Forum Polityka, aktualnościKraj

Pieszy nie będzie miał pierwszeństwa jeszcze przed pasami

Pieszy nie będzie miał pierwszeństwa jeszcze przed pasami

Wyświetlaj:
.prawda ... / 81.190.49.* / 2015-10-15 16:45
Polacy z niczym nie potrafią sobie poradzić.
W takim kraju jak wielka Kanada, pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo na przejściu dla pieszych i nie sprawia to nikomu żadnego problemu.Tam kierowcy reagują z automatu, gdy widzą pieszego zbliżającego się do przejścia.Tam naród szanuje się nawzajem. Czego u nas niestety nie uświadczy się .Wszystko tam funkcjonuje bez zakłóceń. A w Polsce jak zwykle każda zmiana w przepisach powoduje problem i niechęć.
Po prostu stoimy w miejscu,albo ciągle oglądamy się za siebie,dlatego tak jest jak jest.
ździcho / 77.254.242.* / 2015-10-14 08:55

Zwolennicy mówili, że w kulturze Zachodu jest oczywiste, że gdy pieszy zbliża się do przejścia, samochody stają.

To ja mam pytanie. Czy w takiej sytuacji ruch kołowy w ogóle się odbywa? Czy raczej stoi korek aut od rogatki do rogatki? A na koniec pytanie zasadnicze: ZACHÓD i KULTURA??? Co ma piernik do wiatraka?
flisak24 / 2015-10-09 16:16
Dla mnie rzecz prosta Nie ma potrzeby zmieniać prawa - wystarczy wyegzekwować aktualne prawa pieszego i obowiązki kierowcy!!! Zmiany które zaproponowano wcale nie głupie -ale czy warte poniesienia tak wysokiej ceny - ceny życia pieszych i złamanych żyć kierowców. Edukacja i wpajanie właściwych zachowań wśród kierowców i pieszych lepszy skutek odniesie
ździcho / 77.254.242.* / 2015-10-14 09:46

Edukacja i wpajanie właściwych zachowań wśród kierowców i pieszych

A ta edukacja i wpajanie to gdzie? W szkole? A co zrobić takiemu, co edukację ma gdzieś głęboko? Takich ludzi jest 99%. Zmusisz?
Adammk / 87.101.65.* / 2015-10-09 15:42
Należy oddać ludziom miasta. Jedyne wyjście to wyłączyć miasta z ruchu samochodowego.
Może ruch samochodów przenieść pod ziemię .....
małpie brzytwę dawać? / 178.36.240.* / 2015-10-09 14:37
Jest dobrze.:(((O ile podniosła się śmiertelność rowerzystów po upgrade ich praw? Nie włazić bez kontaktu wzrokowego !!!.Ja bym w słuchawkach zakazał rowerowym i pieszym na jezdni.Dla normalnych to ok. te przepisy, ale...
zxc12 / 95.49.218.* / 2015-10-09 14:19

Zwolennicy mówili, że w kulturze Zachodu

w kulturze zachodu jest cała masa patologii
tam nawet chłop z chłopem to normalne małżeństwo
kbx / 193.239.124.* / 2015-10-09 13:53
Kto to będzie oceniał kto ma rację? Polskie zawalone pracą i niewydolne sądy? Czy pieszy rozjechany lub przeniesiony na tamten świat będzie szczęśliwy, że kierowca został uznany za winnego? Zamiast wymyślać takie buble prawne i tracić czas lepiej stawiać światła, przejści nad/pod drogą, to jedyny sposób na poprawę bezpieczeństwa pieszego.

Najnowsze wpisy