05
Przewalutować możesz w każdej chwili
Paweł210 / 46.151.136.* / 2015-01-28 09:34
przewalutowć możesz w każdej chwili. Nie no dzięki za rade już biegnę do banku dziękuję. Zrobię sobie półmilionowy dług za mieszkanie warte połowe tego. KURDE CZŁOWIEKU OBUDŹ SIE CO TY ZA BREDNIE PISZESZ. Już dawno bym tak zrobił jakby to miało sens ekonomiczny.
Radzio1974 / 89.78.214.* / 2015-01-28 09:51
to czemu brałeś we frankach?? bo miało to ekonomiczny sens... znaczy zarabiałeś na tym, zrobiłeś to, co ja chciałem zrobić, ale mi nie pozwolono...
Paweł210 / 46.151.136.* / 2015-01-28 10:11
Bo to była jedyna szansa na własne mieszkanie,chciałem wziąźc w złotówkach ale pseudo doradca powiedział ze nie mamy zdolności i to razem z żoną bo kredyt jest na współkę potem zapewniał o stabilnej walucie i o tym że to dobra jedyna decyzja. Myślisz ze chciałem coś zaoszczędzić nawet nie myślałem takimi kategoriami .Dziś też jestem taki mądry jak inni.Wszystko zależy kiedy brałeś kredyt my go wzieliśmy w najgorszym momencie i z braku wiedzy tak wstyd sie przyznać ale taka jest prada zrobiono nas na miękko. A do pani doradcy jeszcze się odezwę ciekawe czy śpi spokojnie mając tyle ludzi na sumieniu których oszukała twierdzeniami przecież frank nie będzie po 4 zł K...WA i co teraz sie pytam PSEUDO DORADCY
Radzio1974 / 89.78.214.* / 2015-01-28 09:04
Czyli po jakiej cenia? przez wiele lat bogaciliście się i śmiali ze mnie płacącego ratę w złotówkach. zarabialiście rocznie na porównywalnym kredycie 6-7 tys. rocznie. Teraz kiedy możecie, bo jeszcze nie płacicie jak ja lub ciut drożej nagle afera?? Panie Prezydencie!! Jak żyć?? Wycieczka na Bahamy wykupiona!!! a tu rata wzrasta!!!!
Paweł210 / 46.151.136.* / 2015-01-28 09:37
Radziowi już dziękujęmy.
Radzio1974 / 89.78.214.* / 2015-01-28 09:56
pozdrawiam:))) też chce na Bahamy:)) tak poważnie to różnica jaką miałbym w kieszeni na kredycie we frankach a złotówkach pozwoliłaby mi na 2 tygodniową wycieczkę 2 osobową do Nowej Zelandii, ja rozumiem was , ale wy zrozumcie mnie - ryzyko było i mówiono o tym głośno... a teraz juz dziękuję - Lecę naMadagaskar... Na Pingwiny z Madagaskaru...
przerażona / 80.50.83.* / 2015-01-28 11:16
Radzio szykuj się i wychodź już teraz protestować na ulicę bo niedługo może być za późno.
esti5169 / 91.189.219.* / 2015-01-28 09:12
Radzio, widać, ze masz kompleksy wobec ludzi lepiej sytuowanych, tak Ci brakuje na wszystko? To rusz głowa i weź sie do roboty!!! To wolny kraj!
Radzio1974 / 89.78.214.* / 2015-01-28 09:42
Czy ja skamlę o dopłatę do kredytu? Płacę regularnie kredyt. Nie mam kompleksów, tylko nie chcę dokładać do bogatszych od siebie, co w tym dziwnego? Pracuję na etacie oraz prowadzę własną działalność gospodarczą. Skamlecie o pieniądze i to widać gołym okiem, dogadujcie się z bankami, ale nie moim kosztem. Twój kredyt? Twój problem. Ale jesli rząd dopłaci wam - ja też zarządam pieniędzy, co w tym widzisz dziwnego? Rata kredytu we frankach dopiero teraz przebije moją w złotówkach... To wolny kraj, masz rację - dlatego kredyt we frankach, to był twój wolny wybór. Naciski na rząd to nie wolność... Każdy z nas jest równy wobec prawa..
przerażona / 80.50.83.* / 2015-01-28 11:19
No widzisz Radzio nie dość, że przez lata płaciliśmy niższe raty to jeszcze rząd chce nam pomóc.
esti5169 / 91.189.219.* / 2015-01-28 08:39
Szanowni frankowicze. Zanim usłyszycie propozycje rządu musicie wiedzieć, ża macie podstawy prawne podważyć całą umowę i zakwestionować nielegalne klauzule spreadowe. Umowa kredytu złotówkowego denominowanego we frankach jest niezgodna z prawem bankowym, w owym czasie istniały tylko kredyty złotówkowe i walutowe, umowa kredytu denominowanego we frankach jest niezgodna z prawem bankowym, z definicją kredytu. Dobra kancelaria adwokacka może to podważyć. Poza tym umowy zawierają nielegalne klauzule UOKIK nr 3178 i 3179, czyli nie miały prawa przeliczac złotówek po swoim niskim kursie i żądac spłaty po swoim wysokim kursie sprzedazy. Przeliczając na początku po swoim niskim kursie kupna kupiliśmy pare tysięcy więcej franków w stos. np. do kursu średniego NBP i spłacaliśmy wyższe kwoty po bankowym kursie sprzedaży. Możecie w świetle prawa domagać się zwrotu nienależnie pobranego spreadu z odsetkami ustawowymi, to przy kredycie ok. 150000 zł jest suma ok. 25 000 zł. Tylko przewalutowanie kredytu po kursie z dnia podpisania umowy jest sprawiedliwe. W sądzie można wygrać kilkadziesiąt tysięcy złotych lub po usunięciu nielegalnych klauzul wrócić do kwoty złotówek z początku umowy. Przy podpisywaniu ustawy antyspreadowej PIS chciał wprowadzić korytarz walutowy - jeśli kurs skoczy o +- 0,5 zł obowiązkowe przewalutowanie na złote. Uratowałoby to teraz wielu ludzi, ale PO, PSL i SLD były przeciw. Bez komentarza. Ludzie, nie dajcie się pogrążyć, wcisnęli wam umowę kredytowa z wbudowanymi nielegalnymi klauzulami, KNF przymykał oko, bo banki zarobiły krocie. A wy spłacacie krocie.
pietiya / 2015-01-28 11:48
przewalutowanie kredytu po kursie z dnia podpisania umowy jest raczej niemożliwe, ale spread obniżony do minimum i na poziomie jednakowym we wszystkich bankach
ZDENERWOWANA MAMA / 46.169.124.* / 2015-01-28 08:31
o której konferencja bo tak jak Pan się wypowiedział do RMF FM tanie pożyczki od PAŃSTWA TO NIC INNEGO JAK PIRAMIDA POŻYCZKOWA. TO FUNDUJECIE FRANKOWICZOM. WSTYD!!!!!!!!!!!!!!
BANKI.CHCIELIBYŚMY PRZEWALUTOWANIA KREDYTU PO KURSIE Z DNIA PODPISANIA UMOWY.NIKT NA TYM NIE STRACI. BANKI USZCZUPLĄ SWOJE ZYSKI.NIE IDZIE TO Z BUDŻETU PAŃSTWA ANI Z PODATNIKÓW AMEN.
Ktos403 / 77.65.81.* / 2015-01-28 07:54
Pewnie będą trąbić o przewalutowaniu z tym, że obecnie się to opłaca bo stopy procentowe są niskie, ale co będzie z tymi ratami, jak stopy procentowe będą znów wysokie. Chcą ludzi znów w balona zrobić. Teraz powinno się brać kredyt we franku, a nie w polskiej złotówce, gdzie stopy procentowe są bardzo niskie. Kiedyś ludzie w USA się na tym przejechali. Frank wiecznie drogi nie będzie bo Szwajcarii się to nie opłaca.
Hajmdal / 80.50.127.* / 2015-01-28 08:42
Ale jak brać we franku? Przecież właściwie nie było kredytów wypłacanych we franku tylko kredyty złotówkowe, których koszt był powiązany z wartością franka. To istotna różnica! Zrobiono ludziom wodę w mózgu bo mówiąc o kredytach "frankowych" pokazując za każdym razem pliki franków, a ja franków na oczy nie widziałem ani jak kredyt otrzymywałem ani spłacając przez 10 lat....
sisley / 213.77.28.* / 2015-01-28 09:10
Ty franków nie widziałeś bo franki pożyczył bank; i bank ma w aktywach należność od ciebie i frankowe zobowiązanie w pasywach
1 2 3 4 5
na koniec starsze

Najnowsze wpisy