Forum Polityka, aktualnościPolityka

Pielęgniarki w szpitalu po akcji policji

Pielęgniarki w szpitalu po akcji policji

Money.pl / 2007-06-20 08:00
Komentarze do wiadomości: Pielęgniarki w szpitalu po akcji policji.
Wyświetlaj:
kpiarz / 195.205.100.* / 2007-06-20 10:49
Premier Kaczyński określił strajk w służbie zdrowia jako "akcję polityczną w haniebnym stylu".
A jak on siał zamęt to wszystko było Prawo i Sprawiedliwie:)
Cspostrzegawczy / 2007-06-20 10:29 / Tysiącznik na forum
"Poturbowane" pielęgniarki już zostały zwolnione ze szpitala - nic im nie jest.
Szarmanckie ZOMO / 83.21.37.* / 2007-06-20 09:39
Chłopcy z ZOMO upokorzeni przez górników którzy wyciagneli podatnikom 90 mld złotych z gardła wreszcie mogli odragowac.
Sa za cieńcy na górników z łomami, prętami, kilogramowymi śrubami i koktajlami Mołotowa, które poecą gdy zaczełaby sie brutalna walka.
Toteż górnicy mogą przyjechać i rozpiepszyc warszawke i pogonic kacze towarzystwo.
Ale za to chętnie wzieli sie za pielęgniarki.
Po prostu SUPER.
gość / 213.158.197.* / 2007-06-20 09:46
Wtedy "rządziło" SLD
Artur W / 88.199.125.* / 2007-06-20 15:10
To sobie przypomnij rok temu jak za rzadow PIS górnicy przyjechali do Wawa to dostali wszystko czego chcieli byle tylko nie robili rozpier... krótką masz pamieć
jan kowalski / 2007-06-20 09:28 / Tysiącznik na forum
ciekawe dlaczego nikt nie podejmuje problemu nauczycieli, to przecież skandal, aby żądać podwyżek za tak marną pracę. Środowisko nauczycielskie jest zdemoralizowane do szpiku kości, jest reliktem epoki Gierka i Gomułki. Wyobrażcie sobie,że nauczyciel za 18godz. pracy w tygodniu (tj. 3,6godz dziennie), otrzymuje pensję ok. 1500 netto. Dodatkowo w roku ma 3,5 miesiąca pełnopłatnego urlopu, to skandal na skale światową. Bełkot, że wkładają dużo pracy w przygotowania do lekcji, sprawdzanie sprawdzianów i inne podobne zajęcia to zwykła bzdura. Za każdą nadgodzinę otrzymują ekstra wynagrodzenie. Jedynym sensownym rozwiązanie byłaby likwidacja tzw. Karty Nauczyciela i wszystkich związanych z nia przywilejow. W pierwszej kolejnoiści należałoby urealnić czas pracy, a najlepiej wprowadzić kontrakty, jakich chcą lekarze, wtedy zarobią godziwe pieniądze za uczciwą pracę i skończy sie problem strajków i protestów, a budżet państwa i samorządowy zaoszczędzi mnóstwo marnotrawionych do tej pory pieniędzy.
A co do lekarzy i pielęgniarek, to się zgadzam, żarabiają bardzo mało, ale żadania 300-500% podwyżki jest przesadą. Dochodzenie do takich płac w ciągu 2-3 lat byłoby najsensowniejszym rozwiązaniem i myślę, że realnym.
llhhh / 83.17.121.* / 2007-06-20 18:37
gitara stary. nuczyciele nic k**** ni robia. jeden z moich oczywiscie bylych nauczycieli potrafil jedynie powiedziec przepiszcie z ksiazki i oczywisciew osly kujony mialy cala ksiazke w zeszycie hehehe, a i tak najlepsza ocee mial ten co chodzil na lekcje i ten co sie nie wychylal. niestety ja zawsze mialem p********* ale ten koles wymieniony wyzej mnial mniejsza wiedze niz ja.
Artur W / 88.199.125.* / 2007-06-20 15:11
szkoda ze nie 3000 netto :) zejdz na ziemie na poczatku pensja 870 netto jak nie wierzysz a nie piepsz bzdur czlowieku. Pewnie bys chcial zeby Twoje dziecko uczyła angielskiego nauczycielka za 400 zł miesiecznie sam bys za tyle uczył ?
Wiechs / 87.205.202.* / 2007-06-20 12:44
Święte słowa. Swołocz, z wiecznymi żądaniami : dać więcej dać więcej dać więcej itd.
Te górniki ,rolniki, lekarze, nauczyciele itd. Wszyscy skamlą ,że mało i żeby dać więcej. Rzygać się chce. Modlę się o mądrą i przede wszystkim silną władzę w Polsce, która:
- chłopów wyśle szukać większych pieniędzy na pole.
- górników ........................... - w kopalniach pod ziemią.
- lekarzy ..........................................................u pacjentów
- nauczycieli..................................................... u uuczniów
A co w zamian za to, że dostaną więcej. Trochę spokoju do następnych strajków , żądań itd. Oczywiście mocno sprawę upraszczam, ale w zarysie to tak wygląda. A gdzie tu rynek , konkurencja , rozróżnienie dobrego lekarza od złego , dobrego nauczyciela od lichoty ?
Nóż się w kieszeni otwiera.
obserwator / 2007-06-20 10:41 / Tysiącznik na forum
Ostatnio duzo sie dowiedziałem, z ust przedstawicieli związkowych, że nauczyciele egzaminatorzy na maturach czuja sie podwojnie oszukani bo dostaja tylko średni 35 zł za godzine lekcyjna 45 min, za egzamin ustny. Trochę więcej dostaja mianowani , odrobine mniej najmłodsi stażem nauczyciele. Z wypowiedzi wynika że stawka 75 zl za 45 min. egzamin to by była satysfakcjonujaca. Myślę sobie że ludzie się zagubili, zapomnieli o occie na pułkach. Myślę sobie że Ci co mówią że Polcy traca rozum, maja rację, bo to widać.
kolby / 83.18.43.* / 2007-06-20 16:19
Widać po ortografi, że twój nauczyciel kiepsko zarabiał to i kiepsko Cię nauczył
kpiarz / 195.205.100.* / 2007-06-20 10:54
Jeszcze raz Ci powtórzę jak uważasz, że nauczycielom jest tak wspaniale to nim ZOSTAŃ!
dyr. szkoły / 217.11.130.* / 2007-06-20 10:36
jak to mawiał niepdżałowany dr. Strossmaier w czeskim serialu......
.. gdyby głupota miała skrzydła......to byś latał jak gołębica.......
i tyle......
a jak w szkole tak dobrze ...to skończ studia...i po dostaniesz 970zł netto za Twoje wymarzone 18 godz. i 3,5 miesiaca urlopu..... zapraszam do mojej szkoły....
dyrektor....
KoP / 2007-06-20 13:33 / Bywalec forum
gdyby pracowali normalnie, czyli 2 razy tyle, to proszę sobie policzyć, ile mogliby zarobić. Jak na świeżo upieczonego magistra to wcale nie tak mało.A poza tym szkoły rozpoczynają zajęcia o godz 8.00, a o godz. 14.00 są poza wyjatkami przeważnie puste.
kpiarz / 195.205.100.* / 2007-06-20 10:56
Ja bym się bał takiego oszołoma zatrudnić:) Pozdrawiam
llhhh / 83.17.121.* / 2007-06-20 19:06
stary nie chodziles chyba do szkoly gdzie nauczyciel z matematyki udupia cie i zalatwia 2 innych nauczycieli zeby cie totalnie u*****. nie twierdze ze mialem idealna wiedze ale k**** jak sie widzi ze gosc ktory nie potrafi podzielic ulamkow zwyklych na koniec 3 klasy technikum ma 4 bo chodzi na lekcje i siedzi cicho, a ty co caly rzad od ciebie zwala na sprawdzianach dostajesz pale i masz frekwencje na poziomie 30% to k**** p******* takich nauczycieli
obserwator / 2007-06-20 10:49 / Tysiącznik na forum
Nie mam zaufania do szkoły i jej kadry, pamietam ze dużo jest zastępstw bo nauczyciele na urlopach na zwolnieniach, duzo za duzo... ktore prowadzili uczniowie, odnotowywano wykonanie obowiązku ale wiedzy uczniom nie przybyło. Odpowiedzią by bylo publikowanie na stronach ZUS wielkości średniej emerytury i wieku przechodzących na emeryturę nauczycieli, także akademickich. Wówczas podatnicy dowiedzą się prawdy, a ona może zaboleć środowisko nauczycielskie, że jednak sa kolnierzykami wysko oplacanymi przez podatników, prosze nie zapominac że samych nauczycieli mamy 600000 nauczycieli, to armia ludzi, czy potrzebna az tak liczna, czy ta kadra dobrze pracuje, mysle że to środwisko tez zapomina o occie na pułkach.
kpiarz / 195.205.100.* / 2007-06-20 10:52
No to może wstrzelać wszystkich nauczycieli i niecz w Kaczogrodzie zapanuje totalny Ciemnogród:)
kpiarz / 195.205.100.* / 2007-06-20 09:49
A skąd ty człowieku wziałeś 3,5 miesiąca pełnopłatnego urlopu, myślisz, że za dodatkowe godziny spędzone na dyżurach, konferencjach, prowadzenie kółek zainteresowań, udział w imprezach organizowanych w szkołach i poza, itp. to nauczyciele dostają dodatkową kasę? To, że wypracowują pensum 18 godz. tygodniowo nie znaczy, że po pracy nic nie robią, tak? To jak taki mądrala jesteś to zostań nauczycielem - powodzenia Ci życzę:)
KoP / 2007-06-20 13:21 / Bywalec forum
za dyżury na korytarzu w czasie przerw też chcecie mieć ekstra płacone?? To chyba szczyt bezczelności. A za wszelkie dodatkowe godziny z uczniami i tak macie dodatkową kasę., Uważacie swój naród za ciemną masę, jak w XIX wieku, która nic nie rozumie i nic nie widzi??
KoP / 2007-06-20 13:24 / Bywalec forum
i jeszcze jedno, znasz powiedzenie: "pracować jak oświata"?? Co to znaczy powinieneś się domyśleć skoro z ciebie taki inteligent.
Artur W / 88.199.125.* / 2007-06-20 15:15
Nie pepsz bzdur bo za zebrania z rodzicami i sprawdzanie kartkowek to myslisz ze ktos płaci ? Dobry nauczyciel tez musi sie do lekcji przygotowac chyba ze myslisz ze kazdy co 45 minut przez 40 lat powtarza to samo.
jan kowalski / 2007-06-20 16:34 / Tysiącznik na forum
odkryłeś Amerykę czy co??? To ty uważasz, że co roku zmieniaja sie reguły matematyczne, fizyczne, raz ziemia kręci sie wokół słońca, raz odwrotnie?? Nauczyciel z odpowiednim zasobem wiedzy powinien w każdej chwili i na każdy temat ze swojej dziedziny przeprowadzić lekcję. Marny to nauczyciel, który musi co roku przygotowywac sie do zajęc.
jan kowalski / 2007-06-20 12:01 / Tysiącznik na forum
no to licz koleś: 10 tygodni wakacji, 2 tygodnie ferii zimowych, tydzień wielkanocnych, prawie 2 tygodnie przerwy noworocznej to razem daje 15 tygodni. Paniał . Ka żdy inny pracownik ma co najwyżej 26 dni w roku. Zgadzam się 18 godz. i po pracy nic nie robią. Jeżeli sobie wyobrażasz, że następne 18 godz. zajmują się innymi obowiązkami, to jesteś śmieszny. Daj choć jeden przykład z normalnego kraju, gdzie nauczyciele tak mało pracują. Dlaczego tak sie boją kontraktów?? Jeśli chodzi o strzelanie, to może nie, ale zredukowanie o połowę byłoby sensowne.
Artur W / 88.199.125.* / 2007-06-20 15:19
Taki jestes madry na forum to czemu nie zostałes nauczycielem skoro to taki łątwy zawod i pieniadze ? Dzieci na korepetycje z angielskiego posyłasz i pewnie placisz min 30 zł i łądnie dziekujesz a na forum piszesz bzdury bo Cie chora zawisc zrzera. PRzypomnij sobie kto cie nauczyl pisac i czytac i moze wkoncu zaczac szanowac nauczycieli bo to oni krzewili Polskosc podczas II WS, kto uczyl Polaków historii ? zamiast ich plus na nich walnij sie w czolo bo piszesz bzury ktore nie maja pokrycia w rzeczywistosci.
mortadela / 157.25.157.* / 2007-06-20 09:21
Nie będą jakieś pielęgniarki podskakiwać, kiedy władzę sprawuje Paria i Socjalizm. Wódz Jarosław kierunek wytyczył i odwrotu nie będzie.
A może należałoby sprawdzić ile jest wsród tych pielęgniarek tajnych wspólpracowników SB? Jarosław da sygnał i IPN szybciutko coś znajdzie.
obserwator / 2007-06-20 08:51 / Tysiącznik na forum
Pielęgniarki na ulicy to wstyd dla tego zawodu i polityczna wstrętna zawierucha kobiet , ktore straciły rozum, kto za tym stoi ? .Potencjalni pacjenci podatnicy placą podatek nazywany składka na NFZ i te pieniadza są zawłasznczane. Najdrozsze leki, wysokie niekontrolowane place z wielością dodatków, korupcja lekarzy, brak mozliwości kontroli przez podatnika co sie dzieje z jego skladkami. Za pieniądze ze skladek nalezy oczekiwać dobrej pracy a tak nie jest. Każdy pracownik społecznej służby zdrowia chce wysoka pensję za podpisanie listy a nie za rzeczywiście wykonaną pracę. To absurd i ludzie to wierzą.
Kto sprawdzi czy zakupy czynione dla np szpitali sprzęt i, lekki inne to wtwory myśli polskiej czy wszystko kupowane za granicą. Jeżeli praktycznie wszystko jest kupowane za granica a proces zadłużenia szpitali trwa, to zaświadcza o tym ze nasza kadra techniczna i naukowa jest mizerna a pieniądze skladkowe są zawlaszczane i marnowane. Osobiście nie wierze lekarzą, wypracowali sobie metode pracy z piekla rodem, są wąskimi specjalistami, coraz węższymi, tak sie dzieje jak w przysłowiu ... gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść, biada pacjentom bo marni to specjaliści nie potrafia całego człowieka zdiagnozować a że kolejki coraz większe to szanse na eutanazje rosna. Lekarze sami od siebie wykreślaja od roku zamówione zabiegi i operacje jakby byli bogami. TK i RPO nie widzą podstaw do przyjęcia wniosku o zbadanie zgodności z Konstytucja odmawiania przez lekarzy wykonywania zabiegow i operacji. Zgłoszona sprawa do Sejmu nie uzyskano jeszcze odpowiedzi, bo odpowiedź uzyskana z RPO dla mnie jest niezrozumiała, prawnie zawiklana i dziala na szkodę pacjenta i podatnika, co widać bo strajk lekarzy i pielęgniarek przerodzil się zadyme polityczna.
arbitrazysta / 2007-06-20 09:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
alez jestes glupi czlowieku,to przekracza wszelkie normy.Zycze ci pobytu w szpitalu,moze wtedy zrozumiesz co napisales.hanba,wierny pies kaczynskich
obserwator / 2007-06-20 10:30 / Tysiącznik na forum
ja nie ubliżam, dzialam w dobrej wierze, skierowałem wniosek do TK, odmówiono mi przyjecia wniosku bo jako obywatel nie mam prawa do złożenia wniosku do TK. Wskazano mi, ze mam złozyc wniosek do RPO, złozyłem go. Otrzymałem odpowiedź że moi wniosek nie zostanie przyjety i RPO nie wystapi do TK o zbadanie zgodności z konstytucją mojego wniosku a był on następujący: czy lekarze wbrew Konstytucji art 68 odmawiaja wykonywania zabiegow i poeracji skreślając wlasnymi rekami pacjentów z kolejki prowadzonej w szpitalach...... Było do kilkanaście dni temu. Strajki lekarzy i pielęgniarek sie rozszerzają a instytucje majace chronić pacjentow i podatników nie przystępują do ochrony, nie rozumiem dlaczego. Każdy pacjent placi pieniądze, z kazdym rokiem coraz wieksze na NFZ i jak chce skorzystać z popocy to skreśla sie go z listy a czynia to lekarze ktorzy mienia sie bogami. To skandal i przyspieszony krok do eutanazji i jeszcze czegoś gorszego niewyobrazalnego!!!
Artur W / 88.199.125.* / 2007-06-20 15:20
To napisz do KAczynskich masz ich dwoch, ciekawe gdzie Twoi wodzowie Cie bede miec :)
a320 / 80.68.235.* / 2007-06-20 08:45
prywatyzacyjni złodzieje.
A tymczasem pał zasmakowały pielęgniarki.
Czyli wszystko normalnie.
caray / 84.10.44.* / 2007-06-20 08:00
górników to nikt nie usuwa, mimo że często i na długo blokują miasto, ale rzad kaczek nie bedzie sie przejmowal jakimis starymi babciami, ktore sily nie maja zadnej i nie demoluja miasta...
@@@ / 195.90.107.* / 2007-06-20 10:05
Pleciesz bzdury.
Gdyby ich nikt nie usuwal to nie byloby bijatyki gornikow z policja przed sejmem.
pielęgniarz / 83.15.89.* / 2007-06-20 08:26
.... tylko nie stare babcie tylko nasze piękne pielęgniareczki.

Najnowsze wpisy