Forum Forum emerytalneOFE

Pieniądze z OFE mają trafić na infrastrukturę

Pieniądze z OFE mają trafić na infrastrukturę

Wyświetlaj:
wij12345 / 213.17.227.* / 2011-08-22 08:47
Ale świat byłby piękny... gdyby... gdyby nie ten obrzydliwy PSL ...dlatego PO nie udało się nic zrobić :)))))))))))))))))))))
arch / 2011-08-22 08:56 / Tysiącznik na forum
Mam takie wrażenie że ktoś mnie okrada.. .rece precz od moich pieniędzy !!!! zacznij leniwcu POspolity reformy !
Zamiast reformować finanse premier chce całkowicie rozmontować system emerytalny ?
Łatanie dziury budżetowej kosztem przyszłych emerytur ?

A to ciekawe neoliberalne POdejście do ekonomii !
tylko do obiadu / 109.107.7.* / 2011-08-22 09:01

Zamiast na emerytury minister pracy i polityki społecznej chce nasze oszczędności z II filaru - 200 miliardów złotych - przeznaczyć na infrastrukturę.


Może jeszcze na kolejne stadiony, płatne autostrady i odszkodowania obiecane tym co nie ubezpieczają się?
uffffffffffffffffff / 95.48.206.* / 2011-08-22 08:33
Chyba PO zmęczyło się rządzeniem i teraz szuka pretekstu żeby nie wygrać wyborów
tesa1959 / 2011-08-22 08:25 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Żadna z czołowych partii nie dostanie ode mnie głosu, tylko KNP.
skubidubi / 78.133.163.* / 2011-08-22 08:03
Ja wiem co zrobić żeby moja emerytura była wyższa. Przestanę płacić składkę do ZUS i sam będę oszczędzał (zamiast sponsorować rolników i górników). Co we na to?
niezrzeszony / 2011-08-22 17:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No i widzisz.. jakby każdy zbierał na siebie, to by było sprawiedliwie. Ale nie dla tych, co w starym systemie emerytalnym oddawali składki dla państwa i aktualnych emerytów.
My już nie wpłacamy wszystkiego do ZUS. Przez to państwo ma na wypłaty mniej kasy i musi się zadłużać, żeby zapłacić emerytom.. OFE to wcale nie jest wyjście, bo dzięki temu bankierzy za nasze odkładane pieniądze wykupują powoli nasz kraj (obligacje).

Nie ma szans, żeby zobaczyć ponownie te 40%, z kasy, którą przeznacza na mnie pracodawca, a które idzie na ZUsy, ubezpieczenia i podatki..
ddushek / 213.17.212.* / 2011-08-22 09:18
Dobry pomysł 300zł miesięcznie na 5% i masz emeryturę wyższą niż pensję teraz - poczytaj program KNP
esu / 87.105.160.* / 2011-08-22 08:51
Bardzo chętnie, tylko że jak przeczytasz nasze komunistyczne ustawy to szybko się przekonasz, że za niepłacenie można iść do więzienia, ale to jeszcze mało. Zlicytują twój majątek na poczet należnych składek, czytaj na potrzeby swoich zdeprawowanych urzędników-posługaczy. Komornik sprzeda Twój dom, auto, zostaniesz jak stoisz. Gdyby z reżimem można było tak prosto, że nie płacisz to już dawno nikt by nie płacił. Pierwsi przestali by płacić Ci którzy rozumieją to złodziejstwo, a w następnym miesiącu Ci, którzy na ich przykładzie zobaczyliby ile się na tym zyskuje.
arch / 2011-08-22 08:01 / Tysiącznik na forum
A unia już ne będzie finansował infrastruktury ?
Co na to nasz Dyzma ? Czyżbyśmy mieli naprawdę tylko bączka z tej prezydencji ?
~jurga / 89.230.202.* / 2011-08-22 07:39
rządzących Polska od 1989 roku. To doczekacie się emerytur jak świnia złotego łoża. Podniosą wiek emerytalny, by prawie nikt nie dożył swojej emerytury, a tym którzy wpłacali składki przez około40 lat pracy i jednak jej dożyją rzucą ochłap nie mający żadnego odniesienia do wpłaconych składek ( porównaj emerytury "dojonych" zwykłych pracowników, a emerytury posłów,sędziów, prokuratorów, mundurówki, górników, rolników i kleru).
O emeryturach poselskich :
http://www.gadu-gadu.pl/poselska-emerytura-5-razy-wieksza-od-przecietnej
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy