Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pierwsze oznaki ożywienia w Polsce. Co dalej? Recepta jest prosta

Pierwsze oznaki ożywienia w Polsce. Co dalej? Recepta jest prosta

Wyświetlaj:
mikimouse / 89.66.30.* / 2013-07-24 09:37
Tej recepty nikt nie wypisze, gdyż pacjent już trupem od dawna śmierdzi. Wystarczy przez okno wyjrzeć. Zobaczyć żałosne miny Polaków, coraz większą wrogość chyba już do samych siebie.
Okradanie społeczeństwa to nasza specjalność w Europie, powinniśmy się nią podzielić

Nie wierze w statystyki GUS, ten urząd to kpina od dawna już nie powinien istnieć.
Robiąc sprawozdania do tego urzędu możesz wpisać co chcesz, tego nikt nie sprawdza a tym bardziej w Centrali.
Dobre narzędzie dla POlityków.
Icek556 / 77.253.233.* / 2013-07-24 09:30
Tak wydawajcie. Wy wydawajcie, ja raczej będę oszczędzał. Zapomnieliście do tej uroczej tabelki dać dane o bezrobociu z maja 2012 to : 2139 tys. osób. Spadek maj 2012 do czerwiec 2012 wynosił 0,3 procent.... czyli dokładnie tyle samo co w bieżącym roku.... hmmm dziwna prawidłowość ? Może jednak warto bardziej się przygotować, albo nie być tubą propagandy.....
Chcę być wolnym Człowiekiem / 212.160.172.* / 2013-07-24 09:30

Coraz mniej Polaków nie ma pracy i coraz więcej pieniędzy zostawiamy w sklepach - taki obraz wyłania się z wczorajszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.


Z powyższego wynika prosty wniosek: coraz więcej pieniędzy jest pozyskiwanych z pracy w szarej strefie, która to praca nie jest ujęta w oficjalnych statystykach... i dobrze, bo to znaczy, że ludzie nie dają się łupić.

A to, że wydatki trochę większe, to też proste: robi się przetwory czyli tzw. zapasy na zimę.
xjustinx2 / 78.30.123.* / 2013-07-24 09:17
Wyższa konsumpcja wynika tylko i wyłącznie z obniżenia stóp procentowych a tym samym wzięcia przez Polaków kredytów za które sobie coś kupili, a spadek liczby bezrobotnych to przede wszystkim osoby które wyjechały za granicę w poszukiwaniu pracy, a dopiero w dalszej kolejności prace sezonowe. Są wakacje to ludzie sie przenoszą. Uciekajcie z giełdy póki czas, bo jak narazie to jest bańka spekulacyjna i jak pęknie to stracicie ogrom pieniędzy.
Ktos403 / 109.173.152.* / 2013-07-24 08:48
O tym ciągle mówi JKM, a nikt nie słucha. Żeby PKB się rozwijało musi być konsumpcja. A co zrobić aby była konsumpcja ? Nic prostszego mniej podatków bo teraz płacimy ok 70% z tego co zarabiamy nie licząc kosztów. Całe pieniądze uciekają do Państwa, a kto ruszy gospodarke ? Bogaci czy średnio i mało zarabiający ? Kiedyś chłop pańszczyźniany płacił dziesięcine, jeśli wtedy było źle to teraz mamy ustrój niewolniczy.
Floyd / 2013-07-24 13:11 / Tysiącznik na forum

Całe pieniądze uciekają do Państwa, a kto ruszy gospodarke ? Bogaci czy średnio i mało zarabiający ?

Co to jest do cholery to państwo gdzie pieniądze ponoć wsiąkają?
Mikke napisał kiedyś, ze za jego rządów to już byśmy organizowali loty międzyplanetarne, taką byli byśmy potęgą i ja mu wierzę.
Problem w tym, że duża część społeczeństwa wolała by aby Mikke napisał, że za jego rządów każdego będzie stać na swoje małe, przytulne mieszkanko. Tego jednak Mikke nigdy nie napisze z oczywistych, przynajmniej dla mnie powodów.
Mikke w kółko demagogicznie powtarza, że "chcącemu nie dzieje się krzywda" co należy rozumieć, że jeżeli ktoś jest biedny to znaczy, że tego chciał bo gdyby nie chciał to by stał się bogatym. Przecież w jego systemie nikt nie zabraniał by stać się bogatym. Prawda, że proste? :)
Ja mam prostsze rozwiązanie, bez zmiany systemu. Wystarczy wygrać parę turniejów wielkoszlemowych w tenisie i też będzie się bogatym.
A, co lotami międzyplanetarnymi?
Loty międzyplanetarne mają takie znaczenie dla przeciętnego człowieka jak piramidy budowane przez tysiące Egipcjan ku chwale Cheopsa i innych faraonów. Potęga państwa nie przekłada się automatycznie na dobrobyt jego większości obywateli. ZSRR był np. potęgą militarną, a obywatele?
szary (ten szary) / 91.229.22.* / 2013-07-24 07:57
Nie wiem kto rozpowszechnia takie bzdety ale to krótkowzroczne bzdety niedouczonych rodem z new dla wszystko łykających ekonomistów samozwańców.
d j b / 159.205.218.* / 2013-07-24 07:34
MFW prognozuje, że w 2018 r. wzrost PKB wyniesie tylko 3,5 %.

Wzrost PKB poniżej 5% oznacza że bezrobocie nadal będzie rosło.
d j b / 159.205.218.* / 2013-07-24 07:31
nie idźcie ich śladem

"Pierwsze oznaki ożywienia w Polsce"

- zabrakło 30 mld w budżecie i trzeba robić szacher-macher

"tempo pogarszania się sytuacji na rynku pracy w najbliższych miesiącach będzie hamowało"

- a nie można prościej - bezrobocie nadal będzie rosło, także w 2014 r. (jak prognozuje MFW)
plaplapleplokop / 92.20.14.* / 2013-07-24 07:30
to wydawajcie, politycy i klakierzy dziennikarze.

Kazdy kto choc troche rozumie co sie teraz dzieje, wie ze kazdy odlozony grosz sie w tych czasach liczy.

Do UK tego lata ludzie zaczynaja przyjezdzac gromadnie.
Wszedzie widac nowych to i sezenowo bezrobocie spada.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy