Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pijani kierowcy zapłacą wyższe OC

Pijani kierowcy zapłacą wyższe OC

Money.pl / 2006-10-23 13:45
Komentarze do wiadomości: Pijani kierowcy zapłacą wyższe OC.
Wyświetlaj:
Jacek z Bydgoszczy / 83.8.88.* / 2006-11-02 19:15
Tak tylko ,że taki kierowca może przepisać np.na syna,żonę,kuzyna samochod i płacic O.C za niego.Polak wszysko potrafi i będą kombinować.
kardiomen / 83.17.92.* / 2006-10-24 10:32
pomysł r e w e l a c y j n y . Popieram. Dowalić pijakom 3 krotne opłaty OC na 5 lat. Świetna sprawa.
Gratulacje panie ministrze. Na takie ustawy czekamy. Ja bym jeszcze dołożył browarom, bo to przecież głównie za ich przyczyną, rozpita jest polska młodzież. Udawanie, że piwo to napój okazało się zgubne i dzisiaj zbieramy tego plony na drogach. Rozwydrzona pijana młodzież za kierownicą szybkich samochodów to gorsze od islamskiej bomby. W tym miejscu równiez "ukłony" dla pana DUDKA , który w szczycie swojego sprotowego życia namawiał młodizez do picia piwa i w telewizji i w sklepach. W tych ostatnich tekturowe stendy z fotografia Dudka w naturalnej wielkości dziąłały jak magnes. Dzięki właśnie takim pseudosportowcom i ich pazerności na szmal mamy taklie efekty, ze po piwo sięgaja 9-ciolatki. WSTYD!!!

Niech broqwary wpłacają na konto NFZ też konkretne składki.
Panie profesorze jeszcze raz gratuluję, odważny mądry facet, tak trzymać!!!
jaano / 2006-10-25 08:56
...bzdura - kulture picia wynosi sie z domu a nie z reklamy!! nie znam z pozadnych domow pijakow, jedyne przypadki to takie z cichym przyzwoleniem lub udawaniem ze problemu nie ma (ale jak ktos leje do wlasnej szuflady po pijaku, to chyba cos jest nie tak), a wiekszosc rodzin w ktorych ktos pije - bedzie pila, bo tak jest wychowana od dziecka
...ciekawe ze na mnie nie dzialaja reklamy alkoholu (poprostu fajne filmiki czasem), choc czasem lubie piwo czy inny alkohol, a tym bardziej papierosow - nigdy mnie nie pociagalo wciaganie dymu... moze dlatego ze u mnie nikt nie pali???...
LENIN / 83.238.240.* / 2006-10-23 20:17
a co z pijanymi rowerzystami?
wojcher / 2006-10-23 19:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jestem za. Zamiast kar pozbawienia wolności (są to koszty dla państwa czyli nasze) niech płacą nawet do końca życia. Podobnie jest w USA -zasada "po kieszeni" najbardziej trafia do głowy. Oczywiście szczegóły trzeba doprecyzować ale pomysł ogólnie OK
ss / 83.24.230.* / 2006-10-23 19:17
w krajach bardziej rozwinietych jest większe przyzwolenie na picie i jezdzenie,zreszta i tak wszyscy piją i nie ma duzo wypadków, tylko w polsce jest taka KULTURA jazdy ze jest tyle wypadków!
MP / 217.149.248.* / 2006-10-23 17:13
Ja bym wolal zeby pijani kierowcy dozywotnio tracili prawo jazdy.
jr / 212.76.37.* / 2006-10-24 11:19
I tak dalej będa jeździc bez "prawka"
MP / 217.149.248.* / 2006-10-24 12:39
W takim razie rozstrzeliwac takich na miejscu.
jaano / 2006-10-25 09:07
bez przesady!! od tego sa sady! powinna byc jakas dotkliwa kara - najlepiej finansowa, ale nie jednokrotna (z czegos trzeba zyc) - raczej jakies przymusowe wplaly na fundusz ofiar (np.dofinansowanie sluzb ratowniczych) a nie jakis prywatny, bo by kasa trafila nie tam gdzie trzeba...
...co do odbierania prawa jazdy - w dzisiejszych czasach bezsens - przeciez jakos trzeba dojezdzac do pracy (czesto daleko) lub jakos pracowac (kierowcy zawodowi), z glupoty jazda po 1 piwie kazdemu sie moze wydarzyc, a przeciez pijany nie jest...
MP / 217.149.248.* / 2006-10-25 22:53
Na tej samej zasadzie zlodzieja nie mozna zamknac w wiezieniu bo przeciez musi utrzymywac rodzine. Wedlug Pana jesli ktos tylko troche zlamie prawo to jest jeszcze niewinny. To tak ja kobieta jest tylko troche w ciazy.
To ze kierowca zawodowy traci prawo do wykonywania zawodu po jezdzie na bani nie powinno byc okolicznoscia lagodzaca.
Kero niezwerbowany / 83.238.146.* / 2006-10-23 14:36
Powoli powoli. Nie tak chop.
OC płacą właściciele pojazdów a nie kierowcy. Zatem zawodowi kierowcy nie bęą praktycznie karani za jazdę po pijanemu przez podwyższenie stawki OC tylko właściciele tych pohjazdów nigdy nie jeżdżacy np. po pijanemu.
Tu chyba jeszcze należy wiele doprecyzować w tym i tak porąbanym prawie ubezpieczeniowym. Już raz wskazywałem, że ja jako właściciel nabywam ulgi pod warunkiem, że mój kierowca nie czyni szkód ale za to on sam jako kierowca takich ulg nie nabywa. To jest normalne? To jest chore jak cały kraj.
Dodatkowo powiem, żę ja nawet nie posiadam prawa jazdy a nabywam ulgi z tytułu bezszkodowej jazdy.

