Forum Forum finansoweKonta

Pierwsze konto dla studenta

Pierwsze konto dla studenta

mrbenek / 94.141.145.* / 2012-09-09 21:47
Witam. Muszę w przeciągu 2 tygodni założyć moje pierwsze konto osobiste. I tak narazie mieszkam w małej miejscowości gdzie jest jakiś Bank Spółdzielczy+PKO. Od października jednak będę studiował w Poznaniu, co dużo ułatwia Czytałem już dużo wypowiedzi, rankingów itd i wybrałem 3 oferty: mBank, ING, Alior Sync.

Czego oczekuję? Tego że nie będę musiał "dokładać" do konta. Mam kilka wątpliwości do tych banków, pokolei:

1) mBank- Tu wszystko OK, tyle że promocja na wszystkie bankomaty trwa rok. Ile jest tych mBankowych bankomatów- dużo, średnio, mało?
2)ING-Tu ew. ta opłata 7 zł za kartę jeśli nie dokonam płatności za 100 zł. I tak się zastanawiam bo np. w Biedronce nie ma możliwości płatności kartą, nie wiem jak z innymi tego typu sklepami.
3)Alior Sync- Tu w sumie mam najwięcej wątpliwości, wszystko za darmo, ale brak fizycznych oddziałów, czego się trochę boję. Wiadomo że nie zawsze ma się dostęp do internetu, co jeśli zgubię kartę, będę miał problem z wpłatą pieniędzy itd. Wchodziłem do tych wirutalnych oddziałów i szczerze to nie jest zbyt ciekawie, przynajmniej narazie. Problemy z łączeniem, brak wolnych bankierów itp.

Doradźcie jakie konto spełniałoby moje wymagania. Z góry dziękuję za Waszą pomoc, pozdro.

A jeśli chodzi o te bezpłatne bankomaty, to tu wchodzą wszystkie bez względu na to czy to jest np. Bank Spółdzielczy. Widzę pierwszy lepszy bankomat i mam dostęp do swoich pieniędzy?
Aaa, i jeszcze jedno pytanie, który bank ma najwięcej wpłatomatów, rozumiem że tu każdy bank ma już tylko "swoje"?
Czy jest możliwość wpłaty pieniędzy na swoje konto za 0 zł w oddziale tych banków oczywiście poza Synciem?
Wyświetlaj:
docha / 89.191.166.* / 2012-12-28 17:35
moim zdaniem PKO jest ok, mają świetną ofertę dla uczniów i studentów i z dostępem do bankomatów problemów nie ma
Ewa Pierścińska / doradca MarketMoney.pl / 2012-12-14 13:38 / Bywalec forum
Witam,

Zapraszam do porównywarki kont młodzieżowych na platformie MarketMoney.pl:

http://marketmoney.pl/konta-mlodziezowe/?reff=7_468

Pozdrawiam
Ewa Pierścińska- MarketMoney.pl
konsultanci@money.pl


Masz pytania? Zapraszam na chata:
http://bok.money.pl/chat/?referrer=forum&idDistributor=716&reff=7_468
jarząbkowa / 89.191.166.* / 2012-09-30 14:00
A dlaczego nie PKO, skoro masz oddział w swoim mieście, właściwie oddziały są we wszystkich miastach, więc z dostępem nie ma problemu. a ofertę dla studentów mają moim zdaniem ciekawą
mrbenek / 94.141.145.* / 2012-09-11 13:16
Zdecyduję się chyba jednak na Inteligo w PKO BP. Nie wiecie czemu jak wchodzę na stronę pkobp.pl i wyszukuje oferty kont to nie ma tam inteligo, które jest zupełnie na innej stronie? Jednak możliwość wpłacenia w oddziale banku to najpewniejsza sprawa w szczególności że mam go w swojej miejsowości. Wypłata z ograniczonych bankomatów mi nie przeszkadza bo tak samo mam u siebie, w poznaniu dosłownie obok uczelni. Tylko opłata za kartę 4 zł jak nie wydam 100 zł na zakupy, ale z tym raczej nie będzie problemu Jakieś opinie o tym koncie? Aaa i doradźcie mi jaką kartę wybrać Visa Electron czy MasterCard Pay Pass? Którą z nich akceptuje więcej sklepów itp? Ktoś jest w stanie wytłumaczyć różnice pomiędzy nimi? Jeszcze jedno pytanie: jakieś "pułapki" ze strony Inteligo przy podpisywaniu umowy, dodatkowe funkcje itp. Dzięki za pomoc
guciopucio / 89.76.150.* / 2012-09-09 21:58
Ja bym brał jednak to PKO, tym bardziej, że jak dopiero zaczynasz studia, to w domu będziesz sporo przebywał. A oni mają np. Konto dla Młodych, to tam też nie będziesz miał problemów z opłatami. No i oni mają największy dostęp do bankomatów, zwróć uwagę.
mrbenek / 94.141.145.* / 2012-09-09 22:09
No w domu to będę max 2 razy w miesiącu

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: