Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pierwsze oznaki ożywienia w Polsce. Co dalej? Recepta jest prosta

Pierwsze oznaki ożywienia w Polsce. Co dalej? Recepta jest prosta

Wyświetlaj:
Maciej.mgm / 89.65.4.* / 2013-07-24 14:05
Powiem tak...
Ukończyłem studia, mieszkam na swoim i za swoje w Trójmieście od ponad 5 lat. Zanim zacząłem studia i w ogóle sie przeprowadziłem dostałem ofertę pracy i przyjechałem na gotowe.
Zdobyłem doświadczenie jako grafik, drukarz, kierowca i handlowiec i ukończyłem studia w tych dziedzinach. dwa lata po ukończeniu studiów poziom zycia połowy moich kolegów i mój włącznie spadł drastycznie!!! teraz, żeby młoda osoba się utrzymała na swoim jest niemozliwe! W życiu nie widziałem tak beznadziejnych ofert i takiego stosunku pracodawców do nowych osób. Może sonda bezrobocia jest po prostu przeprowadzana w nie tych kręgach, w których trzeba? Może warto by było zwrócić uwagę na trochę "inny target".
Skąd sa te statystyki, skąd te procenty.. czy naprawdę jest się z czego cieszyć gdy bezrobocie spada tylko o 0.3 % ?!

Recepta jest prosta? pewnie, otworzyć oczy i zmienić ekonomistów srających kolorowymi wykresami...
ulka445 / 83.30.145.* / 2013-07-24 14:33
Masz studia jako kierowca ? o la la :-)
-------- / 109.95.150.* / 2013-07-27 07:58
A dlaczego kierowca nie może mieć ukończonych studiów ? W marketach na kasach siedzą prawie same magistry
Maciej.mgm / 89.66.20.* / 2013-07-26 00:08
nie pisałem akurat o tym. taka literówka. lubisz łapać za słówka widzę :)
Mariusz7 / 91.233.25.* / 2013-07-24 13:54
Ożywienie w biznesie gołym okiem widać od paru miesięcy. W koncu i w GUS wyszło - wiadomo, statystyki idą z opóźnieniem. Ale narzekacze i tak wiedzą najlepiej i nie uwierzą w żadne fakty.
Polak01 / 83.24.66.* / 2013-07-24 13:46
Nie mogę już wytrzymać tych zmanipulowanych artykułów. Co za ludzie to piszą szok.
tomcio_paluch / 2013-07-24 13:16 / Bywalec forum
Tak, recepta rzeczywiście super prosta, pożyczać i wydawać. Świat przewraca się do góry nogami. Kiedyś bank mógł pożyczyć tylko tyle ile ma z depozytów. Teraz, w globalnej gospodarce, jazda na całego. Bierz ile chcesz. Nie martw się o nic.
drugi brzeg / 94.42.189.* / 2013-07-24 13:06
cos mi się wydaje, że dokręcili kilka odcinków tej opery mydlanej pn: Zielona Wyspa.

a to już nie chwyci ! Nowy tytuł :
"Zielony i jego Bankructwa"

..... zacząłem od mojej fundacji Dar Gdańska, która zbankrutowała w 2005r. . . . .itd
grau45 / 79.191.208.* / 2013-07-24 13:01
To, że trupowi gospodarczemu - o nazwie Polska - rosną paznokcie, nie oznacza od razu, że ten trup ożył. Jest wciąż martwy i sztywny.

Tyle w temacie.
prosty człowiek / 83.15.37.* / 2013-07-24 12:44
co za ignorant pisał ten artykuł?...chyba,że dostał już gotowy,przekopiowany z Ministerstwa, od sztukmistrza z Londynu, to rozumiem, tam na niczym sie nie znaja.
1111111 / 217.67.201.* / 2013-07-24 11:47
ooo, jak ładnie zmanipulowany wykres, jeszcze trochę i byśmy mieli deflację robotniczą :)
celsjus / 2013-07-24 10:44 / Bywalec forum
...teraz musimy dozo wydawac..
Kolejny artykul bedzie na temat tego jak to polacy slabo oszczedzają.
Wiec lepiej wydawac aby karmic potwora iluzji i obludy w postaci chorego systemu ekonomicznego ktory istnieje tylko dlatego ze wydaje. Bez pompowania w niego irracjonalnie ogromnych kwot ekonomia w dzisiejszej postaci nie istnieje. Jedynym konsekwentnym jej atrybutem nieskonczona niewyczerpalna chciwosc nie majaca odzwierciedlenia w dobrach materialnych.
Placimy za glupote i slabosc rzadow i przerazajaca chciwosc i egoizm bankierow.
Osti-Osti / 109.173.195.* / 2013-07-24 12:59
Zgadzam się całkowicie. Dodałbym jeszcze, że to nie tylko bankierzy ale cała branża finansowa (ubezpieczalnie). Po prostu w branży finansowej zawsze przeważali ci źli i zepsuci. Jedynym wyjściem jest kontrola branży finansowej przez instytucje demokratyczne czyli wybieralne. Kreacja pieniądza czyli bankowość powinna być przeprowadzana tylko i wyłącznie przez instytucje publiczne. W sektorze publicznym mamy chociaż jakiś wpływ na jego funkcjonowanie, natomiast sektor prywatny jest całkowicie nieprzewidywalny! Zastanawiam się kiedy w końcu ludzie to zrozumieją i wywrą odpowiedni nacisk.
coincidence / 77.255.3.* / 2013-07-24 10:31
najlepiej napisać sponsorowany artykuł przez władzę i już Polska uzdrowiona.

no comments.
B_7 / 195.35.80.* / 2013-07-24 10:28

Coraz mniej Polaków nie ma pracy i coraz więcej pieniędzy zostawiamy w sklepach - taki obraz wyłania się z wczorajszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Trzeba zacząć myśleć już nie dwa razy a trzy jak sie czyta ostatnio te artykuły - przecież to jawne okłamywanie ludzi...
FDA / 93.154.144.* / 2013-07-24 10:21
no jasne - wszystko jest idealnie . tylko musicie więcej wydawać /
pytam SKĄD? CO MAM WYDAWAĆ JAK NIC NIE MAM? ZASTANOWIŁEŚ SIĘ CZY TYLKO POWTARZASZ TE GŁUPOTY CO CI GŁUPSI POWIEDZĄ? :/
JESZCZE RAZ - NIE MA POPYTU BO NIE MA PIENIĘDZY - NAWET JAK ZAŁOŻYSZ NA SIŁE 100000 FIRM ZA 21 TYŚ KAŻDA TO ONE I TAK ZARAZ SPLAJTUJĄ BO NIE MAMY ZA CO KUPOWAĆ. PO PROSTU - SAMOCHÓD MOŻESZ PCHAĆ I 100 KM AŻ PADNIESZ ALE JAK PADNIESZ TO ON I TAK SIĘ ZATRZYMA BO NIE MA PALIWA. NIE MUSISZ PCHAĆ - WLEJ PO PROSTU PALIWO TO SAM ZACZNIE JECHAĆ. DAJ LUDZIOM PIENIĄDZE - ZWŁASZCZA TYM KTÓRZY CHCĄ WYDAWAĆ A NIE MAJĄ CO - BEZROBOTNI - BIEDACY - BEZDOMNI. ONI WYKREUJA POPYT A JAK BĘDZIE POPYT TO NIE MUSISZ JUŻ DAWAĆ LUDZIOM 21 TYŚ NA BUDOWANIE FIRM BO ONI MAJĄ TE PIENIĄDZE I SZYBKO ZACZNĄ ZAKŁADAĆ BEZ TEGO CHŁAMU FIRMY. CZEMU? BO BĘDZIE POPYT BO LUDZIE BĘDĄ MIELI CO WYDAWAĆ. A TAK NIC NIE MA WYWALI SIĘ KOLEJNE MILIONY NA BZDURY KTÓRE I TAK ZARAZ UPADNĄ ...
wethaed / 79.189.252.* / 2013-07-24 23:16
Ten schemat jest obecnie realizowany w USA. Skutek - za chwilę będzie wielkie bum. A po rozdaniu kasy znikąd efekt jest genialny super inflacja i znowu nie ma nic. Co do rozdawania 21 tys na otwarcie firmy to bezsens, bo na dzisiejszym rynku aby przejść na plus potrzeba nawet 2 lat jeśli idzie dobrze. Czyli 21000:24=875 PLN na m-c. Jakie to koszty pokryje nie mówiąc o konsumpcji podstawowej. No chyba że głodny rykszarz to jest biznesplan na dzisiejsze realia.
fran457 / 83.30.145.* / 2013-07-24 14:47
Pewnie , po co dawać na otwarcie firm- połowa z nich otwiera firmę tylko po to, żeby zgarnąc te 21000 zł, a ta druga połowa, która faktycznie będzie pracowac na swoim, to przecież bedą wredni prywaciarze, złodzieje, krwipijcy.... po co nam tacy w społeczeństwie.... lepiej dać tę kase bezrobotnym, biedakom.... zaraz potem część pracujących przestanie pracować, bo i po co, skoro rozdają kasę.... i tak klasa bezrobotnych i biedaków sie nam zwiększy... i o to chodzi ???

a tak na marginesie - na co wydawać będą ci, którzy dostaną tę rozdawaną kasę ? na co bedize ten popyt ? bo może ja już bym pomyślala jaką to firme mam założyć ???? faktycznie geniusz objawiony....
Floyd / 2013-07-24 12:24 / Tysiącznik na forum

DAJ LUDZIOM PIENIĄDZE - ZWŁASZCZA TYM KTÓRZY CHCĄ WYDAWAĆ A NIE MAJĄ CO

Geniusz, prawdziwy geniusz się nam ujawnił i jeszcze umie pisać dużymi literami. Zgłaszam do nagrody Nobla.
Farlander / 83.28.154.* / 2013-07-24 14:04
Teoretycznie dobrze pisze. Dzisiaj pieniążki w całości emitowane przez NBP są kierowane do banków, które to za pomocą oprocentowanych kredytów dzielą i rozdają NASZE zarobione pieniądze (bo przecież PKB nie zostało wypracowane przez bankierów).
Gdyby to już na wyjściu z systemu, czyli z NBP pieniądze były kierowane do ludności nie byłoby takich cyrków. Możecie poczytać o dywidendzie społecznej.

Jeśli PKB wzrośnie np. o 3% to wartość dodana wynosi ok 57 mld PLN. I te wyemitowane pieniądze powinny być rozdysponowane bez jakiegokolwiek oprocentowania bezpośrednio do każdego obywatela.
Np. poprzez dywidendę społeczną 30% kwoty z 36 mld PLN dostaje każdy mieszkaniec Polski, czyli 30% x 36 mld / 38 mln = 450 PLN.
Reszta idzie na nieoprocentowane kredyty dla przedsiębiorców (powiedzmy 50%) i pomoc dla osób wykluczonych z rynku lub niemogących pracować z różnych przyczyn (bezrobotni, bezdomni, niepełnosprawni, itd).

Jakby się każdy z nas czuły gdyby nasza wypłata zostałaby kierowana do banku, a ten udzielałby nam kredytu z naszego osobistego wynagrodzenia.
Ta wypłata 38 milionów ludzi nie jest dla nich dawana do ręki...


Cała Polska, każde dziecko, kobieta i mężczyzna jest w ten sposób oprocentowana przez banki komercyjne. Niezależnie od tego jak intensywnie i ciężko pracujemy, wypracowane zyski z produkcji PKB są dzielone najpierw przez banki. I to one decydują kto dziś chodzi głodny, a kto pławi się w luksusach.
W związku z czym by dokonać realnych zmian należy rozmontować całkowicie chory i pazerny system. W innym wypadku możemy dalej narzekać na to i owo, na podatki, biedę, polityków czy banksterów.
drugi brzeg / 94.42.189.* / 2013-07-24 10:18
manipulacja danymi statystycznymi wzorowa jak wynikami wyborów na sovieckich serwerach.
Analityk giełdowy / 37.30.52.* / 2013-07-24 10:17
Jeżeli dla tych ekspertów, w przypadku rynku pracy to poziom stopy bezrobocia jest wyznacznikiem bieżącej, to ja jako BEZROBOTNY, widocznie jestem za głupi! A myślałem że to poziom AKTYWNOŚCI Polaków mówi nam o obecnej kondycji rynku pracy, który notabene spada....czyli coraz mniej ludzi pracuje! A statystyka GUS jest pokłosiem "zabaw" UP z wykreślaniem ludzi z list....bezrobotnych. A na mnie chyba czas zagranicę, bo widać ze za słaby tutaj jestem.....
drugi brzeg / 94.42.189.* / 2013-07-24 10:22
dla 5 milionów Polaków nie ma pracy w kraju !

tusk miał do dyspozycji ogromne fundusze
- unijne 270 miliardów żł
- z prywatyzacji ok 40 miliardów żł
-zaciągnął nowe długi na kwotę rzędu 600 miliardów zł
- dochody budżetowe roczne

i to zamienił na giga bezrobocie i nędzne zarobki 70% pracujacych.
Długów tuska nie spłaci nawet 2 pokolenia Polaków
gbbcvhgb / 213.186.76.* / 2013-07-24 09:53
a ja mam wrażenie że jest co raz gorzej owszem w sklepach zostawiam więcej pięniędzy bo wszystko jest drogie albo bardzo drogie nie pamiętam aby w sezonie warywa i owoce były kiedykolwie tak drogie jak w tym roku
atelie / 94.42.189.* / 2013-07-24 10:13
przpomne wszystkim że za czasów geniusz sopockiego energia elektryczna zdrożała o 45% !

a żywność, jeśli się weźmie tą samą jakość zdrożała średnio o 65%.
oczywiście producenci utrzymują ceny na podstawowe marki wędlin ale zaniżając ich jakość, stosują komponenty itp, dlatego kiełbasy spadają do ogniska bo są pełne wody i soji GMO.
Ta inflacja na poziomie 2% to brednie, bo nie bierze się pod uwagę jakości produktu o tej samej nazwie, a inne opakowanie sa mniejsze np kostki masła.

Najnowsze wpisy