Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pielęgniarki będą walczyć o lepsze płace i rezydentury

Pielęgniarki będą walczyć o lepsze płace i rezydentury

Wyświetlaj:
wers / 93.105.159.* / 2016-01-04 14:23
bzdziągwy w białych czepkach weźcie się za pracę, w głowach się wam popier...ło chcecie zarabiać więcej niż górnik pod ziemią?? w spółkach zoo pod ziemia chłopy zarabiają od 2000 do 3000 zł w brudzie ,smrodzie,pocie,kurzu,wilgoci, a wy świeże powietrze ,słoneczko,ciepełko i doprosić się nie można basenu lub kaczki, na wszystko macie czas tylko nie dla pacjenta,bo trzeba pogadać z drugą bździągwą o pazurkach, fryzurce, gdzie spędziłam łykend, a czasem jak mnie stary brał w nocy. 1000 zł to i tak za dużo dla was za te opieprzanie się i robienie łaski pacjentom, łaski nie laski ,czytajcie dobrze
Lucky Luck / 92.63.45.* / 2016-01-04 14:22
W latach 2005-2007 funkcjonowało miasteczko- burdel pielęgniarek. Po zmianie władzy na PO burdel-miasteczko się zamknęło. Teraz po 8 latach, po przejęciu władzy przez PIS, znowu się odrodziły roszczenia finansowe, białych rozrywkowych panienek. Czy to jakiś przypadek? Chyba nie... A spadać mi na Poznańską w Warszawie, rury nieczyste.
adams902 / 92.63.45.* / 2016-01-04 14:15
Przez osiem lat zarobki pasowały pielęgniarkom. A teraz nagle im za mało? To niech sobie dorabiają... pod latarnią...
teżpielęgn. / 83.29.106.* / 2016-01-04 13:49
I tak nic z tego nie będzie jesteśmy za głupie izawsze dajemy sobą pomiatać.
don 11 / 89.229.216.* / 2016-01-04 12:35
pigułom sie w glowach poprzewracalo.
położnik / 159.205.103.* / 2016-01-04 12:27
Pielęgniarki , teraz już nie narzekajcie , głosowałyście na PIS , który wygrał wybory , obiecywał gruszki na wierzbie , więc jesteście w KRAINIE SZCZĘŚLIWOŚCI , TO CO JESZCZE CHCECIE ??
Gosiak767 / 87.173.154.* / 2016-01-04 11:42
Skończyłam odpłatne studia na wydziale pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Polsce oraz zaocznie germanistykę – również odpłatną.
Przez 6 lat dalej „wkuwałam” niemiecki i pracowałam jako instrumentariuszka w jednym ze szpitali we Warszawie. Ostatnia moja pensja w Polsce, netto, ze wszystkim nadgodzinami, dyżurami w niedzielę i święta w marcu 2013 to dokładnie 1623,48 PLN. Raz w roku, przez 6 lat, w trakcie mojego urlopu jeździłam do Niemiec, pracując jako opiekunka osób starszych, aby sobie dorobić do polskiej, głodowej pensji i szlifować dalej język niemiecki.

Od 2. lat pracuję - po akredytacji moich uprawnien zawodowych w Szwajcarii - jako instrumentariuszka w jednym ze szpitali w Zürich. Liczba godzin mojej pracy to 35h/tydzień, a liczba nadgodzin, dyżurów porównywalna z tymi w Polsce.
Ale moje obecne wynagrodzenie podstawowe, brutto, to 6.500,00 CHF/m-c + premia uznaniowa + zwrot za dojazdy do pracy + dodatkowe ubezpieczenie emerytalne + nadgodziny płatne 100% + dodatki za święta i niedziele również 100% + ew. dyżury – to wszystko dodatkowo ponad 35% do mojej pensji podstawowej.
Koszty utrzymania - najem mieszkania, 3-pokoje, 92 qm z tarasem, garażem i ogródkiem ok. 18 km od miejsca pracy to koszt 1.350,00 CHF + prąd, woda, telefon, ogrzewanie, internet, ubezpieczenie samochodu to kolejne 450,00 CHF/miesiąc.
I żyję sobie tu spokojnie mając sic! - 35 dni płatnego urlopu w roku i podatek dochodowy niższy, niż w Polsce, kwota wolna od podatki dla mojej skali dochodów w kantonie to 16.446,50 CHF!!!! A o VAT w Szwajcarii nawet nie wspomnę, bo to tylko 8%! A co miałabym w Polsce?

Pozdrawiam koleżanki-pielęgniarki i kolegów-pielęgniarzy, którzy jeszcze są w Polsce, jak i życzę Wszystkim Rodakom, którzy chcą wyjechać z Polski siły samozaparcia i wytrwałości - bo to się opłaca!
Pecherz / 193.188.199.* / 2016-01-04 13:02
No tylko siedzisz tam bez rodziny, przyjaciół, kolegów na obcej ziemi gdzie pewnie patrzą na Ciebie jak na żebraka z Polski itd, Nie tylko pieniądz się liczy. Są inne wartości niż pieniądz, którego do grobu nie zabierzesz.. Ps nie porównuj Szwajcarii do Polski bo ja też jako policjant zarabiam 3 tys złotych a tam pewnie 5 razy tyle. Jak najbardziej dać pielęgniarką podwyżki ale bez przesady że 1,5-2 średnich pensji.
BALTAZAR682 / 188.146.138.* / 2016-01-04 12:07
ALE NIE ŚPISZ W NOCY,JAK TWOJE KOLEŻANKI W POLSCE
izabela / 178.183.11.* / 2016-01-04 11:58
nie mają tak źle, gdyby tak było mogą szukać innego zajęcia.
Lekarze rezydenci mają podobnie jak one, a jaka odpowiedzialność....dwie średnie krajowe, pytam się za co!??
polICEMEN / 31.63.113.* / 2016-01-04 08:24
a u mnie zabrakło pradu i po ciemku stluklem donice noga do nap
radek77189 / 79.175.248.* / 2016-01-04 00:07
leniwe bezczelne suk...i, narzekacie wymagacie a w pracy prawie nic nie robicie,powiedzcie głośno ile zarabiacie,że premie co miesiąc 500zł ,że podwyzki co roku 400zł ,że kradniecie to co piwnnyście wydawać np. pieluszki,pluje na was
mąż / 31.1.185.* / 2016-01-04 11:19
pewnie głąbie nie wiesz, że od tych 400 zł są potrącane wszystkie podatki i opłaty i zostaje 230 zł. Życzę ci, żebyś trafił do szpitala i sam się przekonał - jeżeli będzie komu przy tobie chodzić.
leon 123 / 78.9.2.* / 2016-01-04 10:42
idz sie lecz debilu!!!!!!!!!!!
mąż / 94.254.198.* / 2016-01-04 10:24
Żebyś ty ch...u szczęścia w miłości nie znalazł
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Pielęgniarka, Joanna Zawada / 94.254.193.* / 2016-01-04 08:45
Proponuję, żebyś się ze mną spotkał i powiedział mi w twarz, to co napisałeś, będąc bohaterem zza monitora!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Pielęgniarka, Joanna Zawada / 94.254.193.* / 2016-01-04 08:36
Proponuję, żebyś się ze mną spotkał i powiedział mi w twarz, to co napisałeś, będąc bohaterem zza monitora!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Pielęgniara / 94.251.142.* / 2016-01-04 07:54
Widać tu sfrustrowanych pacjentów wylewających swoje żale na pielęgniarki. Cóż mam powiedzieć jak tylko PEWNIE SOBIE PACJENCI NA TO ZASŁUŻYLIŚCIE. Ja jako pielęgniarka nie pozwolę sobie żeby jakiś pacjent mną rządził czy mi ubliżał. Rządzić to sobie możecie swoimi babami lub chłopami w domu. Nigdy nie spotkałam się Panie Radku z pielęgniarkami kradnącymi. Pewnie sam kradniesz i obwiniasz innych. A co do premii 500 to niestety nikt teraz pielęgniarkom nie daje. A jak Cię to boli to zawsze możesz zostać pielęgniarzem. Zobaczysz chamie jaka jest ciężka nauka i praca. Ale ty pewnie jesteś za tępy na taką szkołę i naukę. Trudno się wypowiadać jak się nie ma pojęcia o realiach pracy. A co do salowych to trudno żeby zarabiały tyle co my jak najczęściej nie mają żadnego wykształcenia. Salowa jest od sprzątania a nie od wpier...nia sie w moje kompetencje. Personel pomocniczy natomiast, no cóż jest od pomagania, więc niech pomaga a nie marudzi. Trudno żeby ktoś po zawodówce więcej zarabiał niż ktoś po studiach wyższych. A Wy drodzy niezadowoleni zajmijcie się sobą i nie wchodźcie w nasze kompetencje. Pozdrawiam. PIELĘGNIARKA-7 lat nauki po maturze i to jeszcze nie koniec.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do pielęgniarki / 5.172.247.* / 2016-01-04 08:51
W POPRZEDNIM ROKU DWUKROTNIE PRZEBYWAŁEM NA CIĘŻKICH ODDZIAŁACH I BYŁEM BARDZO ZADOWOLONY Z TEGO POBYTU - TYM NIEMNIEJ PATRZĄC Z BOKU NIE ZAUWAŻYŁEM ŻADNEJ CIĘŻKIEJ PRACY PIELĘGNIAREK, KTÓRA TO BY UPRAWNIAŁA JE DO TAK ABSURDALNYCH ŻĄDAŃ WYSUWANYCH POD KĄTEM PŁACY. (podanie tabletek, zmierzenie ciśnienia czy też doprowadzenie na specjalistyczne badania - to praca raczej lekka i sympatyczna nie mówiąc chyba o przerostach personalnych) NO CÓŻ ALE JEŻELI CZUJE SIĘ PANI POKRZYWDZONA I NIEDOWARTOŚCIOWANA TO PROSZĘ WYJECHAĆ NA ZACHÓD - TAM ZWERYFIKUJE PANI SWOJĄ ROLĘ W INNYM ŚRODOWISKU.(niełatwym)
jakiś tam / 89.70.221.* / 2016-01-04 10:47
Poczekaj, przyjedź na OIOM, udarówkę czy sor - to się dowiesz jak jest super.
Arekgut / 5.172.252.* / 2016-01-04 06:55
Leniwy cham. Sam pewnie kradniesz i innych swoją miarą oceniasz.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wit 80 / 5.172.252.* / 2016-01-04 00:33
czy taki wpis nie powinien być blokowany a piszący oszukany i ukarany? nie mam pojęcia skąd się bierze taka ludzka złość i tyle chamstwa. Nie mam nic wspólnego z medycyna a czytam na nocnej zmianie na recepcji hotelu i nie wierzę własnym oczom. Mam 35 lat i marna prace ale cenie pielęgniarki bo mam wśród nich znajome. Mądre zmęczone kobiety i mężczyźni. Radek opanuj się człowieku.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
medicaaa / 77.253.198.* / 2016-01-03 21:42
To prawda, nie ma się co dziwić, że szpitale, prywatne kliniki czy domy opieki m. in. w Dublinie, z powodzeniem ściągają polskie pielęgniarki za 19 EUR/h jak np. ten: http://www.sistersofnazareth.com/recruitment
medicaa / 77.253.198.* / 2016-01-03 21:04
To prawda, nie ma się co dziwić, że szpitale, prywatne kliniki czy domy opieki m. in. w Dublinie, z powodzeniem ściągają polskie pielęgniarki za 19 EUR/h jak np. ten: http://www.sistersofnazareth.com/recruitment
pracownik pomocniczy / 89.74.244.* / 2016-01-03 20:58
Pani Grażyno. Jestem pracownikiem szpitala. Nie zgodzę się na poniżanie wartości pracy personelu pomocniczego ( salowe, salowi ). Personel pomocniczy wykonuje 80 % zadań personelu pielęgniarskiego, za bardzo, ale to bardzo niskie uposażenie. Po rozmowach z Dyrekcją szpitala i zagrożeniu protestem, ma zostać podjęta decyzja o wyłączeniu personelu pomocniczego od wykonywania zadań pielęgniarskich i skupieniu tej grupy zawodowej,tylko i wyłącznie do zadań przewidzianych dla personelu pomocniczego. W ten sposób skończy się wysyłanie salowej do pacjenta, który wzywa pielęgniarkę.
Arekgut / 5.172.252.* / 2016-01-04 06:53
Wysyłanie stalowej do pacjenta? To już błędy szpitala w którym pracujesz a nie Pani Grażyny. To nie powinno mieć miejsca. 80% pracy pielęgniarki wykonuje personel pomocniczy? Bzdura. Za mnie nikt niczego nie wykonuje na dyżurze. A Pani której płacą za sprzątanie sprząta. Nie ma prawa robić nic przy pacjenci bo zwyczajnie nie została tego nauczona! Nie wolno jej nic przy pacjenci.robić bo krzywdę może tylko komuś zrobić
. No i sobie-bo nieznajomość prawa szkodzi. Nie ma Prawa Wykonywania Zawodu Pielęgniarki to ręce precz od pacjenta.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Bea324 / 89.78.227.* / 2016-01-04 00:33
Przykro mi ale pracownik pomocniczy to taki,który ma pomagać pielęgniarce . I nie jest wysyłany do podania leku,kroplówki,zrobienia zastrzyku ale do czynnosci pielęgnacyjno- sprzątających. Jesteście gorzej wykształceni, macie mniejszą odpowiedzialność - trudno żebyście zarabiali lepiej od pielęgniarek. Każdy powinien znać swoje miejsce.
Wisia pielegniarka / 66.102.9.* / 2016-01-03 21:28
Pracowniku Pomocniczy
W polskich szpitalach nie szanuje się ani pracowników (płacąc im głodowe pensje ) ani pacjentów . A jeszcze napuszcza się jednych na drugich. Autorka broni pozycji nas pielegniarek a nie poniżej salowe. Dla nas wszystkich jest miejsce oby było odpowiednie i właściwie wynagradzane.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
AnetaK4 / 5.172.252.* / 2016-01-03 20:55
A ja jestem PIELĘGNIARKĄ I JESTEM Z TEGO DUMNA. Bez względu na to co tu napiszecie. Studiowałem 5 lat na najlepszych uniwersytetach medycznych w Polsce, ukończyłam specjalizacje, wiele innych kursów - taka możliwość dał nam Samorząd. Ciągle podnosze swoje kwalifikacje bo MOJA PRACA JEST MOJA PASJA- chce zajmować się powierzonymi pod moją opiekę pacjentami najlepiej jak potrafię, zgodnie z najnowszymi standardami. Swoją pracę wykonuje wkładając w nią całe serce. W miesiącu mam 8 dyzurow 10h od 7 do 19 i 6 dyzurow od 19 do 7. Po pracy wracam tak zmęczona że nie jestem w stanie robić nic innego niż spanie. Zarabiam 2000 zł. Ile zostaje po opłaceniu czynszu i mediów? Dobrze wiecie. Żeby żyć godnie pielegniarki (szczególnie samotne) potrzebują pracować w dwóch miejscach. Mam koleżanki które przechodzą z pracy do pracy-żeby przeżyć. Są zmęczone, niewyspane... Dobrze wiedzą że to niebezpieczne dla ich zdrowia ale także dla zdrowia i życia pacjentów bo o pomylke nietrudno ale nie mają innego wyjścia. Ceny idą w górę a zarobki nie. Chcecie by opiekowały się wami pielegniarki przemeczone? Do tego to wszystko zmierza. Pielęgniarek jest za mało, zarobki za niskie. Coraz więcej pielęgniarek podejmuje druga, trzecia pracę. .. Coraz mniej osób decyduje się studiować pielęgniarstwo-właśnie dzięki takim komentarzom jak wasze.
JA JESTEM DUMNA ŻE JESTEM PIELEGNIARKA-ZASTANÓWCIE SIĘ KIEDY KOLEJNY RAZ MNIE TU OBRAZICIE- a widzę że pod zmyslonym "nickiem" dobrze wam to idzie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zniesmaczony / 164.126.96.* / 2016-01-04 01:43

A ja jestem PIELĘGNIARKĄ I JESTEM Z TEGO DUMNA. Bez względu na to co tu napiszecie.

Więc piszę. Nie obchodzi mnie to. Bądź sobie nadal. W żaden sposób nie przełożyło się to na mój mój pobyt w szpitalu i może też Twoją właśnie opiekę, której to miałem wielkie szczęście doświadczyć. Nie pojmuję skąd w was to nieodparte przekonanie o wyjątkowości waszego zawodu, nie mówię już o przeświadczeniu, własnej wyjątkowości. Z mojego pobytu pod waszą opieką pamiętam arogancję i zniecierpliwienie a także niestety niechlujność. A to niesie zagrożenie. Rzecz jasna wszystko z przemęczenia . Jasne.
Adam Krawczyk / 109.76.203.* / 2016-01-03 21:09
Moze czas najwyższy aby ktoś wkońcu docenił pielegniarki i pielęgniarzy. Moja żona podjęła najlepsza decyzje bo wyjechała po studiach do Dublina i tam w domu opieki Nazareth House podjęła prace. Po przyjściu rejestracji w izbie irlandzkiej zarabia 7 krotnie więcej niż w Polsce. Na pewno nie żałuje. Mając możliwość reprezentowania w/w domu opieki ( posiadamy kilka w Irlandii) zacząłem pomagać polskim pielęgniarka ! Poszukujemy 20 pielegniarek, dom bardzo sie rozwinął a praca za godziwe wynagrodzenie czeka. Pomagamy nawet podnieść kwalifikacje językowe bo tylko tego naszym pielęgniarka i pielęgniarza na początku kariery w Irlandii brakuje. Zarobki od 19 e na godzine. Nie warto zmienić swojego życia juz teraz? Zapraszam do kontaktu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Heh / 37.7.29.* / 2016-01-03 20:54
A kiedy podwyżki dla firm obsługujących szpitale ( ochroniarze, sprzątaczki, serwisanci etc. etc. ) ? Tak przynajmniej, żeby 1/2 pensji pielęgniarki mieli.i żeby szpital terminowo płacił faktury !!!!
Arekgut / 5.172.252.* / 2016-01-04 06:58
Chcesz zarabiać pół pensji pielęgniarki czyli 800-900zl? Gratuluje
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Basia2016 / 37.249.12.* / 2016-01-03 20:25
Tak krytykujecie pielęgniarki i ich prace? Za kilka lat będziecie się sami o siebie troszczyć. Pielegniarki zarabiają w roznych miejscach 1700zł, 1800, 2000. Za granicą jest to zawód który się szanuje. Tu wylewacie na pielęgniarki co chwila pomyje. Wyobraźcie sobie wiec jak za kilka lat zakłada wam wenflon lekarz który tego nigdy nie robił, zmienia pampersa… Nie będzie pielęgniarek, lekarze wam pomogą – ich szanujecie. A to na barkach pielęgniarki spoczywa opieka nad pacjentem. Lekarz widzi pacjenta przez max 20min dziennie. Pielegniarka 12h! ŻYCZĘ WAM ABYSCIE ZA KILKA LAT KŁADĄC SIĘ DO SZPITALA PRZYJEŻDŻALI Z WŁASNĄ PRYWATNĄ PIELEGNIARKĄ – bo w szpitalach będzie ich już brakowało. Wtedy docenicie ich prace.
pracownik pomocniczy / 89.74.244.* / 2016-01-03 21:06
W tym szpitalu,w którym ja pracuję to salowe lub salowi wymieniają pacjentom pampersy i wykonują jeszcze wiele innych prac należących do personelu pielęgniarskiego.
medic / 77.253.198.* / 2016-01-03 21:02
To prawda, nie ma się co dziwić, że szpitale, prywatne kliniki czy domy opieki m. in. w Dublinie, z powodzeniem ściągają polskie pielęgniarki za 19 EUR na h.
http://www.sistersofnazareth.com/recruitment
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy