Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Pierwsza akcja w Mbanku nierozumiem :/

Pierwsza akcja w Mbanku nierozumiem :/

daro822 / 2009-06-18 16:08
Ja dzisiaj kupiłem w MBank pierwsza akcje i dalem prog 5,10 wartosci tej akcji ze jak tak spadnie to ma byc akcja sprzedana chyba to tak dziala no i spadlo ponizej i nic sie nie stalo dalej mialem te akcje, a druga sprawa ze wartosc jej sie zmienila tylko raz i stoi gdy naprawde wachala sie wyzej nizej jak to jest?
Wyświetlaj:
unfaithful / 79.189.119.* / 2009-06-18 18:35
Co do pierwszego pytanie to nie mam pojęcia... może brak chętnych na te papiery.

Kwestia druga: eMakler nie aktualizuje na bieżąco zmian kursów i wartości posiadanych akcji. Wartość widoczna w eMaklerze liczona jest tyko po kursie otwarcia/zamknięcia sesji. Innymi słowy mnóstwo lipnie jest i trzeba samemu sobie przeliczać aktualną wartość itp.

btw. być może odpowiedź #2 zawiera także odpowiedź na pytanie #1 - wszystko jest winą ciągłych notowań.
daro822 / 2009-06-18 19:19 / portfel
No ale u nich ta wartosc nie jest aktualizowana w podgladzie, ale jakbym chcial sprzedac to juz bedzie wtedy po aktualnej cenie czy tak myslisz?
unfaithful / 89.77.168.* / 2009-06-18 22:35
Tak, powinno tak być.

Zauważyłem, że mimo wydania dyspozycji sprzedaży papierów przez jakiś czas widnieją one jeszcze w spisie posiadanych akcji (nawet po przyjęciu dyspozycji do realizacji i jej zamknięciu), ale przed rozpoczęciem kolejnej sesji suma uzyskana na operacji powinna pojawić się w "Należnościach" oraz zniknąć z listy.
daro822 / 2009-06-19 10:35 / portfel
Jak narazie to mi sie to nie podoba dzisiaj rano wskoczyla mi nowa wartosc tej akcji i wisi niezmieniona, znasz moze jakiegos lepszego maklera przez neta, jak najbardziej bezpłatnego....
unfaithful / 83.24.38.* / 2009-06-19 12:51
mBank wg wielu, kolokwialnie rzecz ujmując, "ssie" i każdy inny dom maklerski jest lepszy. Pewnie mają rację, gdyż eMakler nadaje się tylko i wyłącznie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z giełdą - jego opcje są tak ubogie, że żal cztery litery ściska.

Lepszego domu trzeba poszukać w necie, popytać na forum, porównać oferty. Ostatnio pojawił się wpis dotycząc IDMu BPS:
http://www.money.pl/forum/temat,25,1709253,1709253,15,0,nowy;dom;maklerski.html

Niestety nie potrafię Tobie polecić nic innego - nie mam w tej kwestii doświadczenia. Sam na razie bawię się w mBanku, ale gdy tylko wciągnę się w to bardziej będę szukał czegoś wygodniejszego.
daro822 / 2009-06-19 13:18 / portfel
Dzieki wielkie za informacje :), w miedzyczasie poszukam chyba innej opcji i zerkne na to co mi podałeś ;)
Patiomkin / 79.162.90.* / 2009-07-04 22:11
Podsumowujac: eMakler jest dobry dla poczatkujacych graczy, którzy nie robia czestych operacji?
daro822 / 2009-07-07 14:31 / portfel
Ja jeszcze o Emakler bo zamierzam zmienic ten serwis na inny i nie chce wpasc z deszczu pod rynne jaki inny mozecie polecic moze byc platny ale bez poziomu minimalnej kwoty jaka mialbym wplacic, w sumie jestem w trakcje zalatwiania emaklera w BPS co o tym myslicie?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy