Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Piotr Gliński spotkał się z nauczycielami. "To uderza w polską szkołę"

Piotr Gliński spotkał się z nauczycielami. "To uderza w polską szkołę"

Wyświetlaj:
bsf / 77.253.115.* / 2012-10-15 06:41
Mamy już magistrów i bakałarzy w zarządzaniu państwem i jak to wygląda ? Bilion długu i NIKT NIE WIE na co to POszło.
marian p. / 62.182.213.* / 2012-10-15 04:16
łże prezydent-śmieszność i kompromitacj.
sdfghjk / 86.111.118.* / 2012-10-15 00:54
smiech na sali

Mamy Glińskiego - atrapę premiera, premiera Tuska nieudolnego kłamcę, i trzeciego chetnego na stołek - sondażowego, co to najpierw mówił o łżesondażach, a jak zaczął prowadzić to o niczym innym nie mówi ;]

wszyscy siebie warci w walce o ciepły stołek, a przegrają tylko jedni - Polacy.
sedziwoj / 2012-10-14 23:58 / Bywalec forum
Pięknie mówi, tylko jakoś nie widzę w wypowiedzi tego "technicznego premiera" żadnych konkretów. Tylko lanie wody.
A prawda jest taka, że nauczycielom się nie spodoba to, co powinno się zrobić. Bo jest coraz mniej uczniów, co znaczy że potrzeba coraz mniej nauczycieli. Do tego, młodsi nauczyciele najczęściej są lepsi od starszych, bo tamci są zacofani (niestety nauczyciele mają w większości w poważaniu, co się dzieje w ich nauce).
Na pewno powinno się wprowadzić ustawowe ograniczenie wielkości klasy do 20 osób (15 była by lepsza, ale podzielenie klasy 16 -> 8+8 to już trochę małe).
Na pewno też trzeba by było się zastanowić nad tym, co i w jaki sposób się uczy. Bo testy nie są dobrym sposobem oceny, ludzie uczą się rozwiązywać testy, nie problemy.
No i na pewno dodać ekonomię w podstawówce, aby dzieciaki wiedziały, że jak pożyczą, to więcej będą musiały oddać. Więc czasem lepiej poczekać i pozbierać, niż kupować od razu na kredyt/raty.
taczki gotowe / 83.9.99.* / 2012-10-15 00:22
Ty mówisz dopiero konkretnie. Chyba jesteś jakimś starym UBekiem i mieszasz na tym portalu komu się da. Idee dla człowieka są nie mniej ważne jak chleb. Tylko dzięki ideom człowiek jest w stanie przetrwać głód i pracować ponad siły. Czymże więc chcesz zachęcić ludzi by pokonywać kryzys i zaprzaństwo, którego jesteś przedstawicielem? Kiedy to najedzony do syta pachołek Rosji czy Niemiec był nasiąknięty ideami? Czy taki typ jak ty może być "siłą" przewodnią dla ludzi? Już nie mówię ludzi pracy, ale w ogóle nawet dla lemingów? Od kiedy paroby u steru, takie jak obecni w AmberRządzie i tacy jak ty, którzy ich wspierają gołosłownymi dyskusjami politycznymi na portalu finansowym mogą cokolwiek dobrego zrobić dla ojczyzny czy choćby dla bliźniego albo rodaka? Tacy kierują się nie ideami tylko mamoną i zdradą. Jak Judasze nie wyrzekną się tych przysłowiowych 30 srebrników dla żadnej idei, a cóż mówić o słabych czy mniej zamożnych współbraciach? Poszoł won na Białoruś albo do Niemca na zmywak wypieprzaj żebym cię nie popędził kreaturo!
sedziwoj / 2012-10-15 09:03 / Bywalec forum
Nie wiem czemu, ale robisz wycieczki personalne, jakby to miało by cokolwiek do sprawy.
Nie wiem jak bym mógł być UBekiem, skoro jestem za młody aby nim być. Ale widocznie wiesz lepiej.
Co do idei się zgodzę, każdy powinien mieć coś, czego nie sprzeda za żadne pieniądze, coś do czego dąży. Tylko powinien zdawać sobie z realności tych idei.
Nie wiem czemu, ale uważasz że osoba najedzona może nie mieć idei, czemu zakładasz jakiś pachołków tego czy innego.
Powiedz mi, skąd ta nienawiść? Czemu nie masz wizji dążenia do lepszego, tylko obraz świata że wszystko jest zepsute? Przecież jak widzisz, że jest źle, czemu nie chcesz dążyć do lepszego?
Dlatego jeśli nie podobają się któreś moje poglądy, to napisz, chętnie wysłucham, czemu uważasz że to jest niedobry pomysł, może zmienisz to jak ja to wiedzę, bo wiele rzeczy jeszcze nie wiem.
Tylko żeby coś zrobić, nie ma potrzeby narzucania innym, to pomaga psychice się zadowolić, ale tak samo można się nachlać, jak wiadomo to nic nie pomoże.
FirezeuG / 2012-10-15 13:34 / Tysiącznik na forum
Niestety sytuacja jest taka że młody nauczyciel musi czekać "w kolejce" aż "zwolni się" miejsce po nauczycielu który za jakiś czas odejdzie na emeryturę. Nie powiem że osoby które teraz zaczynają swoją karierę jako nauczyciel nie podchodzą kreatywnie do swojej pasji. Większość z tych którzy pomimo niskiej pensji i niewielkich możliwości awansu, nadal chcą uczyć młode pokolenia, jest pełna werwy optymizmu oraz pomysłów na zmiany. Niestety dosyć szybko widzą że program nauczania tworzony jest bez wizji przyszłości, a wprowadzenie zmian "od wewnątrz" jest zazwyczaj blokowane przez tych którzy chcą tylko doczekać emerytury. Nauczanie rozwiązywania problemów jest niestety bardzo ciężkie kiedy nauczyciel nie posiada rozległej wiedzy z wielu dziedzin i tym trudniejsze kiedy sam nie został tego nauczony. Co do reszty twoich spostrzeżeń to się całkowicie zgadzam.
Dodam tylko swoje trzy grosiki do kwestii idei. Według mnie łatwiej jest człowiekowi myśleć o ideach kiedy ma już zaspokojone podstawowe potrzeby fizjologiczne.
234567890 / 86.111.118.* / 2012-10-15 00:56
Typowy post PiSowca - jak ktoś nie jest pisowcem, jest na pewno UBekiem, żydem, niemcem, i w ogóle pigmejem. PiSowcu drogi - świat nie jest czarnobialy i zdaj sobie z tego w końcu sprawę.

To własnie dlatego jak PO spada, to PiS nie zawsze rosnie ;]
taczki gotowe / 83.9.99.* / 2012-10-15 01:23
Bo życie składa się z mądrych i głupich. Ty jesteś mądry ja głupi. Ja wiem, że nie jestem najmądrzejszym bo czytałem, że mądry o tym wie, że nie jest nie najmądrzejszym a głupi nawet tego nie wie.
sedziwoj / 2012-10-15 09:06 / Bywalec forum
Życie składa się z samych głupców. Tylko są mniejsi i więksi. Trzeba zdać sobie sprawę, że wielu rzeczy się nie wie i nigdy nie będzie się wiedzieć.
A sarkastyczne ubliżanie samemu sobie nic nie wnosi. Tylko potwierdzasz że jesteś zwolennikiem PiS i do tego, potwierdzasz, że nie umiesz dyskutować.
Nie chcesz tego zmienić? Zamiast przekomarzać się jak dziecko, odpisać jak dorosły człowiek.
wyszscy jesteśmy Polakami / 89.78.35.* / 2012-10-15 00:11
Mniej liczne klasy dają możliwość bardziej indywidualnego toku nauczania. Spędzanie 30 uczniów do jednej klasy to dramat PRLowskiego stylu nauczania.
Ja bym zaryzykował i wymienił Tuska na Profesora z dwoma fakultetami bez chwili zastanowienia.
m-53 / 95.49.171.* / 2012-10-21 00:47
Gwoli ścisłości. Do szkoły chodziłem w latach 59 - 70. I zawsze w klasie było nas powyżej 40. Katastrofa.
P.S.
Tuska bym wymienił nawet na majstra z budowy lub kopalni.
aczki gotowe / 83.9.99.* / 2012-10-15 01:39
Akurat szkołę i nauczycieli znam od podszewki. Myślę tak i Ty. W ogóle gorszy od narcyza nie mógł się trafić. Profesorowi do pięt nie dorasta. Chociaż Pinokio miał ładny garnitur, ale cudowanienie nie wystarczy by ludziom było lżej. Pozdrawiam Ciebie i wszystkich myślących.

Najnowsze wpisy