Ludzie od prawa - wzywam was uruchomcie swoje mózgi a nie jedynie konta bankowe!
armian / 212.106.27.* / 2006-10-24 15:58
na co ty liczysz naiwny człowieku ci którzy tworzą akty prawne już dawno są pozbawieni szrych komórek właśnie przez alkohol zamiast płodzić debilne przepisy niech zaczną łatać dziury w jezdniach i budżecie i baczniej się przyjżeć uczącym jeżdzić i egzaminatorom bo to oni są głównie odpowiedzialni za horror na naszych drogach.
zdenek / 2006-10-23 13:54 / Tysiącznik na forum
oj gdzie firmy transportowe znajdą teraz pracowników
z 1/3 była kiedyś złapana choćby na lekkim gazie,
a prawko dla nowych ma kosztować coś około 7000zeta.
sceptyk / 2006-10-23 13:45 / Tysiącznik na forum
Polisa OC powinna WYKLUCZAĆ pokrywanie szkód za wypadki powodowane przez pijanych.
k.chodowicz / 2006-10-23 14:39 / portfel
Przecież po to jest ta polisa, żeby pokrywać koszty naprawienia szkód spowodowanych działaniem ludzi...
sceptyk / 2006-10-23 17:34 / Tysiącznik na forum
Pijany kierowca skreśla się z listy ludzi odpowiedzialnych.
zdenek / 2006-10-23 13:56 / Tysiącznik na forum
HAHAHA jak twoją rodzinę taki okaleczy czy zamorduje to z czego zapłacisz za leczenie jak taki nima nic w kieszeni z czego ci zapłaci
sceptyk / 2006-10-23 17:38 / Tysiącznik na forum
Niech będzie utworzony fundusz dla OFIAR, ale fundusz powinien do końca życia ściągać każde 5 złotych od sprawcy, aż pokryje szkody. Jak będzie miał za mało, niech pijany sprawca zdycha z głodu.
Dzisiaj ijaczki pomochają polisą OC i idą chlać dalej. Włos im z głowy nie spada i majątku nie tracą. Jak walnie ich po kieszeni, to zanim następnym razem siądą po pijaku za kierownicę, to się trzy razy zastanowią.
KCI / 212.2.100.* / 2006-10-23 20:46
zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie, natomiast wobec sprawcy kierującemu "na dwa gazy" przysługuje regres, zatem to ostatecznie sprawca ponosi ciężar naprawienia szkody. Chyba że gołodupiec jest i nie ma mu co skasować...

Najnowsze wpisy